Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Нито за крайности си говорим, нито за ненормалности, говорим си за надрастване над животинската природа. Лично мен тя винаги ме е отблъсквала, но не очаквам разбиране, свикнала съм с неразбирането,

по - скоро бих се изненадала, ако някой споделя схващанията ми.

Сексуалният живот не пречи на духовното израстване, пречи само, ако го заменяме с Любовта - тук мисля, че сме на едно мнение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

надрастване над животинската природа...винаги ме е отблъсквала

яйцеклетката е ~ физическата Вселена

сперматозоидът е най вече информация и ел.маг. сила

сливането ~ идването на Душата от висшите светове

основно 2 същества в симбиоза

тя дава начало на кожата и флегмата,

той, на нервната система

добре е всеки с уважение и преклонение

да изучи добре дълбоката същност на майка си и баща си

дава разбиране на капитала от инструменти в проявеното

Линк към коментар
Share on other sites

Вечната борба между материя и дух. :D

Не може сексът да се отрича, не може той да ни е виновен, понеже, виждате ли, даден ни е и ни тласка към разни неугодни за духа състояния. Не той нас, а ние него. Разумното отношение е ключът. Отношенията към него варират от пристрастеността до пълно въздържание. В единия случай човек развива зависимост, аналогична на алкохолизма и наркоманията. Пристрастяване към получаването на удоволствие.: на мен ми е хубаво, чувствам се пълноценен, силен, можещ; Създаване на егрегор /-и/, които пък си търсят "храната" - получава се порочен кръг. Става навик и стил на живот. Вместо да получава, такъв човек е в огромен разход. Постепенно сензитивността му при състояния на секс се изостря и тялото усещата огромното неудовлетворение след невероятните чувствени изживявяния. Отмине ли действието на наркотика, идва болката, объркването, безсилието. Не случайно на запад има клубове на сексуално зависимите, които търсят лечение за проблема си. Дори и не споменавам другите, чисто физически сексуално-преносими болести...

Пълното въздържание от секс е по-рядко срещано, но там също може д асе получат вредни за здравето отклонения. Ако не е достигнато съответното ниво на духовно равновесие и себевладеене, висше познание за циркулацията, съществува огромна опасност поелият по този път да попадне в капана на собствените си добри намерения и липсата на секс да го доведе до психо-соматични разтройства. За липса на секс се говори, когато вече е бил вкусен, защото може да липсва само това, което вече е било познато, опитано, притежавано. Отказът от секс се смята за приближаване към Бога, към чистотата и съвършенството. това е така, стига да се спазват някои основни принципи на хармония и да се направлява ритмично тялото. Много е трудно, защото е противно на човешкото устройство и естествените нужди.

Нищо ново не казвам с писанийцето си, защото ние сме обикновени хора, а не адепти и всеки от нас има своя по-голям или по-малък заряд за проявяването на определени функции в материалния свят. Хората не съзнават защо им е дадено тяло и секс - това е възможността за проявяване на свободна воля, за взимане на решения, за преминаване на изпитания, каквито в онзи, по-другия свят на фини материи, липсват.

Границите, очертаващи мерките на разумното отношение, са невидими, но могат да се почувстват, ако сме настроени да ги усетим.

Означава ли , че сексът е мръсен? Мръсен е колкото калта, от която сме създадени. Ние самите сме от кал направени, за да ваем от калта на телата си съсъди, в които да се влее божествено дихание и да стават хора.

Линк към коментар
Share on other sites

....трудно защото е противно на човешкото устройство и естествените нужди

естествените нужди не са известни почти на никого в момента

човечеството сега е на вълната на онанизма и усилва неистово сигнала

щом има лазерна генерация, на някого е нужна тя

Think!

Линк към коментар
Share on other sites

яйцеклетката е ~ физическата Вселена

сперматозоидът е най вече информация и ел.маг. сила

сливането ~ идването на Душата от висшите светове

основно 2 същества в симбиоза

тя дава начало на кожата и флегмата,

той, на нервната система

добре е всеки с уважение и преклонение

да изучи добре дълбоката същност на майка си и баща си

дава разбиране на капитала от инструменти в проявеното

[/quote

Да, така е, когато хората стават бащи и майки. Но винаги ли сексуалната близост е с тази цел? Съмнявам се. От 100 кладенеца може да си донесем вода, за да оправдаем нуждата си от удоволствия, така е и с храненето и с всичко останало... човешко.

Линк към коментар
Share on other sites

Без да абсолютизирам, най-общо сме устроени по следния начин: чувството на удоволствие и удовлетвореност са сигнали, че действаме правилно спрямо тялото си, а чувството на болка и неудовлетвореност са сигнали, че не действаме правилно . На това отчасти се крепят оцеляването и еволюцията на видовете. Е, човек може да изкриви в голяма степен тези реакции и те да са индикатор за точно обратното, но по принцип сме устроени разумно - не се съмнявам в това. Добре, че не всичко може да е под контрола на глупавото ни и ограничено човешко съзнание, че отиде ни човечеството. Лично за мене сексуалната близост не е само с цел да стана майка и смятам това за правилно. Човек може да получи от секса, да покаже и да даде още много неща. Няма лошо в това да изпитваме удоволствие от живота, да сме благодарни, да се радваме за въздуха, водата, храната, топлината, хладината, красивите неща, любенето, действеността и т.н. Като се получи дисбаланс в организма, той подава сигнали на неудовлетвореност или дори на болка. Като му дадеш необходимото, подава сигнали на удоволствие. Жадният се радва като се напие, гладният - като се нахрани. В това няма нищо лошо. За повечето хора и сексът е потребност - и в това няма нищо лошо. Така сме устроени от Всемъдрия Бог, който е Любов. Иначе - отиде ни човечеството... Но въпросът не е само до оцеляването. Ние живеем да се научим да ценим живота си, да му се радваме, да изпитваме удоволствие от него, а не чувство на вина за това, което сме. Напротив, трябва да благодарим!

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото и да правим, трябва да го правим с любов и благодарност.

Любовтта между двама е най - чистото, най - истинското проявление на божественото в нас, то е пълно сливане на всички нива и тогава и физическата близост е близка до съвършенството. Често, обаче, хората са склонни да я объркват с нагоните си. Е, аз предпочитам да си чакам онази,

Истинската.

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам ти от сърце да стане така! Аз също исках това, но сгреших. Просто в един момент се отчаях. Зная какво е да чакаш с години и със сигурност Истинската Любов го заслужава!

Линк към коментар
Share on other sites

:) И двете имате право, момичета.. И аз съм преживяла същото като вас.

Отначало не исках да имам сексуални връзки, ако не съм сигурна, че това е Мъжът на живота ми, това е Любовта ми. Глупава съм била... максималистка, подчинена на идеали, прочетени в любовните романи... :( Все се съмнявах - дали е той? Не се опитах да проверя, да поживея, пък каквото ще да става... ако не свикнем - ще се разделим... Не! Пазех се за моя Принц! Отблъснах мъже, които не бяха Принцове, а само добри приятели... :(

После нетърпението ми ме тласна в сексуална връзка с човек, когото познавах много малко... Идеалите ми пак ме подведоха. Убедих себе си, че нагонът, който определено изпитвах,е Голямата Любов, която най-сетне е дошла. Сега си давам сметка, че не съм искала да си призная, че просто съм имала сексуални отношения, които не са прераснали в душевна близост поради генералните разлики между нас (те проличаха след първия месец съвместно съжителство). Гордостта, страха да не остана без семейство, съжалението към партнжора, когото трябваше да "изоставя" не ми позволи да си тръгна навреме... Последва 20-годишен нещастен брак.

Когато реших да опитам отново, изтрих всички идеали, предразсъдъци, очаквания, сравнения, желания и т.п. Изживях си първите две връзки с любов и се разделихме с любов, без съжаление, защото усетихме, че нищо не ни задържа заедно. Третият забрави да си тръгне... а и аз забравих, че ми беше само на гости... Ами.. щастливи сме... :D:feel happy:

Искрено ви го желая и на вас... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любовни романи не чета, нагарчат от сладост. Обаче, от лъстиви погледи ми е

омръзнало, домогвания жалки до плътта, лишени даже и от зрънце свян, без светъл порив на духа. Друго чакам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Оооохххх, 24 страници СЕКС !  :thumb down:

Ми хайде сменете канала вече де !  :D  я оператора да превключи на XXL

:harhar:  :sorcerer:

То точно това е проблемът - защо превключваме от време на време на XXL, ами не се наслаждаваме само на Discovery ....

Плешките не ме болят подозрително - няма да ми израстнат скоро ангелски криле. Човече съм, женско, не лошо, ама човече...Добре поне, че не съм богомолка мъжоядна :D

Линк към коментар
Share on other sites

То, иваниро, /пардон, понякога чета наобратно...:) / и други вариации има на XXL, не е въпросът в конкретното предаване, а в типа мислене/възприемане/практикуване. Аз нищо не гледам, в свободното си време работя, както имало един такъв соцлозунг навремето - "Използвай почивката за работа!". Пък какво остава за секса..., няма време за него, което ме подсеща - зает ли си, не ти минават през ума разни глупости. Е, добре е понякога да минават, и то не само през ума. Аз често съм настроена самоиронично и съвсем не съм толкова суховато сериозна, колкото в достопочтените ми форумни разсъждения. Радвам се, че съм жива и жена! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това за И Р О Н И Я Т А и Иронима похвално. Но работа на Ума си намират тези които не могат да си го озаптят . С други думи - тези които не могат да се контролират самички .... :hypocrite: И за това се налага да имат работа , че им пречи свободата , не знаят какво да я правят ... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато правим секс Любовта спира да е в нас.

След секса е необходимо време на Любовта да си проправи път до нас.

Любовта и секса са взаимно изключващи се процеса.

Линк към коментар
Share on other sites

О! Зависи как, с кого и защо правиш секс!

Ако смятате, че той ви отдалечава от Любовта, вие ще намирате партньори, които ще ви отдалечават от нея.

Ако за вас сексът е един от начините, по които проправяте Пътя на Любовта към сърцето си... ще намерите сродната си душа, с която ще постигнете сливане и щастие в безвремието на Любовта.

Искрено ви го желая!

Линк към коментар
Share on other sites

:)))) няма как да си озаптя ума, при съвпад на Ум /Меркурий/ с Електричество /Уран/...., направо мятам словесно-мисловни светкавици :sleeping: . Ама това да ми е проблемът, а не озаптяване на опърничавостта и укротяване на неразумността. А относно свободата - не позна, не ми пречи, оооо, причината да работя е много далеч от неразбирането й или от избягването на изкушенията - причините за работата са тривиални - за нашата бедна финансово държава...
Линк към коментар
Share on other sites

И така...мисля, че аз лично казах всичко, което имам да казвам за секса - и то е плод на теоретични разсъждения, а не на емпирика, извадих някои казуси и се опитах да ги интерпретирам. Не смятам, че съм особено веща по тази тема, нито искам да разпалвам потиворечиви дискусии. Не ми е силата в секса, макар че знае ли човек какви скрити заложби има ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели! :) Когато пиша тук за духовното и получавам съгласие съм подозрителен, но когато не са съгласни с мнението ми знам, че съм на прав път (от последното има и изключения).

Любовта и секса са от различни светове. Горният слиза долу, но долният не е за горе. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...