Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Опитности извън тялото (ОИТ)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За тези, които се интересуват от темата - след прочитане на няколко книги по темата и дълго търсене на информация, мнения и свидетелства в Интернет теоретичната подготовка при мен е към края си, започвам да правя практически опити.

Между другото намерих една програма, Brainwave Generator която генерира звукови вълни с подходящи честоти, които подпомагат процеса на медитация и излизане от тялото. Ако някой реши да я пробва, по-добре да я качи от торентите, защото пробната версия от авторския сайт има някакъв проблем и блoкира още в началото на инсталирането.

Още за синхронизирането на двете мозъчни полукълба The Monroe Institute

Линк към коментар
Share on other sites

При мен най-удовлетворителните преживявания са били не извън тяло - макар че при тях усещането за обособено тяло и изобщо личност избледнява, засенчено от някаква едновременна екстатична "експлозия" във всички неща... сякаш истинската им същност е радост и нищо повече... сякаш проблеми няма и никога не е имало. (Ама като се върна, пак си ги има проблемчетата и даже се чудя какво е било онова - дали не се отделят прекалено много ендорфини в тези моменти). Иначе спонтанно съм "излизал", но това е някак си по-фрагментарно преживяване и затова не ми се струва толкова "духовно". Единствените месеци, когато наистина се стремях към излизане, бяха след бързо последователната смърт на няколко близки хора - а пък тогава връзките бяха насън, но приличаше на излизане - за разлика от обичайните сънища тези бяха много ярки, разговарях с покойниците, без те да си мърдат устните, а и те ми казваха неща, които се сбъдваха... освен това, изглеждаха по-млади, все едно към 30 и няколко години като съм ги виждал. След това се случваше нещо, което никъде не съм го чел като явление - сякаш за "превключване" попадах отначало в едно съвсем тъмно (но не страшно - а "кадифено") и тихо място, без никакви сигнали от сетивните органи и едва след това постепенно се събуждах. През цялото време на съня си спомнях и всичко от будните си преживявания, знах, че спя еди-къде си и ще се събудя точно там... Толкова много разлики (някои може и да съм забравил), че не мога да сбъркам това с обикновен сън. И все пак - каква е била ролята на тези състояния? Накрая тези образи ми казаха, че не е добре да се прекалява като се говори със заминали си хора и оттогава не са се появявали. Не мисля, че сега жадувам за такива преживявания, много повече ми се иска да можех по-добре да интегрирам духовността си в тялото и всекидневието.

Линк към коментар
Share on other sites

За програмата на Теодора, много бих искал да ви препоръчам сериозен подход към евентуално решение за ползване - просто замислете се истински.

Линк към коментар
Share on other sites

Ееее, замислям се, и още как. :huh: Тази програма ми прилича на лекарствата на конвенционалната медицина - въздействува на симптомите, а не на същината.

В тази връзка нещо ме кара да се замисля и за мобилфонските антени, но не ми стигат техническите познания там. :1eye:

Намерих даже и списък с различните честоти, на какво състояние отговарят и на какво благоприятствуват.

Излагам го само като информация и споделяне на опит, с надеждата някой да притури свое инфо, съвет или мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Единствените месеци, когато наистина се стремях към излизане, бяха след бързо последователната смърт на няколко близки хора - а пък тогава връзките бяха насън, но приличаше на излизане - за разлика от обичайните сънища тези бяха много ярки, разговарях с покойниците, без те да си мърдат устните, а и те ми казваха неща, които се сбъдваха... освен това, изглеждаха по-млади, все едно към 30 и няколко години като съм ги виждал.
Това според мен си е било чиста проба ОИТ.

И все пак - каква е била ролята на тези състояния?

Ами сигурно си тъгувал много за тях и затова са идвали в съня ти.

макар че при тях усещането за обособено тяло и изобщо личност избледнява, засенчено от някаква едновременна екстатична "експлозия" във всички неща... сякаш истинската им същност е радост и нищо повече... сякаш проблеми няма и никога не е имало. (Ама като се върна, пак си ги има проблемчетата и даже се чудя какво е било онова - дали не се отделят прекалено много ендорфини в тези моменти). Иначе спонтанно съм "излизал", но това е някак си по-фрагментарно преживяване и затова не ми се струва толкова "духовно".

От това което научих, събирайки информация, е че тези астрални пътувания могат да помгнат много за подобряване именно на живота ти във физическата среда. ОИТ не са моменти на екстатични или еуфорични състояния. По време на ОИТ пътуваш безгранично в различни светове, контактуваш с по-развити същности, получаваш информация и съвети относно проблеми, които те мъчат, влияе благотворно на евентуални здравни проблеми, разширява неимоверно кръгозора ти, позволява връзка с Акаша и много други. Бих казала, че е точно толкова реално, колкото и физическия ни живот, ако не и повече.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: много често летя на сьн но скоро ми се случи нещо интересно седях на терасата и гледах танца на падащите листа от дьрветата , в един момент всичко около мен се смали като че ли се отдалечи от мен нещата около мен станаха малки и аз се издигнах над блока а живея на 2 етаж . Ушите ми зажужаха странен звук но се уплаших след това съжалявах че съм се уплашила но.......... :thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

Започвам да се убеждавам, че астралното пътуване си е съвсем естествено свойство на човешката природа, на което му предстои да се развива, или просто трябва да си го припомним? На няколко пъти попаднах на статистики, които сочат, че на всеки човек (или на 90% от хората, не и спомням точно) му се е случвало най-малко веднъж в живота ОИТ. Като изключим сънищата разбира се, които ми се струва че са също астрални реалности.

А пропо на честотите, използувани за влияене върху мозъчната дейност и организма, си мисля как ли ни въздействуват всички тия машини и мотори, които използуваме, всичкото това пърпорене и бръмчене на компютър, хладилник, коли, радио, ТВ, озвучителна техника и прочее? Сигурно не много добре. Аз лично развивам все повече и повече нетърпимост към изкуствените шумове. Но Brainwave Generator ще го пробвам от любопиство, така и така съм си го качила и инсталирала вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата са астрално-електрическо разтоварване на мозъка. Но астралното тяло насън попада в астрални виртуалности, а не реалност - има тънко разграничение.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, на мен ми е по-лесно да възприемам всичко като реалност. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

До сега не съм писала тук, но ми се случват странни неща. Доста съм мъничка(е, не на 10) и ми е много страшно, но и любопитно и май любопитството надделява. Често осъзнавам какво се случва около мен докато спя, а в същото време сънувам нещо. Например една сутрин сънувах нещо-което не помня-и усетих как мама ще ме събуди и то стана веднага. Усещането беше странно, но не като истинско изживяване, нито като сън. Дали това е ОИТ? Не съм се занимавала с "магия", обаче ми се случват и други неща (телекинеза, телепатия...) :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би тук има хора, които разбират повече по конкретния ти въпрос, но аз съм сигурен в едно - не бързай да се показваш пред хора и нерорасли учени с тези способности. Хвани някаква стабилна духовна система или поне живей по-здравословно, тъй като по-фините енергии се повреждат или извращават правилната си посока от масово водения сега начин на живот!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично развивам все повече и повече нетърпимост към изкуствените шумове. Но Brainwave Generator ще го пробвам от любопиство, така и така съм си  го качила и инсталирала вече.

Засега не мога да приведа статистически доказателства за това, но имам съображение и някакво особено усещане, че тия уреди не са за препоръчване, най-малкото би следвало да се избягват масовите експерименти с тях. Състоянията на съзнанието следва да си идват и отиват по естествен път, когато човек е готов правилно да ги развие, интерпретира и насочи към конструктивна употреба. Някои си мислят, че чрез апарати и наркотици и боклукчия могат да изстрелят в "нирвана", но това според мен е съвсем друго състояние, постигнато при това със средства, които задържат, вместо да ускоряват естествената еволюция на съзнанието.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Телепатията ми до сега се ограничава до това да предвиждам какво ще кажат учителките, но не винаги. Телекинезата, дори не съм сигурна, но бях уплашена и извиках тати, а той не знам защо опита да го направи и даже стана по-умело. Реакцията му беше: "Хе-хе! И аз мога!", което беше доста объркващо. От тогава не съм говорила с него за това. Обаче аз не правя нищо особено. Веднъж мръднах едни хартиени елхички, опитах да ги завъртя, но направиха само пулокръг. А за онзи "сън"? ОИТ ли е? Благодаря за отговора, но честно казано ме уплаши. Има ли нужда от притеснение?

Редактирано от natalyn
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се занимавала с "магия", обаче ми се случват и други неща (телекинеза, телепатия...) :huh:

Щом не си си имала работа с магии, значи няма от какво да се плашиш. :) След като тези способности са се проявили в теб от само себе си, значи са си твои. :sorcerer: не се плашим от нещо, което е наше, нали :dancing yes:

Явно си ги заслужила от предишен живот и сега ти се дават. Не се бори с тях, не ги отхвърляй. Ако се опиташ да го направиш-те още повече ще упорстват. Както мислите в ума-стараем се да не мислим за нещо лошо, а то се загнездва все по-силно. Ако обаче се опитаме да приемем ситуацията такава каквато е, тогава нещата се променят. Тогава отпускаш и конфликт в теб не се създава. Това е по-добрия вариант. Имам познати, които владеят тези способности и си живеят съвсем нормално. Нищо страшно :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

До сега не съм писала тук, но ми се случват странни неща. Доста съм мъничка(е, не на 10) и ми е много страшно, но и любопитно и май любопитството надделява. Често осъзнавам какво се случва около мен докато спя, а в същото време сънувам нещо. Например една сутрин сънувах нещо-което не помня-и усетих как мама ще ме събуди и то стана веднага. Усещането беше странно, но не като истинско изживяване, нито като сън. Дали това е ОИТ? Не съм се занимавала с "магия", обаче ми се случват и други неща (телекинеза, телепатия...)
Може би тук има хора, които разбират повече по конкретния ти въпрос, но аз съм сигурен в едно - не бързай да се показваш пред хора и нерорасли учени с тези способности. Хвани някаква стабилна духовна система или поне живей по-здравословно, тъй като по-фините енергии се повреждат или извращават правилната си посока от масово водения сега начин на живот!

Съгласна съм с Добромир. Хората все още не са достигнали до онова ниво на съзнание, за да приемат изживяванията ти за нещо нормално. Винаги ще ги пречупят през собствената си гледна точка и ще се опитат да те убедят, че си най-малкото болна. И аз съм имала подобни изживявания и когато ги споделих с близките си, започнаха да ме убеждават, че трябва да отида на лекар и да се лекувам. Но това в крайна сметка е живота - низ от опитности - радостни и тъжни. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами в такъв кокошарник явно живеем, че за най-важните въпроси трудно човек може да срещне разбиране - точно от хората, които би следвало да го проявят, т.е. повечето от близките, лекарите и психолозите биха навредили, вместо да помогнат в разни критични за здравето, душевното равновесие и духовното развитие проблеми... Даже ако човек иначе си е горе-долу добре - какъвто може би е този случай - те ще вземат да се вайкат, че има нещо или - другата недобра според мен възможност - ще се опитат да завербуват съответния "феномен" чрез обещания за пари и слава.. След време естествено се разбере, че парите отиват главно при организаторите на шоуто, а славата носи повече горчивини на собственика си... Аз се сещам само за едно единствено градивно направление на тези способности - ако и доколкото могат да послужат като импулс към духовен растеж - в Съзнанието, а не само в енергиите, управляващи по-грубата материална природа...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз се сещам само за едно единствено градивно направление на тези способности - ако и доколкото могат да послужат като импулс към духовен растеж - в Съзнанието, а не само в енергиите, управляващи по-грубата материална природа...

Ами така и направих, но ми е тъжно, че някои от близките ми все още ме смятат за болна и постоянно ми напомнят, че трябва да ес лекувам. :feel happy: Може пък да е за добре :)

Линк към коментар
Share on other sites

Някои си мислят, че чрез апарати и наркотици и боклукчия могат да изстрелят в "нирвана", но това според мен е съвсем друго състояние, постигнато при това със средства, които задържат, вместо да ускоряват естествената еволюция на съзнанието.

И аз имам същото усещане, че не е много естествено да се използуват машинки. То е все едно като да използуваш дрога или нещо подобно. Обаче от това което прочетох за института Монро, става ясно че бизнесът работи и "изстрелванията" чрез Хеми Синк - съвсем реални.

Линк към коментар
Share on other sites

Телепатията ми до сега се ограничава до това да предвиждам какво ще кажат учителките, но не винаги. Телекинезата, дори не съм сигурна, но бях уплашена и извиках тати, а той не знам защо опита да го направи и даже стана по-умело. Реакцията му беше: "Хе-хе! И аз мога!", което беше доста объркващо. От тогава не съм говорила с него за това. Обаче аз не правя нищо особено. Веднъж мръднах едни хартиени елхички, опитах да ги завъртя, но направиха само пулокръг. А за онзи "сън"? ОИТ ли е? Благодаря за отговора, но честно казано ме уплаши. Има ли нужда от притеснение?

Аз бих те посъветвала даже да се упражняваш съзнателно и да ги развиваш тези дарби - това са "технологиите" на бъдещето. Чудесно е че не си само ти в семейството и можете да си обменяте опит. ОИТ най-общо се нарича излизането на астралното тяло от физическото, съзнателно или несъзнателно. Същото се случва и по време на сън. Най-добрата книга която прочетох досега на тази тема е книгата на Sylvan Muldoon и Hereward Carrington "The projection of the astral body", само не съм сигурна дали е преведена на български.

Линк към коментар
Share on other sites

Да може и тати да прави такива неща, но не съм сигурна, че трябва да споделям с него. По-скоро говорих с мои приятелки, които могат нещо подобно, и те също ме посъветваха да го развивам, но пак не съм сигурна, защото след подобни неща се чувствах изморена.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм се чувствал не само изморен, но и с усещането, че правя нещо нередно с каквито и да било "сидхи" като се занимавам. Имам един въпрос към всички: възможно ли е още да не сме готови правилно да употребяваме обикновените земни енергии и закони, а в същото време да го можем това овладяване с по-висшите? Ако не, значи древните духовни учения имат право, че трябва да се тръгва постепенно с етична школовка и пречистване на тялото и енергийните канали. Ако да, тогава всеки с предразположения към свръхнормални сили ще трябва да си ги развива както му скимне и без да го е грижа за смисъла на живота, служението на човечеството и собствената цялостна хармония.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...