Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ей, Инка, ти направо ми потопи гемиите! Чак за гости не се бях сетил :thumbsup2:

Еми какво да направя, идеалист съм си... АКо не бях, сега щях да режа борчета в едно по-сносно отечество за много прилични суми... Обаче ей мей на, в тази държавичка и си плащам парното дето не го ползвам по 250 лева... :) ! Обаче правя това, което иска душата ми!

Такова е и отношението ми към въпроса за псевдонимите и реалното име! Може би изглежда идеалистично менението ми, но по отношение на стандартите на един по-чист психически подход откритостта би била естествена... :) :) :):feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Всъщност, виртуалното пространство по подразбиране е "измислено"- то е реалност, която е измислена, така че в тази измислена реалност, всеки може да се представя точно така, както иска да я "преживява", т.е. ако ми е кеф, в измислената реалност мога да бъда точнотолкова измислен, колкото е и тя самата като "реалност"...

Със сигулност съм опитвал на свой гръб това, което някой може да се опита да направи, разполагайки с някаква част от идентичността на някой- всъщност, няма значение с какво разполага, и една запетайка е напълно достатъчна...

Тук съм се "записал" с името което са ми дали родителите- това име е за "пазаруване" в обществото, то е "декор" н ачийто фон аз и всеки един човек, играе ролята, която съдбата му е отредила- кой по-талантливо и достоверно, кой по плахо и неуверено...Но, нима има полза от това да се ползва името избрано от родителите, при положение че играта е неубедителна? Така че, всеки има правото да изиграе убедително своя житейски герой..камо ли във измислено пространство като виртуалното...

Линк към коментар
Share on other sites

Скрий се , затрий се !

- другата алтернатива .

Но не по - добрата , според мен . Особено след като само 2,3 форумци виждаме с истинските си имена . От 98 .

Линк към коментар
Share on other sites

И животът е виртуално пространство, не по-малко илюзорно или не повече реално от компютърната симулация!

Но, нали имаме идеята: "Да бъде на земята както на Небето!" ...

И животът е виртуално пространство, не по-малко илюзорно или не повече реално от компютърната симулация!

Но, нали имаме идеята: "Да бъде на земята както на Небето!" ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ти си , абсолютен идеалист в емоционалния си свят , Орлине ! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Еми какво да направя, идеалист съм си... АКо не бях, сега щях да режа борчета в едно по-сносно отечество за много прилични суми... Обаче ей мей на, в тази държавичка... Обаче правя това, което иска душата ми!

Братко и аз съм така. И не желая да жертвам своя идеализъм в замяна на нищо. В никой друг форум не съм участвал с истинско име, но когато влязох за пръв път тук, почувствах чистота, бях респектиран и почувствах като дълг да вляза с истинското име. Мисля, че когато човек не е с измислен ник, би носил по-голяма отговорност за поведението си във форуми. Но същевременно има и сериозни основания човек да остане в анонимност, тъй като всеки може да влезе и да се възползва по някакъв начин от нечия искреност.

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, Макс, Прави сте. :thumbsup2:

Но нека не забравяме, че не всички влизащи в Портала имат същите мотиви като вас. И намират тук това, което ние намираме.

И аз съм от идеалистите, чак стигам до наивност, с моята вяра в доброто в хората. Но всеки да живее така както иска и да се регистрира както иска.

Да си призная честно не виждам защо трябва да спориме или дискутираме (както е озаглавена една друга тема) кой с каква регистрация влиза. За себе си обясних по-горе. Всеки средно грамотен знае, че ника не е проблем, ако някой иска да намери инфо за теб. Сателитите отгоре гледат ли гледат.

Но дори и да принудиш по някакъв начин един човек да се регистрира с истинското си име, ти не можеш да го накараш да не провокира, да не се заяжда, да спазва добрия тон, да е толерантен към другите и най-вече да бъде добър, ако в действителност не е. Факт е, че има хора с по няколко ника. По каква причина са го направили си е тяхна работа. Аз винаги съм била на мнение, че не трябва да очакваме един човек да се промени защото ние или обществото искаме така. Промяната трябва да е вътрешна и осъзната. Докато има неосъзнали се закъде са се запътили души винаги ще има криещи се. Може би ролята на тези като Орлин, Донка - идеалистите е точно такава, да показват, че не е необходимо да се крием.

P.S. Свързвам тази тема с темата 'Да се опознаем" - колко от активно участващите 'споделиха' нещичко там? Нямам предвид автобиографични данни или телефони за контакти. Просто едно 'здравейте, приятно ми е'. А иначе някой хора ги четем на всеки трети пост - колко са открити и защитаващи мнението си, колко са борбени. Ама зад чужди имена.

Линк към коментар
Share on other sites

Ася, привет!

Тази тема е подобна на всяка друга във форума - служи за разсъждение, обогатяване на гледните точки, развиване на интелекта, емоционалната и социална интелигентност, споделяне на ценни и интересни възгледи и преживявания и конструктивен диалог! Нищо повече - тази или която и да е тема в този форум за Съзнателност няма претенции да служи като конституция ( <_< ) на интерперсоналните, морално - етичните, правови и социални норми на който и да е и където и да е - по никакъв начин! Остава и да имаше ... Слава Богу - не сме под милитарен режим и имаме свобода на словото в медиите (поне ни се казва, че имаме такива свободи, макар че на практика манипулацията е по-дълбока и вкоренена не само в икономиката, политиката и медиите, а и на ниво конкретно съзнание)! Пиша тези думи, защото оставам с впечатлението, че си мислиш, че налагам нещо си ... Ни най-малко! Просто мисля, интуирам, водя някакъв диалог с вас, споделям конструктивно позицията си, обогатявам визията си (надявам се взаимно) - това е!

С Обич и приятелски чувства: Орлин

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, ни най-малко не съм имала предвид, че нещо ни налагаш. Напротив, съгласна съм с вас с Макс. Виж началото на поста ми. Аз също се слагам в групата на тези, които не искат да се крият. Обясних вече защо не съм се пререгистрирала. Не се сложих в редичката до теб с Дончето, защото все още съм доста назад. Не в идеалите си, а в теорията и практиката. А иначе кой не си мечтае за идеалния свят? Но ние трябва да си го изградим. Принципно за нещата в жовота, май сме на една честота. ( Дори и за котките :3d_047: )

От друга страна разбирам и Добромир – един прекрасен човек, на който ника му отива. И името му е хубаво. Мисълта ми беше, че тези които са за опазването на Портала като едно място, в което освен да научиш нещо, намираш и искрени отношения, не могат по никакъв начин да накарат другите, които влизат за разнообразие или просто така да се съобразят с идеите и желанията им. И това е тежката задача да си модератор – хем да браниш идеята за която работиш, хем и да признаваш правото на другия да има мнение – нещо което Учителя винаги е подкрепял. Нищо че тогава условията са били други.

С много обич към всички и теб приятелю

Ася

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, ни най-малко не съм имала предвид, че нещо ни налагаш. Напротив, съгласна съм с вас с Макс. Виж началото на поста ми. Аз също се слагам в групата на тези, които не искат да се крият. Обясних вече защо не съм се пререгистрирала. Не се сложих в редичката до теб с Дончето, защото все още съм доста назад. Не в идеалите си, а в теорията и практиката. А иначе кой не си мечтае за идеалния свят? Но ние трябва да си го изградим. Принципно за нещата в жовота, май сме на една честота. ( Дори и за котките :3d_047: )

От друга страна разбирам и Добромир – един прекрасен човек, на който ника му отива. И името му е хубаво. Мисълта ми беше, че тези които са за опазването на Портала като едно място, в което освен да научиш нещо, намираш и искрени отношения, не могат по никакъв начин да накарат другите, които влизат за разнообразие или просто така да се съобразят с идеите и желанията им. И това е тежката задача да си модератор – хем да браниш идеята за която работиш, хем и да признаваш правото на другия да има мнение – нещо което Учителя винаги е подкрепял. Нищо че тогава условията са били други.

С много обич към всички и теб приятелю

Ася

Приятелски сърдечни прегръдки, светли хора - Ася, Макс и всички !!! :feel happy::feel happy: :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Едно малко признание . Никога не съм се задържала толкова време в нито един друг форум. Писала съм в разни форуми за Фантастика . Публикувала съм си разни мои писания и истории, фантастични и импресии .

Но тук , драги съфорумци - лъжи , скалъпени "истини" ,скрити потребители и маски не вървят просто се отмиват - точно като купчина пясък от безкрайната плажна ивица.

Водата е наистина пречистваща сила . Направо измиваща всички болести на съзнанието , мозъка и тялото . Водата може и да те изпие до смърт.

Тъй ,че колкото и замъци от пясък да се мъчат да изградят разни "скрити "- потребители истината ще ги претопи . Изобщо няма нужда от човешка намеса ,просто закони на природата . :3d_039: Take it off!

Reveal yourself . Be you !

95 гости - 7 потребители . Браво на нас , гледай само колко хора влизат в профила си и са открити потребители .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Тъй ,че колкото и замъци от пясък да се мъчат да изградят разни "скрити "- потребители истината ще ги претопи . Изобщо няма нужда от човешка намеса ,просто закони на природата . :3d_039: Take it off!..

Тогава какъв е проблема ?... кой с ник кой с истинското си име щом истината ще ги претопи ;))

Май поради нуждата от негативи се градят такива несъществуващи т.е за баланс срещу добринките .

Генерални обобщения не е нужно да се правят от някакви си псевдоними , човек ако иска да се изяви и да защитава своето верую не мисля ,че ще се крие дори обратното ще иска хората да го знаят кой е и ако пък има, какво човек да се поучи от него или от писанията му още по-добре .

Наистина има резон в думите

...защото все още съм доста назад. Не в идеалите си, а в теорията и практиката

така че не бъдете толкова критични към хората които са анонимни или гости . И не ми излизайте с думите че исках да чуя повече мнения . Факта ,че е пусната такава тема е красноречив.

Друг е въпроса за хора които смятат че са наистина на по-високо ниво а си влизат със ник т.е зад маска и понякога

правят експерименти т.е форумни провокации , но аз си мисля че и от това има нужда един форум да има живец и раздвижване на мисълта иначе става само едно съгласяване и ''розовинка'' без капчица проумяване не нещата .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

"ПОСЛАНИЯТА НА ТИБЕТЕЦА

АЛИС БЕЙЛИ

част 1

A

Нека Христос се завърне на Земята.

От центъра, където е позната Волята на Бога,

Нека цел ръководи малките човешки воли.

Целта, която Учителите знаят и на която служат.

От центъра, който наричаме човешки род,

Нека се осъществи Планът

на Светлината и Любовта.

И нека той запечата вратата,

зад която обитава злото.

Нека Светлината, Любовта и Силата

възстановят Плана на Земята.

ИЗВЛЕЧЕНИЕ ОТ ИЗЯВЛЕНИЕ НА ТИБЕТЕЦА

Август, 1934 г.

Достатъчно е да се каже, че аз съм тибетец и последовател на определено ниво, но това не говори много, защото всички са последователи, от най-скром&shy;ния аспирант до самия Христос, а дори и отвъд Него. Живея във физическо тяло на тибетската граница като другите хора и понякога, когато другите ми задълже&shy;ния позволяват това (от екзотерична гледна точка), ръ&shy;ководя голяма група тибетски лами. Този факт е пре&shy;дизвикал съобщението, че съм игумен на този будистки манастир. Тези, с които ме свързва работата на Йерар&shy;хията (всички истински последователи са свързани с та&shy;зи работа), ме знаят с още едно име и длъжност. А. А. Б. знае кой съм и ме познава по две от имената ми.

Аз съм ваш брат, вървял по пътеката малко по&shy;вече от средния ученик, и по този начин съм поел повече отговорности. Напредвал съм с борба и сраже&shy;ния, за да достигна до повече светлина, отколкото ас&shy;пиранта, четящ това изявление, и по тази причина трябва да действам като предавател на светлина, без значение каква е цената. Не съм възрастен, доколкото възрастта обикновено се счита за важна при учителите, но не съм млад и неопитен. Моята работа е да препода&shy;вам и разпространявам знанията на Неостаряващата Мъдрост, там където намеря отклик, и правя това от много години. Стремя се също да помагам на Учителя М. и на Учителя К. Х., когато ми се отдаде възмож&shy;ност за това, защото съм свързан с Тях и с Тяхната работа от много време. С гореказаното ви съобщих много, но в същото време и нищо, което да ви накара да ми предложите онова сляпо преклонение и глупова&shy;та привързаност, която емоционалният аспирант пред&shy;лага на Гуру или на Учител, с Който той все още не може да се свърже. А няма и да постигне тъй желана&shy;та връзка, докато не преобрази емоционалната привър&shy;заност в безкористно служене на човечеството, а не на Учителя.

Книгите, които съм написал, изпращам, без да изисквам те да бъдат приети. Те може да са, а може и да не са верни, правилни и полезни. Вие трябва да установите тяхната вярност чрез правилна практика и чрез прилагане на интуицията. Нито аз, нито А. А. Б. сме и най-малко заинтересувани от това те да бъдат признати за вдъхновени писания или пък някой да го&shy;вори за тях (със затаен дъх) като за написани от един от Учителите. Ако те представят истината по такъв начин, че да следва естествено от онова, което предла&shy;гат световните учения, ако дадената информация изди&shy;га стремежите и волята за служене от нивото на емо&shy;циите до нивото на ума (нивото, на което могат да бъдат намерени Учителите), тогава те ще са изпълнили своята цел. Ако съдържаното учение предизвика отк&shy;лик в просветления ум на работещия в света и породи проблясък на неговата интуиция, тогава нека то бъде прието. Но в противен случай не. Ако след време твърд ениятр срещнат потвърждение или ако са счетени за верни след проверка чрез Закона на Съответствията, тогава това е много добре. Но ако това не е така, нека ученикът не приема казаното."

Самоличността е не за другите, а за Бог. Самоличността спрямо другите е само разделител, ограда с три имена, зидана ограда с псевдоним..или анонимен жив плет- няма никаквмо значение, свойството на идентичността е разделяй и владей..т.е. всекиму според оградата...

Спокойна вечер на всички, от официално анонимен член на асоциация ДПС (Душевно Присъстващо Съзнание) , която се именува "Astral Джанъм Project"- Сънчо пита ли ви как се казвате преди да ви похити нощем- не, но никога не греши....

Линк към коментар
Share on other sites

Това му е най -хубавото на интернет пространството - анонимността.

Все пак не сме на семейна сбирка.

Свободата да не се ангажираш с никой ,дори и със себе си е чудесно и това не те прави по- малко добър или повече лош.

А който се интересува от някой има лични ,има срещи,има електронна поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че тук няма анонимност, шапките са захвърлени. И всичко е на показ. Дори понякога хората са до болезненост искрени и себе си. Защото името тук няма значение, а написаното...

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, да кажеш "интернет пространство" е като да кажеш "пространството на живота", защото то е част от целия живот и е отражение на неговите формации или малформации. . . Прекалено е общо. И в интернет има специфични контексти, а когато става дума за съзнателност, то контекста е по-различен да речем от този в сайт за "free sex chat" или някой тийн сайт или хард рок сайт или сайт за "любителите на черната магия" или сайт на анонимните алкохолици ... Разлика има и тя е в съзнателността и в отговорността за това да застанеш зад името си - нищо че е само три словна маркировка, както казва Джуал Кхул. То си носи вибрация и е част от процеса на настоящия ти живот и персона и като такова е част от Великото ти Аз, което трупа опита от всяка една персона във всеки един живот!

Относно анонимността на Учителите на Алис Бейли, Блаватска и Рьорихови - не се и съмнявам - те са в ядрото на световното правителство - а какво натворяват, само нека се огледаме наоколо или да пуснем поредния кървав екшън, закодиращ съзанието на децата ни... Велики са в мощта си и познанието си, но не и в любовта си ! Тук ще стигнем до бяла и черна ложа и до друга, трета такава - но не е нужно, обсъждано е вече!

Не отричам анонимността - в такъв болен свят тя е често необходима защтна реакция!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че тук няма анонимност, шапките са захвърлени. И всичко е на показ. Дори понякога хората са до болезненост искрени и себе си. Защото името тук няма значение, а написаното...

Съгласен !

Ясно и точно казано , като заковано .

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи какво се има предвид под "анонимност"?Например никой не знае коя съм аз :) ,още нещо и с тези които съм се срещала също не знаят почти нищо за мен.Аз разбирам това като анонимност.

Интернет пространството Орлин -да е част от живота ни ,но бих казала е една малка част.За мен лично тази част от живота ми която използвам за разпускане и разсейване на скуката.Но тук зависи кой какво влага в нет пространството и сътветно очаква да получи същото.

Аз не очаквам кой знае какво и затова специално за форумите никак дори не се интересувам кой кой е и защо е тук и какво е казал ,уважавам личното пространство на всеки и начина му на мислене.

Не се задълбочавам в подробности тук и не очаквам същото за себе си.

Между другото някои може би усещат този форум като много уютно мяста -съгласна съм и аз така го чувствам ,но трябва да ви кажа че тук се влиза от доста различни места и присъстват най различни хора ,така че съм малко скептична към крайните откровения.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали псевдоним винаги е синоним на анонимност?

Дали винаги името дадено на човека от неговите родители съответства на неговата самоличност по-точно от псевдонима, избран от него самия в определения момент от живота му?

Ако човек иска да скрие истинското себе си от другите, дали реалното му име и самоличност биха му попречили?

Линк към коментар
Share on other sites

...

Тъй ,че колкото и замъци от пясък да се мъчат да изградят разни "скрити "- потребители истината ще ги претопи . Изобщо няма нужда от човешка намеса ,просто закони на природата . :3d_039: Take it off!..

Тогава какъв е проблема ?... кой с ник кой с истинското си име щом истината ще ги претопи ;))

Май поради нуждата от негативи се градят такива несъществуващи т.е за баланс срещу добринките .

Генерални обобщения не е нужно да се правят от някакви си псевдоними , човек ако иска да се изяви и да защитава своето верую не мисля ,че ще се крие дори обратното ще иска хората да го знаят кой е и ако пък има, какво човек да се поучи от него или от писанията му още по-добре .

Наистина има резон в думите

...защото все още съм доста назад. Не в идеалите си, а в теорията и практиката
така че не бъдете толкова критични към хората които са анонимни или гости . И не ми излизайте с думите че исках да чуя повече мнения . Факта ,че е пусната такава тема е красноречив.

Друг е въпроса за хора които смятат че са наистина на по-високо ниво а си влизат със ник т.е зад маска и понякога

правят експерименти т.е форумни провокации , но аз си мисля че и от това има нужда един форум да има живец и раздвижване на мисълта иначе става само едно съгласяване и ''розовинка'' без капчица проумяване не нещата .

Изобщо не разбираш какво имам предвид . И изобщо не ме познаваш. И изобщо не искам разни рецензии от теб. ОК?

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: :thumbsup2: в избора и функционирането на които се проявява истинското ни Аз.
Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не разбираш какво имам предвид . И изобщо не ме познаваш. И изобщо не искам разни рецензии от теб. ОК?

:)

Възможно е да не съм те разбрал правилно .

но това не ми пречи да си правя рецензии на когото си искам дори и да не го познавам и да си имам

СОБСТВЕНО мнение и виждане било то и неправилно в твоите очи.

//някакъв проблем ли има ? и не виждам поста ми да е в разрез със правилата

Това е моята гледна точка ''За Реалната Самоличност и Използването на Псевдоним''твоята си е твоя не ти я променям <_<

Линк към коментар
Share on other sites

"И не ми излизайте с думите че исках да чуя повече мнения . Факта ,че е пусната такава тема е красноречив." - цитат от Бий бг.

Пчеличке мила - може би е красноречив фактът, но само по отношение на мен (нали малкат ами персона я пусна тази необична и нежно лирична тема :)...), а не към форума или който и да било друг...

:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...