Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защото те обичам...


Guest Лагорда

Recommended Posts

Тази идея ми дойде от моята племенница - много сладка тинейджърка.
Хайде сладурчета излейте душите си!

Понякога човек има нужда да го каже, това е идеята на темата.

Линк към коментар
Share on other sites

"Понякога улисани в ежедневието и проблемите си забравяме за човека до себе си. Отделете 1 минутка от забързания си ден за да кажете..."Обичам те"..."

Защото те обичам... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам те - просто така, обичам те, защото те има...

Обичам те, защото си ти.
..
:feel happy:

:3d_047:

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Защото те обичам, животът ми има смисъл.

Защото те обичам, обичам и целия свят.

И това, което до днес не обичах също.

Защото те обичам, ми се случват най-невероятните неща, за които не съм и посмяла да мечтая, не съм и сънувала в най-милия си сън.

Защото те обичам... онемявам, когато пожелавам да го изразя.

И не ми стига тази дума.

Малко ми е, не ме побира.

И всичко е.

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия СД: На една луда, неизлечимо болна докторка:

Защото те обичам, животът ми има смисъл.

Защото те обичам, обичам и целия свят.

И това, което до днес не обичах също.

Защото те обичам, ми се случват най-невероятните неща, за които не съм и посмяла да мечтая, не съм и сънувала в най-милия си сън.

Защото те обичам... онемявам, когато пожелавам да го изразя.

И не ми стига тази дума.

Малко ми е, не ме побира.

Да живеят ЛУДИТЕ ЖЕНИ - те ще победят всичко и всекиго, без изключение. Успех, френдке моя!? Няма жив, реален, стойностен мъжки подвиг, непосветен на любовта. Но, победата е тайно нещо! Ти нищо не разбираш от мъже, приятелко, не се и опитвай - сори. Стой си такава, каквато си - повече не ти трябва! На границата на красивия свят си - има кой да те гони и тормози - за да не се върнеш назад. СМЕРШ! Ще намериш всичко, от което се нуждаеш, не се страхувай.

Няма прошка за теб!

Ще успееш, Стих на Живота!

Винаги съм обичал търсачите с Дух - те са моят отбор-хора - неудачници са, по правило старо. Никой не може като теб да захвърли маската на страха. Внимаваш ли, прочее?

Ще си остана друг и различен, обречен.

Тъпа гъско-лебед, силата на всяка жена е в това да научи един мъж как да победи смъртта! Казах и ще повторя - тъпа!

П.П. Тя няма да ми прости - и ще отмъсти за теб - за разлика от теб, миличка! Защото тя така те желае! Ха, да видим!

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Защото те обичам... познах пътя на единение тъга и радост... за мен това е вълшебстовото, онова вълшебство, което казват, случва се по коледа.

Защото те обичам... искам да го познаеш и ти.

Весели празници.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ла Горда, за чудесния прозорец към небето! Намерих го в точния момент. :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия СД: На една луда, неизлечимо болна докторка:

Защото те обичам, животът ми има смисъл.

Защото те обичам, обичам и целия свят.

И това, което до днес не обичах също.

Защото те обичам, ми се случват най-невероятните неща, за които не съм и посмяла да мечтая, не съм и сънувала в най-милия си сън.

Защото те обичам... онемявам, когато пожелавам да го изразя.

И не ми стига тази дума.

Малко ми е, не ме побира.

Да живеят ЛУДИТЕ ЖЕНИ - те ще победят всичко и всекиго, без изключение. Успех, френдке моя!? Няма жив, реален, стойностен мъжки подвиг, непосветен на любовта. Но, победата е тайно нещо! Ти нищо не разбираш от мъже, приятелко, не се и опитвай - сори. Стой си такава, каквато си - повече не ти трябва! На границата на красивия свят си - има кой да те гони и тормози - за да не се върнеш назад. СМЕРШ! Ще намериш всичко, от което се нуждаеш, не се страхувай.

Няма прошка за теб!

Ще успееш, Стих на Живота!

Винаги съм обичал търсачите с Дух - те са моят отбор-хора - неудачници са, по правило старо. Никой не може като теб да захвърли маската на страха. Внимаваш ли, прочее?

Ще си остана друг и различен, обречен.

Тъпа гъско-лебед, силата на всяка жена е в това да научи един мъж как да победи смъртта! Казах и ще повторя - тъпа!

П.П. Тя няма да ми прости - и ще отмъсти за теб - за разлика от теб, миличка! Защото тя така те желае! Ха, да видим!

Разбрах - това е, защото ме обичаш.

И аз те обичам, приятелю.

Но силата на една жена не се състои в това да научава когото и да било на каквото и да било, силата й е в това да съумее да го остави сам да намери начина. Иначе мъжът си остава вечното момче, а жената остава сама... Защото жената знае - смъртта не може да се победи. Тя може само да се изживее.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото те обичам ще запазя всичко дадено и получено завинаги.

Защото те обичам ще забравя болката и тъгата.

Защото те обичам сега ще ти простя всичко вчерашно,сегашно и утрешно.

Защото те обичам няма да отричам,но няма да натрапвам или преча.

Аз просто винаги с усмивка ще мисля за теб и ще си представям-спомням прегръдка,нежност и всеотдайност.

Но просто искам да знаеш,че каквото и да става аз винаги ще те обичам.

Затова мога да си тръгна,затова мога да остана.Нищо от това няма отношение.Това което правим днес оттеква във вечността.То съществува винаги,макар и под друга форма.

Линк към коментар
Share on other sites

Любов и вечност някак не се допълват, дори и стилистично.

Вечната любов - тралалалала

Има смисъл да обичаш сега, ако обичаш, че после вечността няма да почака никого.

И понеже се обичаме - ще помним всичко.

И защото се обичаме - свободата е наградата за любовта ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Но силата на една жена не се състои в това да научава когото и да било на каквото и да било, силата й е в това да съумее да го остави сам да намери начина. Иначе мъжът си остава вечното момче, а жената остава сама... Защото жената знае - смъртта не може да се победи. Тя може само да се изживее.

И понеже се обичаме - ще помним всичко.

И защото се обичаме - свободата е наградата за любовта ни.

:thumbsup2:

Прекрасни сте момичета :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Остава да разберете защо постъпвате "по мъжки", след като толкова много държите на женското "оставяне".

:thumbsup2:

:thumbsup: може би, защото са ............ жени :3d_014:

Обичаш ги и Ти :3d_059:

В по-широк контекст - без Любов, няма оправия :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Остава да разберете защо постъпвате "по мъжки", след като толкова много държите на женското "оставяне".

:thumbsup2:

:thumbsup: може би, защото са ............ жени :3d_014:

Обичаш ги и Ти :3d_059:

В по-широк контекст - без Любов, няма оправия :rolleyes:

Точно затова е.

Жената в същината си е мъж, докато мъжа в същината е жена.

Абе то с обичта така до никаде няма да я докарам, щото от логиката идва тя.

Обичам шоколад, обичам интернет, обичам кучето си, обичам родителите си, обичам приятелите си. Но всъщност кой обича - аз. Малкият аз обича. Големият Аз Люби.

Този отвъд тях е наблюдаващ, безпристрастен.

Ляво, дясно, център.

Царството Божие вътре във вас е!

Поздрави, приятелю!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Амин!

Сполай Ти и да ни се връща :hypocrite:

Сега ще ида да прегърна "домашните" - мнооого сърдечно :rolleyes::sorcerer:

Амин!

Весели празници желая и Бог да благослови и помилва целия ти дом!

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... то с обичта така до никъде няма да я докарам, щото от логиката идва тя.

... то затова ще е и в минало време

...

Защото те обичах -

безименна останах,

в дланите ти се обличах

с усмивка ~ тишина улавях.

Защото те обичах

в очите ти ме цяла имаше,

със свила Душата си завивах

и в ириси Вселената сънуваше...

Обичам шоколад, обичам интернет, обичам родителите си, обичам приятелите си.

...същото. :sorcerer:

Редактирано от Milena
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Изкуство ли е да обичаш? Ако е така, са необходими знания и активност. Или пък любовта е приятно чув­ство, въпрос на шанс, нещо, в което човек „хлътва", ако има късмет?

Повечето хора гледат на любовта предимно от позицията да бъдеш обичан, а не да обичаш, да владееш умението да обичаш. Пред тях стои проблемът как да бъдат обичани, как да станат привлекателни. Различни са пътищата към такава цел. Единият, предпочитан от мъжете, е да пре­успяват, да бъдат силни и богати, доколкото позволява социалното им положение. Другият, много популярен сред жените, е да бъдат привлекателни, да полагат си­стемни грижи за своето тяло, облекло и пр. Освен това за по-голяма привлекателност мъже и -жени прибягват до различни форми на поведение: да имат приятни об­носки, да водят интересни разговори, да бъдат услуж­ливи, скромни, отстъпчиви. Много от начините човек да завоюва любовта на друг са същите, както и при стремежа „да печелиш приятели и да имаш влияние върху хората". Всъщност за повечето наши съвремен­ници привлекателността представлява съчетание на две качества: популярност и сексапилност.

изкуството на любовта е, че тя зависи преди всичко от обект, а не от качества на личността. Хората мислят, че да обичаш е проста работа, но трудното е да намериш обект, когото да обичаш — или да те обича. Подобно разбиране се дължи на няколко причини, свързани със съвременното обществено развитие. Едната е голямата промяна, настъпила през XX век по отношение на „обек­та на обичта". През викторианската епоха, както и при различни традиционни обществени системи, в повечето случаи обичта не бе спонтанно лично чувство, което води до брак. Напротив — бракът бе споразумение меж­ду съответните семейства със или без помощта на по­средник или с преки преговори. Договорът се сключва­ше по социални съображения и се предполагаше, че обичта ще започне след това. За последните няколко поколения в западния свят почти универсално значение придоби концепцията за романтичната любов. В САЩ, макар и да не липсват известни традиционни съобра­жения, повечето хора търсят „романтичната любов", личното изживяване на любовта, която би трябвало да доведе до брак. Тази нова идея за свободата в любов­та, изглежда, значително е допринесла за повишаване ролята на обекта, за сметка на самата функция.

Тя от своя страна е тясно свързана с друга харак­терна черта на съвременното общество, изградено вър­ху стремежа да се купува, върху принципа за взаимно­изгоден обмен. Щастието на съвременния човек се свеж­да до вълнението да разглежда витрините и да купува всичко, което му позволяват възможностите, в брой или на изплащане. Той (или тя) гледа на хората по една­къв начин. Мечтата на мъжа е една привлекателна де­войка, а за жената — един привлекателен мъж. „Привле­кателен" обикновено означава чудесен набор от каче­ства, популярни и търсени на борсата на личностите. Привлекателността на един човек по-конкретно зависи от модата на деня — във физическо и в духовно отно­шение. През двадесетте години за привлекателна се приемаше жена с необуздан характер и подчертан секс, която пуши и пие, а днешната мода предпочита повече скромност и привързаност към дома. В края на мина­лия и в началото на двадесетия век мъжът трябваше да бъде напорист и амбициозен, а днес — общителен и толерантен, за да отговори на изискванията за примамлив „набор от лични качества". При всички случаи влюбването зависи обикновено от собствените възмож­ности на личността по отношение на предлаганите за размяна стоки от хуманен характер. Аз съм излязъл на пазара да търгувам — обектът трябва да ме желае, ог­леждайки моите явни и скрити качества и възможности. Тъй двама души се влюбват, щом почувстват, че са на­мерили най-добрия обект на пазара, съобразявайки се с разменните шансове на собствената си личност. Често, както при покупка на недвижим имот, скритите възмож­ности имат съществено значение при сделката. В обще­ствената система, където преобладава свободната па­зарна ориентация, а материалният напредък е най-голямото достойнство, човек има малко основания да се изненада, че отношенията в любовта се развиват съобразно господстващия начин на размяна в стоковата и трудовата борса.

Трета грешка, мотивираща твърдението, че няма какво да се учи за любовта, се крие в объркването меж­ду първоначалното „влюбване" и дълготрайното състоя­ние да обичаш, или ако бихме могли да го наречем „постоянство" в любовта. Ако двама души, които са били чужди един за друг, както е с всички, изведнъж сринат стената помежду си и се почувстват съвсем близки, като едно неделимо цяло, настъпва миг на еди­нение — може би най-вдъхновяващите, най-вълнуващи­те трепети на човешкото сърце. Такова чувство е още по-прелестно и дивно за двама души, водили дотогава затворен, изолиран, лишен от обич живот. Чудото на внезапна интимност настъпва още по-бързо, ако е съ­проводено или подбудено от сексуално привличане и общуване. Подобна обич обаче по природата си е не­трайна. Двамата се опознават добре, интимността им губи постепенно своя необикновен характер, докато най-накрая антагонизмът между тях, разочарованията им един от друг и тяхната взаимна досада убият всичко останало от предишната радост. В началото обаче всич­ко това не се съзнава. Всъщност те приемат силата на безумното си влюбване, на състоянието да са „луди" един за друг като доказателство за силата на тяхната любов, въпреки че то може да се окаже само доказа­телство за степента на собствената им самота.

Схващането, че няма нищо по-лесно от това да обичаш, продължава да господства въпреки многобройните доказателства за обратното. Няма друга дейност, друго начинание, които да започват с такива колосални надеж­ди и очаквания и да пропадат винаги, както любовта. При всички останали случаи хората ще искат да узнаят причините за несполуката и да разберат как да постъп­ват, за да не я допускат или да се откажат изобщо от подобни авантюри. Понеже в любовта това е невъзмож­но, като че ли единственият адекватен начин да се из­бегне неуспехът е да се изследват неговите причини и да се изясни смисълът на това чувство.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...