Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лятно-есенно динено пречистване


Recommended Posts

Здравейте! :feel happy:

Днес е пълнолуние и от утре няколко ентусиаста започваме 10-дневно динено пречистване. Предишното пролетно-лятно черешово пречистване премина много успешно за всички включили се - повече от 40 човека от страната и даже от чужбина! :thumbsup:

Ако сега имате желание да прекарате 10-ина чудесни разтоварващи и пречистващи дни само на диня и чай (по желание), присъединете се към нас!

Ако решите да се включите, молим ви да споделяте опита си с нас!

Поздрави от Варна!

Лидия

:3d_017:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще се включа :3d_058: и ще споделям. Само не плюйте семките на варненския плаж :dancing yes: , защото течението ще ги докара при нас и ще замърси бургаския. :3d_146:

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Лидия! :) :) :)

За мен 10 дни са ми много, че после "захранвам" като ламя - знам си възможностите.. Затова обаче в последните няколко месеца веднъж или два пъти месечно си правя по 3 дни на плодове и вода. Направо е супер! И то не само телесно, но и психически! Отключва се Волята - този вътрешен център, източник на източниците! Воля в смисъл не на насилие, а на свобода, на волност!!! ВОлята е интегративен център в нас - тя е пряка проява на безмълвния свидетел, на висшата когниция в нас!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :feel happy:

Днес е пълнолуние и от утре няколко ентусиаста започваме 10-дневно динено пречистване.

Идеята е чудесна и аз я приветствам. :thumbsup2:

Предното пролетно-лятно черешово пречистване, обаче, беше скоро, преди 2 месеца. Д-р Емилова съветва слаби хора, т.е. които не са с наднормено тегло, да се подлагат на плодово пречистване не по-рано от половин година след предишното, а най-добре един път в годината.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, аз бях на динена "диета", т.е. лятно прочистване на организма от 31 юли до към 20 ти август и сега се чувствам много добре. Много внимавайте при захранването и проявете силна воля, тъй като апетита идва бързо. Успех на всички. :dancing yes:

Редактирано от dimitar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :feel happy:

Д-р Емилова съветва слаби хора, т.е. които не са с наднормено тегло, да се подлагат на плодово пречистване не по-рано от половин година след предишното, а най-добре един път в годината.

Зависи от сроковете, може и всяка седмица по 1 ден или 3 дни в месеца. И също теглото не е единствен критерий, често пъти слабите при првилна постановка на разтоварването могат да понапълнеят малко (рязкото напълняване обаче е вредно), докато пълните могат да имат сериозни проблеми при чести ограничителни режими, вкл. да се усили тяхната склонност към преяждане и още по-голямо напълняване.

Освен това превръщането на плодовата диета в догма може лесно да се развенчае, ако човек има ясно мислене и достатъчен брой случаи, които да проследява. При добра поносимост към захари резултатите наистина са добри, но дори и тогава, ако се прекалявас количеството на плодовете или се добавя мед, може да се получи едностранчивост (това всъщност не е пълно разтоварване, а въглехидратно хранене!) и неблагоприятните последствия не са изключени, особено при неправилно захранване. В много случаи зеленчуковите сокове са за предпочитане. Но който, вместо да преценява въз основа на опита, иска само да следва авторитети, това си е негова работа...

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,

това което правиш е чудесно! :thumbsup: Когато човек е само на плодове, дори и за кратко се чувства супер, усеща как тялото му е благодарно за кратката почивка, която му даваш:))) Плодовете са благослов за тялото!

Колкото за волята - всичко е въпрос на психическа настройка. След черешовото пречистване се бях настроила за 10-дневно захранване по схемата на д-р Емилова. Всички знаем, че схемата е доста строга, затова си наложих в първите дни да бъда много стриктна в изпълнението и, т.е в последните черешови дни съвсем не си представях, че ето - още 2-3 дни и после вече ще ям, а напротив, настроих се, че ме очаква дори по-голямо изпитание. И ми беше лесно.

След захранването успях да продължа да "меря" мислено храната, която поемам - както количествено, така и качествено - и до ден днешен си водя хранителен дневник. Това ми помага да избягвам храната, която за мен е вредна - с многото калории и разни изкуствени съставки. Консултирах се със специалист, който ме увери, че тялото наистина "помни" и че ако успея да задържа новите килограми поне 1 година, след това ще ми бъде по-лесно. Но ако се върна към старите си хранителни навици, ще се върнат и старите килограми, това е ясно.

Добър вариант, който ми подсказаха фенове на идеята е да се направят 10 последователни дни на различни плодове, които сега са в изобилие: по един ден на диня, сливи, праскови, пъпеши, смокини, ябълки, грозде, круши и т.н. според личните предпочитания.

Поздрави и светли плодови дни!

Лидия

:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

яжте дини сега, защото вижте какво ни очаква :thumb down:

square-watermelon.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Лиде, точно попадение с тази снимка!

Има предложение за 'плодови' дни, според желанието ни. Аз съм 'за' доматите тези дни - мислех, че е заради ликопена. Но организмът най-добре знае и обикновено търся причината за това да ми се яде само един плод или зеленчук. В една от темите (май за анемията) споменаваш, че си с анемия и според лекарите се дължи на вегетарианството, заради недостига на желязо.

Ето нещо полезно на което попаднах:

Домат

• Доматите са много богати на витамини, минерални соли и други полезни вещества. Достатъчно е да се изяжда дневно по един голям домат, за да си набави човек почти цялото количество витамин С и Витамин А, което му е необходимо всекидневно.

• Доматите съдържат 17 пъти повече желязо от млякото, два пъти повече от яйцата, три пъти повече от рибата.

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Доматите имат много витамини и минерали, но не са универсални за всички, има и непоносимости. Но желязото е масово разпространено в растителните храни, подправки и билки - всичко, което е зелено, червеното цвекло, смокините, малините, ядките, цветният прашец... То е много малко единствено в масовите растително-млечни храни, такива, каквито ги има в Макдоналдс, например! :3d_146:

При фалшивото разнообразие от мляко, бяло брашно, олио, захар, сол и няколко подправки могат да ти създадат илюзията за богата гама от ястия. А колко на брой растения всъщност участват - само силно окастрената пшеница и жестоко рафинираният слънчоглед. :thumb down:

Истинското разнообразие е много важно при захранването. както казва Вл. Леви - разнообразието е стратегия, а еднообразието - тактика. Както детето се захранва постепенно, но с течение на времето в менюто му се включват доста неща, така в съкратен вид следва да протече и захранването, особено след продължително разтоварване. От малко на брой плодове и зеленчуци - постепенно към повече такива, плюс малко видове, а и по количаство, от концентрираните храни, после включване на още и от тях и т.н.

И много важно е да се спазва умереност в двигателния режим. Както обездвижването, така и преумората намаляват ефективните самоочистващи и възстановителни сили на организма! :3d_097:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Диня не обичам. Обаче може да се пробвам с грозде. Лошото е, че го обожавам и е твърде вероятно да злоупотребя количествено.

Линк към коментар
Share on other sites

Цял месец бях на плодове и днес ми е втори ден захранване. Подкрепям всички и желая успех.

Надявам се в края на септември да се организираме заедно за житния режим. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не сте ли позакъснали малко?

Точно допреди седмица, през ден влачех по едно петнайс' килограмово динено у нас, а сега като гледам - количествата са изчерпени. Май излизаме от сезона?

Лидия - четвъртитките биха били доста удобни за съхранение. Ако някой се сети да им сложи и дръжки, ехаа..

Редактирано от С7АЛК3Р
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :feel happy:

Днес е пълнолуние и от утре няколко ентусиаста започваме 10-дневно динено пречистване. Предишното пролетно-лятно черешово пречистване премина много успешно за всички включили се - повече от 40 човека от страната и даже от чужбина! :thumbsup:

Ако сега имате желание да прекарате 10-ина чудесни разтоварващи и пречистващи дни само на диня и чай (по желание), присъединете се към нас!

Ако решите да се включите, молим ви да споделяте опита си с нас!

Поздрави от Варна!

Лидия

:3d_017:

Поздрави, Лидия!

Диненият разтоварителен режим е много подходящ за летните жеги, защото когато организмът гладува, той компенсаторно намалява/забавя своята цялостна обмяна на веществата, което води до сравнителното му охлаждане.

И аз ги правя тези разтоварвания, но в началото на август. Не виждам смисъла да се консумира чай заедно с този режим - динята е достатъчно сочен и сладък плод и необходимостта на организма от вода и прости захари за неговите минимални функционални нужди се набавя само с плода. Изключително полезен режим за всички органи и системи е диненият.

А септември е времето на плода на мъдростта - гроздето.

И все пак, успех с динената вътрешна баня! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте! :feel happy:

Днес е пълнолуние и от утре няколко ентусиаста започваме 10-дневно динено пречистване. Предишното пролетно-лятно черешово пречистване премина много успешно за всички включили се - повече от 40 човека от страната и даже от чужбина! :thumbsup:

Ако сега имате желание да прекарате 10-ина чудесни разтоварващи и пречистващи дни само на диня и чай (по желание), присъединете се към нас!

Ако решите да се включите, молим ви да споделяте опита си с нас!

Поздрави от Варна!

Лидия

:3d_017:

Вчера беше пълнолунието този месец - а и дините вече са сравнително поевтинели. Дори и да не спазваме стриктна динена диета, консумацията на този безценен плод, традиционен за нашата страна, дава на тялото ни най-необходимото в този сезон и климатични условия: витамини В1, В2, С, РР, фолиева киселина, каротин, фибри, а също и микроелементи - калий, натрий, калций, фосфор. Най-важен обаче е магнезият (224 мг/100 г), жизненонеобходим за организма, понеже обезпечава еластичността на кръвоносните съдове и помага на организма да произвежда под въздействието на слънцето по-големи количества витамин D.

Само един в седмицата е достатъчен, за да се прочистят вътрешните органи, кръвоносните съдове и дори ставите. Естествено и топенето на излишните килограми е гарантирано.

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5857

Повече за диетата с диня намерих тук и тук

какво показва вашият опит с диненото пречистване?

Линк към коментар
Share on other sites

Още за дините и пъпешите:

Динята става голяма, динята е много горделива, пъпешът е много тщеславен. ....Който няма развито честолюбие, достойнство, да яде дини. Който иска да развие достойнството, личните чувства, дини да яде. Ако чувството на тщеславие е слабо, да яде пъпеши – трябва човек да има тщеславие, не може без него. Трябва тщеславие, общителност, не да е като някой монах.

Мажорни и минорни гами

В хубав горещ слънчев ден ще турите диня на слънце да се пече и след това ще я изядете. Дините действат здравословно.

Книга за здравето - Ревматизъм

Учителят препоръчва дината и при анемия - заради червения и цвят:

Анемията е липса на червения цвят. В болния преобладава студът. Този студ трябва да се превърне в топлина. Трябва да яде всички плодове, които са червени: череши, дини и пр.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

7b27dd52e4.jpg

Време е за дините!

Монодиетата с диня не само промива бъбреците и червата, но и способства за бързото отслабване - до 7 кг за една седмица (при условие че не ядете и не пиете нищо друго освен диня).

Динята може да се съчетава само с много малко количество черен хляб.

По-щадящият вариант за прочистване е в продължение на 2-3 седмици динята да бъде ваш постоянен десерт.

от тук

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

За ползите от динята

Лятото е в разгара си. Жега е, а живакът често отбелязва рекордни температури...

Търсейки сенчесто и прохладно място, където да се скрием за малко от палещите лъчи на слънцето, това което консумираме най-много в този период на годината е:

- сладолед;

- вода;

- плодове;

А от плодовете, вероятно заради високото си съдържание на вода, най-предпочитана е динята.

Отдавна е доказана ползата от водата. Не случайно се препоръчва приемането на 2, а през летния сезон, когато се засилва потоотделянето - дори по 3 литра дневно.

Оказва се, че доста полза има и от консумирането на диня. Според проведени проучвания на американски изследователи, динята съдържа много полезни вещества и спомага за увеличаването на жизнената активност.

Според учените, съдържащата се в динята аминокиселина цитрулин:

- извежда млечната киселина;

- намалява болките в мускулите;

- увеличава производството на друга киселина – аргинин.

Аргининът пък от своя стряна:

- увеличава синтеза на хормоните на растежа;

- ускорява извеждането на урината от организма;

- отпуска съдовете и намалява артериалното налягане;

- притежава психотропно действие и е способен да подобрява настроението.

И не на последно място, едно много значимо предимство на динята:

- тя се оказва най-добрият природен антидепресант!

Така че,

в сезона на горещите страсти и силните емоции, не се ограничавай - хапвай си диня на воля. За да се разхладиш, за да си здрав и... в добро настроение!

(усмивки)

източник:

http://www.jenite.net/2009/08/za-polzite-ot-dinqta.html

диня.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_C_LG_SLrcBM/SnXH...D0%BD%D1%8F.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Дините вече са евтини. Всяка вечер купувам по една над 10 килограмова на цена 2.*лв. Миналата седмица открих че не съм пил вода дори. Останах очуден. Днес реших да опитам само на дини седмица - две. Ще се радвам на още някой, за подкрепа.

http://www.conspekt.info/pluss088/4581559986

Бъдете здрави!

Редактирано от paraborn
Линк към коментар
Share on other sites

Привет! На мен една диня 7 кг ми излиза над 4 лв. Затова пък хапвам и смокини - ако има смокини през цялата година, ще съм в абсолютна кондиция! :D

Така че съм на плодова диета, голяма част се пада на дините - надявам се това да е все пак някаква подкрепа. :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз искам само да дам един съвет на хората които ядат много дини, нека да я дъвчат добре, защото нишките/власинки в самата диня са доста опасни иначе за стомаха, тъй като се разграждат трудно и могат да създададт проблеми.

Иначе желая успех на пречистващите се с дини!

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вече мога да споделя резултатите от тази година.

1. Много ми хареса - имаше периоди, в които не изпитвах желание да ям нищо друго. Забелязах, че огладнявам все по-рядко и съм се научила да различавам жаждата от глада (преди ги бърках).

2. Свалих 5 излишни килограми от теглото си (остават още 5 до нормата, но - догодина)

3. Изчезна проблемът с ниското кръвно през летните месеци.

4. Въпреки горещините през цялото лято се усещах свежа и понасях леко повишените температури - включвахме климатик само в много редки случаи (като се има предвид, че при нас лятото е едно от най-сухите и горещите в страната)

5. Потенето не ми досаждаше - напротив - приемах го като нещо естствено и полезно.

6. Нито един вирус от досадните летни разстройства не успя да ме "свали" - само усещах временно леко неразположение, по време на което организмът ми искаше само топла вода. (Наистина топлата вода дава усещане за утоляване на жаждата!)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Обезпокоена съм от това,което днес научих за дините - тези,които в момента се предлагат на пазара били инжектирани със захарен разтвор.Вярно ли е това?:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ПОРТОКАЛОВА светлина изпълва емоционалното тяло на хората с творчески мисли, готови за победа, за изява, на тези които са взели решение за промяна и са започнали на практика да го осъществяват. Тогава вибрациите са средно честотни и организират поле около 80 сантиметра.

Когато се прави плодово - разтоварваща диета, след четвъртия ден емоционалното тяло се изпълва с плътна и много красива оранжева светлина. Това е знак, че е започнал да се преобръща процесът на метаболизма в организма. Тогава полето й е с размери до 20 сантиметра.

Елена Бакалова "Биоенергийна диагностика" стр. 32.

Aналогията с Цветните лъчи на светлината е ясна.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...