Jump to content
Порталът към съзнателен живот

10.10.2007 - Музиката е основа на човешката мисъл


Recommended Posts

Мисъл за деня - 10 Октомври 2007 г.

Благодарение на певците от миналото, сегашният живот е определен. Сегашните пък певци ще определят бъдещия живот. Ще кажете: "Отде накъде певците да определят живота?" Ние не разглеждаме музиката като чувстване, но музиката е основа на човешката мисъл... Музиката в човека е един възел, който съединява електричеството и магнетизма, за да носи човешките добродетели и постъпки. Следователно, ако твоята мисъл не се влияе от тези възли, ако тези проводници не са съединени, ти нищо не можеш да прокараш в света.
Линк към коментар
Share on other sites

В песента се влага и сърце и дух. В песента, когато човек пее, излива душата си. Българските народни песни са пример за това, там е отразен бита на предците ни. Не ми се мисли, какви ще са последствията от днешната музика-песни :dancing yes: Има разбира се и търсения, стойностни, духовни, но не се чуват сякаш... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна мисъл от учителя :feel happy: :feel happy:

Надявам се приятели да направите добър избор на музиката която слушате и песните които пеете.

При мен нещата станаха някак си естествено. В един момент просто не можех да слушам повече рок, дори любими по-рано групи като Депеш Мод, Рейнбоу и др.

Веднъж един познат искаше да ми пусне съвременно чалга видео.

Моментално го помолих да спре поради дори физическия дискомфорт който почувствах.

Подобно беше когато гледах една доста номинирана, но твърде грозна анимация, която друг приятел искаше да ми покаже.

Ъндърграунд на Костурица успях някак си да го изгледам на порции, но ми костваше доста време и работа да го осмисля, да отделя зърното от плявата и да неутрализирам последствията.

"Страхът въ всичките си форми е причинен от фалша и лъжата" Дейвид Хоукинс

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:
Чудесна мисъл от учителя
:feel happy::feel happy:

Надявам се приятели да направите добър избор на музиката която слушате и песните които пеете.

При мен нещата станаха някак си естествено.

Съгласна съм че всичко трябва да стане естествено
:)
. Аз все още обичам да слушам рок и групите за които Вальо спомена
:thumbsup2:
, но няма да повярвате още какво слушам...
:3d_039:
Всъщност понякога си пускам т.нар. "госпъли" и понеже основата си съм получила в местната църква, у дома имам една огромна песнарка с класически църковни песни и понякога като се разпея....
:3d_001:
Но с течение на времето осъзнах колко е важна музиката, тя проправя пътя, отваря небесните врати. Когато пееш след това и молитвата някак става по - силна т.е. започва да се излива и словото идва и т.н... Всичко се ръководи от Духа. Поздрави!
:3d_064:

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна мисъл от учителя :feel happy: :feel happy:

Надявам се приятели да направите добър избор на музиката която слушате и песните които пеете.

:thumbsup:

Да и според мен това е важно. Различната музика има различна вибрация, която пък влияе на човека по различен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Следователно музиката в човека е един възел, който съединява електричеството и магнетизма, за да носи човешките добродетели и постъпки. Следователно, ако твоята мисъл не се влияе от тези възли, ако тези проводници не са съединени, ти нищо не можеш да прокараш в света.
Тихото пение, но от любов, се чува и на онзи свят. При тихото пение мисълта е силна. Не мислете, че човек трябва силно да пее. Важно е като пее, да мисли.

За да пееш, първо трябва да съзнаваш защо пееш, да има една свещена идея, един свещен трепет в душата ти.

Той ми е и брат, и сестра, и майка

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Човек е дошъл на земята, като във велико училище, да се учи. Вие седите, мислите и не знаете, какво да учите. Много просто - ще учите прилагането на любовта. Това ви се вижда чудно, защото мислите, че имате любов и я прилагате. Имате любов, но не тази, която повдига и възкресява човека. Който има любов в себе си, чудеса може да прави. Той може да докара дъжд на земята, но може и суша да доведе. Той знае Божиите закони и ги прилага. Каквото пожелае, става. Той познава живота като изкуство. Ако му потрябвят пари, лесно може да си достави. За него сиромашия, болести не съществуват. Любещият човек знае да пее. Достатъчно е да се спре на улицата и да запее, за да събере всички минувачи около себе си. Не знае ли да пее, а излезе сред публиката, всички ще му се смеят. Стражарят ще го хване за дрехата и ще му каже: Не вдигай шум, иди у дома си. За истинския певец всеки отваря кесията си, а за неграмотния - нищо не дава. Беинса Дуно

източник: "Към мене" (книга "Ценната Дума"), Утринно Слово държано на 7 юли 1935 г. София. – Изгев.

Защо човек трябва да влезе в училището? – За да се учи? Защо трябва да учи музика, за да свири не на хората, но на себе си. Онзи, който не може да свири на себе си, той не може да свири никому. И онзи, който не може да пише любовни писма на себе си, той на никого другиго не може да пише любовно писмо. Аз не вземам любовта в това какво чувствувате вие.
Любовта е една Първична сила, която дава тон на човешкия живот.

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...