Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Продължение на цитата:

"Д-р Н: И ти продължаваш да мислиш, че когато сме на Земята, пълната загуба на спомените за нашия вечен духовен живот е съществено за развитието?

П: Обикновено да, но това не е пълна загуба на спомените. Ние имаме проблясъци в сънищата... по време на кризи... когато е необходимо, хората имат вътрешен усет за това каква посока да изберат. А понякога приятелите ти могат да ти подскажат малко...

Д-р Н: Под приятели същества от духовния свят ли имаш предвид?

П: Аха... те ти правят намеци чрез внезапно хрумна­ли идеи - аз съм го правила.

Д-р Н: Въпреки това ти трябваше да дойдеш при мен, за да се освободиш от своята съзнателна амне­зия.

П: (пауза) Ние имаме... способността да знаем кога това се налага. Бях готова за промяна, когато чух за теб. Клодис ми позволи да видя миналото заедно с теб, защото беше за мое добро.

Д-р Н: В противен случай твоята амнезия щеше ли да остане пълна?

П: Да, това щеше да означава, че от мен не се очаква да знам определени неща засега.

Според мен, когато пациентите не могат да изпад­нат в хипнотично състояние в определен момент или у тях се породят само бегли спомени в състояние на транс, за това блокиране има причина. Това не означава, че тези хора нямат минали спомени, а просто, че още не са готови да ги разкрият.

Пациентката ми знаеше, че нещо спира нейното развитие и искаше да открие какво е то. Свръхсъзнателната идентичност на душата подслонява нашите съзна­телни спомени, включително и цели. Когато в нашия живот настъпи подходящият момент, ние трябва да хар­монизираме човешките материални потребности с цел­та на пребиваването на нашата душа тук. При подреж­дането на преживяванията от миналото и настоящето се опитвам да проявявам благоразумие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Смятам, че спомените за миналите ни животи не са нужни, ако не търсим решения сварзани с тях! Не е важно кой съм бил, а откъде е дошъл даден проблем!

За мен най-важното е - знам - има прераждане, другото е второстепенно!

Сега знам, съдника ми ще бъде собствената ми съвест! " От всичко можеш да се скриеш, но от съвеста си никога! Съвеста ни е окото на Бога!"

Единственото нещо в което се отитвам да ви убедя е, че има превъплъщение, но изглежда не съм много убедителен!

С уважение

Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да се убеди единствено, когато изпита всичко сам на собственият си гръб...Това е неговата опитност...Може би за да бъдеш по убедителен е добре да отговориш на въпроса на pass_to-"октим, а ти кога започна да си спомняш и кога осъзна, че това са спомени от миналото....? "- вероятно си го пропуснал...

Линк към коментар
Share on other sites

Октим, защо смяташ, че не си убедителен?

Напротив!

Според мене най-неубедителното нещо е твърдението, че само душата ми е хартийка за еднократна употреба, след като всичко в света е в кръговрат - материята, отделно водата, въздуха, видовете живи организми ...каквото се сетите.

От друга страна, тъкмо вярата в прераждането би трябвало да те остави хладен към темата, дали някой вярва или не - по-рано или по-късно .. ще се убеди. :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Единственото нещо в което се отитвам да ви убедя е, че има превъплъщение, но изглежда не съм много убедителен!

С уважение

А защо се опитваш да убедиш някой, тоест защо смяташ че това е важно?!

Ако вземем един човек който казва че не вярва в превъплащение/прераждане, и ти или някой друг да предположим че го убедят в обратното.

С какво се променя живота на този човек!?

Живота от самото раждане до смъртта може да бъде обяснен прекрасно и смислено .....дори и без да намесваме прераждането.

Има или няма прераждане защо го виждаш като някаква централна и определяща тема в живота на човека?!

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да се осъществява някакъв рамков избор от човека преди да се въплъти, то това няма никакво значение за развитието му. Единствено от значение са реакциите му във всяка една конкретна ситуация (дори и изглеждащата най-незначителна). Дори и да допуснем, че душата избира условията в които ще се въплъти и уроците, които трябва да усвои, това в никакъв случай не отменя свободата на избор във всяка една конкретна ситуация, която свобода всъщност ще определи и бъдещето ни. Каквото и решение да се взема предварително, преди въплъщението, то се отнася само до условията на въплъщението, но не определя конкретното поведение на човека по време на това въплъщение. Кое в крайна сметка е толкова важно в това решение? То само по себе си не определя нищо реално. Времето на живот в илюзията, която сме си избрали ще отмине, а душата може да си остане все същата. Промяната, развитието се извършва в самото превъплъщение, с решенията вземани във всеки един момент от него, а не с някакво предварително договаряне. По същия начин и спомените от миналото сами по себе си нямат никакво значение, а наследството под формата на навици, предразположения, качества и др. (някои от изброените могат както да пречат, така и да подпомогнат развитието ни).

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да се осъществява някакъв рамков избор от човека преди да се въплъти, то това няма никакво значение за развитието му. .........................Дори и да допуснем, че душата избира условията в които ще се въплъти и уроците, които трябва да усвои, това в никакъв случай не отменя свободата на избор във всяка една конкретна ситуация, която свобода всъщност ще определи и бъдещето ни.

Каквото и решение да се взема предварително, преди въплъщението, то се отнася само до условията на въплъщението, но не определя конкретното поведение на човека по време на това въплъщение.

Кое в крайна сметка е толкова важно в това решение?

То само по себе си не определя нищо реално. Времето на живот в илюзията, която сме си избрали ще отмине, а душата може да си остане все същата. Промяната, развитието се извършва в самото превъплъщение, с решенията вземани във всеки един момент от него, а не с някакво предварително договаряне. По същия начин и спомените от миналото сами по себе си нямат никакво значение, а наследството под формата на навици, предразположения, качества и др. (някои от изброените могат както да пречат, така и да подпомогнат развитието ни).

Добре е да се срещне и здравомислещ човек по въпроса за прераждането в този сайт!!!...........

Има ли го, няма ли го, къде е, защо е, как е......ТОВА НЕ Е ОПРЕДЕЛЯЩО!

Май беше тук в този сайт, някой беше казал че "няма нищо по важно от преражданията в този живот"

Напълно съм съгласна с това.......... от преражданията в този живот=осъзнавания няма нищо по важно!!!..

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам, че спомените за миналите ни животи не са нужни, ако не търсим решения сварзани с тях! Не е важно кой съм бил, а откъде е дошъл даден проблем!

За мен най-важното е - знам - има прераждане, другото е второстепенно!

Сега знам, съдника ми ще бъде собствената ми съвест! " От всичко можеш да се скриеш, но от съвеста си никога! Съвеста ни е окото на Бога!"

Единственото нещо в което се отитвам да ви убедя е, че има превъплъщение, но изглежда не съм много убедителен!

С уважение

Oктим, ние търсим решения, свързани с минали животи и когато нямаме спомени за тях.

С първата част на второто изречение съм съгласна, но втората част - не считам, че е важно откъде е дошъл проблема.

Дори обратно - представи си, че си много задължен на даден човек от минал живот и в момента не сте в добри отношения. Как ти се струва, кое ще е по-ценно, кое ще е по-истинско - ако ти му простиш и протегнеш ръка, без да знаеш за миналия ви общ живот, или ако знаеш?

За прераждането, или по-скоро превъплъщението - да, има, но не то е първостепенно, напротив, за мен то е второстепенно.

Най-важно и първостепенно е какво правим, след като се въплътим тук, на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е- За прераждането Има ли прераждане?Вашето мнение? - това предполага, че всеки може да сподели както мнението си, така и опитността си...Темата не е кой е "здравомислещ " и кое не е или кое е " първостепенно " и " второстепенно". Нещата винаги и навсякъде са свързани. Няма едно нещо, което да е ей така просто... Става въпрос за причина и следствие. Тук на Зеята сме,за да научим урока си/следствието/ и да не създаваме негативни"причини".Колкото и да отричаме или да не ни харесва или да не си признаваме, нещата са такива каквито са. Въпроса е в осъзнаването на всеки и в чистата съвест.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е- За прераждането Има ли прераждане?Вашето мнение? - това предполага, че всеки може да сподели както мнението си, така и опитността си...Темата не е кой е "здравомислещ " и кое не е или кое е " първостепенно " и " второстепенно".....................

Добре че това не са думи на модератор .......щеше да е поредната изненада за мен в този сайт!!!.............цензурата не е за 21 век, защо не я оставите в миналото?

Отким се опитва да убеди други хора че има превъплъщение.

Аз изразявам мнение че убеждаването на други хора не е важно, той има пълната свобода да ме убеди че това е много важно. И все става въпрос за прераждане.......Къде е проблема?

Споделяне на личен опит за прераждането .......и цел в живота да убеждаваш хората в това това са две различни неща.

Никой НЕ може да има нищо против личния опит на някой в нещо, в случая прераждането!

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ако проследите мненията на господна ще видите , че "убеждения" бяха споменати в едно изречение и то в последното му мнение. През останалото време е споделяне на мнение, а не убеждение. Има все пак разлика...както и да е. А що се отнася до модераторите и цензурата-благодаря за иронията, но от нея нямам нужда... Просто изписаното от мен говореше, че идеята на зададената темата е споделяне на мнения, а не оценка на качества. Благодаря Ви!

Редактирано от Brilliance
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, на подобни знаещи за кармата, няма какво да се каже.

Има някъде някой - който се е докоснал до архетипа на мъдреца или на стареца от планината и решава, че това е неговият гуру, учител и не знам си кой. Всичко това се приема за духовен учител, ала то не отглас от нсъзнававното, то е отглас от самототния човек до този другия - който е потърсил убежище в парадигмата на сегашното битие.

За жалост, и двата типа са нещастни - едните се уповават на миналото, другите- на невдедомото битие като бъдеще.

Всичко е услповна игра и подбутители няма.

Трябва да си тотално злочест, че да повярваш в съдбата.

Линк към коментар
Share on other sites

.......................................................................... плюс това да страдам от синдрома на Касандра, отговора бе сух и лаконичен: "Такъв е плана" Ето този синдром се проявява и тук във форума!

Това са много силни думи, "страдам от Синдрома на Касандра", не мисля че е правилно да си поставяш такава или каквато и да е "диагноза".

Някой да не вярва на друг за нещо, нито е болест, нито е синдром, нито проблем.

Споделяй личния си опит по въпроса без да си тормозиш главата .......ама сега защо има хора дето не ми вярват! Не знам как е в другите невидимите светове, ама в този идеални неща няма, ако не получиш 100%-ва вяра това е нормата.....а не синдром!

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми се ,че започва да се " търси под вола теле", което вече минава на едно елементарно ниво и нещата избягаха от същността на темата...Просто е безсмислено...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и на мен ми се струва, че се минава отвъд елеменарното ниво и отиваме в свръхзначимото - там, където, отвъд дискурса няма слово, ала вие се разбирате :Особено, когато имаш връзка с роднина в 16 век, а ежедневния ти проблем е в 21 век.

Определено.

Ето на това аз казвам казус и то значим.

Дори бих определила като определящ дискурс - живота ми, общността ми, сетивата ми, усета ми, докосванията ми, живота ми ..

Хайде, моля, по-адекватно с живота, живота, все пак не е за петгодишни деца :-)

Линк към коментар
Share on other sites

октим, а ти кога започна да си спомняш и кога осъзна, че това са спомени от миналото....?

Както казах, нито съм искал това знание, нито съм искал отговорностите му! Преживявах страхотен стрес, тогава се появи водачката ми и започна да ме успокоява, но кой да вярва,! Започнах да разпитвам да проверявам! Веднъж попитах защо ме влече към ножа и кръвта?

- Сериозно ли искаш да знаеш? Може да бъде страшничко!

- Е ще го преживея!

И тогава започна филма, щеше да бъде един филм ако не беше болката от куршума! След години проверих чрез регресия!!

Контакта обаче никога не е прекъсвал! Мога да питам за каквото ме интересува, но не винаги отговорите ми харесват!

<SPAN><STRONG>

Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми се ,че започва да се " търси под вола теле", ?което вече минава на едно елементарно ниво? и нещата избягаха от същността на темата...Просто е безсмислено...

Като е безмислено, защо апострофираш всяко мое мнение...............имам пълната свобода да пиша каквото искам относно прераждането, нямам право да мисля и да имам мнение ли!

За октим имам впечатления и от друго място не само от този сайт. Така съм преценила че той има проблем с хипохондрично излъчване. Поставя си разни диагнози, синдроми.......а всъщност няма такива. Не му мисля лошото, каквото съм казала е добронамерено.

Спокойно няма да ме срещнеш повече тук, наистина вече нямам желание дори и една буква да напиша в тоя сайт! Има няколко души тук на които съм им "голям фен", утре като дойдат "нивото ще се вдигне" !

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

За прераждането се сетих ,един филм за Ванга ,където при нея отива един самопровъзгласил се Руски екстрасенс или ясновидец беше ,та след някакъв разговор тя му вика какъв ясновидец си ,та ти си бил един прост хамалин в предишният си живот :) ,разбирасе срамна работа няма ,но явно това какво си правил в предишният си живот и как си живял ,влияе на това какъв ще си в сегашният живот .Също се сещам ,че някой я питаше какъв ще бъде в следващият си живот или нещо подобно за следващото му прераждане ,а тя му отговаря нещо от рода на ти откъде си сигорен ,че ти е гарантирано следващото прераждане ( цитирам по памет ,смисълат беше този ) .А доколкото знам в книгата на племенницата на Ванга ,Ванга е споменала че в предишният си живот е била Египетска царица или фараон ,не си спомням добре ,което пък се връзва с това което Дънов е казал ,че напредналите души ,тия с по високо съзнание се прераждат по рядко ,на хиляда години и повече ,ако имат още какво да се учат де ,и да се усъвршенстват ,а тия които са по назад с материала на 45 години .И очаквам примерно П.Дънов ако има още да се преражда ,ако не се е усъвършенствал напълно ,то да е след около 5-10 хиляди години .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Учителите и най-напредналите ученици се въплъщават когато това е необходимо и където е необходимо. Може да са почти непрекъснато във въплъщение, а може и въобще да не се въплътят в грубо физическо тяло, а да действат в по-фини тела.

Колко време ще прекара обикновения човек между две въплътявания зависи от космическия цикъл и от натрупаната карма, която изисква изразходване в по-висшите светове (тук имам предвид най-вече девачан). Затова и относително по-развитите духовно хора се превъплъщават през по-голям период – защото времето, което е необходимо за да се изживеят създадените от тях последствия в девачан е по-дълго. Девачан обаче също е илюзорен свят (или по-скоро състояние) с всичките си красоти и блаженства, и наистина високо-развитите същества (като Учителите) нямат нужда да пребивават там.

Линк към коментар
Share on other sites

Явора, съжелявам, че по този начин възприемате това което казвам!Не съм имала нищо против Вас, абсолютно нищо лично!Аз отскоро съм тук /а и вероятно няма да остана поне в тази тема/, не познавам никого -нито от сайта, нито от някъде другаде и нямам никакви лични впечатления от асболютно никой, нито пък имам желание да коментирам когото и да било като личност!Включих се в темата, а не за да апосторфирам, иронизирам хората или да им правя психологичски характеристики!Извинявам се , ако по някакъв начин се чувствате лично засегната!Желая Ви късмет!

Линк към коментар
Share on other sites

октим, а ти кога започна да си спомняш и кога осъзна, че това са спомени от миналото....?

Както казах, нито съм искал това знание, нито съм искал отговорностите му! Преживявах страхотен стрес, тогава се появи водачката ми и започна да ме успокоява, но кой да вярва,! Започнах да разпитвам да проверявам! Веднъж попитах защо ме влече към ножа и кръвта?

- Сериозно ли искаш да знаеш? Може да бъде страшничко!

- Е ще го преживея!

И тогава започна филма, щеше да бъде един филм ако не беше болката от куршума! След години проверих чрез регресия!!

Контакта обаче никога не е прекъсвал! Мога да питам за каквото ме интересува, но не винаги отговорите ми харесват!

<SPAN><STRONG>

Октим, можеш ли да ни разкажеш нещо повече за водачката си? Мисля, че на всички ще ни е много интересно. Дали всеки човек си има водачи? И какво представляват те?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...