Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Опитности извън тялото (ОИТ)


Recommended Posts

Елиза ,

ама как да ти поставя точна диагноза като не съм дипломиран лекар? ПРи това искаш по НЕТА да стане пред пред 1000 свидетели. Просто помисли малко и то ...настоичиво . Може и да се досетиш за какво ти говоря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Когато мислим, Духа е извън тялото. Душата не е Духа. Духа е Радостта. Когато душата е спокойна и блажена, тогава е лесно за Радостта от самия Живот да дойде и да ни върне в безгрижния светъл весел свят, за който сме родени. От това има полза.

Весел ти бъди

Бодър ти стани

И всичко живо ти с Любов повдигни

Весел бъди бодър стани

във живота радост носи

във живота радост носи във живота ти

:)

Оставете науката за душата,

Да повдигнем Духа си - да се обичаме!

Линк към коментар
Share on other sites

Да ти призная, Петър, последните ти два постинга на мен ми звучат като спекулация малко, но на фона на последното казано останалото избледнява по смисъл и тъй да бъде!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте, :) нека някой да сподели имал ли е опитност такава?Аз преживявам

постоянно това излизане от физическото си тяло,но искам да открия и други,на които им се случва,за да обменим информация! :feel happy:

За съжеление е минало доста време ,откакто дискутирахте темата за ОИТ,много бих искаала Иво да прочете това и да ме посъветва как да се справя със страха?Как мога да го контролирам,за да продължа напред.Много се надявам той да прочете тук и да ми пише,може и на имейла.Чела съм книгите на Монро,но ми се иска и дрего мнение.Поздрави! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей !

Можеш ли да кажеш при теб точно на какво се дължи "Страха" - само неприятни усещания ли имаш при ОИТ ?

При мен , когато се случи за първи път си беше направо интересно и не ме беше изобщо страх, а имаше само разсъждение+препроверяване - това долу аз ли съм или не съм аз :huh: ама оранжевия китеник мъ ориентира мигновено ( в будния живот го "тупах" със среден ентусиазъм :D ).

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Здравей!Боже точно така разсъждаван и аз,но първия път,тогава и вибрациите и бученето бяха по-силни.Тогава се чудех както теб-аз ли съм това,защо никой не ме чува,защо не мога да викна и най-чудното е,че тогава минах през вратите,а толково си мислех,че ще се нараня!Най-странното е,че отидох при съседите и единственото,което ми направи впечатление,беше един голям оранжев китеник!Това се беше случило-имаха такъв китеник.

Имало е случаи,в които нещо ме притиска,някак си върху мен-знам само,че това може да е било физ.ми тяло,преди да излеза от него.

Проблемът е,чеа съм страхлива и ,когато енергията дойде,не мога да продължа напред,защото страхът ме връща обратно,иначе ми харесва,много даже.

Ти имала ли си такъв страх екзистенциален,и как си се справила с него?

Поздрави! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Веднъж ми се cлучи, oбaче нитo съм иcкaлa, нитo oчaквалa. тoчнo си лeгнaх и извeднъж "виcяx" в ъгълa нa cтaятa и вce eднo нeщo мe тeгли нaгope. умpяx oт страх. Видяx и няkakви пpoзpaчни cъздaния в paзлични цвeтoвe, koитo мe глeдaxa :blink: . пocлe oтвopиx oчи и пoвeчe нe cпax. Cлeд тoвa нe се e случвaлo. Taka и нe paзбpax, зaщo ce e cлучилo изoбщo :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

За пътешествията извън тялото

Наскоро прочетох в една книга на Ричард Бах, че човек може да се научи с тренировка съзнателно да се отделя от материалното си тяло и да пътешествува в разни измерения. В момента чета Роберт Монро, той описва много подробно своите преживелици в тази област. Струва ми се че се нарича още астрално пътуване. Смятам да потърся и повече литература и информация за да се науча да го правя.

Мнения и информация са добре дошли. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на модератора за преместването на постинга на точното място. Днес завърших четенето на Монро. Изчетох с голям интерес също така всички ваши постинги и мога да кажа че интересът ми към съзнателно ОИТ, както видях тук да се нарича, нарасна. Прочетох повече въпроси, отколкото отговори и виждам че повечето от вас са попаднали неочаквано а не волево в ситуация на ОИТ.

Интересно дали има между тук четящите някой, който редовно и съзнателно упражнява ОИТ. Би било интерено да сподели какво положително му носи тази практика в живота и развитието му. Явно ОИТ води до някакво развитие, иначе не би бил препоръчван от Учителя и от други.

Във всеки случай смятам да опитам.

От наученото дотук и от моя собствен опит аз също започвам да стигам до убеждението че голяма част от сънуването представлява пътешествия извън тялото в разни измерения. Аз сънувам почти всяка нощ - разни хора, разни ситуации, места, случки - но все непознати в живота ми "тук и сега" както се изразява Монро. (усилията му да бъде строго обективен, обстоятелствен и доказателствен за да не го сметнат за луд са патетични и много ме забавляват) Преди няколко години преди заспиване ми се случи нещо подобно на едно предизвикано от разни палави, присмехулни и не дотам добронамерени същности начало на ОИТ (тогава не ми беше твърде ясно) - зашпочнах да пропадам в тъмното, не дишах, нито изпитвах нужда да дишам, което доста ме учудваше, и имах чувството че ми се случва нещо странно и важно, видях нещо подобно на тунел със смътна светлина накрая, който ме засмукваше - помислих си, това ли е края, както го описват, но усещах и едно леко съмнение относно автентичността на този тунел - в същото време забелязах няколко сиви фигури покрай стената - спомням си детайли от дрехи и прически - които хихикаха подигравателно и ми "казваха" присмехулно "Ето го прословутия тунел ,ха сега да те видим" - подигравката им ме обиди, сепнах се и си казах "Не, не е това" и се върнах. Тогава не ми стана много ясно, след като прочетох споделеното от вас и най вече след това което научих от книгата на Монро - той говори за един астрален пласт от недобронамерени "рибки" които откликват на страха и вълнението - колкото повече сте напрегнати, нервни, или се боите токлкова повече те се насъбират около вас да ви "гризкат". В момента, в който се отпуснете и престанете да се боите, те се отдалечават. Разбира се това са сравнителни образи. Монро си мисли, че този астрален пласт е нещо подобно на ада.

От всичко това си вадя заключението че едно преживяване ОИТ може да бъде приятно или неприятно в зависимост от това доколко сме подготвени и как се чувствуваме, с какво разположение на духа сме. Ще рече, не трябва да се боим, не трябва да мислим за лоши неща (Монро казва, и не само той, че на "второто място" мисълта се изразява директно в действие) и трябва да не изпускаме връзката с вярата, любовта и упованието. Монро казва, че при всички излизания и при всички ситуации е чувствувал някакви придружители и помагачи. Също така ми се струва че при различните хора се намесват иразни индивидуални фактори - какво са преживели, познанията им, страховете им, мечтите им и пр.

Мисля, че си струва да опитам.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали е сън или медитация следното: Опитвах се да вляза в алфа ниво и си представях триъгълник /както е казвал Учителя/. Преди това се помолих ако е възможно някой ден да се отделя от тялото си. Отпуснах се и само след секунди /така ми се стори/ дочух глас до себе си-Подай ръка и се издигнах... Видях себе си, дъщеря ми и съпруга ми, които спят в същата стая. Гласът ми каза-Виж колко си хубава,.. имаше тунел, който сякаш беше от плътна материя и светеше в бяло-сини цветове,... но се уплаших и се върнах.

На следващият ден бях като зашеметена, защото не бях сигурна сън ли е или реалност... :blink::whistling::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми напомня филма "Градът на ангелите".

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре го гледай, отколкото да ти го разказвам. Оригиналното заглавие е City of Angels с Nicolas Cage.

Аз вчера намерих невероятно огромно количество информация за ОИТ от разни чуждоезични сайтове и форуми, изчетох многобройни постинги за повече или по-малко автентични (по мое лично усещане) ОИТ и попаднах между другото на един-двама истински "про" практиканти, за които тези разходки са нещо обикновено.

Но ми светна едно флаш-въпросче - изведнъж се сетих че събитията които се очакват за 2012 година - не може да не знаете - смяна на полюсите, преминаване в друго измерение и т.н. , описва се какви ще бъдем след това преминаване - ами то точ в точ съвпада с условията на съществуване и преживяванията в астрала, така, както описани от Монро и други "про"! Значи ли това, че в 2012 се предвижда чисто и прост казано да напуснем физическото си съществуване, т.е. просто ще умрем?

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз чета на френски. Какво мислиш по въпроса за 2012?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали е сън или медитация следното: Опитвах се да вляза в алфа ниво и си представях триъгълник /както е казвал Учителя/. Преди това се помолих ако е възможно някой ден да се отделя от тялото си. Отпуснах се и само след секунди /така ми се стори/ дочух глас до себе си-Подай ръка и се издигнах... Видях себе си, дъщеря ми и съпруга ми, които спят в същата стая. Гласът ми каза-Виж колко си хубава,.. имаше тунел, който сякаш беше от плътна материя и светеше в бяло-сини цветове,... но се уплаших и се върнах.

На следващият ден бях като зашеметена, защото не бях сигурна сън ли е или реалност...

Какво усети при връщане в тялото и как точно стана?

Веднага като си помисли, бързо и с леко "наместване" в тялото?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, че някой обърна внимание! Да веднага, бързо и леко наместване :thumbsup: Но все още не съм сигурна дали е сън или реалност. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно интервю с дъщерята на Роберт Монро, на български:

http://www.liternet.bg/publish9/ekacarov/otvyd.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотно, благодаря. И за филма "Град на ангели", страхотен е :thumbsup:

Моля, няма защо. :) Аз продължавам да дерзая. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички от този форум.Не съм много наясно с нещата и съвсем случайно попаднах на този сайт и той много ме заинтригува.В момента съм се запалил много и все още се ограмотявам :) , но имам един проблем свързан с моята приятелка. Значи, всяка вечер като си лягаме, буквално тя заспива за секунди и след определен период (5-20 мин.), тя буквално подскача (един вид като гърч е) и се събужда. Това явление се почвява всяка вечер, дори и няколко пъти на вечер, а когато я попитам какво става, тя ми казва, че сънува, че пада и в момента в който достига земята подскача и се събужда уплашена.Ще Ви бъда много благодарен, ако ме просветлите по този мой проблем.Благодаря Ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Астрал,

От това което прочетох досега, излиза, че по време на сън "второто аз"както го нарича Монро така или иначе излиза да се разхожда, искаме или не, осъзнаваме го или не. Ако при излизането (или завръщането) не сме съвсем заспали, а сме в полусънно състояние, получава се усещане за пропадане. Аз често имах такива "стряскания" като твоята приятелка, когато бях дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Единственият ми съзнателен и успешен опит завърши с разходка в стаята където спях . Броях си вдишванията и си слушах ударите на сърцето , когато усетих такъв силен тласък , все едно се блъскам в тялото си , или пропадам някъде под леглото, изхвръкнах като тапа на шампанско и се огледах , видях си краката позата на лежащата фигура и щях да се побъркам . :D Бях се озовала с ръка на дръжката на вратата на стаята , усетих студенината на металната част и щях съвсем да откача.

Явно от абсолютната уплаха и страх , който изпитах буквално си влетях в тялото обратно и отворих очи със сърцебиене и все едно съм бягала .

С това кратко пътуване , завършиха съзнателните ми пътувания . А другите странни сънища и места , кудето съм ходила , не мога да кажа , че са така съзнателни . Разбира се имала съм нагласата и съзнанието за това , но нищо повече.

Пак искам да подновя тези си занимания . Но все достигам до сърцебиенето и все имам чувството , че кой знае какво ще стане .

Може би защото Пако Рабан , да речем пък казва , че са опасни тези астрални пътувания , че има възможност и да не намериш пътя за обратно. Може и да се скъса сребърната нишка , която те държи свързан с материалното ти тяло .

Но като си лягам все си имам едно наум . :D

Така или иначе се настройвам за пътуване :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм чела Пако Рабан, но Монро казва, че няма никакъв риск да се скъса сребърната нишка, ако не ти е дошъл часът. Опитай се да преодолееш страха (това е всъщност и предпазната бариера, нали). Четох някъде, че може да се случи да ти хареса някое място и сам да пожелаеш да я скъсаш, но това не е препоръчително, защото е равносилно на самоубийство.

Аз все пробвам, пробвам ... :unsure: Май не ми се удава в градската среда, трябва да се усамотя някъде в планината ... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...