Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

относно темата аз лично споделям мнението на ОШО... няма нищо лошо в секса... той е нещо естествено, а и още повече много мощна енергия...Сигурна съм че може да се преобразува, но мисля че човек първо трябва добре да го опознае , защото тогава ще осъзнае силата му и неограничените му възможности които предлага... :thumbsup2:

П.с.......хххахахахах леле звучи ама си е така :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За секса сме запълнили 9(девет), страници!

В друга тема няма толкова много писания!

Извода?; явно той е много важен за всеки, независимо какво мнение представя тук!

Втори извод?;...............................................

Имате думата, приятели! :dancing yes:

Аз вече ще си пасувам в темата :hypocrite: Може да ме "надуши" някой брат(или сестра), а не ми се иска да се разкривам! :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

секса е нужда, секса свързва двама ду6и.. но не е това което трябва да е ако го прави6 без 4увства, и без любов...поне за мен

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

За секса сме запълнили 9(девет), страници!

В друга тема няма толкова много писания!

Извода?; явно той е много важен за всеки, независимо какво мнение представя тук!

Втори извод?;...............................................

Имате думата, приятели! 

Аз вече ще си пасувам в темата  Може да ме "надуши" някой брат(или сестра), а не ми се иска да се разкривам! 

Ми активисти сме си! И все умни неща пише , коментира се - слушам небрежно отзивите за нашия форум ...без да ме знаят :dancing yes: нали сме задължително от незабележимите+невидимите... :ph34r:

Това за "надушването" направо ме развесели...е и какво като надушат...някой брат ( или сестра)...веселба :harhar::1eye: Ше ни сложат на стенда :o или ще ни търсят за обмяна на опит+ преживявания... :P:feel happy:

Проблемът си е техен - задръстени мозъци и объркани чувства + средно тежко изпитание... да не се занимават с предположения за тов акой стои зад личните мнения във виртуалното пространство...

Някой правил ли е шестото упражнение от тибетските-да го обсъдим :thumbsup:

:v: Добри+Разумни+Силни+Богати

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, престраших се веднъж, понеже пише, че не е полезно за млади хора. Наистина действа. Не зная точно по какъв механизъм, но ми се струва, че и само гадното усещане да стоиш без въздух ще докара всеки дотам да му се отще. Шегувам се. Действително енергията се отнема и човек се успокоява и уравновесява. Ако не беше предупреждението за опасните дълготрайни последици... Глупости! Да не се отказваме от това благо - секса! Къде ще мерим едното с другото?! :harhar::P:D

Линк към коментар
Share on other sites

Говорих с едно момиче, тоест жена на моя възраст по въпроса за или против секса без еякулация - тя каза приблизително следното: " КОгато бях малка, отидохме с баща ми на лекар и той му се оплака че вече не може да го прави, че иска, има желание, но не може! Лекарят го попита дали преди време като са правели секс с майка ми, той не се е въздържал от свършване? Баща ми каза че да, много често и доста години след като са ме заченали е правел секс точно така - за да не забременее майка ми отново, пък и е можел по-дълго да го прави по този начин! Тогава докторът му каза че това е причината за сегашните му проблеми и че по този начин е направил простатата си мързелива, и макар че известно време това е покачило способностите му, след време това я е повредило..." И това момиче ми препоръча да правя нормален секс, с еякулация, и ме убеди че това е напълно нормално и поддържа тялото здраво и е добро и за духа и за настроението.

Как мислите - дали е права - защо тогава целият изток - и Индия, и Китай, и Тибет, и Непал, и Япония, Монголия, дори Арабите - практикуват тази техника (на издърпването и изпаряване на семето) и твърдят че учеличава продължителността на половия живот, а и на живота въобще, че е полезна за здравето и за духа? Разбира се, практикува се предимно от хорапо някакъв начин свързани с "Пътя". Как мислите, кой е прав, съвременната медицина, или традиции с хилядолетна древност?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че практиката с въздържание по този начин е щура, колкото и яденето на човеки мозък, за да е по-умен човек или пък на тестиси - да е по-потентен. Убедила съм се, че хората са изобретили доста смахнати извращения, които никъде в разумната природа не съществуват. Не е зле да се учат на разум от животните явно, поне що се отнася до здравословния начин на живот. Още не съм видяла животно, което да пуши, да пие алкохол, да се въздържа от еякулация и т.н. Откакто хората са започнали да мислят самостоятелно, са се отделили от Висшия Разум, с малки изключения / всъщност не познавам такива, казвам това заради теорията на вероятностите/. Освен това човешката история пази много примери за предълго вярване в погрешни теории, които впоследствие изглеждат направо смешно, ако не трагично. А и едновременното битуване на противоположни по същността си вярвания е нещо обичайно за човечеството.

Нека сега и аз да си кажа личното мнение по въпроса като жена, която не е чела само книжки. Смятам, че сексът без еякулация е като хубава вечеря без десерт. Къде е най-сладкото накрая? Предпочитам мъжът да не се стиска, а да ми направи няколко подаръка. Колкото повече - по-добре! Е, не до пълна изнемога, че да ми стане съвестно. Нали най-голямото удоволствие при мъжа е по време на еякулацията? За мене е удоволствие да споделям неговото удоволствие. Ценя спонтанността в секса повече, отколкото изкуствените демонстрации на някакви техники. Добре е мъжът да се владее в достатъчна степен, за да може да се съобрази с партньорката си, щом желае. Когато има привличане, на мъжа също му харесва да повтаря, така се чувства повече мъж. Няма нужда да бъде жален и щаден, да не би да се свърши и изгасне като свещ. Те тези подвизи не са преброени като ударите на сърцето, както твърдят някои теории.

:harhar::P:D:thumbsup2:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се още нещо. Теорията за въздържане от еякулация се поддържа в арабските и азиатски райони. Е, има поне една логична причина за това. Първо, тази теория е от времето преди да се открият съвременните противозачатъчни средства. В свещените книги пише да не се хвърля семето на земята и в същото време да се дава дължимото на жената. Кажете ми какво друго да правят хората, като хем им се иска, хем не могат да изхранят толкова много деца? Стисват го наобратно и ходят като възбудени електрони, все със светнали очи, понеже хормоните ги държат на високо енергийно ниво. Тогава стигат до извода, че това е техника, водеща до духовно израстване, понеже се чувстват по-особено.

Бог един мъж и една жена ги направи /знаете, че се раждат деца от двата пола в съотношение горе-долу 1:1/, но в някои свети книги се дават до четири жени на мъж, а за някои баш мъже и повече. Защо? Търсим пак логична причина. Понеже са воювали, мъжете са умирали и жените са се оказвали в повече /може би около четири пъти - така трябва да са преценили тогавашните "политици" и духовни водачи/. А възпроизводството трябва да върви на пълни обороти, за да оцелее народът и свещената вяра. Трябвало е да се завоюват и удържат нови земи и души за "правата вяра" /интересно как доста вярвания се представят за прави, само те и никои други/.

Тъй де, понякога теориите обслужват някакви политически интереси, съобразно условията на живот в съответно време и място. Теории се раждат от какво ли не. Иска му се на някой да изпъкне, да води пред множество хора. Измисля достатъчно интересна теория, която да грабне вниманието, да го отличи от останалите и - готово. Що духовни водачи се навъдиха, а някои от тях какви пари направиха... По-лесно се манипулират хора, като се поставят на изпитание техни основни потребности. Подтикват ги да живеят ненормално. Едни приравняват секса с греха, други го издигат на пиедестал.

Пак се отплеснах. Напоследък ме е цапнал писателския вирус. Не приемайте прекалено сериозно разсъжденията ми, пошегувах се малко. Да спирам, че има и други важни неща в живота, например спането. Извинявайте, ако съм ви уморила! Аз мога още, но ще ви пощадя!

:lol::sleeping::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте Латина и Орлин ! С мнооого обич и искрено ви се радвам - гооолеми сексолози сте...направо ме разлюляхте...даже не ми достигат думичките...Утре т.е. днес но по после ще ви доизчееета , но на прима виста по интуитивному мога да ви рекна , че не сте съвсем в правата посока! Това е положението! :harhar: Засегаааа :1eye:

Бях се настроила да пиша , че половин годинка експериментирах шестото упражнение и имам добри опитности по темата, но някой друг път. Светли сънища! :sleeping:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, аз само искам да чуя мненията ви - защото нищо не знам - наистина - във всички текстове по йога и тантра се препоръчва именно това - казват че свършването е равносилно на убийството на БУда - тоест на вътрешното тяло - на дъгата, на светл;ината, етерното тяло, нирманакая,безсмъртното тяло или както и да се нарече. И тази техника става масово известна едва наскоро - преди 50 години, да речем, е била пазена в тайна, не само на запад, но и на изток, и се е предавала само на малцина. А удоволствието при нея съвсем не намалява, напротив(не искам да се задълбочавам). А техниката не ограничава въобще чувствата - след време става автоматична - почти. В древността пловият акт се е смятал за директен път към Бога. Отрицателното отношение към него се дължи на доминирането на мъжкият принцип през последните хилядолетия - и това отрицание и вина са дълбоко залегнали в съзнанието и подсъзнанието на хората - отишли са на генетично ниво! Сега обаче се отива в другата крайност -0 в разврата - и това също е пагубно. Бих искал да чуя мненията и на мъже, защото жените не могат да знаят точно за какво става дума - по физиологични причини. Бъдете здрави!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз изобщо не съм запозната с текстовете на тантра и йога, но спонтанно у мен изскочи въпросът: "Защо, аджаба, трябва да се прилагат такива техники за задържане на еякулацията?". Да де , там пишело, че запазваш връзката с бога, ако не допуснеш изпразване. Това ми се струва много странно. Излиза тогава, че всички ние родените, сме резултат от отвръщане от бога, заченати, когато Богът е бил убит. Някак си не ми се ще да вярвам на това. Че нали уж Богът е във всеки от нас и сме негово проявление. Добреее, продължавам да разсъждавам - при еякулацията има върховно удоволствие, което може да се постигне и без еякулация. Значи, и в двата случая резултатът е удоволствие, но има една разликата. Разбира се, в нормалния случай е възможно да се зачене дете, а в другия - не, защото няма какво да се посади. Само че аз не виждам смисъла да се практикува такъв вид секс. Ако става въпрос само за постигане на неземно удоволствие /което си е сливане с Бога/, то може да бъде постигнато в такъв случай и без партньор, а с помощта на някаква техника /медитация, нирвана и т.н./. За какво убийство на Буда говарят - най-вероятно за това, че когато се слееш напълно с Него, ти си Буда, а онзи Буда го няма вече, защото той си Ти /едно тъпичко сравнение за онагледяване - шотландският боец, отсичащ глава на друг безсмъртен/. Ами представете си само, че тайните техники, за които говори Орлин, станат масово приложими. Тогава ще има удоволствие, но няма да има деца. Или те ще се правят в епруветки - така и Богът цял, и мъжът удовлетворен. Доста егоистично. И аз споделям Латининото мнение, че за жената е истинско щастие да дари на мъжа щастие.

Да обобщя кратко и ясно - ако не искаш да свършваш, не започвай.

За мен терминът нежелана бременност съществува, само ако: 1. тя е резултат от насилие 2. има опасност за майката и бебето. Във всички останали случаи фактът, че правиш с някого секс, предполага създаването на човек. И двамата са безпределно наясно какво може да се случи, затова няма какво да се правим на изненадани. Щом спиш с някого по своя воля, ти приемаш всички последствия от това и никой не ти е виновен за последствията, само и едиствено ти самият.

Има още какво да пиша по темата за секса, но не искам в един постинг да засягам повече от две подтеми. Затова - до скоро, пак тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Изкуственото задържане на еякулацията е нежелателно! Натоварва нервната система повече и от въздържанието.

Чувал съм за този начин на сексуално общуване, но не го разбирах! Оказа се, че ако естествено се случи на мъжа да не еякулира, не е никакъв проблем! Доставянето на удовлетворение на пъртньорката е също толква приятно и задоволително, колкото и нормалното мъжко приключване на сексуалния контакт! Но това става само с постоянен и любим партньор.

Колкото до отричането на секса, това ми се струва, че всички знаем откъде идва! Още в средновековието е започнала борбата за отричане от тялото и провъзгласяването на секса за нещо "мръсно" и вредно! Не съм сигурен, но като, че ли само християнството(особено католицизма) потдържа и налага това разбиране! От тогава изглежда е останал някякъв страх, неприязън-не знам как да го назова-от сексуалното общуване! Не говоря тук и за комунистическото промиване на мозъка в това отношение! Не малко и това е допринесло за изкривяване на съзнанието по отношение на секса.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм сигурен, но като, че ли само християнството(особено католицизма) потдържа и налага това разбиране!

Прочети "Бхагават-гита" и вече ще си сигурен, че не е така!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, всички, които споделяте мислите си по тема, която вярвам че е излишно табу.

Не мисля, че мога да украся темата с мъдрости или психологически анализи, нито пък с енергийни тълкувания.

Неангажиращото ми отношение по темата е че сексът е споделяне на усещания.

Дали пълноценността им се определя от взаимна близост в емоционален или духовен аспект или е следствие от физическо привличане, съчетано с техника за получаване или предизвикване на реакция на нечия сензитивност?

А може би е комбинация, пропорционално или нехармонично разпределена, винаги или в определени ситуации или спонтанни моменти?

Не как да се тълкуват факторите, а по-скоро как да се идентифицира състоянието, определено като пълноценност!?! :v:

Линк към коментар
Share on other sites

И Бхагават Гита, и много други източни трудове заклеймяват секса като противен на духовността. Например в "Гласът на безмълвието" - книга, закоято се твърди че е много древна, се казва: "Смачкай червея на страстта - не вярвай на погрешните теории че като го храниш можеш да го укротиш - убий го, убий желанието, отречи се от удоволствието - земята е само чертог на скърбите..." Една голяма част от будизма препоръчва пълно отказване от секса - целият южен будизъм, Хинаяна. както и голяма част от северният будизъм, Махаяна - например Дзен, тибетските школи Нийнгмапа, Гелугпа, тоест жълтите шапки - преподават въздържанието. Единствено Кагюпа - червените шапки включват секса. Целият тиб. будизъм е тантричен, но тантра не е точно нашата представа и не е само сексуални практики ! Същата е ситуацията при китайското Дао - има Майстори, които напълно отричат секса, но други го включват. Всичките 6 индийски философски системи са ортодоксални по отношение на секса, отхвърлят го като нещо противоположно на духовният път. Включително и седмата система - Йога! Но има и Индийска Тантра, която го включва - Общо взето школите които го приемат - както в Индия, така и в Китай, Япония, Тибет - твърдят че мъжкото семе е материализиран дух и не трябва да се изхвърля, а да се трансформира в чиста светлина, да се изпари вътре в тялото - и вътрешните им техники се основават на физическото задържане на семето и работа с енергийните канали и центрове по време на секс, както и без него! Има ниво в тези школи, което се нарича - отвъд секса - но до него се стига естествено - без самонасилие - и индивида просто няма нужда от секс, защото е намерил хармонията вътре в себе си - но няма забрани, няма отричане - просто и естествено...! И всички тези течения твърдят единодушно че практиката на задържане на семето е полезна за здравето на тялото и растежа на духа, води до дълголетие и евентуално до ... безсмъртие.

И техниките им са всъщност увеличаване на нивото на енергия на организма и качеството и силата на Любовта която може да се прояви през него става много по-силна! Както и т.н. техника е странна само докато се усвои - после не само че не пречи за взаимното преливане и обмяна на чувства, но ги задълбочава, превръща секса в молитва, в медитация. Само повтарям какво казват мъдрите хора... Бъдете здрави !!! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Метод за секс, при който няма "опасност" да се зачене...

Някъде бях чела, че при всеки сексуален акт между мъж и жена на енергийно ниво се създава дете, което обаче остава някъде там, без възможност да му се даде път за телесно проявление. И затова не било желателно да се прави секс често. Вярата в подобно твърдение може до доведе до апатия, нежелание за секс, липса на удоволсвие от секса и превръщането му в насилие. А освен това, доколкото знаем, децата са си създадени и са под друга форма, просто избират родителите си и момента въплътяване, коета става възможно само ако е осъществено сливане на две клетки.

Всъщност не ми е работа да им се бъркам на мъжете, не отправям никакъв упрек към спазването и пробването на разни методи, само малко ми е чудно. То и затова Орлин писа, че иска да чуе мъжете, а пък аз - барабар Петко....

Само като жена ще ви споделя, че съм имала 2 периода в живота си, между 2 връзки, първият беше 2 години, а вторият 4, през които нямах приятел, но нямах дори сексуални връзки. Не смятам, че съм си пропиляла това време. Напротив. Не знам дали съм трансформирала сексуалната си енергия в нещо друго, желанието си остава. Просто съм такава. Загубена :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Прощавайте, ще кажа тук нещо не съвсем приятно. Четейки за връщането на семето обратно, като медицинска сестра не можах да не се сетя и за един друг подобен процес в организма. Като се стиска човек, урината също може да се върне обратно. Тялото е разумно устроено, има и резервни варианти за ситуации, в които някои течности не се отделят по естествения си път.

За повдигането на енергийното ниво в ситуацията, която обсъждаме напоследък /задържането на семето/, писах вече по-горе, макар и в шетовита форма.

Харесва ми да си правя умствена гимнастика, да прескачам от една теза в друга, търсейки доводи за верността на всяка от тях. Тук малко истина, там малко истина, че заекът зад кой храст е, не се знае. Винаги се старая да разбера отсрещната страна.

Защо да вярват хората, че задържането на семето е по-здравословно, че удължава живота? Ами от медицинска гледна точка за образуването на всякакви екскрети в тялото са нужни градивни вещества, включително аминокиселини, витамини, макро и микроелементи и прочие. Като се изчерпят запасите от някое важно вещество в организма, той целият започва да страда от недостига му и съответно да боледува повече, съответно животът е с по-лошо качество и се скъсява. За образуването на мъжкото семе също са нужни много вещества /знаете, че някои го препоръчват като отлично козметично средство и дори за пиене/.

Та такива ми ти работи, в полза на срещуположната теория на тази, която защитавах отначало. Това е то човек сам със себе си да спори. Бившият ми съпруг казваше: "Сама си правиш събрание." И беше прав. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Е, да Милкана, но нали не се прави само за зачеване на дете... А за енергийното дете е вярно - елементал от двете енергии на партньорите - и той иска да бъде хранен отново и отново - затова след известна раздяла желанието към партньора се усилва - това мисловно дете иска храна - енергия! Но то може да бъде и прекрасно... Всяка мисъл и чувство създават такива деца - мислеформи! А за семето - то се изпарява някакси вътрешно - ако човек свърши след такъв по-продължителен акт, то ще е почти нищо. Така съм чувал. И не се наблюдават никакви медицински отклонения при това.

Линк към коментар
Share on other sites

Ееееех, Благост! Май не си в час по темата! 

:v: Здравей, Изгрев!

Може и да не съм в час :1eye::dancing yes: ...да не не съм в ТВОЯ ЧАС ! Засега! :rolleyes: Някога може и да вляза :P:1eye: освен ако решиш да не ме пуснеш :dancing yes:

То "часове" и подтеми в темата...колкото искаш и Слава Богу!

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, а оговориш че не се наблюдват медицински отклонения от въздържане на семенното изпразва - (ако правилно съм те разбрал) - то аз съм чувал че напротив - при това въздържане спермата може да се отдели, макар и в малки количества, и да засяда в семените каналчета и няма път назад освен към бъбреците, а това причинява доста гелеми болки в кръста, може би и други неприятности. Но може би си има майсторлък въобще да не се отделя...

Много интересна тема, поне за мен като за мъж.

Интересно дали има нещо съответно, оставено по въпроса от Учителя.

C no3DpaB.

:thumbsup1::hypocrite::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравей, сестричке!

Да можеш да мислиш, да можеш да чакаш с търпение( не с нетърпение!) и да можеш да държиш на глад! Хе хе хе ! Можем го, нали!

Споко за да е яко! :thumbsup:

:hypocrite: Не забравям, само...позабавям...всяко нещо с импулса си или да?! :dancing yes:

Някъде по някоя тема питаше за повече инфо за Йехова , имаш отговор ,от силно точните съм - винаги когато трябва! Доказано! :thumbsup2:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...