Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изкривеното възприятие на човека!


chuchupei

Recommended Posts

Неадекватно поведение е малко пресилен термин. Човек реагира неадекватно при определени ситуации, не винаги. Ако е винаги, значи има диагноза.

Изкривено възприятие на човека за кое, на кое.... Недовършено ли е изречението в темата???

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Неадекватно поведение е малко пресилен термин. Човек реагира неадекватно при определени ситуации, не винаги. Ако е винаги, значи има диагноза.

Изкривено възприятие на човека за кое, на кое.... Недовършено ли е изречението в темата???

Здравей,Мона. Неадекватното поведение, ама никак не е пресилен термин! Ето ще дам няколко примера а ти направи си извода.Пример:обикновено ниските степени създават условия за некотролируеми реакции на индивида в широката обществена среда.При по-високо ниво,индивида често не може да стои спокойно на опашката,лекият допир в градският транспорт го дразни.Такъв човек не може да изчака приминаващият автомобил и често рискува живота си на опасни крастовища.За него няма подлези,защото освен характерната припряност на страха и то не на страха от реалната опасност.Безкрайно много са случаите когато в семейни конфликти проявяват безумна жестокост.Често немотивираните убйства се извършват от хора,поразени или индиректно засегнати.А индиректно означава,че жертвата е носител на заразата- озъбва се на някого без мотив,без причина,без мисъл-подтикван единствено и само от заразата на синдрома на емоционалният срив.А тя заразата,се предава мигновено-със скоростта на мисълта.Настъпват конфликти,резултатите,от които четем в черната хроника.Има и повисоки нива при тях процеса протича обикновено с леко забавена функция но аналогично като при първото.Негов продукт са доносите,оклеветяванията(със или без мотив),импулсивните напускания на работа,интриганството,махленските клюки.То е перфектен проводник на тоталното злословене-без мярка,без разум подтиквани единствено и само от синдрома на емоционалния срив има и още много но това мисля,че е достатачно на разумният човек за да разбере.А на глупака тъпани и зурни да му бият и свирят той пак няма да чуе и разбере.За това се иска пипе да има човек за да го разбере а не више.Е ,то ако има пипе и више то нещата са по-добри.Ето това са едно от малкото изброени неща за изкривеното изкривеното възприятие.А сега всичко добро ти желая на теб и на всички останали с уважение към всички и нищо лично към никой.

Модераторска бележка: моля не обсъждайте повече СЕС в този форум. Една подобна тема вече беше затворена.

Линк към коментар
Share on other sites

За примерите, дадени от теб обяснение си има и това го правят съдебните психолози и криминалните профайлъри.

Всяко нещо (като следствие) си има своята причина, корен, мотив и основание.

Линк към коментар
Share on other sites

Да.За всяко следствие има причина. За това - да са безброй разнообразните прояви на неадекватност също има причина. Интересното е, че може много следствия да се дължат на една причина. Да видим какво казва апостол Павел в посланието си към римланите:

"Защото знаем, че законът е духовен; а пък аз съм от плът, продаден под греха.

15 Защото не зная какво правя: понеже не върша това, което искам; но онова което мразя, него върша.

16 Обаче, ако върша, това, което не искам, съгласен съм със закона, че е добър.

17 Затова не аз сега върша това, но грехът, който живее в мене.

18 Защото зная, че в мене, сиреч, в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам, но не и сила да го върша.

19 Защото не върша доброто, което желая; но злото, което не желая, него върша.

20 Но ако върша това, което не желая, то вече не го върша аз, а грехът, който живее в мене.

21 И тъй, намирам тоя закон, че при мене, който желая да върша доброто, злото е близо.

22 Защото, колкото за вътрешното ми естество, аз се наслаждавам в Божия закон;

23 но в телесните си части виждам различен закон, който воюва против закона на ума ми, и ме заробва под греховния закон, който е в частите ми.

24 Окаян аз човек! кой ще ме избави от тялото на тая смърт?

25 Благодарение Богу! има избавление чрез Исуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума слугувам на Божия закон, а с плътта - на греховния закон. "

Какво излиза? Човек иска едно, а друго прави, каквото не иска. И е така не с едно и две. Има диагноза. И обхваща всички хора... А с отделните прояви може и да си блъскат главите отделни специалисти. Може и да видят общия и еднакъв проблем някой ден...

Линк към коментар
Share on other sites

Неадекватно поведение е малко пресилен термин. Човек реагира неадекватно при определени ситуации, не винаги. Ако е винаги, значи има диагноза.

Изкривено възприятие на човека за кое, на кое.... Недовършено ли е изречението в темата???

Здравей,Мона. Неадекватното поведение, ама никак не е пресилен термин! Ето ще дам няколко примера а ти направи си извода.Пример:обикновено ниските степени създават условия за некотролируеми реакции на индивида в широката обществена среда.При по-високо ниво,индивида често не може да стои спокойно на опашката,лекият допир в градският транспорт го дразни.Такъв човек не може да изчака приминаващият автомобил и често рискува живота си на опасни крастовища.За него няма подлези,защото освен характерната припряност на страха и то не на страха от реалната опасност.Безкрайно много са случаите когато в семейни конфликти проявяват безумна жестокост.Често немотивираните убйства се извършват от хора,поразени или индиректно засегнати.А индиректно означава,че жертвата е носител на заразата- озъбва се на някого без мотив,без причина,без мисъл-подтикван единствено и само от заразата на синдрома на емоционалният срив.А тя заразата,се предава мигновено-със скоростта на мисълта.Настъпват конфликти,резултатите,от които четем в черната хроника.Има и повисоки нива при тях процеса протича обикновено с леко забавена функция но аналогично като при първото.Негов продукт са доносите,оклеветяванията(със или без мотив),импулсивните напускания на работа,интриганството,махленските клюки.То е перфектен проводник на тоталното злословене-без мярка,без разум подтиквани единствено и само от синдрома на емоционалния срив има и още много но това мисля,че е достатачно на разумният човек за да разбере.А на глупака тъпани и зурни да му бият и свирят той пак няма да чуе и разбере.За това се иска пипе да има човек за да го разбере а не више.Е ,то ако има пипе и више то нещата са по-добри.Ето това са едно от малкото изброени неща за изкривеното изкривеното възприятие.А сега всичко добро ти желая на теб и на всички останали с уважение към всички и нищо лично към никой.

Модераторска бележка: моля не обсъждайте повече СЕС в този форум. Една подобна тема вече беше затворена.

Здравей ,Модераторе вземам си бележка и повече неще пиша то който има пипе то и от това което съм писъл ще разбере а глупак то това неможе да го разбере макар и више да има.Пипе се иска не више! Вичко добро ти желая на теб и на екипати и на форума ти.Нищо лично към никои бъдете живи и здрави всички.С уважение към всички ви:Ангел Ангелов
Линк към коментар
Share on other sites

По правило човек с петте си сетива не би имал избор по отношение на възприемането- то е винаги "изкривено", или по-точно "отразено".

" Какво представлява действителността?

Науката Кабала ни учи, какво трябва да направим, за да влезем в една скрита структура - духовността. Ние изучаваме как можем да се издигнем отвъд нашия свят, към пространството, което го управлява.

Ние възприемаме света вътре в самите себе си. Нашите пет органа на възприятия получават външни стимули и ги отправят към мозъка, където те се обработват и образуват нашата картина на света. Ние не сме в състояние възприемаме нищо друго отвъд тази картина.

Светът, който „ние знаем” представлява нашите реакции на всякакви външни въздействия. Светът „сам по себе си” е неизвестен за нас. Например, ако моето тъпанче е повредено, аз не чувам нищо и звука не съществува за мен. Аз възприемам само в диапазона, в които съм настроен.

Нашето възприятие за света е напълно субективно. То не показва нищо относно това, което става извън нас. Ние улавяме нашите собствени реакции на нещо, което като чели произтича извън нас, но дали наистина въобще нещо става извън нас?

Много теории обсъждат този въпрос. Теорията на Нютон сочи, че съществува обективна реалност и че светът съществува точно както ние го възприемаме, независимо от нашето собствено съществуване. По-късно Айнщайн създаде теорията на относителността т.е. че действителността зависи от взаимоотношението между скоростта на наблюдателя и скоростта на наблюдавания обект. С други думи, посредством смяна на нашата скорост (наблюдателите) по отношение на даден обект, ние го усещаме напълно различно: пространството става деформирано, сбито или разширено и времето се променя.

Други теории, такива като принципа на неизвестността на Хейзенберг, предложиха идеята за взаимодействие между индивида и света. С други думи, възприемането на действителността е резултат на моето влияние на света и неговото влияние на мен.

Науката Кабала обяснява, че изобщо няма никаква осезаема действителност извън нас. Ние не влияем на нищо извън нас, защото не възприемаме нищо извън нас. Извън нас, има само постоянна Висша Светлина. Целият свят е вътре в самите нас и ние смятаме че сме повлияни отвън, защото сме създадени по този начин.

Ако ние напуснем нашият свят, то ще започнем да виждаме как Висшата Светлина ражда все по-нови картини на света вътре в нас. Целият този свят тогава изведнъж става малък и ограничен. Ние виждаме как Висшата Светлина определя начина, по който възприемаме себе си и околната среда, и в края на краищата ние започваме да контролираме този процес.

Науката Кабала ни дава тази способност. Ние започваме да разбираме, че причината за нашите ограничени способности се намира в самите нас. Ако ние изравним нашите вътрешни атрибути с атрибутите на Висшата Светлина, то ще достигнем нивото на съвършенство и вечност, което се нарича „Света на Безкрайността” - безкраен живот и абсолютно съвършенство.

Всичко това зависи изключително от изменението на нашите вътрешни качества. Това е така, защото науката Кабала се стреми да ни покаже,че променяйки себе си (и правейки го бързо, в един живот), ние започваме да излизаме извън обсега на това земно съществуване. Нашите тела остават в този свят и ние продължаваме да живеем обичайният си живот с нашите семейства, деца, света и обществото. Но ние получаваме допълнение към всичко това – Висшата Действителност – в която ние живеем чрез нашия божествен орган на чувствата."

източник: ТУК

Линк към коментар
Share on other sites

По правило човек с петте си сетива не би имал избор по отношение на възприемането- то е винаги "изкривено", или по-точно "отразено".

" Какво представлява действителността?

Науката Кабала ни учи, какво трябва да направим, за да влезем в една скрита структура - духовността. Ние изучаваме как можем да се издигнем отвъд нашия свят, към пространството, което го управлява.

Ние възприемаме света вътре в самите себе си. Нашите пет органа на възприятия получават външни стимули и ги отправят към мозъка, където те се обработват и образуват нашата картина на света. Ние не сме в състояние възприемаме нищо друго отвъд тази картина.

Светът, който „ние знаем” представлява нашите реакции на всякакви външни въздействия. Светът „сам по себе си” е неизвестен за нас. Например, ако моето тъпанче е повредено, аз не чувам нищо и звука не съществува за мен. Аз възприемам само в диапазона, в които съм настроен.

Нашето възприятие за света е напълно субективно. То не показва нищо относно това, което става извън нас. Ние улавяме нашите собствени реакции на нещо, което като чели произтича извън нас, но дали наистина въобще нещо става извън нас?

Много теории обсъждат този въпрос. Теорията на Нютон сочи, че съществува обективна реалност и че светът съществува точно както ние го възприемаме, независимо от нашето собствено съществуване. По-късно Айнщайн създаде теорията на относителността т.е. че действителността зависи от взаимоотношението между скоростта на наблюдателя и скоростта на наблюдавания обект. С други думи, посредством смяна на нашата скорост (наблюдателите) по отношение на даден обект, ние го усещаме напълно различно: пространството става деформирано, сбито или разширено и времето се променя.

Други теории, такива като принципа на неизвестността на Хейзенберг, предложиха идеята за взаимодействие между индивида и света. С други думи, възприемането на действителността е резултат на моето влияние на света и неговото влияние на мен.

Науката Кабала обяснява, че изобщо няма никаква осезаема действителност извън нас. Ние не влияем на нищо извън нас, защото не възприемаме нищо извън нас. Извън нас, има само постоянна Висша Светлина. Целият свят е вътре в самите нас и ние смятаме че сме повлияни отвън, защото сме създадени по този начин.

Ако ние напуснем нашият свят, то ще започнем да виждаме как Висшата Светлина ражда все по-нови картини на света вътре в нас. Целият този свят тогава изведнъж става малък и ограничен. Ние виждаме как Висшата Светлина определя начина, по който възприемаме себе си и околната среда, и в края на краищата ние започваме да контролираме този процес.

Науката Кабала ни дава тази способност. Ние започваме да разбираме, че причината за нашите ограничени способности се намира в самите нас. Ако ние изравним нашите вътрешни атрибути с атрибутите на Висшата Светлина, то ще достигнем нивото на съвършенство и вечност, което се нарича „Света на Безкрайността” - безкраен живот и абсолютно съвършенство.

Всичко това зависи изключително от изменението на нашите вътрешни качества. Това е така, защото науката Кабала се стреми да ни покаже,че променяйки себе си (и правейки го бързо, в един живот), ние започваме да излизаме извън обсега на това земно съществуване. Нашите тела остават в този свят и ние продължаваме да живеем обичайният си живот с нашите семейства, деца, света и обществото. Но ние получаваме допълнение към всичко това – Висшата Действителност – в която ние живеем чрез нашия божествен орган на чувствата."

източник: ТУК

Здравей Кристияне,човешките сетива са ограничени в своето възприятие-той чува в рамките на 16-20000 херца,вижда светлина,но нейната ултравиолетова и инфрачервена част са недостатачни за човешкото око...Което не означава,че те не съществуват!Реалноста,която обягва на нашите сетива,но съществува реално,обикновено назоваваме (фин свят).Руският учен Г.И. Шипов дава точно математическо описание на финия свят и го потвраждава експериментално през 1967 година.Той завършва Московският университет и пише дипломнаработа под ръководството на академик Л.В. Келвиш.Бъдещият учен се интерасува от един сериозен проблем на теоретичната физика-от програмата на обща теория на полето,създадена в началото на века от Алберт Айнщайн.(През последните 35 години от своя живот той се е опитвал да формулира общата теория на полето. Казано по-просто - да открие (формула),която да описва целия свят и от която да произтичат всички останали нучни истини.Приживе не е успял да го осъществи).С този важен проблем на ХХ столетие са се занимавали изтъкнати умове като Дирак,Картан,Клифърд,Нюман,Пенроуз и много други...След двадесет години напрегната работа, Г.И. Шипов успява да го разреши.Проблемът за създаване на обща теория на полето намира своето решение в теорията за физическия вакуум,чието разработване приключва през 1988 година.Теорията за физическия вакуум обеснява целия свят(веществения и финия) и всички негови прояви чрез езика на формулите и строгата научна логика.Теорията на Шипов отчетливо определя нивата на финия свят:петото ниво е на физическия вакуум,шестото на първичните торсионни полета,а седмото- на абсолютното Нищо. Ето това е с няколко прости думи казано тук кабала няма,пък и аз от кабала не разбирам.Мисля,че Мадона - певицата тя разбира от тези неща.Всичко добро ти желая на теб и на всички хора по земята.С уважение:Ангел Ангелов

Линк към коментар
Share on other sites

В Кабала Бог се определя като Айн Соф- безкрайно нищо. Кабала обяснява съвсем точно строежа на вселената и човека, който строеж е идентичен, хилядолетия преди т.нар. официална наука да достигне донякъде. С какво е допринесло откритието на този руски учен по отношение на човешкото здраве, щастие, любов, и т.н.? Откривателят й постигнал ли е нещо по отношение на своето собствено здраве, щастие, дълголетие и прочие? Вероятно не е. Но, така или иначе, т.нар. съвременна наука е обречена да приеме принципите, които кабала като наука съдържа от стотици хиляди, че и милиони години. Днес хората нито са по-умни от преди, нито са по-мъдри, нито са по-жизднени, нито по-щастливи, нито по-здрави...

"Не е възможно човек да бъде щастлив, ако не изпълнява закона"-приблизително цитирам словата на Христос от "Евангелие на мира" (или "Евангелие на есеите")- а кабала разкрива точно това пред човека- същността на Тора, и следвайки Тората (закона), човек се "обхожда по Бога".

Сетивата ни към момента не са съвършени, всеки има своя индивидуална специфична "настройка" или "тунинг" на своите пет сетива, чрез които възприема инфожрмация и си съставя възприятие за действителността- така че, действителността е точно толкова вида, колкото и хора има по земята- милиарди действителности....отражения на една единствена реалност, която обаче е вътре в нас...Това, което е "отвън" има значение само тогава, когато знаем какво има "вътре", за да осъществим "вразката" (или ре-лигно) между това което вътре, и онова, което е вън.Засега, празнотата поради липса на обхват на сетивата с които разполагаме, и поради липса на други сетива, които все още не познаваме, наричаме "вакуум"- понятие, породено поради инсуфициентната ни природа, при все че вътре в нас има съвсем органически и физически, материален праатом, останал ни от онази Първична Божествена Природа, която сме притежавали, за която е писано, че ни прави "образ и подобие на Бог".

Въпреки че в професионално отношение съм задължен да се съобразявам с т.нар. "съвременна наука", това не ми пречи да бъда човек, който работейки в посока "лечение" на хората, да прилагам всички познати методи в хирургията на ниво, което науката засега не подозира, че съществува- само човешката Душа обаче разпознава това ниво, и който е потърсилр разбиране чрез Душата си, има нужните доказателства, които са съвсем реални, макар и недостъпни за петте сетива, с които разполагаме. За мен, най-голямо постижение като хирург е това, да не се стигне до "хирургията", в която държа ножа, пинцетите, иглодържателя, иглите и конците...Колкото по-малко пачиенти опрат до това, толкова по-добре съм си свършил работата...Имам сисвоите методи за "хирургия на нищото", и те действат в "нищото" много по-бързо отколкото добре познатите методи на хирургията, работеща на физическо ниво.

Добро утро, и приятен ден от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

В Кабала Бог се определя като Айн Соф- безкрайно нищо. Кабала обяснява съвсем точно строежа на вселената и човека, който строеж е идентичен, хилядолетия преди т.нар. официална наука да достигне донякъде. С какво е допринесло откритието на този руски учен по отношение на човешкото здраве, щастие, любов, и т.н.? Откривателят й постигнал ли е нещо по отношение на своето собствено здраве, щастие, дълголетие и прочие? Вероятно не е. Но, така или иначе, т.нар. съвременна наука е обречена да приеме принципите, които кабала като наука съдържа от стотици хиляди, че и милиони години. Днес хората нито са по-умни от преди, нито са по-мъдри, нито са по-жизднени, нито по-щастливи, нито по-здрави...

"Не е възможно човек да бъде щастлив, ако не изпълнява закона"-приблизително цитирам словата на Христос от "Евангелие на мира" (или "Евангелие на есеите")- а кабала разкрива точно това пред човека- същността на Тора, и следвайки Тората (закона), човек се "обхожда по Бога".

Сетивата ни към момента не са съвършени, всеки има своя индивидуална специфична "настройка" или "тунинг" на своите пет сетива, чрез които възприема инфожрмация и си съставя възприятие за действителността- така че, действителността е точно толкова вида, колкото и хора има по земята- милиарди действителности....отражения на една единствена реалност, която обаче е вътре в нас...Това, което е "отвън" има значение само тогава, когато знаем какво има "вътре", за да осъществим "вразката" (или ре-лигно) между това което вътре, и онова, което е вън.Засега, празнотата поради липса на обхват на сетивата с които разполагаме, и поради липса на други сетива, които все още не познаваме, наричаме "вакуум"- понятие, породено поради инсуфициентната ни природа, при все че вътре в нас има съвсем органически и физически, материален праатом, останал ни от онази Първична Божествена Природа, която сме притежавали, за която е писано, че ни прави "образ и подобие на Бог".

Въпреки че в професионално отношение съм задължен да се съобразявам с т.нар. "съвременна наука", това не ми пречи да бъда човек, който работейки в посока "лечение" на хората, да прилагам всички познати методи в хирургията на ниво, което науката засега не подозира, че съществува- само човешката Душа обаче разпознава това ниво, и който е потърсилр разбиране чрез Душата си, има нужните доказателства, които са съвсем реални, макар и недостъпни за петте сетива, с които разполагаме. За мен, най-голямо постижение като хирург е това, да не се стигне до "хирургията", в която държа ножа, пинцетите, иглодържателя, иглите и конците...Колкото по-малко пачиенти опрат до това, толкова по-добре съм си свършил работата...Имам сисвоите методи за "хирургия на нищото", и те действат в "нищото" много по-бързо отколкото добре познатите методи на хирургията, работеща на физическо ниво.

Добро утро, и приятен ден от мен :)

Добър ден Кристияне мисля,че казах,че не разбирам нето от Тора, нето от бора.По логиката твоя трябва още да ходим с свинските царвули а до колкото до медицината и неиното лекуване да гробищата са пълни с излекувани и чакат да се преродят и отново пак да ги лекуват.Запомни аз не се страхувам от смърта и от маниполациите на маниполатора.Пази се ти от хирурга които е в теб зада не попаднеш под ножа си нали знаеш,че които нож вади от нож умира.Питаш в какво се състои заслугата на Шипов ?Да ще ти оговоря.Още от училище знаем,че структурата на света се састои от четери нива твърди тела,течности и газове,полета и елементарни частици.Теорията на Шипов математически точно определя,че нивата на съществуване са седем.Четери от тях изброени по-горе,съставят грубия материялен свят,а останалите три нива са на финия свят.През 1982г. Руските учени стигат до извода за многослойността на финия свят и по какво се различават един от друг.И най-важното-тогава не съществува теория,която да дава точни и ясни отговори на поставените въпроси.Теорията на Шипов отчетливо определя нивата на финия свят: пето ниво е на физическия вакуум,шестото на първичните торсионни полета,а седмото-на абсолютното Нищо.От всички нива на финия свят най-стабилно е нивото на абсолютното Нищо-върховната сила,която поражда плановете на вакуума...." абсолютното Нищо-твори планове-замисли,а не материя.И след като те станат готови,започва процесът на раждане на материята от вакуума".Тук да поесня,че под планове Шипов подразбира известни отношения,закони,матрици на възможното,замисъл,според който ще се изгражда матириалното ниво-конкретната материя.Навремето мнозина философи са твърдели,че освен материялният свят,съществува свят на идеите.Теорията за физическия вакуум го потвраждава.При това светът на идеите е по-устойчива реалност от материята,която образува Света на Висшата реалност.Тя е първоосновата на всичко.Тя е първородна или-отначало се появява точно тази част от реалността,а едва по-късно-обичайната груба материя.Понятието за абсолютното Нищо е твърде сложно и никой по-добре от Шипов не може да го обесни,затова ще цитирам изказването му по този повод."От гледна точка на формалната логика абсолютното Нищо сякаш е лишено от съдържание.Ето защо сме принудени да го описваме със специфични термини като"Свръхразум",понеже това ниво-от Свръхвъзможностите - по неизвесни за сега прични е способно да създава от самото себе си първоначалните планове.Ето защо го определям като максимално устойчиво ниво на реалноста.Аз говоря не за митично или хипотетично явление,а за чисто физическо.Всичко в този свят изчезва,но това ниво остава винаги.То е вечно.От него започва абсолютно всичко и с него абсолютно всичко приключва.Това е най общото казно от мен за Теорията на Шипов докторе,не бива човек да има комплекси да си презнае,че не всичко знае но да спориш за самия спор просто е безмислено.Днес си доктор пожалавамти да станеш доцент после професор и накрая велик откривател като Шипов.Но с тези тори,бори вземи та ги махни ставаш смешен като лекър и учен.Нищо лично към теб вярваи си в каквото си щеш избора си е твой.Но мисля,че човек трябва да се научи най напред да вярва на собствените си сетива и да се нучи да прави разбор на просто изричение и чак тогава на сложно.Всичко добро желая на теб и на всички хора по земята жив и здрав бади.С уважение Ангел Ангелов

:thumbsup1:

:thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

За ''лудия'' едва ли е от значение любовта

според неговите възприятия ние сме ''луди'' .

Зравей,Бее щом възприятието ти се възприема за Луд значи,че си напът да станеш Луд.Но не маниполирай и не се опитваи много си слабичек ама много,просто се пази ито от самият себе си! А не,от някой друг.Знам,че и вие лудите сте на изчезване но гледай поне ти да се запазиш.Та да има поне за кадем.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Трябва да проумеем, че можем да опознаем света само чрез действие, а не чрез съзерцание.Ръката е по-важна от окото........Ръката е резецът на окото.(Якоб Броновски)

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да проумеем, че можем да опознаем света само чрез действие, а не чрез съзерцание.Ръката е по-важна от окото........Ръката е резецът на окото.(Якоб Броновски)

"Разсякох вълните на ума, докато не се препънах в Мистерията.И знаех, докато там стоях слисан пред Твоя тъмен огън, че само още крачка и завинаги ще бъда заличен.Ти направи тази крачка в мен и двата свята стопиха се в един."

Мевляна Джалялеттин Руми

Линк към коментар
Share on other sites

"О, моя душа, претърсих те от край до край:

в теб не видях нищо друго, освен Възлюбения.

Не ме наричай неверник, о, моя душа,

ако кажа, че ти самата си Той.

И с още по-прости думи:

Вие, които постоянствате в търсенето на Бога, на Бога,

не търсете, защото Бог сте вие, сте вие!

Защо търсите нещо, дето винаги го е имало?

Освен вас не съществува нищо друго,

но вие, къде, о, къде сте?"

същият

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е баланс/дисбаланс между нашите страхове и желания.

Има и друго, но това е основата... определяща поведението.

Браво.

"О, моя душа, претърсих те от край до край:

в теб не видях нищо друго, освен Възлюбения.

Не ме наричай неверник, о, моя душа,

ако кажа, че ти самата си Той.

И с още по-прости думи:

Вие, които постоянствате в търсенето на Бога, на Бога,

не търсете, защото Бог сте вие, сте вие!

Защо търсите нещо, дето винаги го е имало?

Освен вас не съществува нищо друго,

но вие, къде, о, къде сте?"

същият

Истина,истина ви казвам.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...