Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За да остане природа


Recommended Posts

Сечите на Паничище започнаха

Цитиран източник:

http://forthenature.org/gallery/clear_cutt...ional_park_rila

Нова еко акция - http://forthenature.org/actions/52

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Природозащитници: Посегателството над Рила е посегателство срещу живота.

Повече на: http://today.actualno.com/news_131909.html

Линк към коментар
Share on other sites

Някой запознат ли е точно с проекта "Супер Боровец"? Чувам разни версии, а бих искала да зная, къде точно ще са разположени хотелите и ски пистите. Питам, защото не виждам нищо лошо да има лифт до новата хижа, но не и след нея, до Кабул. Както и щом са решили да направят например хижата "Седемте рилски езера" няколко звездна - добре, но не и още няколко хотела в близост до нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой запознат ли е точно с проекта "Супер Боровец"? Чувам разни версии, а бих искала да зная, къде точно ще са разположени хотелите и ски пистите. Питам, защото не виждам нищо лошо да има лифт до новата хижа, но не и след нея, до Кабул. Както и щом са решили да направят например хижата "Седемте рилски езера" няколко звездна - добре, но не и още няколко хотела в близост до нея.

Тъй като не съм се изразила много точно ще се коригирам: аз съм против всякви строежи на 7-те езера, но понеже сме много заети хора - да се грижим за дом, семейство и кариера, то живата природа, от която впрочем зависи дали ще имаме храна и дом, е станала нещо второстепенно в ежедневието ни. Доказателство за това е, че екологичните протести така и не получиха масова обществена подкрепа! А пък и те позакъсняха, затова сега сме в ситуация, в която, ако трябва да избирам по-малкото зло, то е да има лифт до новата хижа и да се "озвезди" новата хижа.

Другото, което е важно, за да се прави изобщо нещо е да се говори конкретно - за конкретен хотел или ски писта, а комай никой от протестиращите не може да назове точно къде ще е всеки хотел и писта? Затова пак питам: къде аджеба /тази дума май я пиша за първи път/, ще бъдат тези хотели и ски писти, когато говорим за 7-те рилски езера?

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам,че питаш за "Супер Паничище".Карта на бъдещия лифт и хотелите може да се види тук:http://forthenature.org/upload/files/Panichishte-illegal_constructions.pdf и http://forthenature.org/upload/files/Panic..._spored_OUP.pdf

На http://forthenature.org има още инфо за тази битка. В Дневник пък има обширна статия за стрителните планове за Рила : http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=392939

Строежите ще засегнат главно Паничище, но лифтовете ще бръмчат в непосредствена близост до Езерата.

Линк към коментар
Share on other sites

Строежите ще засегнат главно Паничище, но лифтовете ще бръмчат в непосредствена близост до Езерата.

Да, голямо бръмчене ще е на Езерата от прелитащите наблизо кабинки на лифта!

Благодаря ти, "Isobel"!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също си мисля, че нищо не е случайно. Разширяване на интереса към идеите на братството води до увеличаване на привържениците, а от там интереса и желанието на всеки да посети тази свещенна планина.

Естественно е, че и хората с комерсиални цели ще се възползват. Дано да е за добро. Мисля, че ако е речено няма да можем да ги спрем. Длъжни сме обаче да опитаме. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да бъда обявен в "еретизъм" аз не виждам да има нещо лошо в това да има лифт до новата хижа на езерата . :)

Ясно е и е факт ,че все повече хора проявяват интерес към Учението и все повече има желаещи да посетят Свещените места и да играят Паневритмия за празниците през август,а и не само тогава.

Плюсовете от един лифт :

1.Премахване сложните системи между джипкаджии и коняри ,които целят единствено "одиране" кожите на клиентите. :) /няма да споменавам за екологичните последици от това/

2.Тотална и без апелационна забрана за качване на МПС-та след местноста "Зелени преслаб" или х."Пионерска" - най-екологичното нещо ,което можем да направим за планината за сега!

3.Улеснение на по-голям брой туристи и почитатели на учението на Петър Дънов за посещение на свещените места и безпрепятствено играене на Паневритмия при изявено желание!

4.Масово включване на хора желаещи да играят паневритмия./дори и само за това да се качат на Езерата/ Познавам изключително много народ ,който за първи път там се хваща на "хорото" паневритмия ,а после четат ,прилага усъвършенства се ...Има някаква магия там ... Получава се "искра",която е запалила не малко духовни огньове! :)

5./тук ще допълвам ...,че сега нямам време/

А и какво мислите за еднодневна еко-Паневритмия на Бъбрека през уикенда ??? :) Без да планирате седмица по рано транспорт,джип,багажи ,коне ... Просто оставате колата си в гр.Сапарева баня за 30-40 мин. сте на новата хижа ...разхождате се 30-тина минути до Бъбрека ...мятате му една хубава Паневритмия и хоп след вкусен обяд сте за нула време пак долу на път към вкъщи ! :)

Минуси от един лифт:

1.Концентрация на повече хора в местността на Седемте рилски езера ... Нож с две остриета! :)

Хем е хубаво да има повече осъзнати и духовни хора ... Хем ни е страх да не оцапаме местата ...

Еми предлагам по осъзнатите да чистят и да служат на новодошлите и "неосъзнатите" търсещи истината ...,че то по голяма чест от това има ли ? :)

Значи и този минус май си е за плюсовете ...,но зависи от гледната точка :)

За сега за други минуси не се сещам ,но определено ще помисля!

Поздрави!

п.п.Все си мисля ,че "света" страшно много се е загрижил да увеличаване бройката на духовно осъзнатите Българи и ние ако не можем да се включим в този процес е по добре да не пречим ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм очарована от възможността навити хора да влизат в кръга на паневритмията по този хунски начин на Езерата. По-скоро цялата ситуация със строежите на Рила ми изглежда като обсадно положение за паневритмията - тя не е забава, а работа за Бога. Наскоро прочетох едно знаментателно изречение: когато деградира културата се превръща в цивилизация, а цивилиазацията в диващина.

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

B8A31B32-498C-4F1E-9C99-7E91D75CE7A0big.jpg

:sorcerer:

Кръговете на Рила има още да се увеличават до 7 :3d_146:

Първите 3 кръга нека са от знаещи :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм очарована от възможността навити хора да влизат в кръга на паневритмията по този хунски начин на Езерата. По-скоро цялата ситуация със строежите на Рила ми изглежда като обсадно положение за паневритмията - тя не е забава, а работа за Бога. Наскоро прочетох едно знаментателно изречение: когато деградира културата се превръща в цивилизация, а цивилиазацията в диващина.

Не мога да подкрепя такива разсъждения ... и по скоро от десетина години насам винаги съм се стремял

да опонирам на тях ,защото ги смятам за крайно грешни.

Безкрайно много съм гледал Паневритмията от дистанция и съм се убедил ,че това е едно голямо чудо,

което дава един неимоверно голям импулс и мотивация на всеки начинаещ и търсещ духовният си път човек.

Защо чак пък чудо ? :) - защото съм бил свидетел на преобразяване на светски хора ,които и хал-хабер си нямат

от Учението,но след като са се включили в кръга и са изиграли своята първа Паневритмия са се променили коренно.

Значи Паневритмията в много случаи се явява като един "ауто-трейкинг" автоматична настройка на човешка душа,която търси духовно си усъвършенствуване!

Забележете - без проповеди ,без разяснения,без убеждения ,човек се хваща на "хорото" и намира нещо което винаги е търсил... Паневритмията го запалва и отключва духовните сили в него и той започва да чете,

да се учи ,да изследва ,да се усъвършенствува ...КАКВО ПО ВЕЛИКО ОТ ТОВА ???

Направо невероятен феномен - без думи да направиш човек по-добър,да смениш начина му на мислене или просто да го направиш щастлив... :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм очарована от възможността навити хора да влизат в кръга на паневритмията по този хунски начин на Езерата. По-скоро цялата ситуация със строежите на Рила ми изглежда като обсадно положение за паневритмията - тя не е забава, а работа за Бога. Наскоро прочетох едно знаментателно изречение: когато деградира културата се превръща в цивилизация, а цивилиазацията в диващина.

Не мога да подкрепя такива разсъждения ... и по скоро от десетина години насам винаги съм се стремял

да опонирам на тях ,защото ги смятам за крайно грешни.

Когато говорим за принципи се старая да цитирам. Та, горното не е мое мнение. Учителят е казал, когато дойдат нови хора първо да погледат, да научат и после да влязат в кръга. А моето мнение е, че щом паневритмията е свещенодействие, то трябва да се съобразим с това.

Относно хората на Рила, които получават импулс от паневритмията - това ще стане и ако стоят отвън и наблюдават, защото паневритмията докосва всяка истински устремена душа и то навсякъде по света. Нали в теорията се казва, че паневритмията се отразява и навън (от кръга) в света?

Линк към коментар
Share on other sites

Ирена, по същество е така, понякога има необходимост от повече отваряне.

Разбира се не трябва да води до хаос и да пречи на концентрацията на напредналите.

Знам случай когато негативно отношение от участници в паневритмията е отблъснало задълго човек от следване на идеите на Учителя в групите на Бялото братство.

Вярвам имаме съгласие че въпросът е в мярката и намиране на оптималните методи.

Системата на кръговете е използвана в повечето окултни школи. Тя е и символ, и практика.

Може би трябва да има нещо като дежурство - ротация във външния кръг който да бъде предвиден за новите и - опитните хора да отиват там за служба.

И после, май сега идват определени кармични изпитания за населението на земята.

Цивилизацията не се трансформира достатъчно бързо към изискванията на новата духовна епоха.

Това може да доведе скоро до дисбаланс и до твърде големи катаклизми.

Нека повече хора да се докоснат до нещо истинско и добро, защото може и да нямат повече такъв шанс.

Когато повече искрени и чисти хора получат възможността да започнат, по-лесно и безболезнено ще бъде изчистена кармата на човечеството. Понякога везните могат да се наклонят дори от няколко човека.

Вярвам че с по-добра организация и обмисляне предварително, няма да има голям проблем да се приютят нови членове в кръга на Рила.

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм очарована от възможността навити хора да влизат в кръга на паневритмията по този хунски начин на Езерата.

Когато говорим за принципи се старая да цитирам. Та, горното не е мое мнение. Учителят е казал....

Това е и голямата трагедия като цяло в братските среди ... Поне преди беше така когато ходех на мероприятия ,но забелязвам ,че нещата не са се променили много за последните 6-7 години ...

"горното не е мое мнение. Учителят е казал..." - винаги лесно оправдание за всяко едно действие и постъпка!

А това кога го е казал това нещо има ли значение?

А това по какъв повод го е казал има ли значение?

А това пред кой го е казал има ли значение?

За много хора от братството тези въпроси не са важни ...

Важно е да се оправдае определена теза и действие като се изрови някъде от контекста на Словото "защитата" !!!

Преди време се впусках да обяснявам колко е грешно това и да давам стотици примери от Слово тоточно в обратна посока ...,но установих ,че съм глупак ! /просто си губя времето/

Та затова и сега аз няма да подкрепя твърдението си с "примери" и извадки от беседи ...

Който го разбира-разбира ...,останалите времето ще ги научи да разбират нещата по дух,а не по буква! :)

Успех ти желая!

Линк към коментар
Share on other sites

Кратко встъпление на тема "логика":

Ако смятаме че нещо което е било казано е правилно, би следвало да го разбираме и да сме в състояние да го доказваме като правилно. От друга страна позоваването на авторитет не винаги означава логическо безсилие и опит за подвеждане, т.е. - недостатъчните или неподходящи доказателства не опровергават тезата си автоматично. Напротив, нужни са достатъчни по сила аргументи в другата посока.

Ако напрвим обзор на практиките, ще забележим, че всички езотерични школи на външен план притежават някакъв свой филтър. Дори и самият Живот - взет като такава школа в максимално голям формат - съдържа такъв в себе си. Ако запитате който и да е инструктор по Паневритмия, той ще ви отговори като Ирена.

От друга страна и тезите за "отвореност" на кръга са достатъчно силни. Бих искал да ви обърна внимание на факта, че тези две тезими изглеждат съвместими и приложими. Или поне едната не изключва другата, освен ако не бъде изрично доказано. Отвореността е хубаво нещо. Редът също. Едното без другото винаги води до разруха.

Линк към коментар
Share on other sites

Васил, много ми хареса начина по който разрешаваш въпроса. Мисля, че и Вальо Петров е на подобна позиция. Ще бъде страхотно, ако всички проблеми се решават, с хора като вас, които да могат да арбитрират, за да не се делим на групи, а след това да се противопоставяме, без дори да искаме да знаем аргументите на другата страна. Така както има вече практика да се разрешават споровете с медиатори, за да не се стига до съда, така мисля, че на хора, които имат тези качества трябва да им се позволи да бъдат нещо като медиатори, за да се разрешат проблемите, като този за паневритмията. А колко хубаво би било това да става на Рила, на петото езеро "Бъбрека", на простор и тишина, под небесния свод и при тихите води на езерото, без над главите ни да прелитат бръмчащите железни кабинки на лифта.

Линк към коментар
Share on other sites

Васил, много ми хареса начина по който разрешаваш въпроса.

и на мен :thumbsup:

Ако напрвим обзор на практиките, ще забележим, че всички езотерични школи на външен план притежават някакъв свой филтър. Дори и самият Живот - взет като такава школа в максимално голям формат - съдържа такъв в себе си. Ако запитате който и да е инструктор по Паневритмия, той ще ви отговори като Ирена.

От друга страна и тезите за "отвореност" на кръга са достатъчно силни. Бих искал да ви обърна внимание на факта, че тези две тезими изглеждат съвместими и приложими. Или поне едната не изключва другата, освен ако не бъде изрично доказано. Отвореността е хубаво нещо. Редът също. Едното без другото винаги води до разруха.

Нобеловият лауреат по физика Файман сподели в биографията си един поучителен случай.

Самият той евреин, веднъж отишъл да слуша един раби - юдейски свещеник. Словото на свещеника било за бедността в света и че богатите хора от западните страни трябва да раздадат богатствата си на бедните. Файман слушал и бил много разчувстван и убеден че чутото е вярно и трябва да се направи.

На другия ден обаче започнал да мисли и изпаднал в гняв. Че без достатъчна концентрация на капитала не е възможна тежка промишленост, нито може да функционират основните двигатели на западната икономика и пр.

Не разделям гнева и т.н. но наистина има такова нещо. За подобен проблем говори Толстой в книгата си "Отец Сергий". В нея се разказва историята на един истински търсещ Господа дворянин който става отшелник, но пропада накрая заради твърде суровата "експлоатация" която му хвърлят търсещите излекуване и облаги от него тълпи. Отстъпвайки на натиска, той заменя истинския духовен живот посветен на Бога с играене на роля на светец. Смесвайки се с тълпата, той не може да запази духовния си пламък и ясното разграничаване между реалността и фалша.

Успешен е живота на големия наш светец и пророк Свети Иван Рилски. Той пребивава в уединение достатъчно дълго докато се утвърди безвъзвратно в Божия дух. След това той обучава най вече други търсещи искрено Бога. Светската компания отбягва до края на живота си, включително отклонява поканата за среща с царя. Подобни са примерите на Свети Сергий Радонежский и Свети Серафим Саровский Чудотворец.

Но Сергий Радонежский благославя русите и в частност Ослябя и Пересвет преди Куликовското сражение и на него те разгромяват татаро-монголците. Така беше и със Свети Пророк Илия който по Божието слово помазва Йосафат за цар. Свети Пророк Самуил по Божия заповед помазва цар Давид и други.

Затова трябва винаги да се търси някакъв динамичен баланс в зависимост от възможностите и да се определят вярно приоритетите. Участниците в паневритмията на Рила и групите на Бялото братство са част от Българския народ и от човечеството. Те трябва да помогнат според силите си на подобрението на останалите хора. Но те в никакъв случай не трябва да жертват своето усъвършенстване и пътя си към Бога.

Отнесено към духовните групи. Един много разумен и предан на Братството брат сподели огорчението си от следния проблем в развитието на ситуацията след 10 ноември. Идват много нови хора. Те нямат необходимата потготовка и гледат по външен начин на паневритмията, по скоро механично като на гимнастика. Групите се увеличават, но за сметка на качеството. Много от новите не следват вегетарианство, не променят навиците и морала си. Те не разбират дълбочината на знанието и не го претворяват в живота си. Това е опасно за всички.

Все едно в един термоядрен реактор където температурата е необходимите за синтеза милиони градуси, някой отвори дупка да грее хангара. Никаква термоядрена реакция не може да има, да не говорим за пожара.

Всичко това е било автоматично избегнато при социализма. Заради стремежа на властта да охули, осмее и хвърли негативен имидж върху последователите на Учителя. Много от тях са преследвани и дискриминирани. При такива условия наистина само хора с голяма мотивация са оставали в Братството.

Решенията на проблема могат да се търсят по няколко начина. Единият, и може би правилен за сега, е както в училищата. Прави се нов набор с курс по паневритмия. Който го интересува само здравето и подобряване на външната страна на живота, нека остане на това ниво. Свободна воля.

Който се интересува от истинската трансформация на живота си и спази необходимите условия, нека мине във вътрешното ученичество.

Същото може да е и при кръга на Паневритмията на Рила. Отвън може да се направят 2 или повече по-малки кръга където желаещите нови да се включват свободно под ръководството на добри инструктори. Инструкторите ще се редуват като на дежурство. Надявам се да намерите най добрите варианти.

...да не се делим на групи, а след това да се противопоставяме, без дори да искаме да знаем аргументите на другата страна. Така както има вече практика да се разрешават споровете с медиатори, за да не се стига до съда, така мисля, че на хора, които имат тези качества трябва да им се позволи да бъдат нещо като медиатори, за да се разрешат проблемите, като този за паневритмията.

Просто трябва да се мисли и да не се бърза, докато се намерят верните решения. Хората сме разумни и това е чудесно.

А колко хубаво би било това да става на Рила, на петото езеро "Бъбрека", на простор и тишина, под небесния свод и при тихите води на езерото
Дано :feel happy::thumbsup:

, без над главите ни да прелитат бръмчащите железни кабинки на лифта.

Пак е необходимо да се търси някакъв оптимум. Ако лифтът е на 2-3 километра, няма да бръмчи, а хората ще виждат и ще усещат зова на Бога.

На какво разстояние от кръга се планира да мине лифтът в момента?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Една статия свързана с обсъжданата тема (тук) и кратко резюме за обсъждания филм (

).

&rel=1">
&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">

След като гледах филма (вероятно можете да го намерите целия отнякъде - "Mine Your Own Business"), мога да споделя впечатления. Основната теза в него е проста, но силна. Никой няма право да взема решения вместо друг, независимо за колко прав се смята и какви точно грешки си мисли, че предотвратява. Това и един от основните принципи развити в научната фантастика, когато става въпрос за отношения между различни култури. Принципа на ненамесата и естественото развитие. Правото да решаваш сам, да рискуваш и грешиш, но да живееш, да се учиш - то е свещено. Дава се интересна гледна точка към зелените движения като към вид нова европейска религия. Религия на богатото общесво, което има нужда от нея за успокоение на собствената съвест... Интересно филмче :)

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Никой няма право да взема решения вместо друг, независимо за колко прав се смята и какви точно грешки си мисли, че предотвратява. Това и един от основните принципи развити в научната фантастика, когато става въпрос за отношения между различни култури. Принципа на ненамесата и естественото развитие. Правото да решаваш сам, да рискуваш и грешиш, но да живееш, да се учиш - то е свещено. Дава се интересна гледна точка към зелените движения като към вид нова европейска религия. Религия на богатото общесво, което има нужда от нея за успокоение на собствената съвест... Интересно филмче :)

Именно правото е свещено, но човек, който е носител на духовни идеи трябва да прави разлика между истина и лъжа, иначе може да бъде пречка по пътя на другите. Не случайно именно, когато се правят грешки в паневритмията вредим на себе си и на другите, задействаме отрицателни сили, които пращаме и в света. Значи, човек може да тълкува свободно за себе си словото, истината, но когато става дума за приложение на методи като паневритмията, то те трябва да се изпълняват "без заобикалки, без съкращения и резерви или ще си счупи главата". -Учителя към М. Периклиева по повод на избраните от нея 18 упражнения от паневритмията.

Някой може ли да сподели, каква позиция заемат и как я изразяват членовете на "Общество Бяло Братство" по въпросите за строежите на Рила?

Модераторска бележка: По този въпрос се обърнете към официалните представители на Обществото. Тук не е подходящо място за обсъждането му.

Линк към коментар
Share on other sites

Самият Учител почти никога (с много редки изключения) не си е позволявал да спира и поправя учениците си, независимо че е виждал всичко. Т.е. принципа на свободата при него е поставен с приоритет пред принципа на полезността. Обратното подреждане лесно може да доведе до изкривявания, като например режима, от който излязохме през 1989г. Разбира се, тук въпросът за баланса е винаги актуален.

Всъщност тази борба за надмощие на посочените принципи е отражение на борбата на две полярни схващания:

(1) Тезата за слабият човек

Човек е слаб по природа. Той не може сам да направлява съдбата си. Ето защо, на него трябва да му бъде предписан път към Доброто, за да бъде предпазен от самоунищожение. Предписанията са жизнено необходими за него, за неговото оцеляване. В послушанието си той бива спасен. Всяак свобода извън следването на дадените предписания води до неговата гибел.

(2) Тезата за силният човек

Човек е по същността си достатъчно силен и съвършен, за да направлява съдбата си самостоятелно. Въпреки всички грешки, които той е допуснал, допуска и ще допуска в бъдеще, в него има достатътчен потенциал, за да се възстанови от всяка потенциално опасна ситуация и да намери верен път. Единственото, което му е необходимо, е свободата да бъде себе си. По този начин той се развива по естествен път. Всеки опит за корекции отвън водят до неоптимален резултат. Човечеството се спасява чрез собствената си активност за постигане на свобода и осъзнаване.

Аз съм привърженик на теза (2), въпреки че вероятно и двете тези са валидни за хората в различна степен според степента на съзнанието им. Ще обърна внимание на историческата тенденция за отслабване на значението на теза (1) за сметка на засилването на теза (2). В мой доклад твърдя, че теза (1) е типична за инволюционната фаза, докато теза (2) - за еволюционната. Относно опасенията, идващи от (1) мога да кажа, че Живота все пак е достатъчно устойчива система сама по себе си, за да зависи критично от случайности.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро филма Mine Your Own Business се разпространи масово.

Този филм има претенциите да бъде първият антиприродозащитен филм. Създаден е по поръчителство на канадската минна компания Gabriel Resources Ltd и с предимно нейно финансиране, а също и със съдействието на Institute of Public Affairs и Moving Picture Institute...

http://didaskonet.hit.bg/myob.html

Линк към коментар
Share on other sites

"Някой може ли да сподели, каква позиция заемат и как я изразяват членовете на "Общество Бяло Братство" по въпросите за строежите на Рила?"

Не знам как стои точно този въпрос, но искам да споделя своето откритие:някои от основните организатори и участници в протестите в защита на българската природа, са от Бялото братство, официално или не. Разбрах го тази година на Езерата и това ме накара много ясно да усетя идеята на Учителя за единство и братство :feel happy:

Респект към хората, които са се посветили на опазването на Природата ни :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Самият Учител почти никога (с много редки изключения) не си е позволявал да спира и поправя учениците си, независимо че е виждал всичко. Т.е. принципа на свободата при него е поставен с приоритет пред принципа на полезността. Обратното подреждане лесно може да доведе до изкривявания, като например режима, от който излязохме през 1989г. Разбира се, тук въпросът за баланса е винаги актуален.

:thumbsup1:

Причините и мотивите[силите] и приложението им и условията [реакциите и инерцията] определят промените.

Има хора с много силна материална заинтересованост от строежите на Рила.

Те искат липса на прозрачност за намеренията си и за решенията на държавната и регионална администрация.

Обществената реакция засега е вяла.

Това ми говори че шансът строителството да не бъде ограничено до разумни граници, са големи.

две полярни схващания:

(1) Тезата за слабият човек

(2) Тезата за силният човек

мой доклад

Докладът е хубав.

Приложено към ситуацията с Рила, не бихме ли могли да потърсим син енергично повече материали за ситуацията там заедно и да ги побликуваме във форума?

Това ще бъде реален принос за обективното и разбиране и информиране на българския народ.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...