Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интуиция


Recommended Posts

За мен интуицията е гласът на подсъзнанието.То има способността да регистрира неща,които съзнанието не долавя.

Винаги човек трябва да се доверява на интуицията си.Тя никога не лъже, колкото и абсурдно да "звучат" някои наши мисли породени от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

да се доверява на интуицията си

Да,но преди всичко да се научи да я различава от други гласове :) ,други чувства и усещания,които нямат нищо общо с нея!

Линк към коментар
Share on other sites

да се доверява на интуицията си

Да,но преди всичко да се научи да я различава от други гласове :) ,други чувства и усещания,които нямат нищо общо с нея!

Аз не знам да има други гласове освен вътрешния глас(интуицията)!Ще обясниш ли за какво става въпрос?

Линк към коментар
Share on other sites

да се доверява на интуицията си

Да,но преди всичко да се научи да я различава от други гласове :) ,други чувства и усещания,които нямат нищо общо с нея!

Аз не знам да има други гласове освен вътрешния глас(интуицията)!Ще обясниш ли за какво става въпрос?

Има два гласа – този на душата и този на личността. Последният е свързан с егоистичните ни желания и стремежи. Когато видим луксозна кола или къща и поискаме да я притежаваме, това е гласът на личността. Когато ни е студено навън и искаме да се приберем вкъщи на топло, това е гласът на личността. Когато някой ни обиди и ние желаем той да си плати за това, това е гласът на личността. Могат да се дадат безброй примери. Интуицията... Винаги ли това, което наричаме интуиция идва от нашата душа? Дали понякога не идва от личността – от нашите страхове, желания и очаквания? Например, трябва да вземем важно решение. Дали подсъзнателно не вземаме решение, което да се покрива с желанията ни, вместо такова, което действително е най-добро за нас, отвъд всякакви пристрастия? В крайна сметка ние вземаме някакво решение, то може да се окаже правилно, но ние в повечето случаи не знаем какво би се случило ако бяхме взели друго решение. Дали пък не е можело последствията да бъдат още по-добри?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

да се доверява на интуицията си

Да,но преди всичко да се научи да я различава от други гласове :) ,други чувства и усещания,които нямат нищо общо с нея!

Аз не знам да има други гласове освен вътрешния глас(интуицията)!Ще обясниш ли за какво става въпрос?

Има два гласа – този на душата и този на личността. Последният е свързан с егоистичните ни желания и стремежи. Когато видим луксозна кола или къща и поискаме да я притежаваме, това е гласът на личността. Когато ни е студено навън и искаме да се приберем вкъщи на топло, това е гласът на личността. Когато някой ни обиди и ние желаем той да си плати за това, това е гласът на личността. Могат да се дадат безброй примери. Интуицията... Винаги ли това, което наричаме интуиция идва от нашата душа? Дали понякога не идва от личността – от нашите страхове, желания и очаквания? Например, трябва да вземем важно решение. Дали подсъзнателно не вземаме решение, което да се покрива с желанията ни, вместо такова, което действително е най-добро за нас, отвъд всякакви пристрастия? В крайна сметка ние вземаме някакво решение, то може да се окаже правилно, но ние в повечето случаи не знаем какво би се случило ако бяхме взели друго решение. Дали пък не е можело последствията да бъдат още по-добри?

Съгласна съм с теб.Но гласът на душата е съвсем различен от този на разума.Трудно е да ги объркаш(поне при мен е така).

Ако трябва да правя нещо важно и в главата ми се появи мисъл която не отговаря на плановете ми за осъществяване на целта-това е интуицията ми.Колкото пъти съм я послушала,не съм сгрешила.И все пак повече разчитам на разума при вземането на важни решения.Може би при всички хора е така.

Но ако става въпрос за риск,доверявам се на интуицията.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Съгласна съм с теб.Но гласът на душата е съвсем различен от този на разума.Трудно е да ги объркаш(поне при мен е така).

...

Защо го наричаш „глас на разума“? Душата не е ли разумна? Колкото до различаването, не мисля, че винаги е толкова трудно да ги объркаш. Иначе хората щяха да са светци.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Учителя:

Интуиция

"Вие трябва да разбирате вътрешния език на Природата.

Великата Сила, която прави хората разумни, иде отвътре.

Великата Сила, която лекува хората, иде отвътре.

Любовта, която повдига човека, и тя иде отвътре.

Отвън съществуват само условия, поводи.

Вътрешният свят е реалният, истинският, действителният свят...

Пробуждането на душата е зазоряване. Един вътрешен прилив на Светлина, Знание, Сила и Живот. Виделината се проявява. Разумни, Напреднали същества участват в това явление. Те го създават със своята мисъл.

Душата се пробужда за един нов живот. Божественото Слънце изгрява...

Настава ден, настава време за учение и работа."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

вътрешния глас и чувство, мисълта за това кое е правилно, как да постъпим в даден момент и т.н.

Мигновеното хрумване.

Това, което ако не послушаме, обикновено съжаляваме.

Настина, много точно определение "вътрешен глас". Не знам дали това, което ще опиша е интуиция. Обикновено, когато се запознавам с даден човек, или го гледам (личният, визуален контакт за мен е важен) много точно определям рамката за този човек - характер, доколко сме сходни и т.н. С времето установявам, че първоначалното ми впечатление, мисъл не са ме излъгали. Мога да сгреша в детайлите или те да ми убягнат, но основното го долавям безпогрешно. Друг е въпросът дали се доверявам ... на себе си...

Така е и с действията ми и постъпките - вътрешният ми глас никога не ме е лъгал, но често го пренебрегвам. Напоследък се опитвам да го следвам, защото той никога не е грешал и не ме е подвеждал, но не винаги ми се удава.

Опитвам се да се "вслушвам" във вътрешният глас (или интуицията). Поставих кавички на думата "вслушвам", защото по-точно аз усещам вътрешният си глас. Усещам чисто физически - трудно ми е да го обясня. Понякога той е като мисъл - ясна, категорична и силна, дошла от "нищото" и на пръв поглед без логика, но правилната. Друг път е като тежест в тялото, докато се съпротивлявам и докато не постъпя както е правилно - тогава тежестта изчезва. Понякога приема формата на безпокойство, напрежение - признак за опасност, която трябва да избегна.

В моменти, когато анализирам дадена ситуация и търся допуснатата от мен грешка - тялото ми подсказва коя е и къде е, т.е. колкото съм по-близо до нея, физическият дискомфорт нараства, а когато я открия - чувството е почти едновременно кратка болка и последващо облекчение... и яснота...

Може би звуча неразбрано, но ми е трудно да опиша случващото се:)

Линк към коментар
Share on other sites

При мене интуицията в повечето случаи работи безпогрешно,но само,когато въпросът е свързан с проблем на друг човек-приятел или близък.Те даже си знаят и ме питат:-Я кажи какво ти говори интуицията относно еди какво си! А когато се отнася до въпрос,свързан с мен самата,вътрешншия ми глас е някак неотчетлив.Дали аз не му давам достатъчно свобода,защото открай време все следвам пътя на логиката при изясняване и решаване на даден проблем.Може би трябва да се опитам да възпитам вярата си в интуцията,когато въпроса касае мен.Знам ли?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Ainstein.jpg

За този същия интуитивен ум говори буквално във всяка своя книга и великия гений Оробиндо Гош. Нарича го супраментален разум или свръхсъзнание. По моя преценка и интуиция Оробиндо е доста под обхвата на това, което е провеждал българският мъдрец Беинса, но пък е по-близо до нас. Затова и разсъжденията му могат да бъдат наистина вдъхновяващи. Сега отварям понякога книгата му "Човешкият цикъл" - самото четене резонира със собствената ми опитност. Сякаш словото му те дърпа, защото е само една крачка пред теб!

Преди няколко дни на йога на сънуването направихме този запис на тема интуиция. Отначало умишлено предизвиква хаос в ума и разбърква, за да може онзи тих зрител на интуитивния супраментален разум да се освободи от оковите на малката логика и его ум. Доста е дълъг (57 мин.). Поствам го тук по темата за информация - на някой може да му е полезен.

Поздрави, Орлин

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Дръжте в ума си мисълта, да не прекъсвате връзката си със светлината. Вие сте слезли от света на светлината, минали сте през луната, за която се казва, че няма живот в нея и оттам сте дошли на земята. Как е станало това, не знаете. На земята вие сте в положение на човек, който присъства на събрание, в голям салон, между много хора. Салонът е добре отоплен и осветен, но кой е направил това, никой не знае. Всички седят, очакват да дойде някой да им проповядва. Какво ще им проповядва, това ще се познае от последствията. Човек прилича на печка. Кой го е запалил и той не знае. Кога се палят печки? - Когато външните условия са неблагоприятни. Топлината и светлината на човека са дадени, за да се справя с мъчнотиите на живота. Интуицията, т.е. Божественото чувство в човека, също помага за ориентирането му в живота. По интуиция той лесно схваща нещата, но как се е домогнал до това разбиране, сам не може да каже. Знание, придобито по пътя на интуицията, мъчно се доказва.

Разумност и светлина

Интуицията е връзка с вселенската ни памет, която носи информация за всички минали наши съществувания.Там е нашия опит, знания за всичко, което сме преживяли.А случващото се в настоящето, е добре забравена стара опитност.

Редактирано от Дриада
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Един от малкото автентични записи на Хосе Силва, в които лично основателят на Силва метод говори защо е толкова важна интуицията за човека и как може да се промени живота, ако човек се научи да използва своята интуиция.

Темите засегнати в интервюто, които биха могли да са интересни на читателите:

Метафизични Закони на Успеха,

Как да станем по-осъзнати чрез използване на дясното мозъчно полукълбо (връзката ни с духовното измерение) и да достигнем едно по-обширно знание,

Концепция за Времето, Как да знаем, че сме в Алфа ниво,

Механизми за приемане и предаване на информация чрез ума - Визуализация и Въображение,

Аурата,

Седемте енергийни полета, които изграждат човешкото тяло,

Всичко е Вибрация,

Откриване на информация от нежива материя,

Мисловна проекция,

Втора Фаза в Човешката Еволюция -- откриване на информация чрез ума,

Духовния фактор у човека и духовното възраждане,

Какви са ползите от научаването на този метод и начин на мислене,

Какъв е човекът, който използва дясното мозъчно полукълбо,

Да бъдем като Децата

През 1998г. Хосе Силва създава УлтраМайнд ЕСП Систем специално за развиване на интуицията.

Каква е разликата между Силва метод и УлтраМайнд ЕСП? - В допълнителните въпроси към Хосе Силва след интервюто:

Откритието на д-р Шуман -- вселенската енергия вибрира на честота 10 цикъла(Алфа ниво),

Как да се настроим към тази енергия, Как да сме в синхрон с енергийната матрица на тялото,

Стимулация на субатомните частици на тялото (влизане в Алфа ниво) за подобряване на имунната система,

Резонанс с космичната енергия,

Каква е разликата между Силва Метод и Силва УлтраМайнд ЕСП,

Развиване на Интуицията и използване на дясното мозъчно полукълбо,

ЕСП или Дистанционно виждане,

Електромагнитното поле на тялото,

Кирлиановата фотография,

Как да станем по-добри човешки същества

Хосе Силва - Развиване на Интуицията

http://youtu.be/YJfm0sLjyH0

Редактирано от pavli82
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...