Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветове на детска стая


Recommended Posts

Здравейте на всички. Този сайт е страхотен. Аз съм на 25 год. Имам син на 7 год. Знаете ли? Нуждая се от вашия съвет. Купих на сина си мебели за стаята му в цветове наситено синьо и бяло, чудя се в какъв цвят да са стените, за да я направя по уютна? Моля ви дайте ми съвет! С обич Чаровна :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Може също да се съобразят със зодията му...

Също може да видиш значението на цветовете в тези статии:

Значение на цветовете

Цветовете - значение и сила

и тази тема от форумите: Цветовете

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Да, защо наистина не попиташ детето какво желае, Мона е права. Иначе би могла да развихриш въображението си и да се вслушаш отвътре...За дете ми хрумва, че би било чудесно да се включат всички спектрални цветове по някакъв начин, включително и чрез предмети, рисунки и т.н. Разбира се, избягвайки кича. Но като цяло - щедро цветно:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Този сайт е страхотен. Аз съм на 25 год. Имам син на 7 год. Знаете ли? Нуждая се от вашия съвет. Купих на сина си мебели за стаята му в цветове наситено синьо и бяло, чудя се в какъв цвят да са стените, за да я направя по уютна? Моля ви дайте ми съвет! С обич Чаровна :3d_161:

Като професионалист бих ти препоръчала да оцветиш стените в пастелно жълто. Аз наричам това съчетание "лято и море" - създава настроение. И е добър фон за декорирането на стаята след това.

Но ми се струва, че няма да сбъркаш, ако последваш съвета на Мона и предложиш на сина си да избере цвета. Само не го прави абстрактно, с думи, а го заведи в магазин за бои - там имат карнетки с хиляди нюанси на основните цветове - и му предложи да посочи картончето с цвета, който хареса най-много. Така постъпих с моята дъщеря преди две години (беше на 12) и тя е много щастлива от избора си.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Децата ни са много умни - попитай сина си какво би желал.

А ако си по-демократична и детето обича да рисува - може да му оставиш едно небоядисано ъгълче - такива хубави истории се сътворяват с молив там! :3d_051:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Може да се остави едната от стените където да развива въображението си и да си рисува или пише.

Линк към коментар
Share on other sites

Забелязала съм, че за разлика от възрастните, децата много точно определят "подходящия" за тях цвят според фън шуй. Не зная какъв е бил мотивът ви мебелите да са в бяло и синьо, но ако те не отговарят на сина ви като цветове, боядисването на стените с точния цвят би могъл да внесе нужната корекция. Дори и да е такъв, който да не е много подходящ на избраните вече мебели, нещата могат да се "вържат" например с подходящи (пъстри) завеси.

Успех с обзавеждането и декорацията!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет мило майче :3d_066:

Не мога да ти дам съвет , но мога да споделя.

Когато преди двадесет и няколко години влезнахме в новото ни жилище -със самостоятелна детска стая- нямяхме нито възможности/парични/,нито пък имаше някакъв избор за мебели и декорация .

Имаше креватчета, гардеробче ,килим и играчки.Единственото забележително нещо беше пердето /купих го от София / декорации по "Малкия принц"-Екзюпери.

Най-хубавите ми мигове ,а за тях изпълнени със смях , бяха когато след дългия изморителен ден , аз лягах на килима , а те щътака край мен ,прескачайки ме - да вземат играчка , борейки се ,гушкайки се ,да ме разсмеят.

Бяха на 5 и 3 години. Израстана много добри хора.

Сега влизам пак в детската , но като - баба.

Наваксвам декорацията -цветовете са - жълто, синьо, розово/пастелно/

На стените сложих - СЛЪНЦЕ И ЛУНА/доколкото можах да ги измайсторя /калинки и пчелички и цветя!Стълбичка ,която стига до морското дъно за да видят те, рибите ,ДЕЛФИНИТЕ.

Мънички са още- милчките те /5 месеца и 11 месеца/ , но си мечтая / Бог да даде/

да се търкалям пак ,по килима с тях ,стихчета да редя и да заспивам със смях

Вече ме разбра :3d_075:

Единствената и незаменима "декорация" е обичта. :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ето още малко за детската стая на децата, в картини, рисунки и съвети. Красиви облачета на детското небе.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4830

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%8...E/view/403.html

Eто още идеи и свежести в стаята на детето.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз лично много обичам да експериментирам и когато се роди моят син боядисах стаята му цвят пъпеш.Сега е на 3 години и усетих нужда да сменя интериора,като пребоядисам в синьо.От всичко което чета в тази тема разбирам че съм направила нах-добрият избор,защото той е много,ама много буйно дете.И честно казано наистина виждам промяна в него-не знам дали е защото пораства или синият цвят му влияе добре... :D .Но честно казано,повечето хора бяха много скепртично настроени,тъй като е смело решение,но след като наредихме и мебелите и съчетах синият цвят с патешко жълта покривка на дивана и червено на леглото стана страхотна детска стая.Ами реших да споделя личен опит... :thumbsup:

Редактирано от mary6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз мисля да оцветиш две стени бяли и две стени сини. Така ще е най добре, защото имам една братовчедка на 30 години и има син на 8 години, тои има много хубава стая дето е с две сини стени и две бяли, а леглото е бяло и гардероба е син и бял. ;)

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...