Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разлики между религия, секта и учение


Иво

Recommended Posts

Ами това е човекът лишен от воля и мисъл... При това положение остават емоциите „развити“ неравномерно и човекът става лесен за манипулиране.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Христо6

Ееее, пуснах търсене в гугъл и не можах да намеря песента като нещо отделно. Все клипове със сектата ми излизаха. Явно музиката е направена по поръчка на тази секта. Не можах да си намеря друг клип със същата музика ( клип на музикална група). Вчера като си легнах в главата взе да ми звучи : " тарара тараара" и се чудя каква беше тази мелодия и след няколко секунди зацепих. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Това на клипа е изкарване на емоции. Няма нищо лошо, даже е полезно.:dancing yes:Колко хора таят в себе си подтиснати травми и точно те изкривяват пътя им и поведението им, стават заложници. Тези са се ориентирали нелошо, в йога съм виждал подобни модели на емоции, изживявания с цел освобождаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Линк за този клип даде един мюсюлманин в един друг сайт. Даде клипа като пример за фанатизъм, не знам дали е прав. Отворих за малко и други клипове на тази секта, повтаряше се с викове " в името на Исус, в името на Исус". Абе от не много дългите наблюдения върху тази секта, струва ми се, че хората в нея са с яко промити мозъци...Макар и да се освобождават от негативни емоции с тази музика и с тези мятания.

Това е името на песента ( може би и на сектата...). Но щом пише "ремикс" със сигурност това заглавие е име поне на песен.

Crazy Charismatic Youth Fun - REMIX

Сектантско, несектантско, добре звучи. :3d_052: Има и по - нежни моменти, има и по - грубички но благозвучни. Супер е. :3d_005:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Ееее, пуснах търсене в гугъл и не можах да намеря песента като нещо отделно. Все клипове със сектата ми излизаха. Явно музиката е направена по поръчка на тази секта. Не можах да си намеря друг клип със същата музика ( клип на музикална група). Вчера като си легнах в главата взе да ми звучи : " тарара тараара" и се чудя каква беше тази мелодия и след няколко секунди зацепих. :lol:

Музиката няма нищо общо със снимките. Добавена е после от снимащия (който може и да не е техен привърженик). Сори, ама ще ти е много трудно да откриеш мелодията.Виж дали няма някакво инфо на страницата на която е клипа в ю тюб.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Това на клипа е изкарване на емоции. Няма нищо лошо, даже е полезно.:dancing yes:Колко хора таят в себе си подтиснати травми и точно те изкривяват пътя им и поведението им, стават заложници. Тези са се ориентирали нелошо, в йога съм виждал подобни модели на емоции, изживявания с цел освобождаване.

Не е само изкарване на емоции. Иначе при изкарването на емоции се ползва правилото, че всичко отрицателно оставено само на себе си се самоунищожава. Така при изживяването на емоциите, те се изтощават, но само временно. В един момент човек може да се окаже зависим и от въпросното изкарване на емоциите, след като привикне да решава проблема по този начин. Истинската трансформация може да дойде само с утвърждаване на висшето, на положителното (вкл, хармоничност, търпение и уравновесеност).

В клипа присъствието и влиянието на „гуруто“ е очевидно. Докосването му се счита едва ли не за докосване от Бога, за спасение, за висше благо. Това не е изкарване на емоции, а психо-енергийно въздействие.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6
Музиката няма нищо общо със снимките. Добавена е после от снимащия (който може и да не е техен привърженик). Сори, ама ще ти е много трудно да откриеш мелодията.Виж дали няма някакво инфо на страницата на която е клипа в ю тюб.
Ше погледна. :) Обаче имам чувството, че много добре си пасват музика и клип.
Линк към коментар
Share on other sites

Guest atanas_vezirev

Учението е едно, а религиите и сектите са много и те са човешките производни на Учението. Т.е. взимаме хляба, изяждаме го. След това

представяме крайните продукти на обмяната и казваме - Ето това е хляба.

Коjто е в Учението има стремеж към обединение и схваща нещата по смисъл, съдържание и форма. При религиите и сектите доминира възприемането по форма, т.е. "празни черупки" и стремеж към отхвърляне и заклеймяване на всичко извън догмите - именно тези празни черупки. Така се формира склонност към дивержениция до степен на крайна ненавист и омраза към инакомислещия или инакоизглеждащия. Именно по тази причина сектата съществува докато е жив идола и страха от неговия гняв. Тя се отличава с агресивно набиране на нови членове, за да може да съществува и да се възпроизвежда. Разбира се, нейните методи са обвити в луксозна опаковка, но по смисъл и съдържание са запъртъци. По същество, всички големи корпорации и банки работят и се изявяват като секти и до такава степен замъгляват съзнанието на хората, че те въобще не осъзнават какво се случва с тях. Изсмукването на жизнените им сокове наричат работа, а непосилните кредити наричат нормален начин на живот. После възпитават така децата си и ги учат много да внимават да не попаднат в лапите на някоя секта.

Така че, в резюме, Учението е едно и дава свобода и живот, а сектите са много и свързват в тежки вериги на робство. Извинете ме за латиницата, но съм извън страната и няма кирилица. Благодаря за темата.

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица. Ползвайте безплатен онлайн килиризатор.

Линк към коментар
Share on other sites

В секта може да се превърне всяка общност, в която се налага едно мнение, има авторитарност, там, където отнемат правото на свободен изказ и мислене... :feel happy: Изобщо секта може да не е само религиозна общност. Зад религията се крият много догми идващи от хора, жадни за власт и внимание...

Трудничко се диференцира понякога...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Учението е едно, а религиите и сектите са много и те са човешките

производни на Учението. Т.е. взимаме хляба, изяждаме го. След това

представяме крайните продукти на обмяната и казваме - Ето това е

хляба.

Това ми хареса много!

Този поглед върху нещата поставя всичко на своето място!

В книгата си "Езотеричното християнство" Ани Безант дава подобна картина - религиите са прозорци към една много по- голяма от нашите представи действителност. Има различни прозорци ... Затова има и различни религии- дават различни гледни точки.но това, към което гледат, не е различно, нито пък е временно. Временни са прозорците и гледащите през тях. А някои и изобщо нямат потребност да гледат през прозорци. Това ни най- малко не променя тази действителност .

Така, ако съумеем да видим нещо от това Едно, нищо чудно и други преди нас, също и след нас, да са го видяли. И нищо чудно да са видяли и други неща, които сега и през този прозорец ние не виждаме. Въпрос на прозорец ...

А какво би станало ако няма стена, на която да има нужда да има прозорци?

В тази посока на размишления можем да говорим за Универсално учение, което е учение за това Едно и за връзката на човека с Него. И затова то не може да бъде нито записано, нито изказано с думи от един на друг човек. Предават се само маркери, пътеводни знаци. Въпреки това и Едното и Учението са съвсем реално съществуващи. Указателите са достатъчни. Стига ... някак да бъдат премахнати стените. (веднага мислено виждам линк към темата за висшия аз ... Защо ли ... )

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се за това-защо Бог е оставил и "лошите", грубите, егоистите свободно да се проявяват? Ами може би, за да може чрез тях да учи другите, които поради някаква причина са решили да се променят. В крайна сметка мислещият, разумният, добър човек извлича полза и вижда добро във всяка ситуация.

Все пак доброто и злото са само условия да достигнем до Абсолюта. Там, дето всичко има смисъл и няма разделение. На този етап на съзнание ако живеем в стерилна среда, то няма да има израстване.

Та в Учението всички и всичко си е на място. И ученикът събира вътрешно /окултно/ знание свободно. А в сектите /и в религиозните догми/ положителното вътрешно знание е отречено. Даже забранено. :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак доброто и злото са само условия да достигнем до Абсолюта.
Той достижим ли е ? :)

Бих добавила : Достижим ли е от нас в този вид?

Дали доброто и злото са условия за достигане до Абсолюта? Ами ако доброто и злото са точно в обратна посока? Та който познава доброто и злото ВЕЧЕ няма връзка с Абсолюта ... Тоест - който се среща с доброто и злото се среща със знак, че на този път няма да срещне Абсолюта.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

:thumbsup1:Може би да, Христо6!:)

А после ?

Багира

Та който познава доброто и злото ВЕЧЕ няма връзка с Абсолюта ... Тоест - който се среща с доброто и злото се среща със знак, че на този път няма да срещне Абсолюта.
Сигурно имаш преддвид, че добро и зло са характерни за света на противоречията, променливия свят и затова задълбаването в този свят не е приближаване до Абсолюта ?

П.п. Да не би да е лют ? Абсолют. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Да, това имам предвид!

Абсолютно! thumbsup.gif

Що се отнася до лютивината ... Закачката ти е хубава! Но, разбира се, това са представи от нашия свят. Значи - не вървят за Там.

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Тоест, там няма да оценят закачката ми ? :lol: Е, аз не вярвам,че е лют. Просто се пошегувах. :) Тоест няма защо да се опасявам, че вярата че е лют, че ми попречи да отида в божествения свят, тъй като аз нямам тази вяра. Игра на думи.

Линк към коментар
Share on other sites

Бе хубава ти е играта на думи! :) Не е ли достатъчно, че тук я оценяват?

Със вяра, или без вяра, изглежда това е предназначението на човешкото същество да се завърне в Божествения свят. Което не значи, че се е разбързало за там .

Но пък останалите задачи са съвсем безсмислени без тази.

Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се за това-защо Бог е оставил и "лошите", грубите, егоистите свободно да се проявяват? Ами може би, за да може чрез тях да учи другите, които поради някаква причина са решили да се променят. В крайна сметка мислещият, разумният, добър човек извлича полза и вижда добро във всяка ситуация.

Все пак доброто и злото са само условия да достигнем до Абсолюта. Там, дето всичко има смисъл и няма разделение. На този етап на съзнание ако живеем в стерилна среда, то няма да има израстване.

Та в Учението всички и всичко си е на място. И ученикът събира вътрешно /окултно/ знание свободно. А в сектите /и в религиозните догми/ положителното вътрешно знание е отречено. Даже забранено. :sleeping:

Но, Слънчице... във всеки един от нас има и лош и груб и егоист... и много повече дори, макар не винаги проявени. И това си ни е наследство от минали раждания, ние сме били всякакви, през всичко сме минали. Религиите са организации а това само по себе си е рамка. Има ли рамки има ограничение. Така е и със сектите и с всички светски днешни организации, създадени от хората. И мястото на човека в тях се определя от собствените му опитности, базирани на минали прераждания.("Няма празно пространство")

Но ако съзнаваме това, следва да сме толерантни и да не определяме нещо като добро или зло нито да отричаме или въздигаме в култ. И двата пътя не водят до освобождение... защото освобождението е извън двата полюса. И извън видимите форми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Имате ли мнение за свидетелите на Йехова, ако да - какво е ? Мислите ли, че трябва да ги забранят, заради това, че не позволяват преливането на кръв на своите членове ? Аз мисля, че ако се налага, трябва да се прелива кръв. Жената с очилата ми се струва странна, нещо изкуствено долавям, все едно и е промит мозъка, но може и да си внушавам, знам ли.

http://www.vbox7.com/play:4c0077cb

Администраторска бележка: Моля не обсъждайте подобни теми във форумите на портала!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Гледахте ли Владимир Данаилов - сина на Стефан Данаилов. Гостуваше при Карбовски и при Вихра от "Станция Нова". Момчето казва много истини, много е позитивен, изглежда дълбоко вярващ, поне по думите му излиза, че чувства божията любов навсякъде и реално усеща заблудите на егото. Вълнува се от източни религии, езотерика. Постоянно говори за Бог. В интервютата му се държеше превъзбудено, емоционално, във второто интервю не веднъж се лигавеше и изстрелваше набързо разни реплики (понеже не можеше да вземе думата от майка му) - това лигаво поведение, би могло да подразни много хора и да допринесе за това да го смятат за сектант. Но според мен, по - скоро го мислят и биха го помислили за сектант заради истините, които казва. Даже в студиото на "Станция Нова", след гостуването на Вл. Данаилов и майка му Ирен Кривошиева, стана дума за това, че той може да е сектант, понеже постоянно споменавал Бог. А аз чух на живо той и майка му (но се отнасяше главно за него) да бъдат наречени "сектанти", видях раздразнение във връзка с интервюто с тях. Гледахте ли това интервю ? Според мен лиготията на момчето, но още повече идеите му бяха причина аз да чуя за него репликата :"ебати и болния мозък", реплика която можеше да бъде изречена или поне помислена и ако Владо се вържеше сериозно, но пак говореше същите неща. Вас наричали ли са ви сектанти, ако да - как сте се чувствали ? Притеснявало ли ви е, че може да бъдете обявени за сектанти и ако да - защо ? Може би повечето хора не са особено отворени за духовното и като слушат/четат подобни духовни истини, биха реагирали по същия начин (гласно или на ум). Но за подобно отношение към духовното, вина имат и зловредните секти, и несериознността при говоренето за определени духовни идеи.

че той може да е сектант, понеже постоянно споменавал Бог.
Явно се приема за нормално да се говори постоянно за пари, политика, конфликти,секс, слухове, поп фолк певици, но пък се счита за ненормално постоянно да се споменава Бог ? Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...