Jump to content
Порталът към съзнателен живот

статия "Избиват будистки монаси"


Recommended Posts

Никой не би могъл да убие будистки монах. Те са отишли на този протест с ясната мисъл за безсмъртието си.

Предполагам, че голяма част от тях са Бодхисаттви.

Линк към коментар
Share on other sites

За Бога, Виктор, фактите са си факти. Ако някой умре, то той е умрял, т.е. отишъл е "у мира", на онзи свят. А относно Бодхисаттвите, чудесно ако е така, но това, че си последовател или дори ученик не значи, че си постигнал идеала, а това че имаш духовни постижения, не значи че си постигнал съвършенството.

Простете рязкостта ми, но от снощи насам много ми дойде - някои мислят, че като се обърнат към душите на другите хора, то непременно говорят именно с тях. На други Господ все им говори и забравят, че за да ти говори Господ трябва да си най-умния, най-добрия, най-чистия човек, а трети забравят, че Учението не е насочено навън от нас, към другите, а навътре в нас, т.е. ако променяме нещо, то това е само себе си, на четвърти направо им се струва, че духовния свят е свят без противоречия. Не случайно, Учителя казва, че много глави, ръце и крака има счупени в духовния свят.

Според мен, човек трябва да говори само това, което знае със сигурност и е опитал.

Извинявам се, ако Ви звуча като че ли всичко знам, защото моя идеал е този: "добрият човек знае малко, но добре го знае."

Така че, да се помолим за душите на тези наши братя монаси, които са загинали! А кой в кой свят е отишъл, според мен, не е наша работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не се учудвам на проявеното насилие. Все по-ясното заявление на чистите хора по света, че не искат терор, войни ще предизвиква тези, които не са готови на промени...

Дали са бодхисатви, не зная, но те ясно заявяват позициите си срещу военните режими...

Линк към коментар
Share on other sites

"Блажени са кшатрия които загиват в справедлива война о Арджуна.

За тях тя е като отворена врата към Небето."

Хари Кришна

Линк към коментар
Share on other sites

Бог ще обърне всичко в добро. Цената може да е сурова, но ще е справедлива. Ще се моля за монасите - не за душите, а за каузата им. На душите никой не може да навреди.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Току що попаднах на следното:

http://www.freetibet.org/

там може да подкрепите инициативата:

Make Olympic History!

Join Team Tibet :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

.....

"едни и същи са от толкоз много години, още от време оно... не стигнаха ни жертвата на Единия, ни клади Богомилови, ни поробен Тибет...сега и Рила/духовния център Българский/...

няма как тяхното време е ...но...

Видим е краят, бил нявга далечен.

Надежда имайте и крепки бъдете

С Любов и Виделина"

възприемайте го както щете :)

uncnown creator - frend for Frend

.....

Ом мани падме хум!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...