Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

Изобщо не разбираш какво имам предвид . И изобщо не ме познаваш. И изобщо не искам разни рецензии от теб. ОК?

:)

Възможно е да не съм те разбрал правилно .

но това не ми пречи да си правя рецензии на когото си искам дори и да не го познавам и да си имам

СОБСТВЕНО мнение и виждане било то и неправилно в твоите очи.

//някакъв проблем ли има ? и не виждам поста ми да е в разрез със правилата

Това е моята гледна точка ''За Реалната Самоличност и Използването на Псевдоним''твоята си е твоя не ти я променям <_<

ОК, разбрахме се. Аз говоря за скритите потребители и така наречените гости . Не за никовете и истинските имена . Най- важното е всеки да бъде себе си , да бъде свободен да бъде искрен. А пък ,ако можем да растем и да се променяме заедно, какво по - хубаво от това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"И не ми излизайте с думите че исках да чуя повече мнения . Факта ,че е пусната такава тема е красноречив." - цитат от Бий бг.

Пчеличке мила - може би е красноречив фактът, но само по отношение на мен (нали малкат ами персона я пусна тази необична и нежно лирична тема :) ...), а не към форума или който и да било друг...

:whistling:

Ок радва ме чувството ти за хумор все пак :3d_146:

аз в началото споменах че е правилно да няма анонимност, но е невъзможно поне засега .

Мисля ,че така трябва да бъде не само във този форум ,а в цялото Нет пространство трябва да има точна идентификация макар че и сега е видно от IP адреса .

ОК, разбрахме се. Аз говоря за скритите потребители и така наречените гости . Не за никовете и истинските имена . Най- важното е всеки да бъде себе си , да бъде свободен да бъде искрен. А пък ,ако можем да растем и да се променяме заедно, какво по - хубаво от това.

:thumbsup: Ок права си .

Линк към коментар
Share on other sites

...да кажеш "интернет пространство" е като да кажеш "пространството на живота"... то е част от целия живот...

:thumbsup2::feel happy:

става дума за съзнателност ... контекста е ...различен ... в съзнателността и в отговорността... [e връзката с]Великото ти Аз

:feel happy:icon12.gif

... анонимността ... е ... защитна реакция

позволява абстракция от мате риалното :lol: , полезна за хора зависими от него

Ами нали това се трудим тук, постепенно хората да се освободят от страха :)

Има резултати :sorcerer::D

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Не видях особен смисъл и развитие в тази тема, както и поводи за споровете. Тук не се обсъжда знание, а нещо външно и не толкова съществено. И се чудя кой пък ще излиза специално от регистрация, за да влиза като скрит по темите и защо?...

Линк към коментар
Share on other sites

Афтуръ нъ темътъ казфъ следнуту :) : Смисъл виждам, както обясних по-горе обстойно! Кое е външно и кое е вътрешно, Максим? Кое е значимо и кое маловажно?

..

Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да се крие и зад рождено име, и зад семейно или обществено положение, и зад ник и зад какво ли още не, но това са предварително обречени на провал опити. А може и да е открит и с рождено име и с ник.

Ако човек е свикнал да се крие зад рождено име, може да е по-добре да е с ник, за известно време. В друг случай точно обратното. Но това е игра сам със себе си, защото истинското ни Име е едно, вселенското Име.

Това дали да сме с рождено име или ник го разбирам като създаване на външни стимули и допълнителни подбуди, за този който му влияят, за насочване в желана посока. Пример, някой не е достатъчно отговорен към изказванията си и съответно си слага рождено име и фамилия, което го кара да стане по отговорен или обратното някой е прекалено впримчен в някаква идея за себе си, с която е възпитан от малък и свързва тази си идея с рожденото си име, той обаче чувства нещо ново и различно в себе си, иска да се погледне под друг ъгъл и заедно с другите методи си слага един ник, ново име, което да му помогне допълнително. Разбира се, това са само два варианта. Или просто си слагаме рожденото име със смелост и радост и желание да сме открити към всички, заявявайки по този начин, че са ни приятели, или слагаме ник, с който искаме да покажем на хората около нас и на нас, точно нещо, което в момента ни е приоритет... Варианти много.

Този обаче, който трябва, няма да ни сбърка както и да си играем и забавляваме.

В този смисъл и на мен ми изглежда повърхностно, защото душата на човек се открива във всяка дума, това не може да се скрие. А това с имената са наши си игри със себе си, които в един момент ще се окажат ненужни, защото ще можем да погледнем направо в сърцата си, без да оставим диря където и да стъпим.

Кръстена съм Мария, но това няма да промени написаното, нито това, че ще продължавам да се крия от себе си и да се търся постоянно, във всеки един момент, сега.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: :thumbsup2: tamin - Мария!

Това дали да сме с рождено име или ник го разбирам като създаване на външни стимули и допълнителни подбуди, за този който му влияят, за насочване в желана посока.
:thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, нямах предвид че темата е безсмислена така както е отворена. По-скоро исках да кажа, че тя не се развива в конструктивен план и става повод за безсмислени спорове.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Може и да ви се строи крайно.Дори и на мен самата ми е малко страшно да ви помоля за това.Приемете го за експеримент.Последиците са за мен.Повярвайте ми и аз самата се боя.:))Но от опит знам,че боя ли се от нещо,май го желая.

Миналата година много време мислих кое име,сякаш ме тегли към себе си.Пред пълна зала,помолих жена,която не само не ме познаваше ,но и беше чужденка,да ме нарече,с име което първо и дойде наум.В главата ми звучеше името,което си бях "взела"/избрала/.Тя каза същото,за което си мислех.Възможно е и да е телепатия.При все,че съм скептично настроена/въпреки озадачаващите ме случвания на подобия на описванията на телепатия,за които съм чела/.

Моля,този който ми е чел постингите да ми "даде"/ако желае разбира се:)/име.Не е задължително да е женско или българско.

Причината да искам е,че вчера ми беше някак особено.Сякаш ми беше тъжно на самата мен,вместо някой друг,който не знае как да ме нарече. Вероятно това е мое собствено желание,възможно е да искам ,аз да знам нечие истинско име,но моля:),нека направим опита.А?!:)За мен,това е важно!

Линк към коментар
Share on other sites

... вчера ми беше някак особено.Сякаш ми беше тъжно на самата мен,вместо някой друг...

Лейла - естествено ако ти харесва :sorcerer:

* "звучиш" ми по този начин: http://www.youtube.com/watch?v=3yYGRZSR3AY

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_154: , хаха много яко. Shelter- искам да ти кажа ,че ми звучиш като летен дъжд . Много ситен и свеж , но някак усмислен и тъжен . Но не ми стига ума , как да пререфразирам в ник - може би Дъждовна "- rainygirl . "

Но предложенията на другите са много хубави и може би ще има още все по - хубави предложения , така че много хубава идея да поискаш ник от някой друг . :3d_060:

Успех , и много поздрави от мен !

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!Рядко казвам сигурно,но ми се ще да го кажа.Сигурно всички,които участвахме в този опит,ще разберем значението му.Когато пуснах темата ,пак си рисувах наум.От малка най ме е яд,че не мога да показвам какво си представям.С думи -беше литография.Черно и бяло,но цветовете са някак паднали,тихи,топли,кротки.Без категоричната рязкост на обичайните такива. Огромно око/планина/,приличащо по-скоро на случаен релеф от непозната планета и мъничка фигурка на момченце/?!:)/далече пред него.Картината не е "страшна"но е пълна с неизвестност,въпреки видимото.Като предчувствие за тайна.Дали всичко,което ми казвате не е вашата затулена,приютена много дълбоко тайна?!

Днес казах в едно писмо,че отговорите ме викат да ги намеря.

Мона,още утре ще си взема "Градива"за да си я припомня:),а не знаех,че има и филм.Не преставам да се учудвам.Момичето в кадъра.Странно!!

Милена,познавах една Лейла/я/ и тя беше едно от най-красивите момичета,с които съм общувала.А звученето!!Изглежда го има това,дето му викам "знам,ама не знам откъде" :)

bee_bg, толкова пъти съм употребявала "вероятно" !:)

Ина,преди време бях казала.Изряза ме дъждът,сред капките от истина.:)

Или доказваме,онова дето психолозите твърдят,че се случва с повечето хора,а то е да се съгласят с показания портрет или наистина го има това интуитивно възприемане на другия, или този друг е онази наша част,дето не я познаваме.Или?!?

Благодаря ви още веднъж.А според дечицата,за които се грижа, името ми е:Миянка,Манка,Муланче,Мананка,Полянка и още ,които не съм чула:).Т.е. Мариана.

Сега си спомних и една снимка на Дали.Лицето му до половина.Дали той не е мъжът с половин скрито лице от съня ми.Него въпреки,че обичам изобразителното изкуство,все избягвам.Интересно.За другото съвпадение дори и не смея да помисля- има една дето води"Имате поща"Не го гледам.:)Но днес писах писмо,в което казах,че понякога, не знам откъде ме заливат картини,които не съм виждала,но не смогвам да запомня за да разтълкувам.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Факти.... сухи отпечатъци в работната памет на природата ......147 гости,3-ма потребители.

:3d_002: Регистрирайте се ! :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо, Ина?

Нека останат такива каквито на тях им е спокойно и хубаво - нерегистрирани или скрити или регистрирани - има ли значение - важно е,че са тук, с нас... :3d_046: за всички вас, с име и без име, с ник и без ник - Приятели!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Просто реших да съм част от рекламната кампания на сайта. :3d_047: Позиция , самостоятелна имам.
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно е да знаеш с коя личност общуваш! А това, че нямало значение ... Има значение. Това е елементарен етикет на общуването! И личността си има значение!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз днес влязох във форума като гост, а и преди това съм го правил. Но причината е просто, че ползвам чужди компютри и ме мързи да се логвам. На моя компютър винаги съм регистриран. Иначе по темата мисля, че никът е само една от десетките маски, които сме си сложили (името също е една от тях) и участието във форума с истинското ни име (моето тъй или иначе си е Станимир), едва ли ще донесе допълнителна яснота по отношение на това кои сме ние всъщност. Във форума основното средство за комуникация е това, което пишем и имено чрез него разкриваме себе си. Не отричам и възможността някои да се стремят да играят някаква чужда роля, но те не биха желали да разкрият себе си и в диалог "очи в очи" и едва ли точно името им ще ги разкрие. В крайна сметка всеки си има своите причини да избере даден ник или истинското си име при своята регистрация, а ние можем само да предполагаме какви са те (без да спекулираме с предположенията си) и да уважим правото на избор на всеки от участниците.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами личното ти име носи вибрация, която създава голяма част от проявите ти в живота. Използването му е елементарен акт на социална интелигентност!

Относно гостите - аз самият когато чета често съм гост. Логвам се само ако ще пиша мнение - това за мен е нормално поведение. Моята теза е за пишещите! Да пишеш скрит зад псевдоним анонимно - на мен ми прилича на общуване с някакви духове... А вие сте личности, нали? Ами бъдете - използвайте имената си!

Линк към коментар
Share on other sites

Това да съм с личното си име в форум, който е обществено достояние, ми напоня на това да тръгна по улиците с закачена табела, с името ми, и да се натрапвам на всички.

Който трябва, знае името ми и много повече.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Лека нощ , драги 4 потребители. С табели , без табели.

Името наистина носи основната вибрация на човека , неговото звучене . Не всички никове са с подходящите вибрации за всеки един отделен човек. Аз много се замислям дали да не предприема стъпката да напиша истинското си име най- сетне . Просто ме домързява ,май това е истината . Просто много , по- чисти и истински вибрации , които носят повече информация за моето звучене е истинското ми име.

Сега ще видя дали ще мога да бъда с ник с истинското ми име .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, никът ти предполагам че идва от френски... На английски означава спекулант, уличен търговец. Наистина е чудесен този ник!

Светът също е публично пространство. Ако в него се крием едни от други, това говори за факта, че има от какво да се крием - от злобата, завистта си, от нападателната си брато - насочена агресия и насилие, от мнението на хората. Не виждам принципна разлика между нета и "реалния" свят. Просто нета дава малко по-големи възможности за изява на този базисен страх и малоценност, проявени в щраусово криене и пазене на малките ни самоличности!

Подобно на физическото ни общуване - и това виртуалното ни поставя в една комуникационна среда, която става все по-пълно отражение на физическата - човек може да използва аудиална и визуална връзка - а разстоянието между такава връзка и ежедневното общуване е незначителна. Така че, в това нет пространство също си има специфични "среди" - различни групи, общности и т.н. В някой тийн форум разбира се, че някой ще се регистрира под 20 ника и зад някой от тях да речем, ще се свърже с момчето или момичето, което харесва, като насочи разговора към самия себе си, за да провери отношението и мнението му и т.н. Това е хитро и лукаво, но и параноидно поведение, подходящо за юноши и за хора, които въпреки годините си все още са на този етап на психоемоционалното си развитие! Но във форум, където се разискват въпросите на чистотата, истината и единството, подобно поведение лично за мен е показателно за незрялост!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...