Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защото те обичам...


Guest Лагорда

Recommended Posts

Незнам какво друго да мисля.ДО момента това съм видяла и осъзнала.С всеки следващ ден човек се учи и променя-развива се.Вярвах,после се разочаровах,пак вярвах и тн...В момента съм уплашена.Страхувам се да повярвам и да освободя сърцето си.Страх ме е ,че ако пак обичам ще ме наранят и ще го отблъсна.

Наистина, най-важно е да повярваме в себе си
:)
, не се страхувай, вярвай че всичко е за неше добро. Винаги може да обичаш, но просто не го показвай толкова, казват, че Любовта се давала по лъжичка, за да има за цял живот, ти си толкова млада и красива ще се появят и други мъже в живота ти, но тогава вече ще имаш по-голям опит и ще знаеш какво да правиш и какво не
:)
. Учим се цял живот и все си оставаме ненаучени
:)
. Поздрави Ив.

P.S. Горе главата всичко е О.К. разкажи им играта на тия лоши момчета, но с Любов, която трябва само да се загатва
:thumbsup:

Жена

Навярно винаги ще те обичам

и ще откривам в теб безброй неща

бъди каквато си, това е всичко

това е тайната на любовта

Бъди загадъчна и пряма

Непредвидима като дъжд

Непостоянна като вятъра -

подухнал изведнъж

Навярно винаги ще те обичам

и ще откривам в теб безброй неща

Бъди една жена, едно момиче

с едно сърце, с безброй лица

Бъди красивата Елена,

която Омир вдъхнови

Бъди Мария Магдалена, но бъди...

Припев:

Знайни незнайни, скрити и явни

вечните тайни, тайните на любовта

Минали, днешни, бъдещи вечните

Всички се срещат във твоето име жена

А ако някога, недай си боже,

Но както често става в този свят

Решиш че повече със мен не можеш

и че не сам ти вече мил и драг

Ще се сбогувам без обида,

а с благодарност за това

че те познавах, че те има и сега

Припев:... /3x/

Жена - Валди Тотев

Линк към коментар
Share on other sites

Така ли ми се струва или заглавието на темата е променено от "Обичам те, защото... " в "Защото те обичам... ".

Е, така вече и на мен дори повече ми допада. Защото... никое обичам не заслужава запетаи след себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време чета темите и се чудех защо няма тинейджъри в този форум. Сега вече ми е ясно. Тук има хора които се опитват да огреят навсякъде и да са над всички, а ако не си на тяхното мнение ставаш лош :hypocrite: . Аз лично не бих участвала в този форум...

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава недей да пишеш изобщо и да се хабиш излишно.

Доколкото познавам хората - всеки, особено онзи, който мисли че за пръв път открива света, смята че всички пишат - как беше, както го каза ти... и аз се обърках вече от толкова възрасти, тийнеджъри, нетийнеджъри и други извънземни персонажи...

Линк към коментар
Share on other sites

извънземни персонажи...

:3d_065:

От известно време чета темите и се чудех защо няма тинейджъри в този форум. Сега вече ми е ясно. Тук има хора които се опитват да огреят навсякъде и да са над всички, а ако не си на тяхното мнение ставаш лош
:hypocrite:
. Аз лично не бих участвала в този форум...

Сладурчееее
:P
по-правилно е "тийнейджъриииии" хихихих учи се от каките тук
:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Защото те обичам.................. а защо те обичах?

Ти прибави към смеха ми звън, към сълзата ми блясък и в усмивката ми топлота.

Защото вече не те обичам............ в сърцето ми настана тъмнина,предхождаща новата зора.

И защото ще обичам................ но не тук и не сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото те обичам... не очаквай да го чуеш някога от мен.

Ще изкача най-високата планина и там ще го споделя с птиците.

Ще навлеза дълбоко в морето, ще отворя бисерна мида и там ще го изплача.

Ще отида навътре в гората, с пръсти ще изкопая дупка в пръстта и там ще го изрека.

Дано да няма ехо.

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога ти се иска да изкрещиш, целия свят да знае, а друг път - да замълчиш, за да не оскверниш и никой да не знае. :3d_046: Апропо, аз съм за двата варианта, стига да е любов, защото еднообразието убива.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото те обичам... не очаквай да го чуеш някога от мен.

Ще изкача най-високата планина и там ще го споделя с птиците.

Ще навлеза дълбоко в морето, ще отворя бисерна мида и там ще го изплача.

Ще отида навътре в гората, с пръсти ще изкопая дупка в пръстта и там ще го изрека.

Дано да няма ехо.

Не очаквай

Недей

Не мога

Няма

Не, никога не казвай никога!

Линк към коментар
Share on other sites

И утре с игла от моите мечти, с конец от нощните звезди

на платно от снежна белота ще бродирам с кръв нашите сърца.

Защото те обичам и защото превърна в Ден Нощта.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

...Обичам те за това,което си,дори и когато не си,

за мене веч не ще и бъдеш друго;

а от това,което е достатъчно-не се изисква

и това,което светло е-във времето не потъмнява....

Линк към коментар
Share on other sites

И утре с игла от моите мечти, с конец от нощните звезди

на платно от снежна белота ще бродирам с кръв нашите сърца.

Защото те обичам и защото превърна в Ден Нощта.

Защото те обичам ти изпращам мойта светлина,да сгрее твоята душа и да усетиш топлината на любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

"А днес мълча..." като голямата река, когато стане по-дълбока или защото срещнах любовта?

Хората искат да бъдат щастливи, но щастието се движи по определени закони, се казва на едно място. Прочетох още, че не е лесно да си щастлив, но да не се смущаваме от това.

Според мен, чувствата ни са болезнени, защото ума ни работи малко. Нали няма да оспори някой това, което казва науката, че хората използват само 2-3 процента от ума си и само гениите малко повече? От друга страна човек плаща и дълговете на нелюбовта си натрупани през времената.

Каквото и да е, за мен е важно човек да знае, че и в любовта според принципа на полярността, двойнствеността /четвъртия от седемте принципа, лежащи в основите на живота/ се проявяват двата вида сили - положителни и отрицателни - и умело трябва да се борави с тях.

Кой от където иска или трябва да мине от там да мине, важното е да играе честно и красиво ролята си.

Не забравяйте да бъдем като децата, другото е илюзия, която обаче ни приближава към Реалността.

Е, алхимици, предлагам да успеем, за да се срещнем в Любовта!

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро в ума ми изникна една мелодия. Не съм я чувал никога, но просто започнах да си я тананикам. Малко по късно си измислих и текст:

Обичам аз земята,

Обича ме и тя

Обичам я защото

Обичаме и тя

Обичам аз небето,

Обича ме и то

Обичам го защото

Обичаме и то

И така на татък. Може да пеете за всичко което се сетите че обичате.

Това е мойта версия :)

Линк към коментар
Share on other sites

А не е ли именно това безусловно обичане - дори когато остава несподелено - признак за това, че любовта е вътрешно качество и не зависи задължително от наличието в момента на друг човек? Иначе влюбването може да се тълкува и като сметкаджийска настройка - ако има кой да ми отговори с обич, тогава ще обичам, а ако не...

И защо поетичните метафори да са нещо безмислено, та те са отражение на душевноста на поета и според мен са за предпочитане в сравнение с много по-грубите изрази и понякога постъпки на непоетичните натури във всекидневието...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...