Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Остава ви една седмица живот


Impulsa

Recommended Posts

Оригиналните въпроси предполагат и множество най-разнообразни и също тъй оригинални отговори.

Например:

http://www.youtube.com/watch?v=UqI4Ne3pdN4

Само за 3-4 минути това филмче казва толкова много.Напомни ми за "Шесто чувство".На героя на Брус Уилис му тябваше известно време да осъзнае, че всъщност вече е мъртъв.Оригинална и много добра гледна точка към темата.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Оригиналните въпроси предполагат и множество най-разнообразни и също тъй оригинални отговори.

Например:

http://www.youtube.com/watch?v=UqI4Ne3pdN4

Само за 3-4 минути това филмче казва толкова много.Напомни ми за "Шесто чувство".На героя на Брус Уилис му тябваше известно време да осъзнае, че всъщност вече е мъртъв.Оригинална и много добра гледна точка към темата.

Атлантида, позволи ми да уточня: Такеши Китано не снима филмчета, а прави голямо кино. Много голямо. Достоен приемник на традицията на тандема А.Куросава/Т.Мифуне.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм на на мнение,че Такеши Китано прави голямо кино.Което и се опитах да кажа в горния пост.Използвах умалителна форма, само за да подчертая, че е много кратък филм 3-4 минути, а казва толкова много.

Пиис. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм на на мнение,че Такеши Китано прави голямо кино.Което и се опитах да кажа в горния пост.Използвах умалителна форма, само за да подчертая, че е много кратък филм 3-4 минути, а казва толкова много.

Пиис. :rolleyes:

Усмивки, чао!

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам. Идея нямам...

Вероятно ще слушам музика... и ще си мисля, колко е красив живота... и как е хубаво да мога да погледам дъжд, да опитам любов... да мога ги споделя с думи...

Линк към коментар
Share on other sites

Има и друго положение- да зипратиш покана насмъртта, без право на отказ, до седмица да те посети, но да се постарае да те изненада. С какво ще я посрещнеш? А това, дали си готов да я посрещнеш, си личи в ситуация на изненада...Затова животът е устроен така, че положението с "остава ти една седмица живот" не съществува, а най-често е "имаш живот от много дни, и в някой от тях смъртта ще те посети"...

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно една нощ няма да мога да спя и ще мисля ,ще мисля много.

После, ще се опитам да бъда много по - добра с близките си ,ще се опитвам да ги разбирам и обичам много повече. Ще видя всичките си обични хора . И последните няколко дни бих заминала за някъде , сама , където никога не съм ходила, но където е топло и има море . Ще се разхождам и ще дишам ,ще стоя колкото се може повече време на слънце .

Ако не ми го позволяват средствата бих заминала някъде в България,бих искала да е лято , когато умирам.

И все пак ,ако е зима , бих заминала за Малко Търново , бих се разхождала по улиците и бих нарисувала малката католическа църква , точно в центъра на града .

Линк към коментар
Share on other sites

За да ти остава една седмица живот, това означава, че знаеш предварително точния ден, когато това ще се случи. Това означава ,че единствената причина за смъртта ти ,би трябвало да е екзекуцията. При подобна смърт човек се отдава единствено на емоцийте, най вече страх от физическата болка , съжаляваш за начина на живот , който си водил и може би единственото ти спасение е, да се молиш до умопомрачение на БОГ, да ти помогне всичко да мине по бързо. Друг начин няма, да знаеш предварително, че ти остава само една седмица ЖИВОТ . :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Някой хора усещат и знаят това.А и все пак това е хипотетична ситуация и акцента е по скоро върху това как бихме приели смъртта,ако знаем че е близо,как да живеем така че винаги да държим в главата си тази мисъл.Какво и как не правим достатъчно добре и достатъчно често поради самозабравяне на нашата преходност........

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...