Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защото те обичам...


Guest Лагорда

Recommended Posts

Тази идея ми дойде от моята племенница - много сладка тинейджърка. Хайде сладурчета излейте душите си!

ОБИЧАМ ТЕ, защото...

...аз съм себе си, когато съм с теб.

...ти си най-добрият ми приятел.

...мога винаги да разчитам на теб.

...ти си толкова романтичен…

...ти си забавен, имаш страхотно чувство за хумор :)

...винаги ме разсмиваш, когато имам нужда.

...съм сигурна, че никога и заради нищо няма да ме предадеш.

...ти си радостта ми.

...ме караш да се чувствам така, както никога до сега.

...ти си най чистото в мен.

....ти си светлина в моя ден.

...мога да ти кажа всичко и ти ще го приемеш.

...с мисълта за теб заспивам вечер и сутрин се събуждам.

...ти си моята любов.

...ти си моят смисъл и мечти.

...твоята неумираща вяра е това, което крепи пламъка на нашата любов.

...ти и аз заедно можем да правим чудеса.

...ние сме чудесна двойка :P

...си игра на чуствата ми.

...мислите ми за теб, ме изпълват с прекрасни чувства.

...си моят ангел, моя Бог.

...твоята любов ми дава усещането, че най-хубавото предстои.

...ти ме завладяваш.

...ти си мойто момче.

...ме караш да показвам най-доброто у себе си.

...всеки път, когато те погледна, сърцето ми бие лудо.

...ти си човекът, който държи ключа от сърцето ми.

...ми показваш какво е истинска любов.

...любовта е това, което ти означаваш за мен, а това е всичко.

...ти си моята сбъдната мечта.

...най-хубавите ми мигове са тези, които съм прекарала с теб (макар да са съвсем малко).

...си всичко, за което съм мечтала!

...винаги си до мен, когато имам нужда.

...винаги успяваш да ме накараш да се усмихна.

...си усмивка, и нежност, и любов.

...си различен.

...те има в моя свят.

...си нежен с мен.

...ми показа истинското значение на любовта.

...вярваш в мен.

...си себе си.

...будиш въображението ми и ме караш да мечтая.

...изживявам пълноценно всяка секунда от живота си благодарение на теб.

...винаги ми казваш това, което се нуждая да чуя.

...имаш прекрасен глас.

...четеш мислите ми.

...имаш страхотни устни.

...ти си просто неустоим.

...споделяш всичко с мен.

...правиш всичко възможно, за да си с мен, дори 1 минута,1 час.

...си много внимателен.

...си мил.

...целуваш толкова сладко...

...никога не се отказваш от мен.

...между нас съществува истинска магия.

...много често правим еднакви неща без да се уговаряме.

...винаги би бил честен с мен, дори да знаеш, че от истината ще ме заболи.

...имаме сходни вкусове.

...ти си слънцето в мен.

...си батко и ми е сладко с теб :D

...ме разбираш.

...имаме едно и също любимо число,една и съща любима напитка.

...винаги искаш да разбереш мнението ми (за нещо).

...мога да споделя всичко с теб и ти ще ме разбереш.

...се всушваш в съветите ми.

...обичаш бебенцата, а също така умееш да накараш 4 годишно детенце(което не обича да похапва) да се нахрани добре :)

...имаме еднакви разбирания за нещата.

...обичаш разходките и екскурзиите.

Обичам те поради милиони други причини!

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо те обичам. Откъде да знам сега. Важното е, че те обичам.

Когато престана да те обичам, ще знам защо съм престанала...

Може и тогава да не знам.

Това са фрази без логичен отговор, не го и търся, няма смисъл.

Дано да намерите кого да заобичате, щото и това е трудно.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, не е ли по-правилно другият сам да се убеди дали е обичан и приеман такъв, какъвто е?

It takes two to tango, все пак.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Може да не се придържате стриктно към темата. Идеята ми беше да се създаде нещо пъстро,свежо и красиво!

Интервю с.... Бог Интервю с.... Бог

Помолих Бог за интервю.

За моя изненада той се съгласи.

- Влез! – каза ми Бог. – Значи ти би искал да вземеш интервю от мен?

- Ако имате време... – казах му аз.

Той се усмихна през брадата си и отвърна:

- Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко. Какви въпроси искаш да ми зададеш?

- Не и такива, които са Ви непознати. Кое е нещото, което Ви учудва най-много у хората?

- Това, че се отегчават, докато са деца, бързат да пораснат и тогава копнеят да станат деца отново. Това че губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите се, за да възстановят здравето си. Това, че мислейки тревожно за бъдещето, те забравят настоящето и така живеят нито за настоящето, нито за бъдещето. Това че живеят сякаш никога няма да умрат и после умират сякаш никога не са живели....

Ръцете му хванаха моите и така стояхме мълчаливо.

След дълго време го попитах:

- Мога ли да Ви задам още един въпрос?

Отговори ми с усмивка.

- Като наш баща, какво бихте искали да направят Вашите деца?

- Да научат, че не могат да накарат някой да ги обича. Това, което могат да направят е да се оставят да бъдат обичани.

- Да научат, че трябват години, за да се изгради доверието, и само няколко секунди, за да се разруши.

- Да научат, че най-важното в живота, е не това, което имат, а хората, които имат.

- Да научат, че не е добре да се сравняват с другите. Винаги ще има хора, които са по-добри или по-лоши от тях.

- Да научат, че богат е не този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко.

- Да научат, че трябва да контролират поведението си, в противен случай то ще контролира тях.

- Да научат, че само няколко секунди могат да отворят дълбоки рани у хората, които обичат, и че после трябват години, за да г забравят.

- Да се научат да прощават, като се упражняват за това.

- Да научат, че има хора, които много ги обичат, но не знаят как да показват чувствата си.

- Да научат, че с пари може да се купи всичко, освен щастие.

- Да научат, че дори понякога да се чувстват разстроени, това не им дава право да разстройват и другите.

- Да научат, че истинските приятели са рядкост и ако открият такъв – това е истинско богатство.

- Да научат, че понякога не е достатъчно да им простят, а сами трябва да си простят.

- Да се научат, че са господари на това, което запазват в себе си и роби на това, което казват.

- Да се научат, че ще пожънат това, което са посели. Ако са посяли слухове – ще се оплетат в интриги, ако посеят любов – ще бъдат щастливи.

- Да се научат, че истинското щастие не се състои в това да постигнат целите си, а да се задоволят с това, което вече са постигнали и в момента постигат.

- Да се научат, че да бъдеш щастлив е решение. Те решават да са щастливи с това, което имат и което са, или умират от завист и ревност, заради това, което нямат.

- Да се научат, че двама души могат да гледат едно и също нещо и да виждат съвсем различни неща.

- Да научат, че тези, които са честни пред себе си, без да отчитат последиците, постигат много в живота.

- Да научат, че дори и да си мислят, че няма какво да дадат, когато техен приятел плаче, те могат да намерят сила да успокоят болката.

- Да научат, че опитвайки се да се вкопчат в тези, които обичат, много бързо ги отблъскват. Оставяйки им свобода, те ще останат заедно завинаги.

Замислих се. Бог потъна в мълчание.

Бог е любов. (1 Йоан 4:16)

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: А може би ще "наместим" темата, ако малко разместим думите в заглавието - например:

Защото те обичам.... ?

Мисля, че Лагорда имаше предвид по-скоро, че любовта ни помага да виждаме красивото, доброто, щастливото във всичко и във всеки около себе си....

Ако авторът на темата я хареса така или има някакво друго предложение - можем да го променим леко.... :rolleyes: И заглавията могат да се променят като нас самите..... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам те поради милиони други причини!

Не разбрах причините. И преди, и сега. Обичам те ! Обичам те, защото това е единственият ми възможен отговор.

защо

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам те поради милиони други причини!

Не разбрах причините. И преди, и сега. Обичам те ! Обичам те, защото това е единственият ми възможен отговор.

защо

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Дина!

Обичам те, защото... те обичам!

И именно защото те обичам:

Лагорда - пост 1:

аз съм себе си, когато съм с теб.

...ти си най-добрият ми приятел.

...мога винаги да разчитам на теб.

...ти си толкова романтичен…

...ти си забавен, имаш страхотно чувство за хумор smile.gif

...винаги ме разсмиваш, когато имам нужда.

...съм сигурна, че никога и заради нищо няма да ме предадеш.

...ти си радостта ми.

...ме караш да се чувствам така, както никога до сега.

...ти си най чистото в мен.

....ти си светлина в моя ден.

...мога да ти кажа всичко и ти ще го приемеш....

:feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: А може би ще "наместим" темата, ако малко разместим думите в заглавието - например:

Защото те обичам.... ?

Донка, като стана дума за "наместване", не е ли странно адресирана темата "за тийнейжъри"?

Линк към коментар
Share on other sites

А защо не? Това е било желанието и замисъла на Лагорда.... Не виждам нищо "разместено"...

От една страна темата е изключително подходяща и много често дискутирана между тийнейджърите, които за съжаление или не знаят за нашия форум или нямат време да пишат в него, но... може би четат... ?

От друга - всеки от нас носи в себе си и един тийнейджър - и какво по-хубаво за ума и сърцето ни от време на време да се допитваме до него...и да му даваме думата... :thumbsup:

След 14-а година младежът почва да разсъждава. У него се заражда желание да намери истината. Той чете, разисква, спори. Той живее в мира на идеите. Тогава стават безконечни спорове между учениците. Мирът на идеите - това е стихията на учениците след 14-а година. Опасно е, ако младежът след 14-а година не преживее това. Това е в реда на нещата. Въпросите, които занимават ученика през този период, може да са отдавна разрешени, но те пак трябва да се открият от ученика чрез творческа дейност. ...младежът тогава търси отговор на своите идейни търсения. Той си задава въпроса, по кой начин може да се реализира в живота онзи възвишен свят на идеали, който той чувства, че живее в душата му. В този период те като че са небесни пратеници, които напомнят на всички да се издигнат над дребнавото, да пребивават във висшите сфери на идейния живот.....
Б. Боев - Учителят за образованието

:dancing yes: Ами то по това определение ние май всички тук влизаме в тази категория.... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам те защото... ето какво казва поетът

Обичам те не затова, че си роза солена,

топаз или лъч от изгарящи карамфили:

аз те обичам тъй, както обичат загадка,

тайно от всички, дълбоко в душата и мрака.

Обичам те като растение неразцъфтяло,

скрило отблясъци от неродени съцветия;

в моето тяло, от твоята обич събудено,

смътно живее стаеният дъх на земята.

Обичам те, без да гадая кога, откъде или колко,

обичам те просто, без всякаква цел и без гордост;

така те обичам – а иначе аз не умея, -

така, сякаш ни аз, ни ти сме отделно,

ръката ти, спряла на моята гръд, е и моя,

очите ни, слели се, сънища виждат еднакви.

Пабло Неруда

„Сто сонета за любовта”, превод Николай Христозов

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

До колко гигини мога да се считам за тинейджърка?Аз съм на 21 и се чувствам като тинейджърка.

Мислям,че единствено себе си мога да обичам.Всичко друго е преходно.И е въпрос на настройка.

Линк към коментар
Share on other sites

До колко гигини мога да се считам за тинейджърка?Аз съм на 21 и се чувствам като тинейджърка.

Мислям,че единствено себе си мога да обичам.Всичко друго е преходно.И е въпрос на настройка.

Щом така мислиш, обичкай си се
:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам какво друго да мисля.ДО момента това съм видяла и осъзнала.С всеки следващ ден човек се учи и променя-развива се.Вярвах,после се разочаровах,пак вярвах и тн...В момента съм уплашена.Страхувам се да повярвам и да освободя сърцето си.Страх ме е ,че ако пак обичам ще ме наранят и ще го отблъсна.

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам какво друго да мисля.ДО момента това съм видяла и осъзнала.С всеки следващ ден човек се учи и променя-развива се.Вярвах,после се разочаровах,пак вярвах и тн...В момента съм уплашена.Страхувам се да повярвам и да освободя сърцето си.Страх ме е ,че ако пак обичам ще ме наранят и ще го отблъсна.

Наистина, най-важно е да повярваме в себе си
:)
, не се страхувай, вярвай че всичко е за неше добро. Винаги може да обичаш, но просто не го показвай толкова, казват, че Любовта се давала по лъжичка, за да има за цял живот, ти си толкова млада и красива ще се появят и други мъже в живота ти, но тогава вече ще имаш по-голям опит и ще знаеш какво да правиш и какво не
:)
. Учим се цял живот и все си оставаме ненаучени
:)
. Поздрави Ив.

P.S. Горе главата всичко е О.К. разкажи им играта на тия лоши момчета, но с Любов, която трябва само да се загатва
:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм бебе и любов на час по лъжичка някак не приемам за възрастни хора. Който спестява чувствата си, спестява и радостта си и живее на заем или ... остава в ресто.

А и защото те обичам, по същата логика и ще престана да те обичам.

За някой любовта е сляпа, на други тя отваря прешироко очите.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-хубавото нещо в живота е, когато остарееш и сутрин се събудиш, до тебе да има човек, който да вижда в сбръчканото ти лице това, което си бил.

(има се предвид младостта)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...