Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Да това е факт, който е част от пътя! Пътят на всеки! Никога не съм отричал това, а винаги съм се опитвал да представя гледната точка на която се намирам.

Разговорите на учителя блестяха със сравнения и притчи. Един ден той каза:

”Аз гледам на всички, които са на духовния път като на състезатели по бягане. Някой тичат, други вървят бавно напред, а някой даже бягат назад.”

Друг път отбеляза: “Животът е едно бойно поле, на което хората побеждават своите вътрешни врагове – користта и незнанието. Мнозина ще бъдат наранени от куршумите на техните страстни желания и въжделения.”

П. Йогананда

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И така сега не стана ясно поне на мен:

Ти все още смяташ че

Нашият уми ни заблуждава в този етап на нашия път с нашите си опитности за секса... и твоята опитност е по-на високо ниво.

или

Ти сега вече си на друг етап от пътя си и това, което си написал, че се заблуждаваме, вече не го мислиш?

:hmmmmm:

Всъщност не че това има значение за нашата опитност и твоята. Аз лично смятам за ценни и добри и двете. Докато едната не започне да отрича другата и да я нарича заблуда и грях.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма никакво значение, кой къде се намира на пътя на познанието, за мен. Ако ти държиш на това, аз не!

Важно е, че всички тук търсят Бог!

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::feel happy::thumbsup2:

Аз лично смятам за ценни и добри и двете.
Важно е, че всички тук търсят Бог!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисли на Парамаханса Йогананда от книгата му "Автобиография на един йогин":

"Заминаването на Кумар не предизвика у мен задоволство на честолюбие. Питах се с с меланхолия как този, който беше успял да спечели любовта на учителя, предпочете пред него чувствените удоволствия. Виното и чувствените удоволствия пускат дълбоки корени в посредствения човек. Този вид наслаждения не изискват изтънченост. Те приличат на вечнозеления олеандър, блестящ от разнообразни цветя, макар че всичките му части са отровни."

Линк към коментар
Share on other sites

А това е мнението по въпроса са моя личен Учител Шри Шри Рави Шанкар, по време на една беседа, проведена през 1995 г.:

"Една жена задава въпрос на листче към Гуруджи: “Постоянно се стремя другите да ме харесват сексуално, искам да изглеждам добре и да впечатля другия. Но скоро всичко това свършва и не се чувствам щастлива. Какво ще ме посъветвате?“

Отговор на Гуруджи: “Вземете мен! Аз съм свободен.“ (Цялата зала избухва в смях).

На следващия ден Гуруджи е получил още един въпрос от същата жена на листче: “Вие вчера ми предложихте себе си. А не сте ли монах? Не разбирам.“ (Отново и Гуруджи и цялата зала избухва в смях).

Отговор на Гуруджи: “Аз ви предложих духовно приятелство, а не физическо!Не разбирате ли, че външното привличане е илюзия. То никога няма да ви донесе истинско щастие. Защо ви е да се привързвате към някаква личност, аз съм Божи син, вие сте Божи деца. Моята личност не е от значение. Виждайте светлината отвъд личността. Трябва да отидете отвъд секса. Истинската любов е по-високо от секса. Тя е свободна. А в секса се поддаваш на емоции, те те изваждат от твоя център. Истинско изкуство е да се наслаждаваш на живота най-пълно, без да губиш своята центрираност! Знам, че е много трудно. Обикнете всички хора. Вижте, че всички сме души, а в центъра си сме едно цяло. В нас има светлина. Работете в тази насока и не губете своя център. Има толкова красиви неща в този свят. Хайде заедно аз и вие да извървим този висш път. Струва си. Вижте-тук сега сме всички заедно и има такава положителна енергия, такава аура от светлина при нашето общение. Усещате ли как още като дойдете при Гуру, изведнъж се чувствате свежи, ентусиазирани, за вас е празник. Това много помага. Кой може да е вашата половинка, освен безкрайната Душа. Никoй друг, никоя личност!“

На следващия ден Гуружи получава въпрос на листче от един последовател-мъж: “Мнoгo е добре даже, че нямаме физическо, а само духовно приятелство. Благодаря ти Гуружи за всичко, което правиш за мен. Благодаря ти, че не налагаш полова дискриминация, а обичаш еднакво и жените и мъжете. Благодаря ти, че ми даваш възможност да те обичам. Обичам те Гуружи! Джай Гуру Дев!(При което цялата зала избухва в ръкопляскания)"

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Макс!

Искам когато кажа, че обичам да не си мислят за секс, да не мислят, че искам нещо, да не ме мислят за :harhar::1eye:

Всички се нуждаят от любов, но не всички я разбират, от там идват разочарованията.

Любов не значи секс. Любов не значи принуда, подчинение... Любовта е свобода.

Седнала върху криле на любовта,

отпусни се, нека да те носи...

Накъдето пожелае тя

не мисли, че може да си боса.

Затвори очи и и се предай

тя знае накъде те води.

Отпусни се, даже не мечтай

просто остани свободна.

Ако имаш сили да прегърнеш Любовта

понеси се върху нейните крила.

Потъни за миг в безбрежието, волността...

знай, че граници и време не познава тя...

Линк към коментар
Share on other sites

:) Разбира се, че и аз споделям всичко, което сте написали, приятели:)

Тук има, обаче един деликатен момент. В прекрасната история, която ни разказа Макс (благодаря! :feel happy: ) Гуруджи се опитва да помогне на жената с листчето да преодолее своята зависимост от сексуалното привличане. Тя очевидно слага равенство между любов и правене на секс.

Трябва да отидете отвъд секса. Истинската любов е по-високо от секса. Тя е свободна. А в секса се поддаваш на емоции, те те изваждат от твоя център.
:thumbsup: Много точно казано, ако човекът, на когото го казват разбира любовта само като правене на секс. Той наистина има нужда да усети и Любовта без секса - да ги разграничи, да вникне в смисъла на по-широкото понятие - Любовта, да я изживее като спокойна радост без зависимост от човек или място или отношение... - безусловната Любов, която всеки от нас носи в себе си.

Забележете, обръщението на Гуруджи е пряко към жената! Той не говори по принцип! Той говори за секса, който е в НЕЙНИТЕ представи, за секса, който ни РАЗДЕЛЯ на мъже и жени и ни прави зависими един от друг.

Този, който носи вече Любовта в себе си и вижда,че

Има толкова красиви неща в този свят.

той вече и секса приема като едно от тези красиви неща и го прави такъв - красив, радостен, спокоен, щастлив. Това е секс, който ни освобождава от зависимостите, от мислите, от времето, от мястото, от Егото ни - отваря ни "вратата към Тишината" и усещането, че сме Единство. Има такъв. :D

Да заклеймяваме и да се пазим от секса по принцип, да го смятаме за "низши страсти" не би ли означавало да отричаме нещо, което Бог ни е дал? :hmmmmm:

Вместо това защо да не разграничим "секс-страст и зависимост" от "секс-врата към Тишината" и да се отворим и учим за втория? :hmmmmm:

! Сексуалната възбуда може да идва и от Любовта... може... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Забележете, обръщението на Гуруджи е пряко към жената! Той не говори по принцип! Той говори за секса, който е в НЕЙНИТЕ представи, за секса, който ни РАЗДЕЛЯ на мъже и жени и ни прави зависими един от друг.

Този, който носи вече Любовта в себе си и вижда,че

той вече и секса приема като едно от тези красиви неща и го прави такъв - красив, радостен, спокоен, щастлив. Това е секс, който ни освобождава от зависимостите, от мислите, от времето, от мястото, от Егото ни - отваря ни "вратата към Тишината" и усещането, че сме Единство. Има такъв.  :D

Да заклеймяваме и да се пазим от секса по принцип, да го смятаме за "низши страсти" не би ли означавало да отричаме нещо, което Бог ни е дал? :hmmmmm:

Вместо това защо да не разграничим "секс-страст и зависимост" от "секс-врата към Тишината" и да се отворим и учим за втория?  :hmmmmm:

! Сексуалната възбуда може да идва и от Любовта... може...  :D

Не се ангажирам с товето мнение, че Гуруджи го е казал само за конкретната жена, и че то не важи по принцип. Това е беседа, знанията се раждат под формата на беседи с учителя. Той не сяда с конкретна цел да пише книга за това или онова, точно като и Беинса Дуно. Но наистина Гуруджи не говори против секса категорично никъде. Аз обаче съм уловил есенцията за себе си. Достатъчно е да знаем, че Гуруджи както и много други учители не е женен и няма такива отношения. В момента е точно на 50 години.

Ето на друго място какво още казва Гуруджи по същия въпрос:

"Въпрос: Гуруджи, разкажете ни каква роля в живота играе целибата?

Отговор: Целибатът е нещо, което се случва от само себе си. Когато вашето внимание, вашето осъзнаване прониква дълбоко в Битието, и Битието прониква навсякъде, и когато тази любов, тази вибрираща радост и любов извират от всяка пора и клетка на вашето тяло, се случва естественото явление “целибат”. Тогава блаженството във вас е подобно на висшата точка на сексуалния опит. Когато това присъства във вас в тялото ви като електрически ток, не усещате тялото си като тежко физическо тяло. То е леко като цвете. То е като пространство, като въздух.

Една и съща енергия, която се намира в най-ниската чакра на вашето тяло се проявява и като сексуална енергия, и като творческа енергия. Когато сте заети с творческа работа, ако се готвите за изпит или сте зает с голям бизнес, в тези дни у вас няма мисли в сексуален план. Когато се занимавате с творческа работа сексуалната енергия се трансформира. Хората, които са погълнати от секса, са много малко дейни. Една и съща енергия се проявява или като пораждаща или като съзидателна.

Думата целибат означава “съчетан в брак с Бога”. Това означава, че Бог дотолкова силно ви е овладял, толкова дълбоко е проникнал във всяка клетка, че не е останало място за нищо повече. Целибат означава да бъдеш в брак с Духа. Познавайки в процеса на много прераждания какво е секса, вие казвате:”Добре, хайде сега да се придвижа с крачка по-напред и да се потопя в онова, Божественото, в онази Любов.”

Какво лежи в основата на секса? Радост, трепет, комфорт. Знаете ли какво се случва във време на половата връзка? Енергията, която дреме във вас, се пробужда. За няколко мига тази енергия се усеща в цялото тяло. Тогава всяка клетчица на вашето тяло е напълно в настоящия момент. Това е радостно. Ако радостта беше просто в тялото, тя би останала там завинаги. Но тя не остава през цялото време. Вашето влечение затихва веднага, след като енергията изчезне, излезе от вашия организъм, от вашето тяло. Така че, обръщайте внимание на тази енергия, това е истинската радост. По-добре фокусирайте вниманието си на това, а не на външните обекти.

Сексът ни дава възможност за миг да видим каква може да бъде най-висшата способност на нашата жизнена енергия, как бихте могли да живеете всеки миг в трепетна любов."

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::thumbsup2:

Благодаря ти Макс за разбирането и приемането! Благодаря на твоя Учител за красивите и точните думи, които аз нямах, когато исках да изразя същото... :angel:

Сексът ни дава възможност за миг да видим каква може да бъде най-висшата способност на нашата жизнена енергия, как бихте могли да живеете всеки миг в трепетна любов."
Линк към коментар
Share on other sites

"Дава ни само за миг да видим как бихме могли да живеем в трепетна любов. "

Това означава, че сексът дава тази възможност само за един кратък миг. И в следващия момент тя вече е отлетяла. Докато просветленият живее в трепетна любов във всеки един момент. Затова на него не му е нужен секс. Той има другото, по-голямото. Така го тълкувам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също!

Човешката, луда любов при влюбените, играе същата роля както секса!

И двете не са вечни, а временни. Те ни напомнят за чувствата, които изпитва всяко същество, което е осъзнало Бог.

:smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

просветленият живее в трепетна любов във всеки един момент.

Много хубав и точен пост.

все пак не е във всеки един момент, но е вярно че по-голяма част от времето се чувства и силна физическа радост.

Понякога Светецът приема върху себе си страданията на другите.

Така страда, но това му помага да превъзмогва своя егоизъм и със смирение да разбере мъдростта на Бог.

Линк към коментар
Share on other sites

о, не, не лудо влюбени! Такава любов е зависимост и там сексът е страст. Изобщо не е същото изживяването! И това, че сексът не ни е задължително нужен, за да живеем в трепетната любов, не означава, че е вреден или грешен или ненужен - отпадък.

Моята теза е, че един просветлен еднакво красиво умее да изживява както моментите на медитация, духовни занимания така и на секса, и на ежедневните "дреболии". Него нищо не го откъсва от Бог, нито пък му "напомня" за чувството, защото за него Бог е всичко и във всичко, включително и в секса. :D

Напротив, ако един "просветлен" отрече и нарече нещо от Бог създадено низко и грешно и ненужно, то значи той още не е постигнал красотата и светлината, която Бог е вложил в това изначално.

Друго ми е на душата, но дано този път успея да си го кажа по-ясно.

Нали външното е отражение на вътрешното! Е, като вътре в нас, в мислите ни, сексът е нещо грешно и низко, жестоко и безмислено, нямаме никакъв шанс вън в света си да видим и създадем красота в него! И тогава наистина трябва да се въздържаме от него - защото ще го правим и приемаме такъв - низък, грешен, жесток.

Приемем ли го вътре в нас, в мислите си красив, искра от Божествената енергия, тогава няма да има нужда да се въздържаме и да го смятаме за грях, защото и в него, както и в другата част от живота си, красота, Божествена искра ще създаваме. Това е - да можеш и без него, но и СЪС него да живееш в трепетната любов.

И е възможно, и се създава, и като изживее, като "създаде" човек такъв красив секс, също едно с Бог , с Тишината става, както и без него. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

о, не, не лудо влюбени! Такава любов е зависимост и там сексът е страст. Изобщо не е същото изживяването! И това, че сексът не ни е задължително нужен, за да живеем в трепетната любов, не означава, че е вреден или грешен или ненужен - отпадък. 

Моята теза е, че един просветлен еднакво красиво умее да изживява както моментите на медитация, духовни занимания така и на секса, и на ежедневните "дреболии". Него нищо не го откъсва от Бог, нито пък му "напомня" за чувството, защото за него Бог е всичко и във всичко, включително и в секса.  :D

Напротив, ако един "просветлен" отрече и нарече нещо от Бог създадено низко и грешно и ненужно, то значи той още не е постигнал красотата и светлината, която Бог е вложил в това изначално.

Друго ми е на душата, но  дано този път успея да си го кажа по-ясно.

Нали външното е отражение на вътрешното! Е, като вътре в нас, в мислите ни, сексът е нещо грешно и низко, жестоко и безмислено, нямаме никакъв шанс вън в света си да видим и създадем красота в него! И тогава наистина трябва да се въздържаме от него - защото ще го правим и приемаме такъв - низък, грешен, жесток.

Приемем ли го вътре в нас, в мислите си красив, искра от Божествената енергия, тогава няма да има нужда да се въздържаме и да го смятаме за грях, защото и в него, както и в другата част от живота си, красота, Божествена искра ще създаваме. Това е - да можеш и без него, но и СЪС него да живееш в трепетната любов.

И е възможно, и се създава, и като изживее, като "създаде" човек такъв красив секс, също едно с Бог , с Тишината става, както и без него.  :angel:

Не мисля да те убеждавам.Важното за мен е, че аз съм убеден в това.

И не ме засяга, че ти не можеш да разбереш това, по начина, по които го разбирам аз. :sleeping:

Бог със сигурност ще ни обеди в истината.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моята теза е, че един просветлен еднакво красиво умее да изживява както моментите на медитация, духовни занимания така и на секса, и на ежедневните "дреболии". Него нищо не го откъсва от Бог, нито пък му "напомня" за чувството, защото за него Бог е всичко и във всичко, включително и в секса.  :D

Може би, но факт е че точно просветлените не правят секс. Многозначителен факт. Справка: освен Гуруджи, Беинса Дуно, Омраам Михаил Айванхов, Парамаханса Йогананда, Свами Шивананда, Шри Чинмой...Щом не се отдават на него, значи може би не е точно така, както ти смяташ. Може би има и друго, че ние не сме на тяхното ниво и не знаем как точно стоят нещата. Ако е така, както ти мислиш, те трябваше да са женени, но нито един от тях не е бил.

Линк към коментар
Share on other sites

Да не забравяме Христос!

Само, който се е докоснал до силата, която ни предоставя въздаржанието, разбира за полза от нея!

Линк към коментар
Share on other sites

Е, значи докарахме я до примери с Учителите. :) Макар че ми се искаше по същество да разговаряме, но нека и това да е съществено.

И аз съм мислила за учителите и защо не са били женени. (Дали са правели секс не е съвсем сигурно все пак) А може би не са имали шанса да намерят жена на тяхното ниво? А какво ще кажете за сериозните вече тези, че Христос е бил женен за Мария Магдалена и тя е била най-близкия му апостол? А за подозренията, че дори е имал дете - "Светия Граал"?

Могат да се посочат десетки причини, поради които официалната църква по-късно е скрила тези факти и е наложила отношение към секса като към грях.

Доколкото си спомням Христос е изгонил ТЪРГОВЦИТЕ от храма, но е проявявал милост и разбиране към блудниците...

Линк към коментар
Share on other sites

Може би, но факт е че точно просветлените не правят секс. Многозначителен факт. Справка: освен Гуруджи, Беинса Дуно, Омраам Михаил Айванхов, Парамаханса Йогананда, Свами Шивананда, Шри Чинмой...Щом не се отдават на него, значи може би не е точно така, както ти смяташ. Може би има и друго, че ние не сме на тяхното ниво и не знаем как точно стоят нещата. Ако е така, както ти мислиш, те трябваше да са женени, но нито един от тях не е бил.

Първо мисля че е неподходящо за учениците да се сравняват със същества като Беинса Дуно или Шри Чинмой...

това че те могат някои неща не значи че и всички техни ученици го могат!

Човек трябва да бъде реалист. ако човек естествено и без поддискане е надраснал секса, смятам го за много хубаво, но според мен това не са особено много хора. Подтискането на желанията също може да е вредно, още повече за да сме "по добри ученици". ако човек не е готов целибата може да е много напрягащ и вреден и то основно за мъжете ученици. Общо взето повече мъжете сякаш се стремят към това и може да не е случайно, при тях тази сила може да е толкова динамична, че да е голям проблем. Но определено подтискането и заклеймяването не е подходящо решение. И понякога трябва време. Нямам идея да пропагандирам тантра :hypocrite: , но ако една духовноориентирана двойка има интимни контакти, то според мен е за предпочитане това да не води до загуба на енергия и изтощение:)(съвсем практично:)

"Когато двама или трима са събрани в Мое име, там и Аз съм с тях"....

едва ли е препоръка за групов секс??

:D разбира се че не! :)

Мъж, който е свързан с една възвишена жена, няма право

да се свързва с друга жена. Той може да има общение с тази

жена, колкото да се разговаря с нея, да й услужва, да й помага,

да й прави добрини, но да има връзки с нея, няма право.

“Беседи обяснения и упътвания” 1919, второ фот. изд.стр. 90-91

Има различни видове тантра. определено разврата е разрушителен. както и сексуалните...излишества. въпроса не е в количеството, а в качеството, отношението. Интимността може да е само една степен и след време...

Трябва обмяна между старите и младите. Колкото обмяната между старите и младите е по-правилна, толкова резултатите са по-добри. Не може един млад да бъде светия. Най-първо обмяна между физическата енергия. Не е смъртен грях сношението, но се спъва човек в своята еволюция. Въпросът за брака е: да дойдат на земята ония души, кокто съ определени, а като дойдат други, които не са определени, семейството не е изпълнило своето задължение. Сношенията между младите е временно отбиване от правилния път. По принцип тоя акт съединителен ли е? Обмяна на енергиите трябва да стане, но каква храна трябва да вземеш. Трябва да бъдат интимни, но не фамилиарни. Глупостите разврвщават. Актът е развращаващ и опасността е там, че когато през пространството става обмяна, по-лоши последствия има. Близост трябва да има - оплождане, така става обмяната правилна, но не и фамилиарност.

Външният свят е така разгащен, че на младите трябва да се помогне да запазят своята чистота. Така трябва да се препоръчва и да се достигне.

В раншните времена на братските вечери ядат и пият, и се напиват, и това пророкът осъжда. Колкото повече забраняване едно нещо, толкова е по-опасно, но трябва да се урегулирва. Докато се обичат по Бога, престъпление няма, но когато в чувствата се вложи отрова, когато почне лъжа-та и любов не по Бога, там е вече лошо. Може да се разреши моментално отделянето между двама, които се обичат, но ще се яви омраза. В резултат работата се лесно разрешава: "Вземи триона и отрежи сухия клон!"- - всички тия работи са тайни, не е индивидуален въпрос, а колективен, понеже се касае за цяло едно общество, а девствена не е душата, но ще дойде ден да се очисти. Но да не се съблазнявате, ние сме в един грешен свят. Дойдеш до един човек грешен, едва можеш да търпиш миризмата му...

Може да останат някои неразрешени вопроси, но като дойде за разрешение, целият невидим свят взема мерки за неговото правилно разрешение и всички светии и ангели по земята вземат участие за неговото разрешение. Трябва да си замине старото, за да дойде новото. Малка от сърце молитва е приета от Бога пред голяма не от сърце.

26 април 1927 г., вторник, .5 ч. - 7ч. и 50 мин., ул. "Опълченска" 66

Редактирано от Sendero
Линк към коментар
Share on other sites

Донка и Sendero, моля да си имаме уважението. Къде видяхте сравнение с великите учители? Казах ето какво:"Може би има и друго, че ние не сме на тяхното ниво и не знаем как точно стоят нещата."-не го ли прочетохте в поста ми? Какво не ви харесва, че споменавам учителите? Донка говори за просветлените, а после е недоволна че аз говоря за тях. Те са идвали тук на Земята, за да ни дават светлина, да ни бъдат за пример. Но умът е много хитър и винаги ще намери начин, за да извърти знанието в своя изгода. Това ми е кристално ясно.

Ами аз съм на 31 години и сексът не ми е необходим. Не ми се налага нищо да подтискам. С години спазвам въздържание (кога по-успешно, кога не толкова, но имам години подред без прекъсване) и това не е сляпо подтискане. Всеки гледа от позицията на своя опит и своето усещане. И вие сте прави в мненията си. Аз в своето също. Нямам нищо против това. Вчера например срещнах свой приятел от детството, жена му е бременна. Зарадвах им се. Виждах го, че той страдаше, докато не беше женен. Те се обичат. Връзката им е духовна. Прекрасен човек!

Редактирано от Макс
Линк към коментар
Share on other sites

Първо мисля че е неподходящо за учениците да се сравняват със същества като Беинса Дуно или Шри Чинмой...

А кой е казал и думата сравняване?

Не сравняване, а следване на примера им!

Всъщност кой да следване - Казанова или Калигула, а може би граф Дракула?

:lol::lol::lol:

Това за Христос и Мария Магдалена??? :blink:

Според мен, измисленото сексуално отношение помежду им е оправданието, което е търсил и намерил човек. Христос не би си позволил да падне! Отлично е познавал механизмите и следствията от задълбаването в материята.

За мен Христос е най-сигурният въздържател и всички опити да бъдат петнени имената на Учителите са изключително наивни.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Незнайно защо сред духовно търсещите, а и не само сред тях, тази тема като, че ли е малко коментирана и донякъде е табу. Сякaш това преживяване не е част от чудото наречено Живот. Особено в БГ хората като, че ли се срамуват да я коментират. Резултата е цели поколения израстнали със задръжки и комплекси. Много житейски драми се дължат единствено на незнание или странно отношение към въпроса. Може би повече трябва да говорим и мислим върху нея? Като че ли твърде много страх имa свързан с тази тема? :unsure:

  • Какво е вашето отношение към секса?

  • Секса анти-духовен ли?

  • От една страна духовно търсещите практикуват, а от друга страна мълчат и не обсъждат? Това не е ли лицемерно?

  • А секса за удоволствие?

  • С постоянен партньор или без?

  • Дали е само въпрос на техника?

  • Можете ли да говорите по сексуални теми с непознат или малко познат?

  • Може би е въпрос на енергия и впрягането и на работа за духовни цели?

  • Как да я трансформираме тази енергия ако я имаме в повече и ни прави бели във вътрешния (и външния) живот? Знаете ли конкретни методи?

:smarty: Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Подтискането на желанията също може да е вредно, още повече за да сме "по добри ученици". ако човек не е готов целибата може да е много напрягащ и вреден и то основно за мъжете ученици. Общо взето повече мъжете сякаш се стремят към това и може да не е случайно, при тях тази сила може да е толкова динамична, че да е голям проблем. Но определено подтискането и заклеймяването не е подходящо решение...

...Има различни видове тантра. определено разврата е разрушителен. както и сексуалните...излишества.

Това, горното, на личен опит ли се крепи?

При мен личният опит "говори" друго и аз съм изключително доворен от това "говорене"! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...