Jump to content
Порталът към съзнателен живот

БОГ...


bulgaro

Recommended Posts

Според мен повечето от вас не са го прочели... :):):)

БОГ са ТЕ!

ТЕ са извънземни /не живеят на земята... :) / ТЕ са ни създали... Един експеримент сме ние...

:3d_016: Да допуснем процентна вероятност и за тази хипотеза.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.....

Това, за което помолих при отговора беше:

Както съм писал и друг път - възприемам по-простичко нещата...

Без отвлечени и имагинерни дефиниции и т.н.; да бъдем повече човеци...

Според мен повечето от вас не са го прочели... :):):)

Просто питах за нещо, което ме вълнува... И исках човешки отговори... /другите съм ги чел и срещал.../

......

Имам свое обяснение... За Бог... Съвсем простичко... :)

БОГ са ТЕ!

ТЕ са извънземни /не живеят на земята... :)/ ТЕ са ни създали... Един експеримент сме ние...

Видели са, че сме ужасни... Създали са религията... Невероятно мощно средство за контрол и влияние... За контрол спрямо нас... Да бъдем по-добри !!!

От религията идва понятието БОГ... Всички други обяснения са суета... Поне за мен...

Надявам се да не съм усложнил обяснението...

Поздрави... Бог и любов...

Булгаро, първо - на фундаменталния въпрос който си поставил, само гений може да ти даде хем простичък отговор, хем приближаващ се до Истината.

Второ - когато човек отваря някаква тема, трябва все пак да каже и своето мнение по въпроса, а не да подлага на изпит останалите участници във форума. Темата, която си отворил не е обикновен въпрос от сорта на това дали да пием кафе или чай сутрин. Това е фундаментална тема! Затова отварящият такава тема има по-голяма отговорност при оформянето на първия си пост в нея. :dancing yes:

Трето - теорията с извънземните, които са ни създали е позната и любима най-вече на атеистичната пропаганда. Дори и да е вярна, остава въпросът: ТЯХ КОЙ ГИ Е СЪЗДАЛ?

Четвърто - религията не е създала понятието Бог, тя само го експлоатира за свои си цели. <_<

:feel happy:

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

VII. TO THE SUN [HELIOS]

The Fumigation from Frankinsence and Manna.

Hear golden Titan, whose eternal eye with broad survey, illumines all the sky.

Self-born, unwearied in diffusing light, and to all eyes the mirrour of delight:

Lord of the seasons, with thy fiery car and leaping coursers, beaming light from far:

With thy right hand the source of morning light, and with thy left the father of the night.

Agile and vig'rous, venerable Sun, fiery and bright around the heav'ns you run.

Foe to the wicked, but the good man's guide, o'er all his steps propitious you preside:

With various founding, golden lyre, 'tis mine to fill the world with harmony divine.

Father of ages, guide of prosp'rous deeds, the world's commander, borne by lucid steeds,

Immortal Jove [Zeus], all-searching, bearing light, source of existence, pure and fiery bright

Bearer of fruit, almighty lord of years, agil and warm, whom ev'ry pow'r reveres.

Great eye of Nature and the starry skies, doom'd with immortal flames to set and rise

Dispensing justice, lover of the stream, the world's great despot, and o'er all supreme.

Faithful defender, and the eye of right, of steeds the ruler, and of life the light:

With founding whip four fiery steeds you guide, when in the car of day you glorious ride.

Propitious on these mystic labours shine, and bless thy suppliants with a life divine.

Линк към коментар
Share on other sites

Второ - когато човек отваря някаква тема, трябва все пак да каже и своето мнение по въпроса, а не да подлага на изпит останалите участници във форума.

Бина, явно си ме разбрала съвсем погрешно... Никого не искам да подлагам на изпит...

Просто попитах всички вас... Както виждаш имам мнение по въпроса... Исках да чуя и вашите обяснения...

В първия си пост по темата съм го написал...

Фундаментален или не това е въпрос...

Не мисля, че който и да е в този форум може да каже нещо 100% сигурно по него...

Това, за което питах е вашето, личното обяснение и възприятие по отношение на Бога...

И не виждам смисъл вместо отговор да се репликираме от типа: Какво било моето виждане, Първо ти кажи и тем подобни... Моето виждане си е мое, а вашето - ваше... :)

Питате ме - отговарям... :)

И освен това за Бог не говоря... Можеш да ми погледнеш и постовете във форума... Попитах най-вече хората тук, които постоянно Го споменават...

Поздрави...

P.S. И то съвсем приятелски питам... Някой да не вземе да ми се засяга?... :)

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Драги ми bulgaro не съм имал идея да хвърлям камъни в градината ти ,но така ми се стори че пусна темата и хоп измъкна се по терлици...ок опрочетох мнението ти какво за теб е бог.

А за това че думата БОг се употребява често си прав и на мен ми звучи малко архаично но важно е смисъла които влагат хората.От отговорите в темата е видно че за едини че е Извънземни за други Любов за трети Сила, Енергия, Всичко и нищо и т.н. истини много поради факта че не може да се докаже обратното както казах по-горе омагиьосън кръг

Предполагам че затова си пуснал и темата за ти се изясни както на теб така и на участниците.

ЗА мен еднозначен отговор няма.

Дори и да са извънземни(твърде е възможно) :rolleyes: присъединявам се към въпроса на

Бина а тях кой ги е създал?

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да са извънземни(твърде е възможно) :rolleyes: присъединявам се към въпроса на

Бина а тях кой ги е създал?

Нямам представа как са се организирали нещата... :) В една далечна галактика... :)

Но и въпросът ми беше друг... :)

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина теми за абстрактни разсъждения има много. Какво е Бог за всеки от вас като преживяване различно от мисловно схематизиране, дори от емоционално хормонално насищане? Като вътрешно преживяване!?!

Всичко казано дотук е така - и за извънземните цивилизации и за иманентност и отвъдност и т.н. Това обаче са спекулации. По-близо до Бога в ежедневния ми живот са: емоционалните преживявания - Любов, Хармония; Светлината в живота ми - не разсъждения за нея, а реално преживяване на светлината в съзнанието, светлина свързана с емоциите които споменах, както и с добро телесно функциониране, което пък изисква даден принципен живот. И - преживяването на Бога като сила на волята, като бързина на когницията, като способност на висока (преживявам го като вътрешен наблюдател сякаш стоящ на планина отвъд мислите, чувствата и тялото) гледна точка за преценка - една метакогниция.

Това е практическа наука, която малко се ползва от абстрактните разсъждения, познанията и пр. Но те пък са добра подготовка за практическото преживяване на Бога. Само подготовка, защото няма грам абстракция в това преживяване, а е жива достъпна за всеки реалност - толкова близка, че не я виждаме заслепени от проявите и!

...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Всички висши импулси които достигат до човека минават през човешката душа - без изключение. От позицията на човека, Бог е душата. В действителност Бог е отвъд това, но за да разберем това "отвъд", първо трябва да се отъждествим с душата си. Това е което практически можем да направим, другото засега е проява на несъизмеримост. Човекът е подвластен на два типа импулси - тези произтичащи от (или преминаващи през) неговата душа и следвайки ги може да говори за проява на духовност. Другите са тези произтичащи от личността - навици, заблуди, модели на поведение, илюзии, които позволяват на нисшото ни его да поддържа обичайния си егоистичен начин на живот. ОБщо взето нещата са ясни - когато успяваме дори и в непълна степен да поддържаме канала за връзка с душата си незамърсен, можем с чиста съвест да говорим и за връзка с Бога, тъй като последния винаги е във връзка с нашата душа. Може да се каже и, че да бъдеш във връзка с душата си означава да различаваме мислите, чувствата и постъпките си произтичащи от душата и от личността ни, и да дадем предпочитения на първите. Разбира се миг невнимание е достатъчен да се върнем към утвърдениета в подсъзнанието си егоистични модели на поведение, затова че е необходимо връзката с душата да се поддържа неотклонно, съзнателно и търпеливо. Само тогава можем да говорим за връзка с Бог и за поне частично разбиране на същността му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Във форумите непрестанно се споменава Бог... В думите на Беинса - също...

Както съм писал и друг път - възприемам по-простичко нещата...

Без отвлечени и имагинерни дефиниции и т.н.; да бъдем повече човеци...

Имам въпрос към всички вас от форума...

Какво е БОГ... За всеки от Вас...

Как си го представяте, как бихте го дефинирали, как го усещате?

Поздрави...

Бог ли, всичко друго може да е, но не и ДЕ- ФИНИРАН.

Разбрах едно - всяка пред - става за Бог ни отдалечава от става.

Май да бъдем повече човеци, а?!...

Линк към коментар
Share on other sites

Бог ли, всичко друго може да е, но не и ДЕ- ФИНИРАН.

Разбрах едно - всяка пред - става за Бог ни отдалечава от става.

Май да бъдем повече човеци, а?!...

Така е,

НЕДЕФИНИРАН, ала не БЕЗСМИСЛЕН

Съвършенството, не е за да го стигнеш, но да вървиш към него има Смисъл... или?

Че човеци сме, така е. Но кои?...какви?..... защо?..... или се уморихме?

Нали така се става "повече човеци".

не мога да направя цитат - СРАМОТА, но пък открих тоя шрифт

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Важното е да не бъркаме представите си с Бог. А представите ни винаги ще бъдат ограничени, дори и да използваме безсмислени думи като "съвършен", "абсолютен" или "всеобхватен", израз на невъзможността ни да обхванем безкрайното и вечното. Бог трябва да бъде разбран и почувстван. Колкото и ограничено да е това разбиране, то ни води напред. Представата ни за Бог винаги може да се промени. Дори и да е погрешна, ще я поправим. Но за да сме във връзка с Бог трябва да знаем каква част от нашия живот е съвместима с представата ни за духовност, т.е. да проявяваме качествата, които свързваме с Бог, дори и тези качества да са разбрани непълно.

Линк към коментар
Share on other sites

А според теб кой върши това?

Човекът. А човекът е това с което се отъждествява в съзнанието си - емоциите, мислите, душата или каквото и да е друго.

Бий, според Учителя, Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта, за Когото никой - даже и най-великите Учители, забележи - нищо не знаят.

Така е!

Тук мисля че има единомислие .

Е щом никой нищо не знае, можем ли да го приемем въобще за съществуващо. Защо търсите произход на Вечното и Безкрайното. Да се търси някакво начало и източник, само по себе си поставя ограничение.

Явно си настроен на друга вълна , няма лошо

но нещо което е казано дори от най великия учител ако ще и от господ бог не мисля че трябва да се приема за чиста монета

затова имаме глави на раменете да мислим , да търсим да се съмняваме ако щеш с две думи да живеем иначе си остава едно целеносочено взиране в някаква истина и има опасност от заслепяване.

//Моля ако може без цитати и линкове от беседи

Вашето лично мнение за бог

Какво е за вас Бог :thumbsup::rolleyes:

Бог е навсякаде а периферията никаде!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Във форумите непрестанно се споменава Бог... В думите на Беинса - също...

Както съм писал и друг път - възприемам по-простичко нещата...

Без отвлечени и имагинерни дефиниции и т.н.; да бъдем повече човеци...

Имам въпрос към всички вас от форума...

Какво е БОГ... За всеки от Вас...

Как си го представяте, как бихте го дефинирали, как го усещате?

Поздрави...

Здравей,Булгаро.Аз знам какво е Бог и как изглежда!Защото съм го виждал и чувал и говорил с него и каквото ми е казал 100% е ставало!Но на теб да кажа какво, ти ще се ползваш от това или който и да е.Той е Той,какъвто е,ако има нужда той от теб то,Той ще те намери от погледа и от зрението му не ще се скриеш не то ти,не то които и да било.Не ти говоря отвлечени и имагинерни дефиниции а самата истина.Въпрос към теб. Ти можеш ли на слепеца да му покажеш,че има ден и нощ?Можеш ли на слепеца да му покажеш да види цветовете на дъгата?Е приятелю когато това го сториш ти! Тогава и аз ще ти го покажа.Но да се опитваш сам да се бараш по акъла и да бараш другите не става приятелю.Това не е да прочетеш някоя книга от фантазиите на някой мунчо и да мислиш,че това е истината за Бог и за света.Не,приятелю човек които вижда Бог то той пипе има в главата не више образование.Това не се учи за да го видиш това, се дар дава от Бога на човека.За да чува човек и вижда Бог то трябва да,се научи човек най напред да прави разбор на просто изричение и чак тогава на сложно.Дано ти стана ясно.Даи Боже да бъде(амин).! С уважение към теб и към всички и всичко добро на всички.Ангел

Редактирано от chuchupei
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Във форумите непрестанно се споменава Бог... В думите на Беинса - също...

Както съм писал и друг път - възприемам по-простичко нещата...

Без отвлечени и имагинерни дефиниции и т.н.; да бъдем повече човеци...

Имам въпрос към всички вас от форума...

Какво е БОГ... За всеки от Вас...

Как си го представяте, как бихте го дефинирали, как го усещате?

Поздрави...

Здравей,Булгаро.Аз знам какво е Бог и как изглежда!Защото съм го виждал и чувал и говорил с него и каквото ми е казал 100% е ставало!Но на теб да кажа какво, ти ще се ползваш от това или който и да е.Той е Той,какъвто е,ако има нужда той от теб то,Той ще те намери от погледа и от зрението му не ще се скриеш не то ти,не то които и да било.Не ти говоря отвлечени и имагинерни дефиниции а самата истина.Въпрос към теб. Ти можеш ли на слепеца да му покажеш,че има ден и нощ?Можеш ли на слепеца да му покажеш да види цветовете на дъгата?Е приятелю когато това го сториш ти! Тогава и аз ще ти го покажа.Но да се опитваш сам да се бараш по акъла и да бараш другите не става приятелю.Това не е да прочетеш някоя книга от фантазиите на някой мунчо и да мислиш,че това е истината за Бог и за света.Не,приятелю човек които вижда Бог то той пипе има в главата не више образование.Това не се учи за да го видиш това, се дар дава от Бога на човека.За да чува човек и вижда Бог то трябва да,се научи човек най напред да прави разбор на просто изричение и чак тогава на сложно.Дано ти стана ясно.Даи Боже да бъде(амин).! С уважение към теб и към всички и всичко добро на всички.Ангел

Уважаеми Ангел,

Принципно сте прав, че вярата /връзката/ с Бог е интимно нещо, индивидуално и не е предмет на афиширане. Но Е предмет на афиширане ВЪЗМОЖНОСТТА за връзка с Бог. Защото мнозина не ЗНАЯТ, че това въобще е възможно. Пиша от собствен опит. Загова афиширането за тази великолепна възможност /вяра, връзка с Бога/ е БЛАГАТА ВЕСТ. Това е причина множество наши братя и сестри да ПОВДИГНАТ ОЧИ.....

...може и така с края на илюзиите http://www.vbox7.com/play:46ac1a02

а, надявам се, може и ТАКА http://www.youtube.com/watch?v=qCqyyLdIk08...feature=related

Редактирано от valentinus
Линк към коментар
Share on other sites

Според мене във връзка с Бог може да бъде само човек който желае тази връзка и съзнателно се стреми към нея. Тук смирението е много важно. Гордостта и тщестлавието ограждат човека със стените на собствените му илюзии и го отделят от Бога.

А виждате ли (и къде) разлика между живота в хармония с Природата и живота във връзка с Бог?

Линк към коментар
Share on other sites

Станимире,не само гордостта и тщестлавието ограждат човека със стените на собствените му илюзии и го отделят от Бога. Светът със своят информационен взрив, който ни залива непрекъснато от радио, телевизия, вестници, интернет, създава една завеса пред духовната ни същност и ни пречи да се докоснем до Бога. Понякога човек прекалено гледащ филми, четящ романи и т.н., попада в една имагинерна действителност, която го е откъснала от Бога не само на физически план, но и след излизане от физическото тяло.

Може би затова в много духовни общности (християнски,будистки и др.) се препоръчва ограничаване на информацията.

А виждате ли (и къде) разлика между живота в хармония с Природата и живота във връзка с Бог?

Според мен и един атеист може да живее в хармония с Природата, но да не е в осъзната връзка с Бога. :)

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

Информационният взрив, за който пишеш, според мен се е развил като един компенсаторен механизъм. Т.е колкото повече губим връзката с "космическия сървър", както казва Кристиян, толкова повече се опитваме да го дублираме по наш, човешки начин. И честно казано в технологията вече сме доста добри, но има два проблема - в съдържанието и в достъпа до информацията.

При Бог такива проблеми няма - всичко е много добре отработено: всеки човек, според специфичното му ниво на развитие, задачи, и т.н. получава само това, което му е нужно, нито повече, нито по-малко, и като качество, и като количество. Друг е въпросът вече дали получателят въобще осъзнава това, което е получил, а може и да го осъзнава (поне смътно), обаче да не знае какво да прави с него или още по-лошо - да реши да прояви свободната си воля и да го използва не по предназначение ...

Цитат

А виждате ли (и къде) разлика между живота в хармония с Природата и живота във връзка с Бог?

Според мен и един атеист може да живее в хармония с Природата, но да не е в осъзната връзка с Бога. :)

Ами зависи какво влагаме в думата Природа и какво - в Бог. Силно подозирам (от собствен опит :rolleyes: ), че за атеиста те са еквивалентни. А в крайна сметка важна е не думата, а съдържанието, което всеки влага в нея.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...