Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Имате ли хоби?


Guest Лагорда

Recommended Posts

Мдаааа, да рисевам, да танцувам и да се занимавам с цветята в градината и още няколко неща...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Макар, че отдавна съм надхвърлила възрастта на тийнеджърите, смятам, че да имаш хоби е да преоткриваш собствените си възможности.Това е мое усещане и се възпитава в най- ранна възраст.Като се върна назад във времето си спомням увлеченията по плетива, нямах ясна представа защо пък на мен се случва точно това.Много е вярно твърдението на Учителя, че ръката е носителка на енергии. В по- късен етап от живота ми се увлякох по гоблените.Моята формула за красота в гоблена е пейзаж с къщичка.:thumbsup2:Приятелка та ми твърди, че да шиеш гоблен е разтоварващо занимание.Мен ми доставя удолствие да творя природни картини, които да украсяват дома ми.Нещо хубаво се случи и с половинката ми - той започна твори.Появиха се свещници, гаванки, солници, моливници-дървени предмети.Хобито е предизвикателство да сътвориш красота.

Линк към коментар
Share on other sites

Моето хоби е планината или т.нар "баирбудализъм" :dancing yes:! Всъщност не знам дали е точно хоби - при мен вече граничи със зависимост!:3d_008: Когато някой уикенд не успея да отида на планина се чувствам по-изморена след това през седмицата! Това което ми харесва е досегът с природата и това, че съм извън улисаното и забързано ежедневие на града (София). Тишината, красотата дори трудностите в планината ме зареждат повече отколкото, ако прекарам уикенда спейки и лежейки!!! Препоръчвам го на всеки - в различна степен разбира се, според физическата подготовка. :thumbsup:

Редактирано от mochito
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

ами аз ходя на училище- 7клас съм и нямам толкова много свободно време, лятото обаче задължително се записвам на баскетбол. През лятото карам колело ( много - меко казано ), пиша стихотворения( когато ми дойде музата ) или с дядо ми ходим на планина. 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хобито е начин да изразим себе си.Като се замислим в този век на технологии, автоматизации, електронизации.Човешкия дух е подложен на невероятно напрежение.За да се чувства жив всеки има нужда да направи нещо.Творчеството под каквато и да е форма стимулира нашето креативно мислене като индивиди.Всеки зает в някакъв труд изпитва нужда от хоби, да колекционира нещо, да ремонтира механизми, да твори с ръката си.Нещо създадено от творческия гении, носи удоволствие.Много хобита са преминали през моя живот например колекционерство на картички, календарчета, автографи на певци, плакати. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че хобито е нещо, което зарежда човек с положителни сили и енергия. И според възрастта и интересите, тези занимания биват различни.

Аз също съм имала най-различни занимания като се започне от събиране на картинки от дъвки:3d_146: , музика, цветя, планини, книги и т.н. и т.н.

Но, според мен хобито има една единствена функция: Да запълни някоя празнина в нашата душа. Понякога празнината може да е осъзната, друг път тя може да е неосъзната. А всъщност тази празнина е резултат на това, че сме загубили връзката със себе си, връзката с Бог, или връзката с Разумното начало, или както искате го приемете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.И аз нямам вече точно определено хоби.Като малък започнах да колекционирам филателни марки,стари и нови монети,календарчета,значки.Като по-голям продължих,но и с купуване, и четене на фантастична литература,а след това и на други литератури.Но през всичкото това време ми се запази желанието да майсторя и да велосипедизирам :3d_146:.Сега през зимата пък практикувам названото от Мохито "баирбудализъм",но когато ми остане време от майсторенето(като се разработя нещо,мога да не ям по цял ден и не се уморявам лесно).В Дупница си имаме доста баири за изкачване.Не ми е лесно да накарам някого да дойде с мен,но не се сърдя - и сам ми е добре.Както споменаха някои от по-горе пишещите,хобитата ми ми помагат в основната професия,която е свързана с техника.Обичта ми да подреждам е доста полезна в цех с доста чарколяци и др. материали.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...