Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Възпитание на чувствата


Guest Ивета

Recommended Posts

При възникнал конфликт най-много ми помага мантрата: "Сама съм си виновна".

Обаче, докато стигна до нея... Първо се разгневявам на другия, но като помисля малко не мога да не призная, че и аз по някакъв начин съм го предизвикала и че е било възможно с повече разум, добрина, такт и дипломатичност да се избегне конфликта.

Донка наскоро писа за жена-дълголетница, в отлично здраве, която никога не спорела. Много силно се впечатлих.

При поява на отрицателно чувство си мисля, че не трябва да му се дава воля за рушене, а да се осъзнае и трансформира в положително, градивно.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

На мен най-много ми пречи страхът от отхвърляне

Ако човек тръгва с такава нагласа, никога няма да разбере истината, нали :)

Има и нещо друго - ако се приемаме твърде сериозно или имаме свръхценни мисли за себе си, всяко казано "не" ще ни съсипе и подкопае устоите, но пък толкова ли сме слаби, че да не можем да приемем това същото "не"?

Желанието за свръхконтрол и непренно добри резултати ни водят до Кулата, една чудесна карта в Таро, която е нагледен пример за тази ситуация.

Аз съм на мнение, че чувствата не трябва да се крият или потискат - това си е чиста автоинтоксикация за психиката. И какво от това, че ти си споделил на някого за чувствата си, а той е отхвърлил! Не казвам, че е приятно, но пък е оздравително и най-малкото се опитваш да разбереш другия защо те е "отхвърлил".

Няма причина да се страхуваш от това, понякога е по-страшно приемането :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако човек тръгва с такава нагласа, никога няма да разбере истината, нали :)

Има и нещо друго - ако се приемаме твърде сериозно или имаме свръхценни мисли за себе си, всяко казано "не" ще ни съсипе и подкопае устоите, но пък толкова ли сме слаби, че да не можем да приемем това същото "не"?

Желанието за свръхконтрол и непренно добри резултати ни водят до Кулата, една чудесна карта в Таро, която е нагледен пример за тази ситуация.

Аз съм на мнение, че чувствата не трябва да се крият или потискат - това си е чиста автоинтоксикация за психиката. И какво от това, че ти си споделил на някого за чувствата си, а той е отхвърлил! Не казвам, че е приятно, но пък е оздравително и най-малкото се опитваш да разбереш другия защо те е "отхвърлил".

Няма причина да се страхуваш от това, понякога е по-страшно приемането :)

За Любовта мисля е по-добре да сме я проявили. Не е нужно непременно някой да отговори по същия начин. В това е свободата. Честните и ясни отношения са за предпочитане пред напудрените думички и обещания без покритие.

Преди мнооого години имах връзка с такъв човек-ясни и точни отношения, за това и до днес имам хубави чувства към него. Разбира се точно ако ни отхвърлят или отношенията са различни от предстаните ни е урока. Да можеш да живееш това, което е - мига...:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...