Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

Сексът може да бъде само едно от проявленията на Любовта - никак не е задължително и единствено... Стане ли любовта зависима от секса, това вече не се описва с думата любов...

Сексът може,по същата логика, да отразява и то много добре зависимостите - така че той при всички случаи е проява на недоразуменията..не мисля, че той е в основата им. По-скоро в основата на недоразуменията в личните отношения е поставянето на секса като определящ фактор...

Напълно съм съгласна! Това може да бъде конструктивен и ползотворен подход към тази страна на живота на човека. Страна. Като всички останали. Ни повече, ни по-малко.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ех, Защо толкова говорим за секса и толкова много вълнува той дори и тези които се определят за ниско сексуални: ами той просто определя и обуславя отношението към, между, с, в,.....почти всички области в живота, та... :whistling:

А що се отнася за самодостатъчните и цялостните, :hypocrite: те не задават, не търсят, не размисляват и не развиват теории хипотетични за да търсят аджеба отговорите и причините за това и онова - те ги дават и обясняват.

В тази логика ми дойде един въпрос, ако някой се чуства способен да отговори :whistling: : Съвършените имат нужда да обичат, а не да да бъдат обичани ? Нужда характеризираща по скоро нам несъвършените

любовта хем като за нещо асексуално, хем за секса като проявление на любовта.
Нормално, любовта е състояние, божествената вибрация функция на душата, а сексът - пулция на тялото, егото продиктувано от силата на сексуалната енергия.

Сексът може да бъде само едно от проявленията на Любовта

:thumbsup:

Любовта лекува секса (винаги)...като първо лекува личността, после и взаимоотношенията между двамата.

Сексът може да позакърпи взаимоотношенията временно, но и да усложни и забави истинското лечение...

Ако сексът е в хармония с Любовта, той става едно от проявленията и.

А защо тогава може да има любов без секс, или комбинация на голяма любов и неудовлетворителен секс и секс без любов. :rolleyes:

Проблемът не е в дефицита на секс (особено в днешните освободени времена), а в неудовлетвореността от секса и от Дефицитът от Любов, предполагам :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, отношението към секса, както и качеството му е много важно за всеки.

В миналото са правени опити сексуалните нагони да се потискат - но с неуспех - защото потискането не е решение.

Сега се отива в другата крайност - в оргастични промискуитети и хиперсексуалност при нулева култура относно ролята на секса в цялостната ни духовно-физическа същност.

Според мен решението е в третия подход - нито потискане, нито незрял разврат, а канализиране. Канализиране на нагона към Любовта. Енергетично в канализиране във вътрешно енергийната мрежа на финото ни тяло, а духовно медитативно - канализиране на нагона в Любовта.

Тук се срещат мъжкият и женският подходи! Жената естествено свързва секса с емоционалността си - така и е заложено. Според качеството на емоционалността си го преживява страстно или като част от Любовта.

Мъжът естествено преживява секса нагонно. За да г освърже с Любовта, трябва да овладее силата му, да обърне течението на потока му. Когато г онаправи, този обрат естествено го свързва с преживяването на акта на едно по-фино медитативно ниво - като Любов!

Жената от самото начало на себепознанието е естествено афективно центрирана. Тя започва от преживяването на секса на емоционална основа. За жената сексът е по-скоро емоц. преживяване, отколкото чисто нагонен импулс, като при мъжа. И наистина, когато се свърже с Любовта в себе си - сексът се превръща в част от тази Любов! АКо продължи с осъзнаването на процесите в себе си, жената ще усети този фин енергетичен поток в нея и ще го овладее осъзнато.

Двата подхода приличат на двата подхода при медитацията - от долу нагоре и от горе надолу.

...

За мъжа сексът е по-свързан с енергията на либидото, а за жената с чувствата на съзнанието. Разбира е, всеки е донякъде и мъж и жена и всичко е относително. Но физическото тяло си има някои дефаулт сетингс, които просто са неизбежни. Мъжът овладява енергията си и така стига до по-фино съзнание и чувствознание и любов. Жената овладява емоционалността си и така достига до преживяването на секса като фина енергийна обмяна. При по-развити по съзнание индивиди разликите силно намаляват. Женските възможности по отношение на секса, както всички знаем, са безгранични, за разлика от мъжките! ;)

...

Както по отношение на всичко друго, човек трябва да знае какво иска. Както и да познава възможностите си. Този тип секс, за който писах по-горе, е добро стъпало в себеосъзнаването и е невероятно изживяване. Ако обаче човек желае и е способен на сериозно ученичество - такова, каквото представлява то във всичко школи на Братството, сексът се пренася на по-фина основа - преживяван е интрапсихически. За такова пренасяне е нужно наличието на вече прокопани съзнателно канали между подсъзнанието на нагона и свръхсъзнаниет она Любовта. А те се прокопават чрез усилията за разширяване на съзнанието, осъзнаването на психичните движения, медитация и наблюдение - постоянна съзнателност! При това не се губи нит ограм от щастието или удоволствието на обикновения или още повече на медитативния секс, но сексът става среща между либидото и любовта, силата и съзнанието, Шива и Шакти. При такъв индивид, нуждата от външен партньор е много по-малка, защото вътрешно псих. му интегритет е много по-пълен! А щастието нараства и животът става светъл и насите. Времето се сгъстява!

...

Така че - въобще не можем едностранчиво да кажем - сексът е такъв или онакъв. Колкото хора има, толкова и степени на преживяването му!

Линк към коментар
Share on other sites

Женските възможности по отношение на секса, както всички знаем, са безгранични, за разлика от мъжките! ;)

...

Не е само това. Женската сексуалност е твърде подценявана, както от мъжете, така и от самите жени. Сексуално потиснатите жени са в пъти в повече от сексуално потиснатите мъже, именно защото дамите са в плен на дуализма любов/секс, а двете нямат връзка. Има и друг момент, много жени търпят сексуално неактивни мъже (или недостатъчно потентни) и ... след време това им се отразява на психофизиологията.

Жените повече трябва да мислят за собственото си сексуално удоволствие и всичко ще бъде наред.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Moна :

"Жените повече трябва да мислят за собственото си сексуално удоволствие и всичко ще бъде наред."

Bingo !!! :thumbsup:

Орлин:

много хубаво обстойно на писано, братко. Браво! Поклон!!!

Жените най-вече, според Р. Щайнер, са също така чуствени, освен емоционални. Това мога да добавя, което може да помогне да се разбере тяхната сексуалност. А при мъжете пък най-вече е смес между физическото и умственото.

Всичко това са стереотипи, разбира се... :)

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Едно от действията, присъщи на човека, е сексуалният акт. Като дишането, като приемането на храна и вода и други нормални човешки неща. Всяка злоупотреба било с дишане, било с хранене или със секс, не води към добро, точно колкото и въздържането от това. Грехът не се състои в правенето им, а в превръщането им в самоцел. Грехът е в ненаситността, а след това в пресищането. Също и в насилственото въздържане. Любовта не е в сексуалния акт, но между мъж и жена тя е непълна без него. Все едно да си сготвя вкусно блюдо и да го гледам на масата само. Или да си налея вода от извора и да си я сложа в бутилка да си я гледам. Не става някак, а да не говорим за дишането.

За жените, какво да кажа, сексуалният контакт не е водещ, не е от същестествено значение, когато обичат. Изобщо не е от значение за една жена дали любимият й е сексуален гений. Друго е от значение - колко голямо е сърцето му. Останалото са подробности, които винаги една качествена жена може да промени до неузнаваемост.

Линк към коментар
Share on other sites

Секса не е нищо друго освен обмен на енергии. Според мене.

Въпрос... На някой да му е идвало на ум, че секс може да се прави и неконвенционално?

Единомислие! :thumbsup: Цялата работа цели уравновесяване на двата вида енергии в човека. Мъжът търси нежността, мекотата и чувствителността на жената, а жената търси твърдостта, силата и опората в мъжа и техния израз на фин план. Поради това се появява привличането. Съвсем не е задължително да има физически контакт, в така наречените взаимоотношения брат-сестра в духовните учения той може да се осъществява също правилно. Нещо, за което мисля че и Учителя Дънов споменава.

Друг е моментът, когато в един човек енергиите могат да бъдат почти в равновесие. Тогава влечение не се появява, защото стремежът към установяване на баланс не съществува, и човек е самодостатъчен. :hypocrite: Една такава теория развих, пък дали е вярна произнесете се вие. :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Жените повече трябва да мислят за собственото си сексуално удоволствие и всичко ще бъде наред. "- цитат Мона

Да и аз така мисля.Много жени дори не познават тялото си достатъчно добре. Дори ги е страх от собственото си тяло, камо ли да помислят за сексуалното си удоволствие.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Едно от действията, присъщи на човека, е сексуалният акт. Като дишането, като приемането на храна и вода и други нормални човешки неща. Всяка злоупотреба било с дишане, било с хранене или със секс, не води към добро, точно колкото и въздържането от това. Грехът не се състои в правенето им, а в превръщането им в самоцел. Грехът е в ненаситността, а след това в пресищането. Също и в насилственото въздържане. Любовта не е в сексуалния акт, но между мъж и жена тя е непълна без него. Все едно да си сготвя вкусно блюдо и да го гледам на масата само. Или да си налея вода от извора и да си я сложа в бутилка да си я гледам. Не става някак, а да не говорим за дишането.

За жените, какво да кажа, сексуалният контакт не е водещ, не е от същестествено значение, когато обичат. Изобщо не е от значение за една жена дали любимият й е сексуален гений. Друго е от значение - колко голямо е сърцето му. Останалото са подробности, които винаги една качествена жена може да промени до неузнаваемост.

Да, Силвия, съгласна съм принципно с теб, с изключение на последните ти изречения.

Какво значи една прекрасна любов без .... страст? Не ми е много ясно. Аз, ако обичам някого силно, но сексуалните ни отношения не ме удовлетворяват, няма да стоя и да се топля с любовта си... И това не е егоизъм; аз искам пълноценни отношения, а те включват и добър секс. Затова е много важно хората да се уцелват, да се улучват като сексуален темперамент, като усещане. И много често онова необяснимо привличане, което изпитваме към някого, когото малко познаваме, но знаем, че с този човек няма да бъдем празни и сме на една честота, е индикатор и за пълноценни чувства, и за удовлетворяващ и двамата секс.

Безкрайна страст няма, но какво от това? И ние сме временни. И не трябва да си губим времето в компромиси.

Линк към коментар
Share on other sites

Правело ми е впечатление , колко много жените се страмуват от тялото си . Независимо дали са в женска или мъжка компания. Например , повечето моделки в Академията се притесняваха страшно много от тялото си . Независимо от възрастта. Докато мъжете са някак горди ,гледат да го изтъкнат винаги/тялото си/. Имаше един модел ,например, който използваше почивките , за да прави лицеви опори ,за да може мускулите му да изглеждат напрегнати и релефни. Друг въпрос е ,че после цялата стая трябваше да се проветрява , защото все пак ателиетата по живопис и рисуване ,не са чак толкова огромни и въздуха много лесно се вмирисва на пот и други такива неща.

Сещам се имаше една адски слаба жена ,но с много красива глава . Винаги ми казваше "не ме рисувай толкова слаба , страх ме е като се виждам така. "

Голотата ,направо ужасява повечето жени , въпреки че атмосферата е абсолютно академична и дървеняшка в един момент . Няма да забравя никога тежкия въздух на масло и терпентин ,сподавените дишания на модела , който прави лицеви опори и крачещия професор напред назад, следван от своя асистент.

Аз лично никак не мога да позирам , дори и облечена ,а иначе съм много претенциозна към моделите си . Измъчвам ги до край . Разбира се , опитвам се да ги забавлявам ,за да разсея това недоверие във въздуха , което започва да расте , ако никой не направи първата крачка.

Хах, как ми липсва академията , всъщност и ателието по живопис . Но да не се отплесвам.

Линк към коментар
Share on other sites

А, не съм писала такова нещо, без страст. Сакън! Как без страст, а, не, хехехе. Казах, че суперсексуалността не е водеща, но пък когато има обич, тя май може и да се постигне неочаквано и да е приятната изненада.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато сексът е хармонично продължение на близостта между душите, той вече не се усеща като страст - по-скоро като вълна от нежност, която усилва вибрациите на всяка клетка от тялото и привлича двете тела едно към друго по същия начин както се привличат и душите. Самият секс вече не е техника или качество - по време на сливането за това не може дори да се мисли (опита ли човек, "магията" изчезва), след такъв секс дори спомените за конкретното поведение са доста бледи - остава само усещането за близостта и поне аз дълго след това го преживявам отново и отново в паметта си - не умишлено, само си става някак...

Просто лични впечатления... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Секса-удоволствие,отговорност или чудото на съдаване на нов живот

Здравейте ,

Приятна,актуална,пренебрегната и много важна според мен тема.Ще участвате ли? :3d_049::3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,

Приятна,актуална,пренебрегната и много важна според мен тема.Ще участвате ли? :3d_049::3d_039:

Здравейте,

Мисля че секса е тези трите неща + още други неща...Секса напоследък или може би винаги -незная..се е превърнал в чисто физическа потребност плюс моментно емоционално блаженство и с това приключва...търсим поредната муза..правилният човек....сродната душа....и т.н. За мен секса е много повече от секс...незнам как да го опиша точно.. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сексуалните девиации и религиите

Здравейте. Откакто съществува човек, сексът е негов верен спътник. Той е средството, чрез което човечеството продължава да съществува. Въпросът е кога той се приема за нормален? Защо отношението на авраамовите религии към сексуалните вариации е толкова жестоко? Въобще каква информация относно сексуалността и религиите имате? Аз имам свое становище и отношение, но много ми се иска да разбера вашето, затова неслучайно пускам и тази тема, която е и много актуална днес.

Линк към коментар
Share on other sites

Хоуп,

всички ние, човешките същества носим в себе си, в кръвта си позора и благородсвото на собственото си грехопадение. В секса ние се опознаваме и се изправяме пред твърде труден избор: да обичаме сами себе си и нашите ближни (които са съвсем като нас), да умеем да прощаваме на себе си, т.е. на другите, и да се завръщаме към собствения си дом/душа. Понякога попадаме в Animal Planet, но ако раждаме не просто деца или пък удоволствие, а Поезия и Радост - то тогава значи живеем.

И кой не го боли? Аll is fair in Love/War - няма отговор на този въпрос.

Всичко е необяснимо!

Страшно е, когато човек сам отрича душата си.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...