Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Материалното положение в България


Ради

Recommended Posts

Гледах преди време едно интервю с един известен български музикален изпълнител, който хората смятат за успял в кариерата. Питаха го каква е формулата за реализирането на американската мечта в България както и как би се подобрило положението в БГ. Отговора му беше, че в последните месеци спи по четери час на ден, работи по много проекти, дава постоянно интервюта и т.н. Работа, работа и пак работа. Каза, че ако всички се започнат да работят като него положението в България ще се оправи. Също, че няма какво да чакаме на политици или помощи, всеки да запретне ръкави и да работи. Мисля, че е много прав. Който иска да работи, ще намери начин. И както се казваше в една лекция: “И най-последният човек, останал на дъното … ако си създаде висок идеал, ще почне да пълзи като охлюв и няма да се мине много време, той ще излезе на повърхността на земята, огрян наново от слънчевите лъчи...” и Природата за него ще каже: “От това дете велик човек ще стане!”

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм - трябва да работим.

Но не е само това.

Мнозина работят много, а не мисля че получават адекватно възнаграждение.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

НЕ е по темата за присъединяване в ЕС, но е крачка напред- НАТО.

Успех на България с новите задачи с които ще се заеме, и старите които трябва да доработи.

Зная, че има много противници, но пък аз съм щастлива, че моя народ е избрал този път :) Е, ако ме питат защо съм горда, че съм българка няма да кажа нито думата : комунизъм, нито демокрация, нито НАТО, но това е защото всичко се променя в родните условия. Обаче със сигурност, ще спомена за най-старото злато на света, за евреите, за кирилицата, за мира, за хубавите хора, за розовото масло, за чудните песни, за Дънов, за киселото мляко, за Стоичков, за най-старата цивилизация от преди 3000 год. :)

Така де, и ниe има какво още да дадем на света, та нали ви пиша от компютъра у дома, и в неговото начало е заложен ума на един велик българин -Джон Атанасов :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вече сме официално в НАТО. Даже обявиха национален празник за това. Хората така и не разбраха защо празнуваме. В интерес на истината - аз също. По една от телевизиите взеха интервюта от около 5-6 обикновенни хорица, които празнуваха на центъра (не помня във Варна или в София). Питаха ги какво е НАТО и какво ще се промени в БГ. Никой не знаеше какво е, нито пак какво печелим от това... освен един, който се оказа офицер. Някои казаха, че НАТО било нов стандарт на живот :) Други - че просто това било хубаво нещо за БГ. Мислите ли че е така?

Аз лично така и не разбрах защо толкова драпахме за това НАТО. Не е ли това военно обединение, чийто конци се дърпат главно от САЩ? Така ще се чувстваме по сигурни ли, по-защитени? Ще се дигне стандарта ни на живот? Ще имаме по-голям международен авторитет? Ще бъдем по-духовни? Ще имаме по-голямо самочувствие като нация? Или?

Личната ми позиция е, че съм против България да влиза във военни споразумения... Но може би аз не разбирам добре механизмите или не съм достатъчно информиран?

Вие как мислите?

В същото време (да се върна пак към темата за материалното положение) една статистика, която четох наскоро в нета показва, че в България работещите са приблизително 1 200 000, като около 300 000 от тях са заети в държавната администрация. Е как да се подобри икономическата ситуация? То не останаха работеши хора в БГ? И после нека да има повече национални празници? По-малко да работят хората?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

В същото време (да се върна пак към темата за материалното положение) една статистика, която четох наскоро в нета показва, че в България работещите са приблизително 1 200 000, като около 300 000 от тях са заети в държавната администрация. Е как да се подобри икономическата ситуация? То не останаха работеши хора в БГ? И после нека да има повече национални празници? По-малко да работят хората?

За да има доход, той трябв аот някъде да дойде.

държавните май са от данъци ценни книжа и май от държавни предприятия ако ги има.

според Учителя 21 век сребърен век за България. енергиите са други(не както златния 20). Значи повече усилия.

може да започнем от себе си поне.

също така изобилието се привлича по някакви закони. има методи...

Линк към коментар
Share on other sites

Браво, браво!

Прочетох все истини, и чесно казано се чуда какво да кажа и аз...

За мен истината е такава, че като народ сме хубави и способни хора, но ни липсва държавност! Нещо от което сме били лишени цели 5 века, а в наши дни това е определящо за социалния живот в страната, немислите ли?!

Примерно Америка, ами там от както я има като държава се пише история, и сега възоснова на тяхната си история "негрите" както сме свикнали да казваме на хората с тъмна кожа са "АФРО-АМЕРИКАНЦИ" и имат права по-големи от всички останали... защитен вид батка, но те са си го извоювали да е така...

А ниe тука, турците ни ...., простете за израза, 5 века и по БНТ им правят новини на турски... ?@#@@#$

Или пък били сме влезнали в НАТО, хахха, ми кой го боли фара, да не сме тръгнали на война, хмм! макар 4е май така стана?...

Друго нещо коет' особенно дразни според мен е че тук голямата част от масата е още с тия остарелите разбирания за живота от 90сетте, хаа "роди ме мамо прост, аз ше станем голем" хахахх, смешно е , но е и жалко защот' все още това нещо е на почест, даже е мода... Та те дори и полицайте се изживяват като мутри! Незнам дали сте забелязали, но вица за т'ва че ако нестава нищо от тебе (изброяваш 1001 професий), стани полицай, не е случаен !!! Егати, кво е тва? а за тия дето карат с по 5 джипа охрана, хахахах та тия са безсмъртни бе хора, незнаете ли?!! Такъв човек може да мине през теб и ти дори кажеш как се казва, къде живее, какво му е ЕГН-то и с какво се занимава, така да се развият нещата че да се радваш че поне си останал жив... Егаси веселба, а?;о)

Мисла че покрай целата таа система е допустимо ценностната ни система да

куца... Честно да ви кажа в София колкото по-добър, любезен и възпитан

човек си, толк'ва повече ти се ка4ват на главата и проявяват неуважение към теб... Нещо коет' особенно много ме вбесява>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

За тва пуцай куме, пък утре ше го мислим;)) ХАХАХА, супер, а? :ph34r:

От друга страна, ми то ния как да се израдваме на България като сигурно близо 70-80% от хората работът кат' роботи за смешните 300-350лв заплата, а само нощувката в БАНСКО/Боровец и т.н. ти стъпва около 100кинта на човек, като не се лишаваш от удоволстията заради коит' си струва да отидеш там...

Не ме разбирайте погрешно, в никъв случей не съм скиптик, дори напротив, но виждайки какво е наоколо разбирам защо мой приятели живеещи в чужбина ми казват че на моменти се чустват като фрапирани туристи...

Аз също милея за България, и може би това е причината да напиша всичко това, но чесно да Ви кажа в наши дни светът се върти около икономиката и политиката, а в нашия случей нещата са плачебни и въпреки това както някой от вас преди мен бе казал, кръчмите/баровете/дискотеките и т.н са пълни и хората сякаш на пук на всичко се забавлятат и не има дреме! И така трябва!!!

Защо ли? ами защото ние продължаваме да оцеляваме и ще оцелеем като народ, просто важно е да останем българи :thumbsup:

Надявам се, не ви отегчих с написаното по-горе и по някакъв начин съм успял да израза желанието си да стачкувам активно против ностоящата ситуация...

Поздрави и до нови срещи ... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :feel happy: Аз от дълго време не живея в България, много от вас биха си казали "още една бегълка", но истината е че от малко момиче не се чувствах на мястото си там. Когато си далече виждаш нещата такива каквито са, защото липсва всякаквo субективнo влияние . Затова реших и аз да ви напиша моето мнение. От всички мнения , които прочетох единствено съм съгласна с Кирил. Много от вас не са както виждам, но според мен въпреки, че той живее в България, мнението му е много обективно. Всички българи с които общувам включително и аз мислим, че точно через стачки и протести може нещо да се промени. Спомените които имам за хората в България са, че всеки роптае, но "тихо" (в кварталните кръчми, сред близки и т.н.), а никoй няма куража и смелостта да изкаже мнението си на висок глас. Защото всички ги е страх, защото управлява страхът. И защо е така? Отговорът се корени в във факта, че в България няма закони. Царящата анархия прогонва много млади и талантливи хора, до такава степен, че когато се стигне до избори (единствения факт, които говори за демокрация) гласува само възрастното население, което все още мисли, че комунизма е най-доброто решение за проблемите им! Какъв парадокс!!! И тук където живея, страхът управлява, но това е страх от нарушаване на законите. Това е свободата да се чувстваш спокоен и защитен, защото именно тези закони се грижат за това. Ще ви дам и няколко елементарни примера, точно обратните на тези които е дала Диляна. Например когато чакам на опашка за нещо, никoй няма право да застава толкова близо до мен и да ми "диша във врата", защото всеки си има лично пространство и никoй не може да навлиза в него. Хората ти държат вратата когато влизаш след тях, поздравяват те напълно непознати и ти се усмихват. Ако някои мине пред теб ти се извинява. Всички са мили и любезни, дори когато разговаряш по телефона, а не като служителите в българско посолство, които ти отговарят с едно отегчено "Да". Полицията идва 2 минути след повикването плюс пожарна и бърза помощ. Няма корупция и ако те спре полицаи, то е защото наистина си нарушил правилника за движение, а не просто така, за да изкара 10 лева. По телевизията не показват голота и преди излъчването на всеки филм пише какво се съдържа (насилие, голота и т. н.)във филма и, че не е препоръчителен за деца до еди коя си възраст. Всичко противоположно на тези примери е действителността в България.Според мен промяната ще дойде след пречистването от всичко старо, след следващите 4 или 5 поколения. Като първо се започне от възпитанието и уважението в семейството. Когато българския народ най-сетне разбере, че от него и изборът му зависи по-добрия и достоен живот. Когато всички через стачки или протести започнат да питат правителството "Аз те избрах, а ти какво направи за мен? Попита ли ме с какво аз мога да помогна в тази държава?" Ако няма въпроси, няма и отговори естествано. "Съединението прави силата", виждам че някои от вас споменават, че се гордеят с миналото на България, но от миналото се вземат само поуки за по-добър живот в бъдещето. Когато се промени настоящето към по-добро, тогава и резултатът в бъдещето следователно ще е по-добър. Трябва да се обърне по-голямо внимание на децата, защото те са бъдещето. Възпитанието в дома и училището. Знам, че много учители се извиняват с довода, че училището не възпитава. Но е факт, че децата прекарват 50% от времето си в училище. Не искам да ви обяснявам колко шокиращо е за нас, когато четем български вестници. Езика е абсурден, голотата в медиите и най-вече, че всичко това е достъпно и влияе на децата. Извинявам се, че мнението ми стана толкова дълго, а имам чувство, че мога да продължа до утре. Единствено мога да ви пожелая вяра, за да вярвате в себе си и смелост, за да промените всичко, което не е правилно и нарушава правото ви да се чувствате пълноценни и уникални индивиди. Приятелски поздрави :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

според мен трябва да започваме от себе си и с положителна светла мисъл.

И в дори микроскопичния индивидуален напредък това може да помага и на обществото. и наистина това се отнася и за възпитанието. Но децата които са възпитани от по-осъзнаващи родители могат да имат и те по-осъзнато отношение. Периода е преходен, но именно сега интензивните усилия могат да дадат немалък резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки трябва да направи своя избор, кое предпо4ита - превития гръбнак или развятия байряk"

Ще добавя и аз малко крилати истини:

1.Дългото дружене с лилипути ...изкривява гръбнака....

Продължение..........

2.Българинът се страхува от две неща: да не настине и да не се мине.....

Продължение......

3.Покорна гавичка....сабята....не я сече... Продължение.........

4.Всяка жаба да си знае гьола!!!Продължение:...мястото в блатото и реда за квакане!

5.. Който знае и може - работи!

Който знае, но не може - преподава!

Който не знае и не може- управлява!

Продължение......

6..По - умния...ВИНАГИ отстъпва.!!!!

продължението е .....ЗАТОВА НА ВЛАСТ ВИНАГИ СА ГЛУПАЦИТЕ!

...нали все пак трябва да трансформираме остарелите и вече вредни "крилати" фрази.....

7.че то като онази .....за сестрата...и иди после ,че доказвай на хората, че нямаш сестра.....

На всички форумци ...Любов +Светлина+Мир+Радост !

Съединението с Любов, Мъдрост,Истина, Правда и Добродетел.....прави Силата! така си мисля!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Българите всъщност не сме бедни , статистиката ( не стъкмистиката) е известна - имаме си собствени къщи, апартаменти, коли , вили, земи!...Повечето имат...някои си нямат...Не е беден този , който има малко, а този който иска още/повече !Народопсихология...! истината е , че нямаме достатъчно ДОХОДИ !!! Това е друга тема.

Причините за бедността (материалното положение) са вътрешни и външни.

Вътрешни - недостатъчна предприемчивост, липса на познания, "консуматорско" нерационално потребителско поведение...

Външни - Държавата не се грижи.. достатъчно ...справедливо....

"Държавата" - това сме били ние...

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest инкогнито

:hmmmmm: ако се замисли човек...си напълно прав

:thumbsup: само дано от това дирижиране на народа ни да му поолекне...тъй и тъй сме си още с робския манталитет... :(

:thumbsup2: успех на всички участници във форума :thumbsup: да не губим надежда и ...да правим каквото трябва ,пък да става каквото ще...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели,

тук Благост е маркирала един важен момент - къщи, вили, коли,...

Разбира се, не всеки ги има, но като цяло българите гледат веднага да си похарчат парите за такива неща. Това си има своите обяснения, разбира се.

Но трябва да разберем, че докато влагаме парите си в разходи и пасиви, а не в активи - няма да сме богати и независими. Всяко нещо което не носи пари, а изисква такива е пасив или разход. Всяко нещо което ни носи пари е актив - бизнес, инвестиции, депозити, оборудване,...

Това разбира се, е по -трудно - изисква мислене, въображение, смелост, амбиция, характер и дисциплина, много усилия.

Но това е пътя, за владеем ние парите, а не те нас.

Парите да работят за нас, а не ние за тях.

Трябва да познаваме законите, на които те се подчиняват - а те са чисто духовни и природни закони - повярвайте ми.

Защото те са материята, а ние - Духа.

Всеки тук знае кое е водещото.

Пожелавам на всички порталци да развият необходимите качества, за да се радват на духовно и материално благополучие, и свобода.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Ради, така е!

АКТИВност + характер + дисциплина + компетентност + целеустременост + разумно РАЗХОДване...хехе :thumbsup2:

Пожелавам на всички порталци да развият необходимите качества, за да се радват на духовно и материално благополучие, и свобода.

Благодаря! Можем го! Духовно и материално благополучие и свобода...и да сме неуязвими за ЗАВИСТта! :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте на всички. Днеска открих този сайт и ме кефи страхотно. Има страхотни мнения и коментари и хората също ми допадат (поне на първо четене :thumbsup2: )

По темата:

Още от малък се ядосвам на положението в България. Просто ме е яд, как може да сме на първо място по интелигентност в света, (можеби на второ без значение) а държавата ни да е в такова състояние. Лично мен не ме оставя намира мисълта, колко добри, честни и почтенни хора има в България, които едвали заслужават съдбата на някогашната велика наша държава. Запознат съм доста по темата всичко е дошло от комунистическото управление на страната ни. Представете си само, че е имало много заводи които са работели на чиста загуба и са били спонсорирани с парите на всички Българи. Да не говорим за кражбите. Положението и след комунизма досега не кой - знае колко по - розово. Знаете ли, че държавата си присвоява горе долу по 42 стотинки от всеки лев, който изкарва всеки българин. (поне така би трябвало, ако доста хора не укриваха данъци). А в замяни ни дава?? Вмомента в Европа сме на водещо място по облагане на населението с данъци... Всички знаете за законните кражби, които извършват голяма част от политиците. :hmmmmm:

Вината:

Според мен вината трябва да се търси във всички нас, като не си зачитаме ние собствените права не можем да очакваме друг да ни ги зачита.. Пък никой власт - имащ няма доброволно да се откаже от паричките, които получава със законните и незаконните кражби, които вмомента в държавата ни са масова практика. (Вярно е, че властта във всичките и форми развращава, ама чак пък толкова)...

Разбирасе проблема не е само в нас този процес на изцеждане на държавата е започнал много преди аз да се родя, което не ме прави по - малко отговорен за него от който и да било друг.. ( на 19 години съм ).

Решението:

Според мен формирането на гражданско общество би било някакъв вид решение, самоче неможе това да стане от днес за утре, особенно с нагласата на по - голямата част от населението: "Няма смисъл да се занимавам" или "Аз едва си изкарвам хляба (благодарение точно на тези пичове отгоре, един вид стратегия), пък ше се занимавам с политика". Самоче дори и това гражданско общество не би било толкова ефективно, при положение, че в България определено няма никаква политика. Едвали има голям смисъл да се заменят едните с другите, въпрекиче да, ще има някаква минимална разлика.

Аз лично съм решен да си отдам живота точно за тази кауза оправянето на положението в БГ, доколкото е възможно. За целта съм записал Психология и след една година = второ висше Политически науки. Въпреки, че поради не голямото финансово състояние на семейстовто ми сигурно ще бъда смачкам, още преди да се появя на арената. Пък и като се появя хората ще си кажат: "Поредния, който ламти за власт". Съмнявам се, че само с честност и добри намерения ще направя каквото и да било, та нали за да се види, че наистина имам такива, трябва някой да ме избере... Колко от политиците изглеждат точно така и какви ли не обещания дават преди изборите??

п.с. Съжелявам за дългия пост, ама се запалих малко повечко... :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, приятелю!Всичко това за което пишеш и мислиш е прекрасно!Не искам да те отчайвам, но това е невъзможно на този етап.По-добре започни промяна със себе си, за да дадеш личен пример, защото мъката в света за сега трябва да я има, за да има прогрес в душите ни.

Запитай се, ако всичко е идеално както е било /да приемем/ в райската градина, не ще ли да има застой!Къде отива еволюцията на душата и тялото?Или си мислиш, че ако е по-добре без страдание, Бог не ще да го направи така?Нима, Той не ни обича? :)

Мога ли да внеса моето мнение по темата?!надявам се да не обидя никого.

Промяната в българина настъпва много по-рано - през началото на средновековието, с голямото преселение на "нашия" народ.Промяната идва главно с промяната на географското ни местоположение и смесването на кръвта ни с други народи, а оттам и до постепенна промяна в ценностната ни система.Първо за промяната са допринесли славянските племена.

Ето някои думи на ранноисторическите византийски хроникьори за българския народ:

-"Когато българите се появиха, те учудиха народите със своята честност и остро чувство за справедливост."

-"С идването си, българите се отличиха с храброста, смелото влизане в бой, хитрост, прозорливост, вярност и отдаденост към Хана и към Бога в който вярват.Като цяло те са много опасни варвари, които застрашават цялостта на империята!"

Впоследствие по времето на византииското и османското робство , народа ни приема някои отрицателни черти от поробителите.Спомнете си какво разделение е имало в България преди да падне в ръцете на османските турци.Още преди това е имало злоба, завист, егоизъм и себелюбие в българина, както и сега.Отдавна са забравени прабългарските ценности.Така става когато човек тръгва на запад, а не на изток, защото колкото по-на запад е човек, толкова е по-дебело е булото на илюзията .

Да има решение на проблема и то започва със самостоятелна промяна вътре във всеки от нас.После на свой ред идва възпитанието в личностни ценности на децата в семейството и извън семейството, в образователната ни система, за да може да се роди и изгради новия човек, ако такава е волята Божия.

Аз също съм българин и всеки един негативизъм е и мой неуспех.

Приятели пожелавам ви приятна и безпрепятствена вътрешна промяна.Нека изградим чрез личен пример една нова България, а от там чрез национален пример, едно ново човечество!

И пак повтарям, ако такава е волята Божия!

Бъдете здрави!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирасе, че за да осъществя мечтата си трябва първо да се вгледам в себе си, вместо безочливо да критикувам наляво - надясно... Според мен мъката в света като цяло не би трябвало да я има, но за целта наистина трябва да има повечко хора, които точно като повечето хора в този сайт, могат да я приемат с усмивка, вместо да трупат злоба и негативни чувства в душата си. Никой, човек не заслужава да се мъчи. Тъгата и страданието не са единствения път към духовно извисяване, даже дори във времето, в което живеем те дори като цяло, са инструмент за създаване на още повече нещастия.

Според мен материалното положение в България едвали ще се оправи, като безмълвно се оставяме да страдаме и да ни взимат честно изкарания труд. Е положението на малцина 100% ще се подобри де. :king:

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Прочетох мненията във форума преди няколко дни и дълго размислях дали да споделя и моя опит, по-точно – дали той ще представлява интерес за вас, но реших, че ако не опитам, няма как да разбера. :)

Аз определено съм против “идеализиране” на западните хора! Работя повече от 10 години в Норвегия, която е на 1-о място по жизнен стандарт в Европа и на 2-о в света, след Япония. (Поне така сочеше статистиката преди 2-3 години) По пътя си от България до тук често прекосявам Германия, Австрия, така че имам впечатления и от тези добре развити държави. Случвало ми се е германски лекар да се опита да ми вземе пари, издавайки ми фалшиво медицинско свидетелство и то в клиника в центъра на града. Случвало ми се е, докато тренирам във фитнеса на един норвежки хотел, мъж (норвежец) на средна възраст да влезе с мокрия си от басейна бански и да започне да пробва всички уреди един по един, така че половин-един час след него никой да не може да седне на мокрите седалки. Случвало ми се е не един път в хранителен магазин – верига да взимам от рафта стока с една цена, а на касата да ми я изчисляват на друга(естествено по-скъпа)… Да работя на кораб, където повече от половината персонал боледува от неизвестен бацил, но компанията да не спира триповете, които са предимно туристически, и да не слага карантина, за да не загуби печалбата си…. Всичко това са примери, които разпръснати във времето, се забравят бързо и не затормозяват ежедневно съзнанието ми, защото в същото време:когато кажа на касиерката, че цената на стоката, отбелязана на рафта е била друга и я покажа, тя не спори с мен, а ми се извинява, даже това да не и е приятно, полицаят не ме спира, за да се заяжда с мен, а за да направи рутинна проверка или, ако съм в нарушение на закона, да си получа съответното наказание, не се притеснявам, когато решавам да закупя по-скъпа стока дали тя не е фалшива…Изпитвала съм и горчилката на дискриминацията, и шовинизма, но пък съм получавала и огромно удовлетворение, когато работата ми е била оценена според действителните ми способности, а не според това каква националност съм. ”Дискриминирана” съм се чувствала и в България от новоизлюпените богаташи, които без образование и необходим опит, разчитайки единствено на безскрупулността и паричното си надмощие, са смачкали и “прогонили” от страната ни голяма част от интелектуалния ни и професионален потенциал. Това, което си мисля, след изложеното по-горе, е че хората и нациите в общи линии навсякъде са водени от едни и същи сили…И целта на примерите, които изложих беше да ви покажа, че, както в България, така и в развитите западни държави има хора с подобно съзнание. И че, ако то е много по-масово в България, то причината за това не е толкова в отделния човек, колкото в държавната, законовата, социалната система, която управниците създават и поддържат. Докато се създават закони, за които предварително са измислени “вратички”и то от самите управляващи, докато полицаите са все още едни от най-ниско образованите, (в Норвегия например полицаят е личност, към която хората изпитват уважение и се ползва с авторитет), и корумпирани, както и повечето от държавните ни служители, докато няма сериозни наказания, които да се спазват стриктно, а в случай на корупция, да се наказва строго самият държавен служител, винаги ще има предпоставки за жената, която не си купува билетче в автобуса, за хората, които изхвърлят боклуците си от терасите, за крадеца, който мисли, че като не го хванат на местопрестъплението, се е измъкнал невредим…”Рибата мирише от главата”. Лошото е, че в нашата държава “главата” има съзнанието на “опашката” – “след мен и потоп…”

И още нещо, което не бих искала да пропусна :Западният свят наистина набляга много на материалното благополучие и не толкова на духовното и културно развитие, но страдащите от депресии и други разновидности на психическите заболявания, са също много, независимо от високия жизнен стандарт. Така че съзнанието, проявяващо се със социалните придобивки не остава константна величина, и от нас зависи каква посока ще му дадем…

Простете, ако съм била прекалено словоохотлива, въпреки стремежа ми към лаконичност! :hypocrite: . . . А още толкова неща останаха недоизказани. . . :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

разбира се Моника, кой идеализира западния свят? Тази култура е изпълнила своята задача, а именно развитието на обективния човешки ум. Бъдещето идва от тук - сега. Просто трябва да използва доброто от западната култура, като външна организация, но вече с други ценности, живот и духовност.

Спорно е кое съзнание къде е по-масово, принципно в България средното ниво на съзнание е по-високо от това в Западната култура.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Прочетох мненията във форума преди няколко дни и дълго размислях дали да споделя и моя опит, по-точно – дали той ще представлява интерес за вас, но реших, че ако не опитам, няма как да разбера. :)

Здравей Моника,

Благодаря ти за споделения личен опит и наблюдения.

На базата на всичките плюсове и минуси, които има на Запад и в България... ти би ли се върнала да живееш в България?

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

:) Христос Воскресе!

Jan 18 2006, 01:21 ако се замисли човек...си напълно прав

само дано от това дирижиране на народа ни да му поолекне...тъй и тъй сме си още с робския манталитет... 

успех на всички участници във форума  да не губим надежда и ...да правим каквото трябва ,  пък да става каквото ще...

Можем да изчистим тежките вибрациики на непукизма + егоцентризма от повтарянето на сбъркани изречения (забиващи + сбъркващи/объркващи + подвеждащи+... ни мантри ) и още нещо ...че аз си мисля че УЖ правя КАКВОТО трябва ...пък да става каквото ЩЕ ( може и потоп ( те наводненията всъщност си имат реална причина например) - политиците са майстори на този метод на безотговорност при приемствеността)"покорната" + лакома+ мързелива..ПОДМАЗВАЩА се + КОРИСТОЛЮБИВА..българска "главица" :blink: въх че ги наредих :lol:

Да правим каквото трябва!!!(колко ли са тези които знаят какво трябва) :1eye: и Да става каквото ТРЯБВА! :v:

И бързо цитатче от отличния постинг на МироПравеца като продължение + допълнение към"Да става какво ТРЯБВА"

Разбирасе проблема не е само в нас този процес на изцеждане на държавата е започнал много преди аз да се родя, което не ме прави по - малко отговорен за него от който и да било друг.. ( на 19 години съм ).

Решението:

Според мен формирането на гражданско общество би било някакъв вид решение, самоче неможе това да стане от днес за утре, особенно с нагласата на по - голямата част от населението: "Няма смисъл да се занимавам" или "Аз едва си изкарвам хляба (благодарение точно на тези пичове отгоре, един вид стратегия), пък ше се занимавам с политика". Самоче дори и това гражданско общество не би било толкова ефективно, при положение, че в България определено няма никаква политика. Едвали има голям смисъл да се заменят едните с другите, въпрекиче да, ще има някаква минимална разлика.

Аз лично съм решен да си отдам живота точно за тази кауза оправянето на положението в БГ, доколкото е възможно.

За целта съм записал Психология и след една година = второ висше Политически науки.

Въпреки, че поради не голямото финансово състояние на семейстовто ми сигурно ще бъда смачкам, още преди да се появя на арената.

Пък и като се появя хората ще си кажат: "Поредния, който ламти за власт". Съмнявам се, че само с честност и добри намерения ще направя каквото и да било, та нали за да се види, че наистина имам такива, трябва някой да ме избере...

Колко от политиците изглеждат точно така и какви ли не обещания дават преди изборите??

:thumbsup2: Пиши си ПРОГРАМАТА !

Хората по правило са прави по принцип когато казват...Поредния...НО нали винаги ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ :thumbsup2:

И още нещо...как си с чуждите езици :):rolleyes: Колко от тях поназнайваш...

Нали трябва да разбираш САМ какво ти казват :D

Моника , благодаря ти за разширяването на разсъжденията по темата.

Аз все още не мога да подредя в главата си кой кой е като се каже Норвегия :blink: Дания... Швеция...Холандия... :D:rolleyes:

:) Ще ли ми помогнеш моля!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Първо да благодаря на Ради за хубавите думи и за надеждата,от която толкова много всички се нуждаем!Винаги съм си мислила,че истината е някъде по средата и като виждам,че не съм сама,започвам да ставам по-уверена в мечтите си! :)

На Иво - няма да бъда искрена,ако ти кажа,че винаги съм си мечтала да се върна в България.До преди няколко месеца само се колебаех как да организирам живота си...Не че сега съм категорична,но благодарение на вас и форума,пък и вслушвайки се в сърцето си,определено не мисля,че моето място е тук.Всъщност аз никога не съм била с норвежки паспорт,а само с работна виза.През тези години съм се прибирала в България многократно.Там е моят дом,моето семейство,детето ми.Пътищата да се сдобия с такъв не са много,но ги има.Въпросът е,че пак не са ми били по сърце.В Норвегия имам работата,която ми носи лично удовлетворение от една страна и материална подкрепа за мен и семейството ми,от друга.Познавам много българи,които са останали да живеят тук,но малцина са щастливи...Това,разбира се,е относително понятие.За онези,които щастието се измерва със скъпи коли, обзаведени по последен крясък на модата,апартаменти и къщи,и други материални придобивки и привилегии - да!Но,когато човек започва да проглежда за други "светове" и измерения,обкръжението в тази атмосфера го стяга отвсякъде.Не знам колко дълго още ще остана да работя тук,но със сигурност знам,че сърцето ми е с вас и в България. :angel:

На Благост - с най-голямо удоволствие бих помогнала,но не съм сигурна,че те разбирам правилно!?

Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо...как си с чуждите езици  Колко от тях поназнайваш...

Нали трябва да разбираш САМ какво ти казват

Ами английския ми е доста говорим и съм го практикувал в чужбина, както и немския. Само два чужди владея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Едно нежно и хубаво 21 годишно момиче, което се издържаше до скоро като сервитьорка, защото освен това е и студентка в България, смени работата си за далеч по-платената професия на стриптизьорка. Парите, които заработва за вечер, докато танцува са три пъти повече от минималната работна заплата за страната + 100лв. отгоре.

Семейството й не е заможно. За момичетата се грижи само майка им, а те са три сестри. Но майката всъщност не знае за изборът на едната си дъщеря, тъй като живее в малък град, а дъщеря й учи и работи в по-голям, град с повече възможности.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна, какво лошо има в това някой да е стрийптизьор/ка? И това е професия, при това красива. Навсякъде има паплач, не само в нощните клубове, но и в елегантните офиси и сгради.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...