Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Миналите Животи - практика?


Recommended Posts

Blagодаря на Максим за историята която разказа. Холотропното дишане и ребъртинга наистина е са средство за достигане до свръхсъзнанието, което да ни върне в определни моменти от минали животи. Аз съм присъствал на такива семинари и съм виждал хора влизащи в процеса.

Относно всички философии които се изписаха в тази тема, :feel happy: Ами какво да ви кажа, не ми е за първи път да водя разговори на такива теми и знам 4е веднага излизат отвсякъде хора пълни със всякакви теории базирани на книгите които са чели и аналитичното мислене. Това е напълно нормално и е 4аст от развитието, но аз точно за това поставих условието да пишат не четящи а практикуващи. А за тези които отричат, ами ... проблема си е техен. Все едно някой астроном да влезе във форум астрология и да запо4не да спори, демонстрирайки ограниченото си възприятие формирано от външните форми. Независимо кои е прав, просто мястото му не е там.

Относно интерпретацията, дали е минал живот, или живот в паралена вселена, ами все едно. Изследователите на духовния свят споменават че в духовния свят минало, бъдеще и настояще се преливат и там тези времеви понятия

нямат този смисъл като тук. Но ние сме във физическия свят в момента и е нормално да ги възприемаме като минали животи. Все пак става дума за едно еволюционно пътуване на душата, в което се натрупва опит. По лесно е да се възпреме като линеен процес. Има много случаи в които освен емоционални, хората идват в този живот и с физически белези и травми от минали животи. След регресия те могат да видят причините за това. Това автоматически

доказва 4е спомените са именно техни а не достъп до хрониките и информациа да друга душа.

Дотук с абтрактните философии.

Регресивната практика е нещо много вълнуващо и вдъхновяващо. Тези които са имали истински преживявания, мисля ще се съгласят с мен. След като веднъж се докоснете до свръхсъзнанието си ( или както искате си го наричайте) ще спрете да вярвате, дискутирате и филосфствате а просто ще знаете. Осъзнаването че зад личността ви стои една душа, една вселена, която ви обича и подкрепя и че всичко което ви се случва е част от един процес, ще ви даде свобода и ще ви помогне да възприемате тежките моменти от живота по един друг начин. Не е достатъчно да държите в ума си само логическите обосновки на базата на духовната литература, трябва сами да се докоснете 4рез индивидуална практика. След като това стане повечето книги ще станат излишни.

Според хората посветили живота си на изследвания свързани с духовния свят все пове4е хора си спомнят за миналото за да може, чрез осъзнаването на духовната им същност да се ускори духовния им разстеж.

Незнам дали в България има регресивни специалисти, надявах се да разбера от този форум, но съдейки по постингите хората с такъв опит не са много. Но от друга страна знам че има много хора с моментни спомени, които се явяват за да им дадът насоки и да ги подпомогнат в сегашното им развитие. Точно за това исках да говорим. И затова помолих аналити4но-философските експерти да не се месят, но явно не се получи.

Запомнете, за да успеете достатъчно е да го пожелаете. Вселената Ви обича и подкрепя и вибрира според мисловното ви излъчване. Щом аз можах да си направя частична регресия самостоятелно и Вие ще успеете. Пожелавам успех на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Доколкото разбирам, сатори има практически опит с частична регресия. :thumbsup:

Интересно ще бъде на всички тук, (които нямаме такъв) ако сподели конкретните си преживявания по време на регресията. Също при кои специалисти я е постигнал какво точно го е развълнувало и за какво го е вдъхновило. Какъв конкретен ефект имаше това преживяване върху по-нататъшния му живот и личността му, за какво го вдъхнови.

Благодаря предварително. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей satory :)

преди време "видях" част от миналият си живот, но това не ми помогна

Дълго време това ми пречеше защото аз имам споспбността да "ровя" и да се "вкопчвам", разбираш че това не води до нищо смислено.

Опитността която придобивам сега се основава на преживяванията ми от миналото.

Ако съм съм научила азбуката до буквата Е идва време когато уроците продължават.

В началото е трудно, но постепенно когато "влезеш в крак" със истинската си същност (а не егото да те "пришпорва")

си спомняш без да се полагат усилия. И всичко става естествено и лесно.

поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,satory!Да,в България има "регресивни специалисти",каквото и да значи този термин. :dancing yes:

Поне аз зная за един,който описва някои регресии на други хора и свои в книгите си.Казва се Христо Нанев и живее в Пловдив.Занимава се с биоенергетика и лекува някои заболявания със сеанси.Мога да попитам и за адреса му.

А сега искам да кажа и аз какво мисля по темата. :rolleyes:

На мен лично са ми предлагали да ми кажат каква съм била в минали животи.Но аз не искам да зная.Законът за кармата ми стига като познание в тази област.Какво ще ми помогне подобно знание?Дали ще живея по-добре сегашното си въплъщение на Земята,ако зная какви "грешки" съм допускала?Не мисля.Даже мисля,че бих добавила още вина към съвестта си.Ако съм живяла "праведно",дали няма сегашните ми действия да ми се виждат, меко казано, глупави?При всички случаи ще започна да сравнявам, да анализирам, да съдя не някой друг, а себе си.

Мисля,че и без да знаем достатъчно, се наказваме по този начин всички,един повече,друг по-малко.А ми се струва,че е крайно време да спрем да го правим.

Все по-често си казвам,че всичко,което ми се случва е за мое добро,включително и това да не зная каква съм била.Не искам да живея в миналото си,а в настоящето.Изборът всеки си го прави сам! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

На мен лично са ми предлагали да ми кажат каква съм била в минали животи.Но аз не искам да зная.

Не съм убеден че някой може да ти каже каква си била, защото ти си се прераждала стотици пъти!!! Всичките тези хора които "могат да казват" според мен са несериозен източник. Защото може би не си разбрала най-важното, а то е 4е: Влизането в минал живот не е с цел да се види а да се преживее отново определн момент. Това е много вашно. Затова дори и да намериш някой способен ясновидец няма да има полза.

Законът за кармата ми стига като познание в тази област.Какво ще ми помогне подобно знание?Дали ще живея по-добре сегашното си въплъщение на Земята,ако зная какви "грешки" съм допускала?Не мисля.Даже мисля,че бих добавила още вина към съвестта си.

Както писах по рано, повторното преживяване (в концентриран вариант) на определени травматични ситуации от миналото може да те освободи от тяхното влияние днес. Има много хора които живеят с ирационални страхове, със фобии и други проблеми които идват от дълбокото минало. Това е нещо като психологическа практика с катарзис само че през преражданията. Повярвай ми ако разбереш какви грешки си допуснала преди , живота ти ще стане много по осъзнат. Имай в предвид че когато си правиш регресия, ти си Водена към определени проблеми а не влизаш хаотично, така че няма нищо случайно!

Ако съм живяла "праведно",дали няма сегашните ми действия да ми се виждат, меко казано, глупави?При всички случаи ще започна да сравнявам, да анализирам, да съдя не някой друг, а себе си.

Мисля,че и без да знаем достатъчно, се наказваме по този начин всички,един повече,друг по-малко.А ми се струва,че е крайно време да спрем да го правим.

Целта е да разбереш по добре себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че душата напуска тялото, защото е приключила с него.Осъществила е онова, заради което е дошла.Осъществила е опитностите, към които се е стремила.Нищо в живота не става случайно.И щом не помним какви сме били в предишните си прераждания, значи доброволно сме затворили страницата на миналото.Т. е. избрали сме да забравим миналите си животи, за да изживеем този от начало, на чисто.

Това е само мое мнение, не ангажирам никого с него. :dancing yes:

Колкото до разбирането на себе си, познаването на това:"Коя съм аз?" в сегашния живот ми е достатъчно. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз мисля, че и Мона, и Роси Б. са прави. Тези техни последни постинги взаимно се допълват и доизясняват.

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм, че повече от половината срещи в настоящия ни живот са продиктувани от кармата, която сме натрупали от миналите си животи. Ако знаем наистина кой - кой е, ще можем ли да продължим да гледаме непредубедено на хората около нас. Например разбирам, че някой, който съм обичал силно преди е моя колежка в работата, но тя не си спомня това, а и аз примерно може да съм женен. Или разбирам, че човек който много ни е наранил в миналото в настоящият ми живот ми е роднина и е зависим от мене. Ще ни помогнат ли тези спомени да разкъсаме оковите на миналото или ще ги заздравят?

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм, че повече от половината срещи в настоящия ни живот са продиктувани от кармата, която сме натрупали от миналите си животи. Ако знаем наистина кой - кой е, ще можем ли да продължим да гледаме непредубедено на хората около нас. Например разбирам, че някой, който съм обичал силно преди е моя колежка в работата, но тя не си спомня това, а и аз примерно може да съм женен. Или разбирам, че човек който много ни е наранил в миналото в настоящият ми живот ми е роднина и е зависим от мене. Ще ни помогнат ли тези спомени да разкъсаме оковите на миналото или ще ги заздравят?

Вярвам, че на всеки от нас се дава да узнае точно толкова, колкото е готов да понесе и да носи. Според съзнанието ни се дават и изпитанията, и знанието.

Преди около 15 години, в няколко последователни съня видях себе си, но не в това ми тяло - видях се дете, бях момиче от средновековието, видях как съм си отивала от този свят 4 пъти, в различни векове, т.е. преживях смъртта си. Знаех, че съм аз, защото усещанията, които ми се даваше да имам, не будеха никакво съмнение. Събуждах се, с дни излизах от състоянията, в които бях влизала по време на "сън". Всичко това беше, за да си обясня някои събития в сегашния ми живот, но не съм търсила нарочно каква съм била в минал живот или каквото и да било такова. Молех се усърдно да ми бъде дадена светлина, за да успея да различавам кое е от мене като личност, от егото ми и кое е от Бога, да знам Неговата Воля. Бяха много трудни времена за мене, без Божията помощ нямаше да се справя.

Това, което научих в никакъв случай не ми попречи да живея СЕГА, няма друго истинско, освен настоящето, съзнанието обхваща всичко,но на нас се дава правото да се фокусираме върху точно определено състояние, обект... Днес дори не се сещам за това, което мина тогава през мене, все едно не е било, ако не беше тази тема, да ме провокира да пиша... Дори тогава се наблюдавах отстрани като зрител на игра, в която аз съм главното действащо лице, но липсваше емоцията, обвързването...

Убедена съм, че няма нещо, което ни се случва, да не е за добро, да не е допуснато от Бога. Ние не можем да знаем кое защо е... може и да можем, но само когато целият ни живот е посветен на служение, когато можем с абсолютна убеденост да кажем "Аз и Христа едно сме." Не само на думи, но по дух.

Сигурна съм, че може да е опасно за разсъдъка ни нездравото любопитство, с цел лична изгода. В някои случаи може и да се допусне достигането ненавреме до определено духовно знание, но то само задържа нас в развитието ни, защото не го ползваме за общото благо. Това е за урок.

Всяко чисто душевно търсене намира отговор от Духа. Няма нужда да се напъваме, да бързаме, всичко си идва навреме. За всичко си има благовремие.

Важното е, като сме достигнали до някакво знание, да го прилагаме. Аз не винаги успявам, явно не съм достатъчно будна и последователна.

От онова време, след молитва, когато успях да остана тихао в себе си, преминаха тези слова. Надявам се да откриете нещо за себе си в тях. Затова си позволявам да ги споделя.

Когато се слеем с Христовия дух, сме слети с всяка божествена частица. Всяко прераждане е индивидуално преживяване на Бога. Как тогава да не чувстваме всеки, имаме спомен за всичко, което сме били. Свободно сме избирали това, от което сме имали нужда, за да развием и преоткрием някоя своя страна, която сме забравили.

Действайки, събираме енергия, която насочваме в посока, която пак ние избираме. Ако пилеем енергия в неплодотворни действия /не обменяме помежду си с Любов/, някоя част от нас има недостиг от енергия и заболява. Ако не искаме да даряваме Любов, което е наше естествено състояние, в някои наши части се задържа енергия и пак заболяваме.

Пълното преливане от едно индивидуално същество към друго носи радост и здраве, води към единение. Затова, когато не сме извършили достатъчно интензивен обмен помежду си, се чувстваме напрегнати или уморени и търсим обмен с дървета, камъни, цветя, за да възстановим енергийния си баланс.

Прониквайки дълбоко в себе си, се свързваме с Извора, който ни дава всичко, но ние се нуждаем и да даваме всичко получено, за да не спираме потока. Затова колкото повече знаеш и можеш, носиш по-голяма отговорност пред всички части. Спомнил си си преди другите, Любовта трябва да тече през тебе безспирно, Мъдростта да огрява непрестанно, Истината да е факела ти.

Не ти трябват условия. Всичко е в тебе, защото нищо не е извън тебе. Вън и вътре е едно, проявено по два начина. Вътре никой и нищо не може да промени без твое желание. Вън можеш да контролираш, когато си се научил да контролираш вътре. Контролираш ли вътре, си независим вън. Така се научаваш да запазваш винаги самообладание. Не пренебрегвай нищо отвън, но наблюдавай и дарявай, изливай отвътре навън. Съсредоточен навътре, изливай навън.

Всичко е твое, защото си мой, а всичко мое, е твое. Давайки получаваш. Не може другояче, защото даването е получаване. Когато си открил в тебе извора, не ти е нужно да се ограждаш. Някои ще се ограждат, за да се защитават от неоткрилите Извора, защото като го нямат в себе си, искат да вземат от другите. Те като нямат бликащ Извор, имат само колкото са успели да вземат от другите.

Открий Извора и давай! Защо да се ограничаваме, да правим бент? Ще се запушим. Колкото повече стават тези, които са освободили Извора в себе си, толкова по-голямо изобилие ще има. Спри се в себе си, почисти Извора и го остави да бликне. Усетиш ли, че се е позамърсил отвън, поспри се, попей, поплачи, посмей се, потанцувай и така ще почистиш. Прави го съзнателно. Не чакай да се разболееш от затлачване или да се натъжиш от “чужда” болка.

Говоря ти чрез всичко, когато ме чуваш отвътре. Благославяй всичко. Всичко е благословено. Така сме в единение. То е естествено състояние. Избери го ти съзнателно и се радвай. Когато си в него, не можеш да не се радваш, защото Аз винаги се радвам.

Смири се в себе си, защото няма срещу какво да се бориш. Всеки ще си спомни, когато се събуди. Насила събуденият е сънен и може да се спъне. Всички ще се събудят, когато се наспят. Някои са будни, но искат още да поспят. От обленяване боли глава. Всичко става във времето си.

09.09.2001г.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че душата напуска тялото, защото е приключила с него.Осъществила е онова, заради което е дошла.Осъществила е опитностите, към които се е стремила.Нищо в живота не става случайно.И щом не помним какви сме били в предишните си прераждания, значи доброволно сме затворили страницата на миналото.Т. е. избрали сме да забравим миналите си животи, за да изживеем този от начало, на чисто.

Напускането на душата от тялото отдавна е доказано, така можеш спокоино да си промениш становището след като се запознаеш със съответноя опит на човечеството в тази насока. Но влизането в минали животи не е точно напускане на тялото да допир до свръхсъзнанието. Щом като мислиш 4е нищо не става случайно как ще обясниш това че хиляди хора са се подложили на регресия? И това не е случайно нали? Естествено че душата не помни миналите си съществувания, но е факт че нещата се променят и то в глобален мащаб. Преди това е било достъпно за малцина, но сега съдейки по изследванията е доста по различно. И това не е случайно нали? Нищо не се изживява на чисто, ти не идваш чиста, идваш с опит който да реализираш. Чистотата е само привидна. Астрологията прекрасно показва багажа с който човек се ражда. Не случайно много хора споделят за освобождаващия ефект от осъзнаването за миналия си опит. Аз самия почувствах невероятно облекчение след няколко авторегресии. Макар и в началото изживяването да е доста страшничко. Според Нютон , след като са били подложени на регресия, много от неговите пациенти променят курса в живота си и се насочват към дейности свързани с подпомагането на хората. Самото осъзнаване на прераждането ( в което пове4ето не са вярвали, преди да се подложат на регресия) ги кара да погледнат на живота в една нова светлина. Да осъзнаят духовната си същност.

Колкото до разбирането на себе си, познаването на това:"Коя съм аз?" в сегашния живот ми е достатъчно. :feel happy:
Щом като ти е достатъчно, живей си в съгласие със собствените разбирания. Има хора обаче които вече имат нужда от малко по разширено разбиране за това кои са и какво правят тук.

Вярвам, че на всеки от нас се дава да узнае точно толкова, колкото е готов да понесе и да носи. Според съзнанието ни се дават и изпитанията, и знанието.

Преди около 15 години, в няколко последователни съня видях себе си, но не в това ми тяло - видях се дете, бях момиче от средновековието, видях как съм си отивала от този свят 4 пъти, в различни векове, т.е. преживях смъртта си. Знаех, че съм аз, защото усещанията, които ми се даваше да имам, не будеха никакво съмнение. Събуждах се, с дни излизах от състоянията, в които бях влизала по време на "сън". Всичко това беше, за да си обясня някои събития в сегашния ми живот, но не съм търсила нарочно каква съм била в минал живот или каквото и да било такова. Молех се усърдно да ми бъде дадена светлина, за да успея да различавам кое е от мене като личност, от егото ми и кое е от Бога, да знам Неговата Воля. Бяха много трудни времена за мене, без Божията помощ нямаше да се справя.

Постинга ти много ми хареса. Радвам се че вече се включват хора с преживявания.

По принцип всяко навлизане в тази информация не е случайно и е направлявано от духовния ти у4ител в духовния свят( всеки от нас си има такъв, индивидуален, който за радост на религиозните фанатици, понякога им се явява под формата на съответния им бог или ангел :feel happy: ) Често когато човек р отчаян и търси помощ от Бог, се явява информация от минало прераждане. После нещата заглъхват. Мога ли да те попитам как свърза своите умирания със събития от сегашния си живот? Какво те накара да се замислиш? Малко е страшничко нали? :dancing yes:

Аз също имам една случка с умиране в детска възраст но все още незнам как да я изтълкувам.

Това, което научих в никакъв случай не ми попречи да живея СЕГА, няма друго истинско, освен настоящето, съзнанието обхваща всичко,но на нас се дава правото да се фокусираме върху точно определено състояние, обект...

Правилно, не само не ти е попречило ами и ти е помогнало надявам се.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом като мислиш 4е нищо не става случайно как ще обясниш това че хиляди хора са се подложили на регресия?.... Самото осъзнаване на прераждането ( в което пове4ето не са вярвали, преди да се подложат на регресия) ги кара да погледнат на живота в една нова светлина. Да осъзнаят духовната си същност.

.... живей си в съгласие със собствените разбирания.

Здравей, satory!

Няма да ти обяснявам защо хората правят това или онова.Аз не отговарям за поведението на другите, включително и твоето.Това е въпрос на свободен избор.

Аз духовната си същност я осъзнавам и без регресия.

С последния израз от цитата съм абсолютно съгласна, даже те поздравявам за него! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Даде ми се да разбера, че животът ми има своето предназначение и не мога да избирам да го заменя за нечий друг. Тогава имаше опасност за здравето и дори живота на дъщеря ми.

Удивлявах се как ми се даваше сън след сън да видя през какво съм минавала, какво е жертвоготовност по своя воля и да си жертва, определена като такава от друг човек, облечен във власт /бях дете, принесено в жертва по особено жесток за мене начин; изгаряна на клада, разстрелвана.../. Странното е, че сега пиша това и то не ме докосва. Имам изработена способност да изтривам сякаш от съзнанието си всичко, което не ми е нужно, свършило си е работата.

Когато открием в спомените си някой, който знаем, че живее близо до нас в настоящето, че ни е сторил "зло" или "добро", то спомените ни се дават точно, за да ни научат или да простим за стореното или да не се привързваме към благодетеля. Наложи ми се да се справя и с двете състояния, но не беше никак лесно.

Според мене всичко ни се дава, за да осъзнаем взаимосвързаността ни. Да открием причините за днешните ни състояния, връзки, желания, стремления.

Учителят е казал нещо, което дълбоко е залегнало в мене: "Имайте връзка само с Бога, а с хората имайте само отношения." Всяка обвързаност носи последствия, т.е. необходимост от развързване... а това е болезнен процес, поне така го определяме, усещаме ние.

Лесно е обвързването, трудно е развързването. Това ни води от прераждане в прераждане, защото забравяме, че всички сме ЕДНО... всеки търси своето си, търси изява, признание, но често за сметка на друг.

Много има да се пише, но не е нужно. Всеки от нас ще изживее и научи това, което му е нужно, за да достигнем същността си.

Приятна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Много добре,

Пътуванията ти са си са ти помогнали да си създадеш тази насройка. Това е била целта им.

Много има да се пише, но не е нужно. Всеки от нас ще изживее и научи това, което му е нужно, за да достигнем същността си.

Пуснах темата за могат хората да споделят своите истории.

Линк към коментар
Share on other sites

... Молех се усърдно да ми бъде дадена светлина, за да успея да различавам кое е от мене като личност, от егото ми и кое е от Бога, да знам Неговата Воля. Бяха много трудни времена за мене, без Божията помощ нямаше да се справя.

...не можем да знаем кое защо е... може и да можем, но само когато целият ни живот е посветен на служение, когато можем с абсолютна убеденост да кажем "Аз и Христа едно сме." Не само на думи, но по дух.

...

Всяко чисто душевно търсене намира отговор от Духа. ...като сме достигнали до някакво знание, да го прилагаме.

...след молитва, когато успях да остана тихао в себе си, преминаха тези слова...

Когато се слеем с Христовия дух, сме слети с всяка божествена частица. Всяко прераждане е индивидуално преживяване на Бога. Как тогава да не чувстваме всеки, имаме спомен за всичко, което сме били. Свободно сме избирали това, от което сме имали нужда, за да развием и преоткрием някоя своя страна, която сме забравили.

Действайки, събираме енергия, която насочваме в посока, която пак ние избираме. Ако пилеем енергия в неплодотворни действия /не обменяме помежду си с Любов/, някоя част от нас има недостиг от енергия и заболява. Ако не искаме да даряваме Любов, което е наше естествено състояние, в някои наши части се задържа енергия и пак заболяваме.

Пълното преливане от едно индивидуално същество към друго носи радост и здраве, води към единение. Затова, когато не сме извършили достатъчно интензивен обмен помежду си, се чувстваме напрегнати или уморени и търсим обмен с дървета, камъни, цветя, за да възстановим енергийния си баланс.

Прониквайки дълбоко в себе си, се свързваме с Извора, който ни дава всичко, но ние се нуждаем и да даваме всичко получено, за да не спираме потока. Затова колкото повече знаеш и можеш, носиш по-голяма отговорност пред всички части. Спомнил си си преди другите, Любовта трябва да тече през тебе безспирно, Мъдростта да огрява непрестанно, Истината да е факела ти.

Не ти трябват условия. Всичко е в тебе, защото нищо не е извън тебе. Вън и вътре е едно, проявено по два начина. Вътре никой и нищо не може да промени без твое желание. Вън можеш да контролираш, когато си се научил да контролираш вътре. Контролираш ли вътре, си независим вън. Така се научаваш да запазваш винаги самообладание. Не пренебрегвай нищо отвън, но наблюдавай и дарявай, изливай отвътре навън. Съсредоточен навътре, изливай навън.

Всичко е твое, защото си мой, а всичко мое, е твое. Давайки получаваш. Не може другояче, защото даването е получаване. Когато си открил в тебе извора, не ти е нужно да се ограждаш. Някои ще се ограждат, за да се защитават от неоткрилите Извора, защото като го нямат в себе си, искат да вземат от другите. Те като нямат бликащ Извор, имат само колкото са успели да вземат от другите.

Открий Извора и давай! Защо да се ограничаваме, да правим бент? Ще се запушим. Колкото повече стават тези, които са освободили Извора в себе си, толкова по-голямо изобилие ще има. Спри се в себе си, почисти Извора и го остави да бликне. Усетиш ли, че се е позамърсил отвън, поспри се, попей, поплачи, посмей се, потанцувай и така ще почистиш. Прави го съзнателно. Не чакай да се разболееш от затлачване или да се натъжиш от “чужда” болка.

Говоря ти чрез всичко, когато ме чуваш отвътре. Благославяй всичко. Всичко е благословено. Така сме в единение. То е естествено състояние. Избери го ти съзнателно и се радвай. Когато си в него, не можеш да не се радваш, защото Аз винаги се радвам.

Смири се в себе си, защото няма срещу какво да се бориш. Всеки ще си спомни, когато се събуди. Насила събуденият е сънен и може да се спъне. Всички ще се събудят, когато се наспят. Някои са будни, но искат още да поспят. От обленяване боли глава. Всичко става във времето си.

09.09.2001г.

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Пуснах темата за могат хората да споделят своите истории.

Да, ние би трябвало да можем да говорим свободно по всички теми, които искат изясняване, разрешение. Като споделяме опитностите си, взаимно си помагаме.

Спорен ден! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Немисля 4е е само за избрани, мисля 4е е за всички.

Може би трябва да спомена първо че различните експерименти с различни нива на съзнанието не са новост за мен и може би заради това се пробвах. Изпробвал съм метода Силва, хипнози, Образно волеви настройки, ребъртинг и др. Винаги си поддържам духа на изследовател и съм много критичен и прецизен в резултатите.

И така,

Направих си запис на стандартен хипнотичен сеанс. След това прибавих запис, който взех от една книга за регресия.

В последствие обогатих регресивния запис за да ми бъде по близко до мен и прибавих още 2. По едно време даже ги смесих всичките.

Опитвах цяла седмица и нищо!!! Постоянно заспивах или нищо не помнех. Влизах в хипнотично състояние но не успявах да направя прехода между записа с хипнозата и този с регресията. Всъщност изобщо нямах представа какво да очаквам!!!

Една нощ след поредния опит бqх оставил може би случайно, не помня , мп3 плеяра на repeat, тоеста записа се е въртял цяла нощ!!! В един момент се усетих как трясък се озовавам на някакво бойно поле. Бях някакъв варварин или нещо такова. В съзнанието ми нахлуха много силни усещания за насилие, от мен към други хора. Не успях да се огледам отстрани, бях самата личност на не страничен наблюдател. Имам смътен спомен за дрехите и за някой други неща, които по късно си записах.Имаше кръв и писаци. Събудих се със сърцебиене и неможах да заспа повече същата нощ. Беше ме страх да си затворя очите. Наистина се поуплаших тогава.

Какви са разликите от кошмара или съня? Тук трябва да се уточни че много от обикновенните сънища съдържат фрагменти от минали животи, но когато влизането е волево а не случйно има разлики. Първо е самия преход. Незнам как да го опиша, но е нещо като засмукване през тунел. (много подобно като във фантастичните филми, когато дават примерно преминаване на космическия кораб към светлинна скорост, самото оскорение на звездите как се размазват, на това ми напомня само дето има цветове). Много точно мога да го опиша по следния начин. Предтставете си че гледате телевизия. Но изведнъж се загубва сигнала и запо4вате да търсите през каналите. Въртите и нищо само лек шум и сивия екран и изведнъж, се появява някакув канал по който дават филм с крясъци и насилие ( или някакъв концерт силен) с много висок звук. Направо подскачате от внезапно появилата се картина и пукотевица. Ей такова е чувството, само дето влизате в самия телевизор и участвате в събитията така да се каже.

Това го няма в сънищата, където нещата стават плавно със заспиването.

Другия ключов момент е че директно се изпитва някаква силна емоция. Обикновенно отрицателна ( в пове4ето случаи поне за мен)

Според изследванията в тази насока на регресивните специалисти и моите наблщдения и експерименти, самите ситуции в които сме допуснати да се върнем не са случайни и са с цел да се изпита някакво чувство отново и така да се итласка и разбере. Аз веднага свързах ситуациятя в която попаднах с някои събития в моя живот и разбрах смисъла. Така че нещата не са хаотични. Мисля че всеки би могъл да нвалезе в свръсъзнанието си стига да поиска.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За мен прераждането е реалност и то би могло да се превърне в реалност за всеки. Не мисля, че е за богоизбрани. Може да се случи с помощта на хипноза, самохипноза, медитация , чрез съновидение или спонтанно. Има един прост метод за медитация, който, ако сте достатъчно усърдни и постоянни, би могъл да помогне. Всяка вечер преди лягане трябва подробно да си припомняш събитията от изминалия ден, но в обратен ред - от вечерта към сутринта. И в един момент съзнанието прескача рамките на този живот и ви пренася в минало съществуване. Практикувайте всеки ден в продължение минимум на три месеца и след това ми се обадете... ако нямате резултати. Човек трябва да познава поне кардиналните си прераждания, за да не се чувства като дърво без корени или като откъснат лист от книга. Ако ги познаваш, ти знаеш кой си, откъде идваш, накъде си тръгнал, защо изобщо си дошъл. Възможно е да получите видение и от залата за преглед на бъдещия (т.е. настоящия ви живот), за да ви се осветли даден проблем или пък въобще смисълът на настоящото ви съществуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен не е нужно да си обременяваме съзнанието с грешките от минали животи. Припомнянето по-скоро би ни затормозило. Мисля , че е чудесно че започваме живота с чистотата и невинноста на дете и от тук нататък да растем духовно. На чисто, без предубеждения да гледаме в очите хората около нас, с които в минали животи може би сме имали конфликти, разочарования или други някакви преживявания. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен не е нужно да си обременяваме съзнанието с грешките от минали животи. Припомнянето по-скоро би ни затормозило. Мисля , че е чудесно че започваме живота с чистотата и невинноста на дете и от тук нататък да растем духовно. На чисто, без предубеждения да гледаме в очите хората около нас, с които в минали животи може би сме имали конфликти, разочарования или други някакви преживявания. :P

Съзнанието ве4е е обременено с опита в минал живот. Невинността е само привидна на ниво съзнание. Мотивацията за много от нашите деиствия идва от по дълбоките пластове на съзнанието, където е складиран опита на душата.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото ми е известно, душата не проявява целия си потенциал в отделните си въплъщавания като нова личност, а само една определена част от него върху която иска да работи. Кармата също се разпределя на части в няколко въплъщения. За всичко това си има причина. Да отключим пълния потенциал на душата можем единствено като издигнем съзнанието си на причинно ниво. А иначе регресивните техники са сравнително безопасни, още повече ако става въпрос за авторегресия. Тогава според мене възможността за отключване на "нежелани" (вредни за развитието ни) спомени е много малка.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен не е нужно да си обременяваме съзнанието с грешките от минали животи. Припомнянето по-скоро би ни затормозило. Мисля , че е чудесно че започваме живота с чистотата и невинноста на дете и от тук нататък да растем духовно. На чисто, без предубеждения да гледаме в очите хората около нас, с които в минали животи може би сме имали конфликти, разочарования или други някакви преживявания. :P

Мисля, че съзнанието ни най-малко не би се обременило с грешките от минали животи. Напротив, според мене би се обогатило. Щом Той допуска чрез регресия да надникнем в своята история, значи съответната душа е достатъчно израстнала да се справи с дадената й информация и е достатъчно зряла да черпи мъдрост от нея. Бих ти предложила паралел с човешкото общество във физическия свят (а то е свързано с духовния свят, разбира се). Всяка нация, която, по една или друга причина, не познава историята си или пренебрегва нейните уроци с желанието да започне "на чисто" :hypocrite: , сама се спъва в развитието си. И това спиране се превръща в бомба със закъснител :3d_124: Примери много в историята. :3d_079:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...