Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Можем ли да виждаме енергиите и чувствата?


Гарванче

Recommended Posts

Иска ми се да знам дали можем да видим чувствата и мислите на определен човек - нужни ли са свръхестествени сили за да можем да го направим? Как можем да го постигнем ако е възможно? Можем ли например чрез астрална проекция да посетим определен човек без да го безпокоим и да видим какво мисли за нас - полижително или не? Много съм се влюбила в един човек, той все още не знае и ми се ще да разбера какво изпитва той към мен и дали има смисъл да продължавам. Страх ме е да не ме нарани ако разбере или да не го изплаша.

Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче, няма голямо значение какво мисли той сега за теб. "Покажи" му се, нека да види колко си прекрасна! Но не бързай спомни си за Малият принц и лисицата. класика е!

Нагласата "страхувам се, че може да ме нарани" гарантира 100% успеваемост.

Очакванията и илюзиите нараняват.

Линк към коментар
Share on other sites

Нагласата "страхувам се, че може да ме нарани" гарантира 100% успеваемост.

Именно тази нагласа гарантира неуспеваемост - за да те хареса някой, трябва да види, че имаш самочувствие, че държиш на себе си и ,че се обичаш, това се цени. По-добре да сме самоуверени, отколкото страхливи. Страхът е ужасно досадно качество на всички влюбени.

На въпроса ти - има две неща, които НЯМА КАК, НЕВЪЗМОЖНО Е да бъдат скрити - любовта и омразата.

Ако натрапливо мислим за някого, то бъди сигурно че и той/тя мислят за нас. Скрито-покрито няма за дълго и всичко се разбира.

И още нещо, основен закон (в херметизма и алхимията, както и в аналитичната психология) - подобното подобно привлича.

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам ти книгата "Селестинското пророчество" и "Десетото откровение на Селестинското пророчество". Има го и на DVD,но по-добре прочети книжките
:)
.

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

а ако наистина ме нарани - няма да има успех? Много болезнено ще ми дойде въпреки нагласата

Линк към коментар
Share on other sites

а ако наистина ме нарани - няма да има успех? Много болезнено ще ми дойде въпреки нагласата

А защо вместо да се страхуваш, не разпериш криле и не полетиш?!

Разбери, че е по-добре да те наранят, отколкото да не те наранят. И по-добре от броенето на листенцата на маргаритката - обича ли ме, не ме ли обича...

Може пък и изобщо този сценарий да не се осъществи, а да бъдеш изненадана и то приятно, вярвай повече в себе си и бъди смела.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Иска ми се да знам дали можем да видим чувствата и мислите на определен човек - нужни ли са свръхестествени сили за да можем да го направим? Как можем да го постигнем ако е възможно? Можем ли например чрез астрална проекция да посетим определен човек без да го безпокоим и да видим какво мисли за нас - полижително или не? Много съм се влюбила в един човек, той все още не знае и ми се ще да разбера какво изпитва той към мен и дали има смисъл да продължавам. Страх ме е да не ме нарани ако разбере или да не го изплаша.

Астрална проекция или телепатична връзка не се дават с цел "шпиониране на любимия" :3d_146:

Гарванче,това е просто шега,защото всъщност поста ти ме навежда на много тъжна мисъл - колко близки души се срещат и от предпазливост или друга причина се разминават във вечността "като кораби в нощта".

"а ако наистина ме нарани - няма да има успех? Много болезнено ще ми дойде въпреки нагласата" - да,ще бъде болезнено,но съм сигурна,че ще можеш да го преодолееш, ако се наложи. Защото болката пост фактум да разбереш,че сте се срещнали,а не сте се познали, би била несравнимо по-голяма.

Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Можем ли да виждаме енергиите и чувствата?... Като начало можем да ги усетим интуитивно, а може би и можем да ги видим след известен период и упражняване... Но всичко, което ти причинява дискомфорт като реакции, отношение от дрегия е добре да анализираш, да разбереш от къде идва...

Разпери криле, както казва Мона, но и поне гледай филма "Селестинското пророчество" :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Иска ми се да знам дали можем да видим чувствата и мислите на определен човек - нужни ли са свръхестествени сили за да можем да го направим? Как можем да го постигнем ако е възможно? Можем ли например чрез астрална проекция да посетим определен човек без да го безпокоим и да видим какво мисли за нас - полижително или не? Много съм се влюбила в един човек, той все още не знае и ми се ще да разбера какво изпитва той към мен и дали има смисъл да продължавам. Страх ме е да не ме нарани ако разбере или да не го изплаша.

А сега се опитай да си представиш как някой тайничко с някакъв "магически" метод посети твоите чувства и мисли, които ти все още не си склонна да изкажеш и покажеш? Как би се почувствала? Дали поласкана или "полазена"?

И какво значение има какво мисли за теб този човек - това си е негово право и свобода да мисли каквото той намери за добре за когото иска. Както и твое право и свобода е да мислиш за него и изпитваш към него своите мисли и чувства.

Прекрасно е да обича човек някого, но само до момента, в който започне да очаква или желае от него някакъв определен "отговор" на своите чувства. От този момент нататък любовта се превръща в поробване и агресия. Казвам го с пълната убеденост на жена, живяла дооста време в твоето състояние - един негов поглед или дума да те кара да летиш или да увяхваш. Нарича се не "влюбване", а зависимост от отношението и любовта на друг човек и е една от най-тежките - трудно се осъзнава и още повече болка е нужна за да се изчисти.

Никой не може да те нарани, ако нямаш отворена рана, която да докосне неволно. Ако го направи - можеш да му благодариш - показал ти е къде е и че трябва да я лекуваш. Колкото повече те заболи - толкова по-опасна и голяма е раната.

Какво означава "да го изплаша" - "ще ми избяга" ли е продължението?

Има една техника - представи си, че този човек няма същите чувства към теб каквито ти към него и постепенно превърни разочарованието си в същата любов каквато изпитваш сега. После си представи,че го виждаш с друга жена и щастлив - и отново превърни негативните си чувства в любов и радост от това, че е щастлив.... Защото ако обичаме един човек, ние се радваме на неговото щастие независимо къде е и с кого е, а не само на неговото присъствие и чувства към нас. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Донче, всичко е точно така, както си го написала! :wub: Не смеех да го напиша аз, защото Гарванчето е много млада и се опасявах, че всичко това ще й прозвучи доста тежко. Обаче ти си го написала много по-меко и благо, отколкото аз съм в състояние да го направя - дано разбере, ще й помогне много занапред. :thumbsup:

Ех, ако имаше и мен някой да ме посъветва така преди 20 години :hypocrite: , но явно е трябвало да мина по по-трудния път. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...