Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънчевите лъчи като храна?


tzveti

Recommended Posts

Щом Хира Манек може, значи, че всеки човек може. Щом описаните от Йогананда светоядци са реалност, с какво са те различни от нас? Принципно с нищо. От едно тесто сме.

Тук обаче стъпваме на тънък лед. Ако си посрещал слънцето честичко, или пък се любуваш на залеза му, след това нямаш ли апетит? Имаш! Дъновистите, които посрещат слънцето систематично поне 6 месеца в годината, при това придружено с медитация и енергийни упражнения, успяват ли да нахранят тялото си само със светлина? Не успяват! Въпреки че вярват че е възможно! Въпреки че познават подходящи техники, като описаното "полярно дишане" и прочие... Не, не са лакомци - просто тялото им не успява да превключи само на слънце, само на енергия!

Там е работата, че не ни е дадено засега масово да владеем нужния метод. Аз съм сигурен, че има такъв метод, свързан с цялостно органично пренастройване.

Докато не го знаем, ако насилваме нещата: състоянието се нарича анорексия нервоза и от него се умира!

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с всичко това, с едно уточнение: анорексията е психическо заболяване, което се проявява с отказване от храна и обикновено се среща не при тези, които нарочно гладуват с лечебна или духовна цел, а при психотравмираните млади хора, предимно жени. При нарочно гладуващите по-често опасността е от неправилно захранване, което обаче също крие много опасности. Постепенното намаляване на храната дава възможност да се прецени много по-точно и безрисково индивидуалната годност към ограничено (ако не чисто светлинно) хранене, отколкото пълното гладуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Частично светлинно хранене е възможно при засилено биополе.

Някой знае ли други условия?

Линк към коментар
Share on other sites

За мен това е тотална лудост!

Слезте на земята.

Мона, преди немного време също са казвали, че нищо по-тежко от въздуха не може да полети (за самолета). Те и други неща са казвали... "Всички знаят че нещо не може да бъде. Идва някой човек, и го прави" - цитат, Алберт Айнщайн. Те и на него са му се смяли за изкривяването на пространството, което е доказал след много присмех... Събуди се, живeeм в 21-ви век, everything is possible!!

:thumbsup: Очаквам отговора на Цеци...

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с всичко това, с едно уточнение: анорексията е психическо заболяване, което се проявява с отказване от храна и обикновено се среща не при тези, които нарочно гладуват с лечебна или духовна цел, а при психотравмираните млади хора, предимно жени. При нарочно гладуващите по-често опасността е от неправилно захранване, което обаче също крие много опасности. Постепенното намаляване на храната дава възможност да се прецени много по-точно и безрисково индивидуалната годност към ограничено (ако не чисто светлинно) хранене, отколкото пълното гладуване.

Аз пък съм сигурен, че ако се потърси статистика, ще се види, че всред последователите на слънцеяденето има доста класифицирани анорексици. Анорексичките чрез неяденето си се стремят към чистота, контрол над тялото и импулсите си (и над заобикалящите ги). Много често имат "духовни" интереси и никак не рядко именно тези интереси са спусъкът за анорексията им. Разбира се, зад towa стои семейна патология - свръхизискващ родителски стил.

Линк към коментар
Share on other sites

Изцяло заставам зад мнението на Орлин.

Той като, че ли е спестил страшната етиология на това заболяване - стремежът към чистота като невротична компенсация.

Страшно.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Но, Орли, нали в днешно време и без това много често от психопатологията се търси изход в нещо като духовност? Имах предвид, че анокерксици стават психотравмирани млади хора - и то, както казваш и ти, най-често поради родителски вмешателства - независимо дали се стремят или не към някаква духовност (от тежките случаи, които знам или за които съм чувал подробности, болшинството не се е интересувала, но не мога да дам обща статистика). Може би, предвид на това, че засега все още изобщо процентът на интересуващите се не е много висок, ако се направят представителни извадки, ще се получи по-друга картина, но това не е най-важното според мен. По-важното е, че при изявена психопатология и духовният стремеж ще бъде патологичен - което обаче не изключва някаква степен на духовно напредване (дисхармонично) даже и въпреки тази патология. (Да си припомним някои примери от историята...). Но разбира се, стремежът следва да е хармонията в растежа. Ако тази хармония е налице, човек ще си знае мярката и дозата и за него опасностите, даже при опитване на екстремни техники и практики, няма да е толкова голяма. А ако хармонията липсва, даже да го пазим под похлупак от всевъзможни вредности и секти, той пак ще си се побърква по своему! :3d_150: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Вие представяте ли си какви фалити на фирмите за всякаква храна ще има и как ще се опитат да ни внушат, че сме луди ако опитаме да живеем без храна?!

А и наистина малко са истински готовите. Съзнанието е важен фактор, както и да се уединиш някъде, за да не ти налагат и да не те анатемосват.....

Да, бъдещето е това, човекът няма нужда от храна, но ще става постепенно....

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам всички, които писаха напоследък по темата, обаче наистина беше важно да изчакаме Цеци да се изкаже, без да я натоварваме с нашите мнения по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

От анорексия страдат не само жени, а и мъже. При това има известни случаи за хора, които си причиняват анорексията точно заблуждавайки се с това, че "гладуват лечебно". Има случаи на хора, които почват с лечебен глад и завършват в болница на системи, защото анорексията не прощава. Най-тъжното е, че една част от тези хора УМИРАТ.

Точно така. УМИРАТ.

Заблуда е и това, че разни йоги си я карат на ядене на светлина и всичко им е наред.

Виждала съм снимки на йоги, които са в подобно състояние, но то не може да бъде наречено живот. Пак е анорексия, чиито корени са в практиката. За съжаление снимките не са мои и няма как да ги покажа, но мога да ги опиша.

Първо да обясня за какво става въпрос. Значи при пълното спиране на храненето, организмът първо гори въглехидрати, после мазнини и след това преминава на унищожаване на мускули и органи. Понеже първо се горят въглехидратите, в началото гладуващият въобще не усеща осезаема загуба на тегло и се чувства добре- това кара човек да си мисли, че е много "лечебно" да се гладува. Човек се чувства нормално и когато организмът посегне на мазнините в тялото му. Мазнините са резервната енергия на организма и затова така. Страшното идва след като въглехидратите и мазнините са унищожени. както писах- заминават си мускулите, органите, костите и това УБИВА (не си правете излишни илюзии).

Та тези снимки показваха йоги, отказали храна. Те бяха застинали в изчанчени пози на медитация. Не бяха мърдали, в началото защото били много убедени, че така трябва, а после, защото не са можели да мръднат- за мърдане трябват мускули, а те мускули нямаха.

Костите им прозираха през кожата, защото организмът беше унищожил мускулите им. Лицата им изглеждаха като на съсухрени мумии. Ако ли някой се пробва да ги разгъне от изкълчените им пози, ще ги потроши (това вече не бяха хора, а останки от хора), затова и никой не се осмелява да ги разгъва. Не ми се мисли в какво състояние са били вътрешните им органи. Тези хора УМИРАХА. От анорексия. И вече беше късно за тях да се спасят.

Просто в един вестник писаха за проблема и журналисти ги бяха заснели в опит да покажат вредата от подобна практика.

Не си мислете, че всичко, което блести е злато.

Не се заблуждавайте от разни книги, писани от хора с въпросните хранителни разстройства. Това е моят съвет към всички тук: Пазете си здравето- физическото и психическото. Живейте НОРМАЛНО. Стойте настрана от разни хранения със светлина, от разни гладувания, от "здравословно" хранене- всичко това не е здраве, а е хранително разстройство, дали израз на орторексия, дали на анорексия, дали на нещо друго.

Желая ви само здраве, любов, щастие, а другото сами ще го постигнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, права си за много неща. Обаче Хира Манек не намалява телесната си маса! Тоест наистина е намерил начин да се храни от слънцето, а описаният от теб процес на самоизяждане на организма не се случва. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, права си за много неща. Обаче Хира Манек не намалява телесната си маса! Тоест наистина е намерил начин да се храни от слънцето, а описаният от теб процес на самоизяждане на организма не се случва. ;)

То Хира Ратам Манек може за медиите срещу пари всичко да разправя, а в същото време да се храни като стой пък гледай.

Дори и само защото е част от джайнистка секта, това ме кара да се съмнявам, че е на слънчева диета.

Изучавала съм сектите какво правят, за да си докарват привърженици. Нямат спирачки и последното, което ги интересува е колко хора ще загробят, колко човешки живота ще разсипят, за да си спечелят слава за лудите си лидери и пари. Положението е много страшно.

Човек трябва много да внимава да не се подведе по лъжците и по заслепените, че който следва лъжец, никога не получава истината, а който заслепен следва, като нищо пада с него в ямата.

Линк към коментар
Share on other sites

:) chimera,

мнението ти е ценно - здравият разум и нужната доза съмнение! Като допълнение мога да напиша, че тъй като сме в съзнателния портал, и то с такова име, може да се понапише и какви случаи е имало в историята за "слънчево хранене". Защото освен йоги, така са живяли и други християнски светци (Тереза от Конерсройт, Николай фон Флуе, Йоан Кръстител), както и сегашния антропософ д-р Михаел Вернер, рускинята Зинаида Баранова... Учителят Дуно също е споделял за такъв начин на хранене (напр. в книгата "Българската душа" съм срещал темата), но не го е споделил и разпространил сред българите по народопсихоложки съображения...

Също има смъртни случаи покрай опити на някои хора да се хранят така (освен психическите щети за които вие пишете) - основно покрай последователите на разпространената от Jasmuheen система за преминаване към "слънчево хранене". Така че искам да кажа че темата не е шега работа, както и не е изсмукана от пръстите и не е измислица.

___

4акаме и отговора на Цеци! :)

:feel happy:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря че ми давате възможността да говоря. Благодаря ви и за чудесните въпроси. Аз не съм бретарианка все още. Но съм близо до това, и може би изчаквам правилният човек с когото да започна това изживяване. Не е лесно за сам човек.

Запознах се лично с двойка изключителни бретарианци които оставиха дълбок отпечатък в мен. Стийв и Евелин. С Джазмухин от Австралия не съм се запознавала, но всеки може да гледа клиповете и / лекции по интернет видео сайтовете като ютуб и дуги. Бих желала да учавствам в каквото и да било организиране от рода на това което Любо предлага, но самата аз първо трябва да навлеза в материята чрез опит. Стояла съм дни без храна и съм изпитвала сензацията а също и съм живяла на плодове, които две неща са много близки. Но при второто, имаме едно задоволяване на вкусовите сензации, което неизменно води до повече и повече ядене на плодове и дори прекаляване, а целта на заниманието е точно обратната, така че препоръчително е да НЕ се консумират дори и плодове.

Живот без ядене няма нищо общо с анорексия или каквито и да било други лудории които си измислят в днешно време лекарските особи. Самата дума, термин анорексия е специално създадена "диагноза" тоест, измислен термин който да плаши. има хора които добре боравят с умението да създават емоционални задръжки в останалите, на база на само един термин. този термин тогава се превръща в масова психоза когато е продуман и това е целта на тяхната дейност. Анорексия е една от тези психо думи. Тя не е реално нещо. На всеки човек обстоятелствата са различни и никой не би могъл да бъде сложен под един такъв повърхностен и глупав общ знаменател. Дори и само да се замислим защо изобщо съществуват хора които не желаят да ядат,

които хора другите така равнодушно наричат анорекси. а защо съществува този феномен, никой не се задава въпроса. Това е защото много хора инстинктивно чувстват че не бива да се яде. Уви в днешното общество са създадени готвени храни, които са най-голямата поквара на човечеството и ни правят дебели, грозни, стари и намръщени. Това всички го имат за нормална храна. А то не е. Нормалната храна е тази която расте по дърветата за нас да откъснем и да вкусим и да изживеем. Всички останали перверзии са последната мода на промишлеността и за това човечеството е болно, страда, остарява и се депресира. Не-яденето е единствената истина. Единсвеният отговор. Верен отговор.

Отидете на барче или на кръчма един два пъти и се снимайте. След това вижте тези снимки след 3-4 години и си кажете; до каква истина ме доведоха тези посещения в кръчмата и в баровете? Надарен ли съм с духовно просветление днес благодарение на това? Надарен ли съм с прозрение в бъдещето или с вечен живот.... или пък с удължен живот или с вечен живот или с вечно-щастлив живот? до къде ме е довело това което съм правил до сега и искам ли да продължава да ме води до там до където е довело всички останали жалки хора около мен.... а именно, до състарение, загрубяване, разруха на мечтите и радостта от живота. искам ли това да се случи с мен като един пореден от огромната маса от хора?

аз не искам.

затова търся истината.

единствената истина се крие в това да се откажем от всичко което до сега сме смятали за нормално. и най-вече храната. а също и телевизията. също и материалните глупости. да не говорим за дребните нищожни приказки които си обменяме на ежедневни начала с другите хора. това е просто гнусно да се продължава. истината я няма там. тя не се крие в това което всички хора постоянно правят и никога няма да я има в тези неща. истината няма да я откриете там. ако там търсите щастието и истината, търсите под вола теле. истината е другаде.

истината е другаде.

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, благодаря ти за коментара. Но моля разбери че в този процес не става дума за хранене. Или за захранване. Тук не става дума за увеличаване на телесно тегло или за намаляването му.

Бретарианството е духовен процес, не захранващ или гладуващ. Тоест, искам да кажа че ние не се "храним"..... точка. Ние никога не сме се хранили. И няма да се храним. Ние хората сме холограми които се пречупват под светлината на слънцето. Каквото сложим в тялото си, кара нашата холограма да се деформира или перфекционизира. Ако сложиш нищо твърдо, готвено и грубо, то тогава влиза низша енергия и ние загрубяваме и надебеляваме. Ако нищо не ядем, влиза само космическа енергия, която е изключително финна и благоприятна за нашите холограмни образи и ние се разкрасяваме, подмладяваме и придобиваме оптимално тегло. АКо искаш гледай към слънцето или не гледай. Никаква разлика няма.

Съветвам всички да не се насилват да правят това. Каквото инстинктивно чувтсвате, това правете. Ако гледаме директно към слънцето, това не ни храни повече отколкото ако гледаме към въздуха, което е пак слънчева светлина отразена от въздушните молекули. Все едно и също е. Хира Манек и всеки друг прави това което чувства за инстинктивно. Не че неговият метод е универсален или захранващ. напротив, нищо подобно. Хората които аз познавам ЛИЧНО, не гледат към слънцето нито пък дишат екстра дълбоко, нито пък каквото и да било друго. Те изглеждат на половина на възрастта си и изглеждат като пресни грахчета изкочили от шушулката си. Не са хилави а са елегантни, не са дебели а са добре оформени, те са просто перфектни и самата истина е че и на нас не ни е нужно нищо специално за да изглеждаме така. Само трябва да спрем да тъпчем устите си и да се радваме на живота - чудо, в който сме били достатъчно превилигировани да се родим, защото не на всеки му се предоставя тази възможност.

Е това е за сега.

Цеци

neprotivo@yahoo.com

Линк към коментар
Share on other sites

До скоро съвсем умишлено прескачах темата, но се зачетох в поста на Цеци. Подчертавам, че не съм чела изписаното. Питането ми е само към нея. Как се постъпва при бременност? Или тази духовна практика изключва секса и няма вероятност това да се случи?

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право да си вярва в каквото си иска :rolleyes:

то ако беше изпълнимо...

има толкова гладуващи хора по света щяха да се хранят само със слънчева енергия ;))

Линк към коментар
Share on other sites

всяка религия е секта и всяка секта е религия. не знам към какво вярване принадлежи въпросният индивид, но ако то бива наречено секта, то какво остава за католицизма, протестанството, мохамеданството, бла, бла, бла, бла. всички тези догматични обредни сбирщини са равностойни секти. Думата секта е още един психологически термин който възбужда негативни чувства, и ние не бива да се афектираме от такива думи и да се отдаваме на тяхният контрол. Всеки е свободен да изповядва каквато и да било вяра или симбиоза от вярвания, наречени в нашият свят религия или секта, /едно и също/. Бретарианците по принцип не принадлежат към никакви религиозни/сектанстки групи а напротив, те странят от тях.

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Ами и ти си вярваща самоче в енергията на слънцето

не е задължително вярването в нещо да се свързва с религия или секта ;))

//това за което говориш доказано ли е научно

или е поредния сензационен трик?

Ще взема да се поразровя из нета и съм на 99% сигурен че има измама.

Линк към коментар
Share on other sites

Иви здравей. Задаваш доста интересен въпрос. Секса при живот без храна е особенно изживяване. Първото което става с човек е че всички негови усещания се умножават по сто. Така че секса става невероятен. Но, същевременно с това, баланса на хормоните са уравновесява до такава степен при един такъв индивид, че той не изпитва почти никакво желание за секс. Разговаряла съм с няколко бретарианеца - мъже при които желанието за секс се е увеличило, разговаряла съм с жени при които се е намалило. И с мъже при които желанието за секс е изчезнало просто. Изглежда всеки усеща това по различен начин, но като цяло би трябвало да намалее, поради равновесието в хормоните. Човек се чувства перфектно уравновесен, спокоен, радостен, умерен, ОБИЧАЩ, че едва ли има място за разнообразни сексуални мисли, но както всички останали живи същества, ние си имаме инстинкти за репродукция и когато те се разпалят и се получи секс, тогава е невероятен. Тантра е другото име на невероятното сексуално преживяване, граничещо с духовното уединение.

Аз познава Полска двойка бретарианци които се запознаха по интернет, тя е цигуларка в Полша, той е собственик на фирма за миене на прозорци в Америка. Когато те се събраха заедно най-накрая, те се свързаха интимно и веднага им се роди дете. Бретарианството ни най-малко не пречи на бременноста. Дори напротив, осигурява перфектен плод. Когато детето се роди, майката има кърма и то суче както всички останали. и когато се отбие, то няма нужда да се "храни" с конвенционална храна. Освен ако не пожелае, разбира се.

Никой не бива да се насилва, така че ако детенцето му се дояде нещо, на всяка цена трябва да може да си опита и да реши дали иска да практикува рутинно консумиране. Голяма част от нашият живот е изживяване на сензации, така че децата, като нови същества, естествено имат голямото желание да сложат каквото им попадне в устичките. Този период ще отмине и ако детето живее при бретарианци, и то е естествено предразположено генетично да стане такова. Но пак повтарям, този процес е въпрос на свободен избор, много е важно да се запомни това.

С обич,

Цеци

Здравей, благодаря за въпроса. Не мога да коментирам за неща с които не съм се сблъскала лично, и това със така наречени смъртни случаи ми се струва като една платена пропаганда за да стопират публичните дискусии по тази тема и да ги превърнат в психологическо табу. Не познавам нито един човек който да е бил негативно афектиран от бретарианството, камо ли да е умрял. Знам за случаи където хора които са искали да се самоубиват чрез глад, но са оздравявали вместо да умрат. И това е логично близо до здравия разум. Джазмухин е една невероятна жена и само ви трябва да съпоставите нея с хората които се опитват да я дискредитират, за да си направите сами извода на кого да вярвате. Хората които разпространяват тези гнусни лъжи са корумпираните, платени медии, които само бълват лъжи и пропаганти и скроени новини към масовата популация за да ни държат уплашени, защото в случай че не знаете, уппашения народ, най лесно се контролира. Те вечно трябва да разпалват някаква уплаха и пандемия - от паника и епидемия. но нито епидемия има нито паника. Птичи грип няма, нито пък е нуждо да се ваксинираме против каквото и да било. Бог ни е ваксинирал против всичко необходимо от самото раждане. Една бретарианска майка ражда безболезнено и дори самият процес е приятен, вместо да е болезнен. Помислете си малко, не съм видяла нито едно животно което да го боли при раждането, те не викат, нито стенат, и няма никакви метални инструменти или инвазивни терапии. котките мъркат когато раждат. На бретарианките им е кеф когато раждат. Така следва да е със ВСИЧКИ ЖЕНИ !!!

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци темата сама по себе си ми се стори толкова абсурдна, че не съм си давала време да я чета...странното е, че се зачетох в поста ти, а още по-странното е, че той не ми се струва сектантски, болен или какъвто и да е... Интересното е, че когато разберат, че съм вегетарианка, хората ми задават същите въпроси каквито и на теб. Лактовегетарианка ли съм или не, суровоядка ли съм, каква съм, а бременността, а секса, а децата? А децата как така ядат или не ядат дадени неща...Хората задаващи ми тези въпроси се чувстват странно, защото не са били от другата страна...не могат да си го представят и им звучи нелепо...Наскоро в разговор с други майки ме попитаха как така имаш кърма след като не ядеш месо, то месото прави кърмата!? Отговорих им, че месото със сигурност не прави кърмата, момичето ми отвърна, че говори от опит. Казах и от опит, че не съм яла месо от 10 години. Тя беше доста изненадана и объркана, както и аз се почувствах след като прочетох отговора ти. Сега разбрах нея, разбирам и теб. В главата ми се втурнаха един след друг множество въпроси...а как без храна, а вода? При прием на течности звучи по-реално и все пак някак...като от приказка :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Иви, напълно те разбирам! Като вегетарианка от 99-та година и аз получих какви ли не абсурдни въпроси през годините и продължавам да получавам, въпреки че сега започнах да ям сурово месо. Това е защото съм установила че суровоядството е по-важно от вегетарианството. в индия въпреки че повечето хора са вегетарианци, са все пак болни и изстрадали, това е защото те готвят всичко по доста тежък начин.... но може да се каже че и ние тук в българия сме същите.

Бретарианците, за да отговоря на въпроса ти, не се нуждаят от вода. Дори, ако тестваш да се храниш само с плодове за 3-4 дена, ще установиш че водата вече не ти се услажда и ти се струва не-естествена и не ти се стича плавно по хранопровода, както например естествените плодови сокове. това е защото ние сме създадени да ядем плодове и когато го правим, нямаме нужда от вода. ако все пак я пием, тя ни се струва не-естествена. опитай и ще видиш. дори и няма да искаш да пипнеш шишето с водата. плодоядците също така нямат нужда да си мият зъбите. това е доста очевидно дори и само след един два дена. просто зъбите се чувстват идеално, идеално чисти и бляскави.

та така, водата при бретарианците е същото - не-естествена. Чуждо тяло, чужда течност. Тя е охладителна течност, и когато няма с какво да развиваме висока температура в организма, не се нуждаем от охлаждане.

Другото което е, бретарианците не се нуждаят от душ или баня.

Бретарианците също така и не спят. Спането е детоксификация, но бретарианците вече нямат токсини. Някои от тях спят защото им харесва. Харесва им да сънуват.

Бретарианците не се потят. Пот=Токсини. Те нямат такива.

Плодоядците също не се потят, колкото и да е горещо.

Някои бретарианци консумират течности защото име СКУЧНО.

Не забравяйте че яденето е най-вече социално занимание и ако го изключим напълно, това значи да се отчуждим от повечето хора около нас. или от абсолютно всички.

така че някои смятат за добре от време на време да се пийва по нещо за да продължаваме да трептим поне на някакви общи вълни с останалите и да можем да им говорим и те на нас. А пък и вкусът на кафе или сокове им е добър заместител за липсата на хранителният вкус. Бретарианството е самотен стил на живот. Бретарианството може да стане доста скучно ако се отделим напълно от останалите и не се доближаваме до чинии, чаши и прочее.

Надявам се че това отговори на въпросите ти. Аз разучавам темата от 7 години и се надявам скоро да превъзмогна генетично-заложените си пристрастения и да мога и аз да превъзмогна зависимостта си от "храната".

С обич,

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...