Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Пако, прочетох постинга ти в all.bg форумите, към който си дал линк. Наистина е много стойностен и много мъдрост си вложил! Благодаря ти! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хайде пак да се включа във вечно актуалната и така привлекателна за разнищване тема.

Латинко,

няма мъж който да не говори на настоящата си парньорка за обиди, неуважително отношение, атаки или изневери от страна на предишни партньорки. По този начин той 1. намира оправдание за това, че се е разделил с тях, обвинявайки не себе си, а тях и 2. казва на партньорката си: "виж, ти не си като тях, затова съм с теб, ти си на по-високо стъпало, ти ги превъзхождаш, ти си след тях. Жената иска да чуе тези приказки, въпреки че обострят вниманието й - "ами ако и аз попадна сред онези т.нар. бивши, ако и аз стана един ден лоша и обвинена?". Аз лично съм попадала веднъж в тази ситуация, изобщо не си и бях помислила, че ще се стигне до там, ама ей ме на, за един човек от година време съм в лагера на жена с пороци /поведенчески неприемливи качества/, която той е отхвърлил. И за мен един ден той ще говори /или вече говори/ на някое миловидно създание каква съм била недостойна. Оказва се, че всичко това е въпрос на гледна точка. Интерпретираме хората както на нас ни е угодно, доста често не особено обективно. Когато сме с някого, сме склонни да си затваряме очите, да го приемаме, защото сме го избрали и го обичаме, пристрастни сме.

Започваме да си помагаме един на друг, като по този начин гледаме да се оформим по взаимен образец - да се нагодим за съвместност. Може да стане така, че ако например единият има поведение-морален образец, другият започва да прави всичко възможно, за да се напасне към модела на партньора си, с цел да го има и да го задържи, поне докато успява да се вмества в рамките. И обратното е възможно - единият е със силно развита сексуалност, а другият, за да не бъде отхвърлен или заместен, започва да се проявява също като активен. Докато един ден не му писне.

Доколкото ми стана ясно никой от разписалите се тук не се е отказал от секса. Всеки го прави, в различна степен и различно често. Само че - внимание!!! Моля ви, не обвинявайте себе си или партньора си, че правите секс. Щом го правим, нека е с любов, с отдаване на секса и на другия, за да има адекватно удовлетворение от тая ...да я наречем дейност. Ако ще се обивняваме после и по време на акта, само ще се блокираме. Разбрахме вече, че това не е лошо занимание, стига да не води до емоционални наранявания, обиди или до предаване на болести. Между другото, като споменах предаване на болести, се сетих, че един приятел ми каза, че при наличие на повече от един партньор за момента, става смесване на аурите и преплитане на карма. Така че не само полови болести могат да се предават, но и много по-опасни неща, последиците от които са като бомба със закъснител. Махмурлукът е в кърпа вързан :), че и по-лошо.

Сексът е изкуство. Посвещаване. Но само когато се прави с разбиране и уважение. Тогава става възможно преливане на енергиите, циркулация от единия в другия, сливане. За да стане възможно подобно състояние, се изисква посвещаване на един човек, изучаването му, откриването му, обичането му.

Според мен една от основните ни задачи като хора е да се научим да работим със секса. Той е голямо предизвикателство, носещо много пречки към духовното израстване, и не случайно сега сме именно хора. ние нямаме размножителни периоди, а сме надарени с воля и разум. Ние сами слагаме ограничения и вземаме решения. За да служи секса на нас, а не ние на него.

Линк към коментар
Share on other sites

Пако, прочетох постинга ти в all.bg форумите, към който си дал линк. Наистина е много стойностен и много мъдрост си вложил! Благодаря ти!  :yinyang:

Радвам се, че ти е харесало!

Милкана, хубаво пишеш, сигурно всичко дет викаш през товйте очи е така. Ма ми е интересно никой ли не се замисля над това, че се мисли прекалено много за секс? Секса е това секса онова? - Е кво от това? То почне ли много да се мисли над нещо, рано или късно ще ти се доака и кат няма къде другаде, баш върху него се изхождаш! Интересно ми е много темата, обаче не мога да разбера - аджеба какво общо има една естествена нужда със куп обяснения? Данеби нуждата храна да и трябва такова нещо? Или пък може би това, че човек въздига на пиедестал нещо в много ценно? Или пък говорейки така специално за него го прави повече от това което е?

Аз няма да спра да се чудя, за какво има да говоря кат ми се яде? Усещам нещата ям, имам връзка с тях и си избирам тва дет е за мен - какво по просто от това? Но някой "интелектуалец" ще каже: О храната е специален ритуал, в който човек приема божията любов! - Не знам, хора всякакви мисли и чувства също. Кво има толкова да се мисли как?! Ми то само това и чака тъмните същества, да те видат, че се чудиш, за да те фанат, те с мисли фащат не с чувства. Кат овъртиш добре мислите си чувствата сами ще поискат онова дет не е за теб!

Не как, не защо го има и от къде е. Ясно е, че всичко е толкова сложно, че с нашият примитивен ум няма да го разберем. Смятам, че адекватният въпрос за нас е: От де ни дойде да се бъркаме там дет не ни е работа?

Бог си е създал всичко съвсем естественно, природата не умува кат нас "ами да порасна ли толкова, не може би не, защото оня бор ще ме задуши, ух,ама пък тази бреза къде се намери да е тук"...

Ума ни е да даден да се развиваме, да помага правилно да чувстваме, да изпозлваме енергията си. Жената отбра онази ябълка, не защото тя поиска, а щото Ума и я излъга "ами ако". Ами ако? И кво от това? Ако имам целият свят и всичко пред мен се кланя, ако съм най добрият "пръч" всички жени по мен одат? - Какво от това? Нали аз ще си бъда! Туй е цялата работа, в помията на ливадата или на планитат все ти ще сди бъдеш! Дет ти е мястото там ще седиш.

Нека Бог мисли как оня те излъга, нека Бог мисли как стана това, и нека Бог мисли от де дойде! Ти си мисли за това което си - аз така правя :)

Благодаря за вниманието и търпението!

А и Милкана, не към теб го адресирам, но размислите ти ме подбудиха!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо срещу мен, то е ясно. На мен също ми е идвало да сравнявам секса с другите естествени нужди. Има една съществена разлика: храната, отделянето са функции, засягащи даден организъм, сам по себе си. Докато сексът се осъществява от двама едновременно. Като при скачените съдове.

Говорим за секса много, защото е част от нас, не ни е базразличен, нито пък забранен, отхвърлян е и отричан, заклеймяван и хулен, въздиган в култ - защото го разбират хората криво. Има го. Има много неща на този свят. Всеки си прави избора и избира приоритетите си. С-без-малко-много-с един- с повече от един...Добро е, когато е в хармония, когато има баланс. Ако намериш златната среда, значи вече си постигнал много. Другото е...загуба на равновесие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Пако! Чудиш се какво толкова му мислим на секса. Ориентирай се още малко къде си попаднал - в Портала за съзнателен живот, а тук бъка от такива, дето искат да осъзнават и несъзнателното. Обаче аз лично ги разделям нещата. В леглото какво да му мисля - трябвало е да мисля преди това. Даже не ми беше идвало наум да се моля там, както наскоро писа Орлин. Една неправилна молитва в леглото по-скоро би била кощунство. Както и не бих си позволила да чета свещена книга в тоалетната или с мръсни ръце.

С Милкана по принцип съм съгласна. Интересно мнение относно оплакването от бившите, не бях се замисляла в тази посока. Само дето не мога наивно да вярвам на мъж, който все още не ме познава да прави политика, че превъзхождам предишните жени в живота му. Пречи ми малкото интелигентност, която притежавам. По-скоро си мисля, че по този начин той предварително се застрахова и предупреждава: "Внимавай как ще се държиш! Такива са моите условия, това не мога да търпя, онова одобрявам! Не ме интересува чак толкова каква си, искам да бъдеш еди-каква си!..." Познавам мъже обаче, не един!, които не са си позволили пред мене да се оплакват от бившите си партньорки. Въпрос на такт, на морал, на възпитание, на интелигентност, на осъзнатост, на простителност, на доброта, на снизходителност, т.е. на житейска мъдрост. Некрасиво е когато се изгражда една нова връзка да се изсипва някаква помия, с какъвто и да било мотив. Или да се манипулира другия човек да се превърне в нещо, което не е и не желае да бъде, докато му писне? Нали искаме нещо ново и хубаво, защо да го мацаме с нещо старо и мръсно? Или да се правим на такива, каквито не сме от страх да не ни отхвърлят?!

Що се отнася до бившите, моята позиция е следната: Идеални хора няма, а и аз също не съм идеална. Просто не сме били достатъчно съвместими, затова сме се разделили. А може и да се каже: Така решил Господ! Знам ли? Хвърлям миналото зад гърба, гледам да се оправя за момента, а бъдещето е неясно и не заслужава прекалено замисляне от моя страна. Човек трябва да си пази енергията и да живее в настоящето, понеже то е единственото реално нещо от времето, поне за мене, незрящата ни напред, ни назад.

Що се отнася до проблемите в предишни връзки мисля, че няма лошо да се споделят с новия партньор, но без оплюване и осъждане на човек. Не е зле човек да има и някаква самоосъзнатост и градивна самокритичност, водеща до усвояване на житейските уроци и положителни промени в него самия. Няма полза все другите да са ни виновни. Както казва баща ми: "Всичко може да се каже, зависи как ще се каже!"

Линк към коментар
Share on other sites

На мен също ми е идвало да сравнявам секса с другите естествени нужди. Има една съществена разлика: храната, отделянето са функции, засягащи даден организъм, сам по себе си. Докато сексът се осъществява от двама едновременно. Като при скачените съдове.

Говорим за секса много, защото е част от нас, не ни е базразличен, нито пък забранен, отхвърлян е и отричан, заклеймяван и хулен, въздиган в култ - защото го разбират хората криво. Има го. Има много неща на този свят. Всеки си прави избора и избира приоритетите си. С-без-малко-много-с един- с повече от един...Добро е, когато е в хармония, когато има баланс. Ако намериш златната среда, значи вече си постигнал много. Другото е...загуба на равновесие.

Ми не съм съгласен.

Как омаловажаваш храната...храната си е също вид приемане-предаване с друг жив организъм. Секс на друго ниво. Сигурно малко детски звуча, но тук мисля че е подходящо. Хубаво е да се говори за секс, когато има нужда...а още по хубаво е да си помогнем, когато има толкова много нуждаещи се!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Пако ;)

Секса е естестен процес без който не можем - повече като общество, отколкото като индивиди. Може би поради това сме склонни да го асоциираме с неща, които са му съвсем чужди. Но това е свойство на ума - да асоциира едни неща с други... Да не би другите естествени процеси да не сме ги натоварили с несвойствено за тях съдържание? Т.е. тук отиваме повече към общи черти за съвременният homo sapiens отколкото към характерни сексуални характеристики. И най-вече на обществото ни, което много, ама много цени измислените от самото него неща и никак не се задоволява с вечните, безценни, мо затова пък общодостъпни и безплатни блага.

Т.е. дискусията отива малко накъм друга тема вече :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се моля по време на секс - защото не го смятам за нещо мръсно! По-скоро неутрално. Тъй и тъй губя енергия, поне да я губя в правилно направление - моля се на Учителя да ме огради от астралните същности, на които обикновено любовниците дават пиршество, моля Му се да вземе и използва отделената енергия за целите си и да ме благослови с присъствието си! На постинга на Пако в алл.бг ще отговоря какво чувствам от практически опит: да, естествен процес е - но както всеки друг може да бъде облагороден. Както пише Милкана - затова имаме Ум и разум, и свободна воля! Когато го правя с циркулация без да свършвам, усещането и по време на това, и след това е съвсем друго! Когато свърша като средно статистическа марионетка - след това усещанията ми са различни - тръгва една агресия и бяс в мен! Древните Китайски Императори са свършвали само когато са го правели за дете! А истинската сексуалност - тази на Душата - зпочва да се проявява истински едва когато човек съумее да прехвърли импулсите си на ментално ниво и редуцира физическия секс! Тук влизаме в сферата на алхимията и вътрешните практики, които стават силни и реални едва когато съумеем да направим това прехвърляне!

Скоро имах разговор с едно момиче за секса и стана дума за това защо във светлите школи - тези които ги водят Учители от КОсмически порядък - защо в тях винаги се изисква гореспоменатото прехвърляне и повече или по-малко целомъдрие? Аз дълго съм се чудил за това! Сигурен съм че не е зарадио някакъв морал - моралът е за слепите маси ! Свързано е със странното положение на планетат ни - с наличието на осъзнато зло - а такова нещо според тези висши Учители е рядкост в Космоса - има просто повече или по-малко организиран хаос! А тук цялата ни планет асе намира под ръководството на йерархия от същности и сили, които имат пряк интерес да ни държат на сляпо и да манипулират съзнанието ни максимално, с цел да се хранят с психичните ни сили - защото психичната енергия е храна за тях! Както и да е - в един по-нормален свят секса би трябвало да бъде съвсем съвместим със духа - той е пряк анегова проява в края на краищата ! Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Абе хора, извинете ме ма вече се оляхте! То па бива бива, ма да бехме изхабили таз енергия да помогнем на някоя душа - по-добре ще е от колкото тез дървени мъдрост! Има хора имат нужда от помощ, не от знание как да се ... !

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, Пако - тонът ти е меко казано неуместен! Благодаря за отделеното време все пак! Моето непретенциозно мнение е че именно за да имаме енергията, знанието и умението да помагаме на хората, трябва да сме осъзнаващи същества, които именно изхабяват тази си енергия за да помагат! Точно това и казвам. Именно секс. енергия е в основата на целият живот и прахосването и пряко води до невъзможност за помощ на другите. Аз не виждам нещо от написаното от мен да е в противоречие със желанието за помощ на божественото в човека. Все пак форум като този е именно място за осъзнати хора, или поне стремящи се към развитие на съзнанието си! За мъдрост не претендирам въобще! Говоря от опит и се старая да не филосовствам напразно! Пък и пиша преди всичко за своя собствена равносметка - ако те дразнят постингите ми - не ги чети! Мисля че мнението ти е извън целесъобразността на общата насока на темата! Секса е нещо твърде важно в живота ни - има пряка връзка с духовността. Сексуалните нагони са наша първична същност, която се намесва във всяка наша сфера и на всякакво ниво на сложното ни многомерно същество! Ти какво предлагаш - да закрием темата или да си говорим за "естествеността" на секса! За първото решава водещият форума, а за второто, нямам нищо против, но мигар живота ни, такъв какъвто го живеем, включително и секса е естествен? Не мисля така! Моля те, пиши по-културно и обосновано, за да можем да обсъдим позициите си като цивилизовани хора, а не да изпълваме пространството с вулгарности и цинизми Благодаря за вниманието и разбирането ти! Бъди здрав! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: ЕНЕРГИЯ си имаме преизобилно....времето и то е неограничено и ненормирано..."разнообразието" пиперливо в изказа е приемливо по принцип , докато не се превърне в "замерване безсмислено".

Пако, то и аз съм понякога от "благите" циници , на принципа ...с ромите по ромски, че да се разберем...допада ми естествеността ти и крайностите в които се хвърляш...Та да те попитам как всъщност преживяваш нежността в близостта на телата :)може и без проникване да е , нали :) зависим ли си много от енергията на жената :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен линк към темата от последовател на Свами Шивананда! http://www.sivanandadlshq.org/download/celibacy.htm

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

На запад битуват интересни мнения за духовността и връзката и със секса. Има всякакви мнения - от едната в другата крайност. Например когато западнякът чуе думата Тантра, веднага я свързва със секс и разни мистични за него сексуално-духовни похвати. Дали е така? Изследователите на тази наука откриват в нея неимоверно богатство от насоки и подходи, като сексът е само един от многото и аспекти. Постановките на Тантра - индийска и тибетска, както и Дао гласят следното: На един етап от пътя ученикът разбира че колкото и съвършен обмен да прави с партньорката си, нейната енергия не може да се асимилира в организма му и че загубата на собствената му енергия води до неминуем срив в продвижението. Тогава той открива другата жена - тази отвътре - която отдавна се е молела да получи повече внимание и сила. Нейните ласки са такива че не могат да се сравнят с ласките на външна жена. Тя не изчерпва, но прави човек по-силен. Тя е винаги вярна. За мъжът този вътрешен принцип е жена, а за жената - мъж. Когато човек осъзнае радостта от общуването с този вътрешен принцип, той с лекота е готова да пожертва обичайното търкане на две тела от противоположен пол. Наградата за това е безсмъртие и вечен живот. Новораждане. И оттам насетне започва истинският "Път" и истинската работа...

Това разбира се са само мои думи, но те описват достатъчно добре тантричното отношение. На запад се шири погрешно схващане за Тантра първо защото хората чуват нещата така, както искат да ги чуят и второ - лавината от псевдо гурувци - бизнесмени в тази област умело манипулират и експлоатират, заблуждават западняка в тази област. Дават му това което той търси... В класическите текстове на Тантра се казва че на ученика се препоръчва секс веднъж месечно..., същото препоръчва и Бабаджи на семейните си последователи...

Горното обаче се отнася до ученици, до хора със силен вътрешен зов и готови да го следват! Такива ли сме или не? Аз бих искал да съм такъв - засега е само стремеж. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Беше ми казано веднъж от приятел един, че когато се помиря с моя анимус /вътрешния мъж/, тогава ще допусна да дойде и да приема и външния.

Относно препоръчванията според мен не е важно колко често се прави секс, а да се прави с един партньор.

Сестра ми казала на вече порастналата си дъщеря да прави секс само с този, който ще й стане мъж /съпруг/. Естествено, че не би могла да знае дали ще се оженят, но трябва да е наясно със себе си по отношение на момчето. Ще разширя мисълта й: прави секс с този, който си готова да приемеш за свой съпруг, не се пилей на вятъра, щади себе си и другите, слушай сърцето си. Същото важи и като съвет за мъжете.

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо в мен силно ми подсказва че докато тръгналият по "пътя" не е трансформирал и извисил сексуалните си нагони в Любовни и не е редуцирал физическият секс - дотогава "пътят" си остава в сферата на фантазията и теорията - книжки, желание, но никога не влиза в реалните стъпки на "пътя". Казвам го по интуиция, едно вътрешно чувство ми го нашепва много ясно - без много приказки и обяснения - просто знам че е така! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, на Запад съм забелязал и още едно изопачено разбиране относно секса и мястото на половете в него. Не знам на какви трагични обстоятелства се дължи това. Жената се счита за сексуално по-пасивна. A то е по-скоро точно обратно. Мъжът може да е по-сетивен, но жената е по-чувствена, а точно от тази чувственост идва т. нар. "сексуална енергия", поне според мен.

Половете са нещо условно (напр. вижте двуполовощта на охлювите), но са също и факт за тук и сега.

:feel happy: Умен, добър и силен винаги бъди. :feel happy:

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Любо, това е резултат от миналото и подтискането на жената - тя е била репресирана сексуално и това я е научило на много по-добър вътрешен самоконтрол, както и е усилило въображението и неимоверно, защото като и са били забранявани секс. свободи, тя е намирала отдушник във въображението. Всичко това е направило всяка жена природен окултист, който с помощта на силата на въображението и чувствата си умее да постига това което иска като създава предпоставки за проявата му - привличайки го! Как една жена привлича мъжа? Външно изглежда пасивна - изглежда че инициатаивата е в мъжа! Нищо подобно - мъжът само следва командите на жената, подавани му вътрешно - с чувство, п магнитен път, и външно, с жестове, знаци и т.н. - женски номера. Това малко мъже го съзнават - особено по-младите... Всъщност жените са много по-сексуални от мъжете, имат безкрайно по-големи възможности за секс - никога нямат умора и загуба на сила вследствие на това... Всъщност точно обратното - естественият процес е вкарване на енергия от мъжа към жената - в стомашната и област. Обратното също важи, но в по-слаба степен - и в никакъв случай обменът не е 50/50% - по-скоро 80/20 - мъжът отдава 80% сила, а получава в замяна само 20, ако не и по-малко. Дори и тези 20% често не ги получава ако жената не се възбужда истински докато го правят, не свършва и т.н. - а такива са около 50% от жените...

Затова стремящите се към вътрешно развитие са установили че най-добре е да оптимизират сексуалния си живот - иначе всичко остава само на думи и приказки на бяло сладко. Говоря от мъжка гледна точка. Това оптимизиране обаче никак не е лесно - то изисква трансформиране на милиони години животинска еволюция - това е един силен нагон и сублимирането му изисква много опит и посветеност.

Горното важи само за хора желаещи да вървят по "пътя" и то по белия път!

Също така съвсем не омаловажавам и не говоря против жените - точно обратното - възхищавам се безкрайно на женската красота, на начина им на възприятие, на това как никога не губят детето в себе си(затова и така лесно им се отдава да се грижат за децата - защото никога не губят контакт с вътрешното си дете, душата си!), на естествената им мъдрост и практичност, на сензитивността и интуитивността им. С горните думи само констатирам факти извлечени от личния ми житейски опит. Обичам ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така е - от потискането на жените (а и природата) идва подценяването им в сексуално отношение. Виж ти, колко знаеш, това за въображението е интереcно :). Наскоро четох една книжка за културата на запада.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

Като прочетох последните постинги изведнъж ми дойде идеята, че и Господ е допуснал поне една грешка, когато е сътворил Адам и Ева и ги е поставил в Рая. Грешката му според мен е , че им е забранил да ядат от плодовете на Дървото за познаване на доброто и злото.

Орлине, тъй като си добър психолог/макар и все още недипломиран/ какво мислиш по този въпрос? Дали Господ умишлено не е поставил тази забрана? Все пак си мисля, че Той не може да допуска каквито и да са грешки. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Танечка - никакъв психолог не съм - ще съм ако мога да лекувам болните от рак и парализа и множ. склероза и т.н ...

Защо мислиш че Бог не може да греши - аз си мисля че може - щом е направил творението си на принципа на грешката и ученето - значи и той може да греши - съвършенството не съществува - Той също има свой си Господ и спрямо Него е това което сме ние за Него! Развитието е безкрайно. А това което наричаме Господ - особено библията - си е просто по-равита човешка йерархия, пълна със същите недостатъци които имаме и ние - просто по-напред в еволюцията си! Относно Абсолюта, Парабраман, Айн Соф - то е само посока - а тя е безкрайна - но - каквото долу - такова и горе!

Слушайте Б.Г, Радио - мноооого е истинско и родно!!! :) :) :):feel happy::feel happy::feel happy: Обичам ви!!! Хари Ом!!!!!!!!! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Има много йерархии, много богове, ангели, архангели, началства,...,власти, сили, престоли, херувими, серафими,...

Само Един е този, от Когото ВСИЧКО произтича и Него ние познаваме по трите принципа, с които се проявява - Любов, Мъдрост и Истина. На тях се крепи цялото Битие. Но Битието е само част от този непознаваем Абсолют.

Ами небитието?

Този, Вечният не може да греши, абсолютно е съвършен!

А дали и как грешат Йерархии, като гореизброените, мисля че ни е малко рано да отсъждаме и разберем. Принципно щом се развиват - може би грешат.

Но какво означава това?

Този тип "грешене", което ние знаем е атрибут на тримерния свят - такъв ни е аршина...

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че това е било грешка. Грешна е интерпретацията, насоката, в която човечеството е поело. Или т.на. грешка е част от плана...иначе не би ни се представила възможност за опитност и развитие. Щяхме да си стоим под формата на безгрешни, безопитни същества от по-висш духовен порядък.

дадена е ябълката на познанието /позволено е да бъде откъсната/ и от там нататък какво са направили с плода, къде са хвърлени или са засяти семките...

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е да е било грешка от позицията на първоначания план предвиден за нас - но тъй като вече е направена, няма какво толкова да я мислим, а да я използваме за опитност и развитие - може би е била права змията(тоест Йерархията която тя символизира) че ще станем като Боговете по този начин ... кой знае! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye: Мъжленца, стига сте хленчили, че ви взимаме от енергията, защото излишъкът от енергия е не по-малко вреден от недостига. Вие ни лекувате и ние ви лекуваме. Всички печелят! :thumbsup2:

:P А да се ползва сексуална енергия за духовни цели ми прилича на това да се ползва топ за пробиване на уши. :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...