Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стрес и напрежение. Как да се справим с тях?


Recommended Posts

Абе чувал/чел съм, че изпитването на малко стрес е полезно. Дозата прави лекарството, дозата прави отровата.

П.п.Пък и не знам дали е възможно един обикновен човек хич да не изпитва стрес : дори когато докато спи стане силно земетресение или пожар например.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

БожидарЗим, удивително е умението ти да изграждаш теории почиващи на никому неизвестни аксиоми за теб. А описания като негърски походки и тем-подобни са конкретни колкото конкретно е понятието светло или високо.

Хубаво е и да знаеш, че за да стои главата на раменете ти е нужно да бъдат стегнати мускули от всичките и страни. В противен случай рискува да се търкулне.

Иначе казано, стресът е избягване на приемането на доброто за сметка на създаването на лошо или по-точно на лоши енергийни връзки.

...

А пък ще има хармония и няма да има стрес, когато се откажем от мисли за лошо.....или поне така ми се струва на мен :)

Не съм сигурен топлата вода ли откри, но някак си и аз свързвам това стреса да е плод на стресови ситуации, с единствената разлика, че стресирания индивид не разбрах какво лошо е отказал. Сигурно когато една кола сгази кучето ти, не трябва да гледаш него, а към небето и да въздишаш колко е хубаво?

Примерно какво добро НЕ трябва да откажа в такъв род ситуация:

Видеото не е подходящо за деца и хора със слаби нерви!

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=uOtT6n6zLlM

Линк към коментар
Share on other sites

Неизвестни, неизвестни, колко да са неизвестни? :)

Ето, ти като гледам си склонен да привличаш лошото....ака видеото. Дори и само да се издокараш колко си ларж.....

П.С.

Абе кой така ми премести темата тука?! Най-малкото гледната точка беше различна и не е за раздел психология и психотерапия.......или ми тествате отношението към стресовите ситуации ? :) ха ха ха

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Стресиран съм предимно от неща от които зависят доходите ми. Защото това определя задоволяването на първичните ми нужди. Някой ще рече, а какво остана с останалите неща? Ами нямам време да мисля за тях, защото съм твърде зает с настоящите си проблеми. Някой беше казал, че има две правила:

1. Не се тревожи за дреболии.

2. Всичко е дреболии.

Но като всяка мъдрост реалността често е по-реална от представите ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Баси и работата !!! Този живот непрекъснато ме изненадва !! И за съжаление, лошите изненади са повече от добрите. Имам чувството, че има повече разнообразие при проявите на злото, отколкото на доброто ...!! Егати хората, със скапаната им шега затриха момичето, мамка им !! Визирам горния клип. Егати. Не съм и сънувал, че може да се случи такова нещо и че се е случвало някъде някога. Животът е пълен с изненади, не винаги приятни...и май неприятните повече въздействат много често... :( И на тия двамата малоумници тази смърт ще им тежи на съвестта, ще им съсипе живота, защото причиниха много нелепа смърт на тяхна приятелка и други хора също ще страдат. Егати. Писано ли е било това да стане, е(ати и скапаната нелепа смърт, тцъ тцъ. И в тоя интернет всякаква боклуци се разпространяват, може би не трябва да се допуска. Свободна зона, ама препълнена с изпражнения психични !!!

http://www.beinsadou...=20#entry169913

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Баси и работата !!! Този живот непрекъснато ме изненадва !! И за съжаление, лошите изненади са повече от добрите. Имам чувството, че има повече разнообразие при проявите на злото, отколкото на доброто ...!! Егати хората, със скапаната им шега затриха момичето, мамка им !! Визирам горния клип. Егати. Не съм и сънувал, че може да се случи такова нещо и че се е случвало някъде някога. Животът е пълен с изненади, не винаги приятни...и май неприятните повече въздействат много често... :( И на тия двамата малоумници тази смърт ще им тежи на съвестта, ще им съсипе живота, защото причиниха много нелепа смърт на тяхна приятелка и други хора също ще страдат. Егати. Писано ли е било това да стане, е(ати и скапаната нелепа смърт, тцъ тцъ. И в тоя интернет всякаква боклуци се разпространяват, може би не трябва да се допуска. Свободна зона, ама препълнена с изпражнения психични !!!

http://www.beinsadou...=20#entry169913

А ти защо го гледа това? Не ти сработи самозащитата ли?

А като го гледа, заюо му се върза? Заюо го прие за истина?

Линк към коментар
Share on other sites

От любопитство. Каква самозащита ? Не е ли истина ?

Не знам. Не съм го гледал. Човек понякога трябва да е учтив към себе си? Може и да е истина, но чувствам, че не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек понякога трябва да е учтив към себе си?
В смисъл, да се жали и да не се подлага излишно на преживявания, които може да са неприятни. Изглежда доста истинско и не е свързано с физическо насилие от страна на маскирания, както си мислех. Не е и сърдечен удар, нито падане и удряне на главата в земята, както би могъл да си помисли човек.

П.п.: Влязох в ютюб и видях описанието под клипа, с гугъл преводача го преведох на български :

доста лоша шега завършва със смърт

Не е подходящ за деца!

Не можа ли някой ангел да се намеси и да направи така, че този маскирания да си счупи крака преди да успее да участва в тази лоша шега. :(

Нищо друго не ми остава, освен да не умувам повече върху видяното и да не се бунтувам вътрешно, най - малкото защото няма смисъл. Но поне научих история, която мога да използвам като пример, в случай че проповядвам против стресиращите шеги. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано (поредица добавки).

От любопитство. Каква самозащита ? Не е ли истина ?

Не знам. Не съм го гледал. Човек понякога трябва да е учтив към себе си? Може и да е истина, но чувствам, че не е.

Хммм, като се замисля, съществува вероятност да НЕ е истина...То е нагласено от гледна точка на това, че маскираният не е истински похитител. Обаче смъртта май си е истинска...Но се сетих за нещо, което ме кара да допускам, че мооооже и да не е истинска (дано да не е). Момичето излиза на улицата и някой продължава да я снима до самия и край...и след това.Няма как да е маскираният - той не държеше записващо устройство, нямал е време да го извади и да продължи да снима. Освен него има и жена - поне двама бяха шегаджиите (маскирания и жена). Аз чух реакцията на жената при смъртта на нейната позната, може и реакцията на маскирания да съм чул, но не съм сигурен, защото имаше и друг мъж, който викаше (този дето неволно причини смъртта...), но определено жената викаше отчаяно - не ми се вярва в това състояние тя да е продължила да снима, а и сякаш когато момичето изскочи навън жената не хукна веднага след нея (чух я да казва "Рейчъл, това съм аз", но сякаш не я последва веднага), но този дето е снимал жертвата на шегата определено не я изпусна от кадър и продължи да снима, не е изоставал като че ли, не се е спирал (както се спря струва ми се жената, която явно е осигурила достъп до жилището на загиналата си приятелка). Какво ще рече това - че може би е имало трети човек, който да снима...Ако е така, той явно е достатъчно безскрупулен, та да запази самообладание при случилото се и да продължи да заснема..., защото едва ли маскирания (който май също викаше отчаяно) и другата шегаджийка (и тя вайкаща се), едва ли те двамцата са снимали (особено маскирания). Та или снимащият е трети безскрупулен, или не е толкова безскрупулен, но злополуката е шега и затова е съумял да продължи да заснема. А пък и въпросът е тея двамата - приятелката на жертвата и снимащия (ако той е бил друг човек), къде са се били навряли, та момичето като си влезе в къщата (защото тя влезе от вън), та като си влезе да не може да ги види и да не види, че е снимана. Определено камерата е държана от някой, който след сплашването на жертвата хукна след нея, за да продължи да снима. Хммм...Не видях момичето да поздравява някого като влиза - а шегаджийката (която може да и е съквартирантка да речем) или се е била скрила някъде, или просто момичето не и е обърнало внимание - вярно, че говореше по телефона де и продължи да говори и след влизането си ( но можеше поне да и махне с ръка ако я е видяла).Всъщност, тя като влезе в жилището в ръцете си държеше покупки, а телефонът и беше между бузата и ухото, затова не надигна глава (но снимащият няма как да е знаел,че тя няма да погледне към него и би трябвало да се е скрил ако приемем, че шегата е истинска, а не нагласена, макар че и това че се е скрил не е гаранция за достоверност на станалото). Погледнах клипа още няколко пъти - вижда се, че този дето снима, снима откъм отдолу в ляво, демек плътно при шкафа - тоест сякаш е залегнал, сякаш се е скрил зад шкафа и си подава ръката...това е признак, че може да е истинска история (но от друга страна трябва да разчиташ, че няма да успее да те види преди да бъде сплашена). Има вариант шегуващата се никъде да не се е била крила, жертвата да е била псевдожертва и като е влязла да се е преструвала, че не вижда стоящата срещу нея нейна позната и евентуално третия човек, който е снимал всичко, както и да се е преструвала, че не знае за маскирания който се беше скрил зад стената. Но блъскането от кола...дали има начин да бъде инсценирано...Всичко беше толкова реалистично.

Жалко е, че подобно нещо е попаднало в интернет, но дано да бъде за поука на склонните към такива шеги хора, в с случай, че го видят. Не знам кой е качил клипа (може би е снимащият...) - подозирам обаче защо го е качил (например за слава...), но си мисля, че който и да е и защото и да го е ъплоуднал в нета, то той е постъпил лошо (проявата му показва коравосърдечност, извратеност ... - особено ако е замесен в станалото).

П.п.: Грозно е някой да качи в интернет нелепата смърт на едно момиче (ако приемем, че случаят е истински) - защо му е всъщност да го прави ? Сякаш го е направил за сеир, шоу. Някои хора са стигнали до крайности (волно или неволно...), в желанието си да направят шоу за себе си и за останалите (светът винаги е обичал зрелища, но може в днешно време да е още по - свиреп в това отношение, колкото в древността, но не се знае - да не забравяме, че в Древен Рим все пак не са имали камери и фотоапарати..., така че там жестокостта като цяло може да е била по - голяма, отколкото в днешния ни свят, в който също не липсва варварщина). Пък и ако си анонимен, каква слава...явно става дума за форма на извратеност (освен ако някой не плаща за качването на подобни простотии).

.................................................................................................................................................................................................

Помислих си, че ако човек е близък на жертвата и страда за нея, може да му бъде жал да отмъсти на маскирания и шегаджийката ако ги види такива отчани, каквато аз чух шегаджийката да е..., но ако някой трети е снимал и е качил сниманото в интернет, струва ми се, че той не е бил особено наскърбен и не би спечелил съжаление от страна на роднините на пострадалата...

....................................................................................................................................................................................................

Всъщност, мъжкото вайкане е само от страна на шофьора на автомобила - маскираният не вика. Той се появи в последния миг от клипа зад гърба на шофьора, което де факто означава, че е имало трети дето да снима, щом маскираният и другото момиче не са снимали (сега виждам, че маскираният се вайкаше с ръце на главата).

.....................................................................................................................................................................................................

В началото на клипа пише 100% реално. Или някой държи да ни убеди, че това е напълно истинско, което пък поражда съмнение за достоверността...или качилият го е извратен търсещ слава и държащ да се разбере, че е реално (може и за пари да го прави...).

Дори и да е инсценирана смъртта, не мисля, че е редно да се снимат и разпространяват подобни материали.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ако сте гледали "Земляни" и не сте получили инфаркт, може спокойно да изгледате и клипа по - горе.

...................................................................................................................................................................................

!!!!!!!!

Като стана дума за пари...

В самия клип, преди излъчването на случката и след края на кадрите от нея, има реклама за безплатна демо сметка (не съм наясно какво точно е това, но виждам, че е свързано с виртуална търговия).

Да не би въпросната банка (или каквото е там) да иска да използва стреса от видяното в клипа, за да може по - лесно да внуши на хората да прибегнат към услугите и !?!?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...