Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Случайности, съвпадения, поличби


Recommended Posts

Има ли ги...или не...

Вярвате ли ..или не...

Какво са те всъщност......

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Елия, според мен ги има и аз вярвам в тях. :)

Имал съм много случаи, когато точно чрез интуитивни прозрения и поличби съм избирал пътя си.

Какво са? Има разни теории и разни видове поличби или знаци. Когато човек трябва да направи избор в каква посока да поеме, те се появяват като естествен процес, за да помогнат да вземем най-правилното, от гледна точка на Природата, решение. Често обаче ние не ги забелязваме. За да ги видим ни трябва по-силна интуиция, и леко повдигане нивото на съзнание, на вибрация. За тази цел трябва да се оглеждаме, да сме нащрек или както се казва, да сме будни. Понякога поличбите идват като проблясъци или под формата на дребни на външен вид събития. Поради повдигнатото ни вибрационно/енергийно ниво обаче, ние ги виждаме като знак. В този момент човек прави връзка с висшата си същност и интуитивно разбира, кое е най-правилното решение за дадения момент. При засилена духовна практика, знаците започват да идват все по-често и да стават все по-ясни. В един по-напреднал етап от Пътя, няма нужда от знаци, а директно в съзнанието идва отговор на търсения въпрос.

В случай, че не забелязваме знаците, можем да си помогнем с методи/науки като астрология, радиестезия, сънуване, отваряне на книга с въпрос и концентрация и т.н. Друг начин е да се опитаме да повишим вибрационното си ниво отваряйки се към живота и изпълнявайки духовна практика всеки ден. Малко по малко такава практика ще помогне за изчистване изцапаните очила на живота и ще започнем да виждаме по-яно знаците и пътя, към който сочат. Но не трябва да се забравя, че всичко това са само споматателни средства, за да може да познае човек себе си. Както се казваше в една книга: Цялата Вселена съдейства на човек, който следва Личната си Легенда.

Добре е разгледан въпроса за знаците в книгата "Селестинското Пророчество" от Джеймс Редфийлд. Ако не си я чела препоръчвам ти я. Имах интересни преживявания докато я четях и практикувах.

Както се казва в Кибалион: Случайността не е нищо друго, освен името на Закон, който все още не е познат.

И за да потвърдя с личния си живот, че Вселената винаги откликва на нуждите на децата си, ще ви кажа пресен случай от днес. От вчера, от както открих тази тема, мисля по нея и си задавам въпроси. Днес в предаването "На кафе", двама психолога и още няколко човека говориха точно по въпросите, на които търся отговор. Това не е ли една щастлива "случайност"!?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Че ги има - има ги! Ние винаги ги виждаме, но не винаги ги разбираме. Не са естествен процес, а причиннени от нашите симпатизиращи духове, които се стремят да ни насочат в правилният път.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Както се казва в Кибалион Случайността не е нищо друго, освен името на Закон, който все още не е познат.

Привет :rolleyes:

И аз вярвам, че няма нищо случайно и това често ми се доказва в ежедневието.. Като прочетох този цитат за случайността се сетих за един друг, който също смятам, че ще ви допадне :)

"Случайност" е псевдоним на Бога, когато той не иска да се подпише с името си!

Поздрави :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

СЛУЧАЙНОСТ - етимология: корен -луч-, представка "с" - също като съюза "С" е със значение "събиране на едно място, обединяване, съединяване, концентриране".

Няма да изпадам в подробности, макар че това за корена на думата ще ви е интересно...Вкратце - случаят или случайността е възлов момент. Случайност означава съвпадение.

Няма случайни неща.

Предлагам темата да е мястото, в което да споделяме примери от живота, засвидетелствани "случайни" събития, срещи. Разпознавате ли посланието на "случайността", какво ви е донесла, защо понякога нещата се случват както трябва, помага ли, насочва ли...

Аз имам лични примери много, но ще е хубаво да чуя вас - Знаещите, Питащите, Търсещите. Нека си поговорим.

Е, на ход сте

Ваша лингвистка: Милкана :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Случайността е функция, в координатната ос, това може да се нарече пресечна точка между две или повече линии...Всяка от линиите следва своето развитие и прогрес в тази координатнта ос, съобразно законите, валидни в за координатата; имаме начало- мъртвата точка в координатата, там където вертикалата и хоризонталата се пресичат, там, в тази пресечна точко е нулата- нищото, от което започва всяка една проява- нужни са само две зададени точки, за да имаме придвижване от нищото към новата точка...

И така, всички линии изхождат от нищото, закона на началото е всеобщ, там, където линиите се пресичат се образуват също пресечни точки- те са толкова нищо, колкото и нещо....въпрос на осъзнаване. Само си представете, всяко пресичане на две линии може чрез волята да стане подобие на основната координата, и да стане начало за нова изява....

Вертикалната основна линия в координатата е израз на ума, хоризонталната- израз на любовта; или нагоре- мъжко начало; хоризонтално- женско начало...

Каквото и да напиша тук, едва ли бих надминал великолепието на изказа на Кандински, в неговия труд "Точка и линия в равнината", от който, макар и индиректно, може да се осъзнае що е случайността...и как да я използваме разумно и творчески...

Препоръчвам на всички това четиво, и като го четете, купете си скицник и моливи, водете си записки, но не с букви и думи, нарисувайте си записките....

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вяра в духа и дух във вярата- дори и на принципа на пълната случайност един съвършен човек (тяло и дух в едно) може да постига успехи. На мен ми са се случвали такива неща, но нали не съм съвършен (тяло и дух в едно),

просто не разбрах откъде ми е дошло. Пример- веднъж просто поисках нещо да се случи и то се случи при шанс 8000:1. Не е ли абсурдно. Но да знаете, че това беше в момент, в който почувствах как духа ме обладава и съзнанието ми е слабо и се пречупва- бях доста неадекватен като резултат. А как ми се иска, ИСКА МИ СЕ!!!, ден като онзи да ми беше ежедневието. Аз нощта преди въпросния ден се опитах да достигна душата си чрез съзнанието и се почувствах както никога преди- неописуемо е - така че онази случайност явно не беше случайност. Помагаше ми любовта да открия един човек- ето, че си го казах. Сила е любовта, може би любовта не е нищо по-различно от духовна връзка, която винаги може да помогне да две души да се открият.

Нямал съм приятелка и не съм на ти с любовта, но съм я усещал и...да!- велико е. Аз търся някакво съвършенство във връзка мъж-жена, но това си е изгубена кауза направо - шанса е 999999999999999999999999999999:1. А сега да я видим любовта какви магии може- точно това ми е бариерата- вярата ми се пречупи- а с какво започнах- "Вяра в духа и дух във вярата" - сега докато писах това и разбрах грешката си. Е, ако си върна вярата...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Милкана !

И аз като тебе мисля, че случайности и съвпадения няма на този физически свят. Разсъжденията ми са много простички, а надявам се и логични.....

Всяко едно действие тук на планетата Земя е обусловено от такова в Астралната и Ментална сфера на живота ... най-малкото като чувство и мисъл предизвикващи действие. С други думи първо се случва "там горе" и тогава "тук долу". Ако имаме необходимото познание за езотеричните и духовни светове и сфери на живот "случайностите" които ни се случват ще бъдат ограничени от познанието ни по съответните светове и възможността ни да действаме съзнателно в тези светове. Връзката е обратно пропорционална. Колкото повече знаем и действаме съзнателно в езотеричните и духовни светове, толкова по-малко случайности ще ни се случват. Защото може да имаме познание , но да нямаме възможности от различно естество за противодействие на случващото се събитие.

Според мене случайността е продукт на незнанието ни и неумението да действаме в невидимите за физическия свят области на Живота като Божествено Битие.

Добра тема е пуснала Милкана като питащ за обсъждане и един търсещ й отговори каквото знаеше..... :feel happy:

Струва ми се добре обмислена .... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Ето на мен какво ми се случи и мисля, че е свързано с темата.

В първият учебен ден, като студент влизам за първи път в ауата за някъква лекция, вече не помня каква беше. От последните редове, където бях погледа ми се спря на едно момиче. Един вътрешен глас ми каза "Ето тя ще е".

На първото упражнение на групата, към която бях зачислен сядам до същото момиче, оказа се, че сме и двамата в тази група. След няколко мои опита за по-близки взаимоотношения получих отказ, с което нещата между двама ни замряха за четири години. На петата година без да правя каквито и да са усилия се ожених за същото момиче.

В тази житейска история има съвпадения и случайности.

На кой беше този глас?

Имам чувството, че моята съдба беше предопределена, а също и вътрешно усещане за кармична връзка и духовна зависимост.

Може би съм чул моят ангел хранител.

Възможно е, както казва Иван това да се е случило първо "горе" и след това "долу".

В заключение искам да кажа, че случайностите определят нашите съдби, защото в своята си същност те са с духовен произход.

Линк към коментар
Share on other sites

Да разкажа и за една "случайност" в моя живот:

Преди години имах един познат, даже не и приятел, с който се виждахме много рядко, абе на практика 2 - 3 пъти в годината, защото живееше в друг град, по-често се чувахме по интернет. Не знам как се завъртаха разговорите ни, обаче винаги когато говорехме за нещо важно, той се сещаше за някакъв свой бивш стар приятел, с който се били скарали и т.н., разбира се имаше връзка с темата, а не самоцелно. И много пъти повтаряше-"Странно, но като говоря с теб, защо все за Х се сещам, извинявай че все ти досаждам!" Веднъж когато се видяхме, той пак се сети за този свой приятел и даже му спомена името. Не знам защо така се стреснах от това име, направо получих сърцебиене и някак си разбрах, че този човек е важен за мен по някакъв начин. Обаче си позволих да отхвърля тази идея.

След време се опитвах да издиря по ICQ един стар познат от студентските години и след като му пуснах първото име на търсачка и излязоха резултатите, какво да видя - на първо място се мъдреше името на онзи приятел, за който ми говореше моя познат. Е, този път наистина разбрах че повече не трябва да се правя на разсеяна и го заговорих. Сега, години след това, мога да кажа, че това не само е най-добрият ми приятел, но е човека, който ми е най-близък по душа. Но не ни е било лесно, даже напротив-минали сме през какво ли не заедно.

Така че когато трябва да стане нещо, ни се напомня ако се разсейваме, за да не пропуснем нещо важно! Лошо е , ако чакаме да ни падне керемида на главата и чак тогава да се размърдаме :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ами,какво да кажа....Истината е,че и аз като повечето от вас съм преживявала странни съвпадения,срещала съм хора които имам усещането че ги познавам от доста отдавна.Или когато отида на някое непознато място да имам усещането,че вече съм била там.И т.н.........

Много такива примери мога да дам.Във всеки случай знам,че никой не е попаднал на този свят просто така.Знам ,че има някаква трансформация на енергия.Но как и по какъв начин-това не знан.Просто го усещам...... :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето какво ми се случи наскоро - седяхме си с едно момиче в гората в Родопите, под един хубав Бор, върху игличките - като върху килим! Изведнъж чуваме шум - точно на борът пред нас, така че да не можем да не ги видим, на самият му връх, приплясват с криле два Сокола, или Орли, нещо от сорта-много хубави птици с големи силни крила. Бяха един върху друг и правеха Любов. Дори си поговориха малко на техен си език. След малко дойдоха ято черни гарвани и започнаха да се въртят около Соколите, да ги нападат, така че милите птици просто отлетяха надалеч и нависоко, там където гаргите не можеха да ги достигнат. Същата нощ с това девойче спахме в хотел, по-скоро хижа наблизо - разбира се, през нощта се прегръщахме... Около 2 часа през нощта точно пред нашата стая дойдоха група ловци, с пушките си и някакъв дивеч, накладоха огън и започнаха да пият и говорят на висок глас и събудиха цялата хижа ... Хм...:):1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Случайности няма. Любима фраза имах като по-малка - случайно съвпадение :D

И аз ще покрепя с една историйка.

Имах прителка от друг град с която много се обичахме но ужасно рядко се виждахме и като попораснахме съвсем загубихме връзка, но аз толкова исках да я видя.....

Заминах за село при баба ми. Там не излизах , почивах си от шума в големия град. Последния ден от престоя ми реших да отида да пийна нещо с две съседски момичета, те пък ме запознаха с едно момче, което ми предложи да отскочим до Града , там отидохме в едно барче. Още на вратата очит еми се спряха на едно момиче с ролкови кънки-сервитьорката, която се канеше да си тръгва......... и изведнъж: КАТЯ!- това ти ли си!!! Толкова се зарадвах и тя също, беше невероятно- да я срещна на 500 км от вкъщи, без въобще да очаквам :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ако бях отишла 10 мин по-късно тя щеше да си е тръгнала ,но по волята н аедин съвършен план ние се срещнахме. Случайно съвпадение!! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Когато всичко се подреди в невероятен ред, за да се усмихнеш и си кажеш :"Слава Богу че стана така"- това питам случайно ли е ?( или е нагласено о т Някой... :hmmmmm: ?)

И коя е обратната дума на случайността.... :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Как ви се струва - защо стана днес в определен час и при определено събитие земетресението в София? Какво иде да ни рече? Не мислите ли, че това е гласът на Земята, на която живеем и този глас отправи своето предупреждениел Не ви ли се струва неадекватно, казано иначе - подигравателно, Дворецът, създаден с мисълта на посветените в светлината, да посрещне и събере хора с други мисли и желания, вървящи напреки човешката харвмония и разбирателство?

Поличба ли бе това земетресение, съвпадение ли, случайност ли ?

Линк към коментар
Share on other sites

Знаем, че случайностите са промисъл на посветените от светлината обитатаващи Двореца и възпротивили се чрез труса идващ от недрата ...

Линк към коментар
Share on other sites

Като изхождам от това, че за всяко действие си има причина :yinyang: мисля, че няма случайни неща. Това земетресение беше странно, защото не беше продължително а само тръсна за момент, но така че да се усети. Сякаш, за да напомни колко сме нищожни всъщност :hypocrite:. За сетен път ни доказа колко е велика природата и да не забравяме Създателят и ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Може би ще изпадна в подробности, но земетресението беше усетено само в югоизточните части на София. Офиса ми се намира до Руското поолство и там се усети много силно!

То се случи по време когато се провеждаше срещата в НДК и имаше митинг на Атака.

Не зная дали е поличба, склона сам да мисля, че е задвижена енергия влизаща в резонанс срещу тази на човечеството.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...