Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Няколко въпроса относно последните 50 години


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз си мисля, че много се разфантазирахме в тази тема :)

Високите технологии, както всеки друг инструмент, могат да служат и в двете посоки - за добро и за зло. От човека зависи как ще ги впрегне на работа, а не обратното.

Разумен човек би впрегнал технологиите за разумна и полезна работа. Неразумен - за точно обратното. Т.е. проблема не е нито в машините, нито в технологиите, те са си на място, а в начина на тяхното използване. Това зависи изцяло от съзнанието на хората, които ги ползват.

И според мен ако трябва нещо да се промени е не да се спре или отрече технологичния прогрес, а да се сложи на неговото правилно място в общата картина на разширяването на съзнанието ни, на израстването ни като човешки същества.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Мнение № 23

:thumbsup:

1. Целта на човека на Земята е физическо, емоционално, ментално и духовно развитие.

2. Всяко човешко същество има Божествена Същност, създадено е от светлина и любов, природата на които е доброто.

3. Свободната воля е абсолютно универсално право; безупречността призовава „аз” да подчини своята свободна воля на божествената воля с вяра и доверие.

4. Цялото мироздание е свещено, независимо от това доколко то удовлетворява нуждите на отделното „аз”

източник: Полезно по Пътя - Ра

:rolleyes:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Мнение № 23

:thumbsup:

1. Целта на човека на Земята е физическо, емоционално, ментално и духовно развитие.

2. Всяко човешко същество има Божествена Същност, създадено е от светлина и любов, природата на които е доброто.

3. Свободната воля е абсолютно универсално право; безупречността призовава „аз” да подчини своята свободна воля на божествената воля с вяра и доверие.

4. Цялото мироздание е свещено, независимо от това доколко то удовлетворява нуждите на отделното „аз”

източник: Полезно по Пътя - Ра

:rolleyes:

:thumbsup::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Няколко въпроса относно последните 50 години, глобализация, начин на живот, технологии и пр.

Здравейте!

От вчера все се каня да нащракам нещо по тази тема и все нямам време ... :)

Може би,защото първо докато четях мненията трябваше да си отговоря на въпроса: "Пречи ли интелигентността на човека,когато той се опитва да види глобално нещата?"...За съжаление в много случаи отговоря е положителен!

Мисля си,...че човек трябва да търси по-простичко решение на въпросите и проблемите,а не да се оплита в сложни терминологии,недоказани "факти" и купища прочетени теории,които в повечето случаи са несъстоятелни.

На кратко: Трябва да се търси Божественият замисъл на всяко нещо...Великата разумност създала Земята не се изразява с сложни неща и форми,а си има принципи и закони,които трябва да се спазват и от тях произтича всичко.Лесно,логично... и простичко!

По същество :

Отправна точка и ключова дума за разсъждение "Ликвидационен век" /по Учителя/ ...

Какво става тогава? -хората по един ускорен начин трябва и могат да изпълнят своите кармични зависимости /осъзналите това нещо са Щастливци/

Значи положителна и отрицателна карма се изпълнява на бърз каданс ...следователно ще трябва да се раждат повече хора /не може да се чака няколко живота щото няма време/ и съответно има по-голямо въплъщение на Души,които преди са се прераждали през по-големи етапи от време...Повече население-съвсем нормално!

Ако влезете в "дълбочина" /аз няма да разводнявам/ ще видите как всички си е ама точно на мястото! :)

Ще спомена,че Невидимият свят винаги изпълнява желанията на хората...лошото е,че не се съобразяват с времето! /знаем защо.../ :)

Та сега в Ликвидационният век тези "горе" имат и много желания да изпълнят тук на Земята /понатрупали са се през столетията/ ...

Ако поразсъждаваме върху един от важните закони на Вселената - "запазване на енергията" т.е. нещо от рода на "нещата се правят винаги с минимално влагане на енергия" и прибавим множеството натрупани желания,може да ни просветне,защо толкова много сме се развили "технически"...

Не е трудно всеки да се поразмисли за примери ...Пълно е с примери около всички "научни постижения" !

Първият пример,който ми хрумва... Дълги столетия наред хората са имали царе и са живели доста бедно и мизерно...Е за какво са мислели тези хора?-Много ясно,че са мечтали да са царе тези душици мили! :) Е сега им се дава...даже и в повече! Могат да се хранят и то в изобилие и то понякога да ядат такива неща,които и царете не са ги яли...Има течаща топла вода.../малко царе са го имали това нещо :) / А да не споменавам,че и един Трабант е по бърз от един царски впряг.../е поне на дълго разтояние/,а за удобство да не говорим!

Ами комуникацията... През 19 век да пратиш писмо в Европа е могло да си го позволят само доста богати хора.../четох някъде,че струвало колкото среден пръстен/ ,а сега с тези мейлове и интернет средновековните богаташи са просто просяци в сравнение и с един безработен или социално слаб!

Оооо ...НЕБЕСА ! Какъв велик замисъл... с малко енергия и един ГСМ или интернет и активно участие на "учени" колко карма и желания ще се изпълнят за нула време...Еми да са мислили,когато са искали! :)

Нека поста да е като тема за размисъл и медитация... Опитайте са да навлезете например малко в "напредналата" ни медицина?...,ами в пластичната хирургия?... Искрено ще се забавлявате. Повярвайте ми !!! :)

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Гореизложеното е много свежа хрумка :thumbsup:

За съжаление кармата, която се е натрупала в микрокосмосите ни, не може да се изкупи дори и в днешния галопиращ живот. Иначе защо ежедневно, ежечасно, ежеминутно вършим глупости?! Ами кармичното наследство ни дърпа непрекъснато нанякъде...

Но ни остава възможността в един определен момент да "изгорим" кармата, да неутрализираме непрекъснатия натиск върху живота ни на незавършените опитности /кармата/, или както се казва -"да загасим старите звезди и да запалим новите", сиреч да загасне седмият ауричен слой и да запалим шестия - съответния на по-висшата реалност...

..." И видях ново небе

и нова земя,

и море нямаше вече..."/Откр. гл 21, 1-2/

Линк към коментар
Share on other sites

Моите почитания Иво!!!!

Аз си мисля, че много се разфантазирахме в тази тема :)

Според мен - в твоя изказ трябваше да използваш "много се развантазирахте "

Моето интуитивно усещане ,намира очертания във формулировката на Кристиан :thumbsup:

А колкот до това

И според мен ако трябва нещо да се промени е не да се спре или отрече технологичния прогрес, а да се сложи на неговото правилно място в общата картина на разширяването на съзнанието ни, на израстването ни като човешки същества.

Сори :whistling: ,но това ми звучи като лизунг от времето на изграждането на РСО -1975-1989- за младите -

РСО - Изграждане на Развито Социалистическо Общество/

:3d_136:

:3d_086:

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир и Кристиян :thumbsup2:

Приемам и хрумката на НиколаДамянов. Мисля си, че още 20-ина години и тихническият прогрес ще започне да запада. Човекът трябва да развие сетивата си посредством Любовта. Няма да ни се позволи повече овладяване на техника след като не сме се научили да я използваме за благо на всички, а само за власт и пари.

Тези т. нар. външни блага само спомагат за закърняване на вътрешните ни способности, а те са огромни и неможе те да ни определят като хора. Но това е, защото една част от хората желаят да подчинят друга част, борба за контрол, което извън нашата планета е недопустимо.

Наистина периодично слизат духовни учители и души, които да подобряват полетата, за да има хармония и по-голяма част от човеците да се събудят. Но Земята наближава точка, в която да се премести и е нужно друго поле, което да позволи продължението на живота. Това е Христовото съзнание и колкото повече се свържат с него, толкова по-добре.

Ако има "висши разуми", предполагам:

идеята не е, да ни вкючат "щепсела" в общата "мрежа", /така сме безсмислен "консуматор"'/, а тук, сами, с наличната енергия сами да "грейнем",... и не заради тях,... заради себе си. Така мисля.

:wub::feel happy: Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, защо не хванем "бика за рогата"?

Да формулираме гореказаното

1. Последните 50 /500/ години нещо уникално ли са? - от това следва

2. Линейно/еволюционно или циклично е човешкото развитие? Или някаква смесица от тях /напр. спираловидно/? - и конкретно

3. Предстои края на Историята, на Времената или на сегашната манватара или калпа, или цикъл, или космически ден... - и накрая

4. Какво предстои СЛЕД Края? :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

....Всичко се свежда до откриване на начини за постигане на дълголетие и физическо безсмъртие, клониране, и т.н.- а това не е присъщо на естествения човешки стремеж...

Желание за физическо безсмъртие наистина имат хората без души. Но мисля,че те не са толкова много?

Освен това, толкова милиарда човеци, толкова много тела...и минимално колричество Души...

:hmmmmm:

Мисля,че по-голямата част от хората имат заспали души.

Бездушен човек е доказуемо понятие, и понятието Живот има различна стойност в тези случаи....Бездушния човек е феномен на съществуване, тялото му е буквално наето за други цели- да отрасне, дза стане учен, да се човърка в ембрионите, и да открие гените на това или онова, за да може да предложи един ден метод за отглеждане на човешкси органи във ферми- да речем свинеферми, но свинете ще се раждат и живеят с една единствена цел- да бъдат източник на сърца, дробове, панкреаси- които ще са човешки естестнвено....Това, човек с Душа не би могло и да му хрумне дори...

:thumbsup:

С това съм абсолютно съгласна! Още по-ужасна е мисълта, че ще се отглеждат човешки клонинги със същата цел. Не знам доколко и как е възможно това, тъй като не съм специалист, но мисля, че подобна мисъл не би могла да се роди в главата на човек имащ дори заспала душа. Само биоробот, без душа,изпълняващ нечии чужди цели би стигнал до подобна идея.

Затова онези, които идват на земята с Душите си, за да се учат и развиват, предпочитат "третия свят". Днес ние не разбираме, че пътят на Душата е еволюционната пътека, която е нужна за следващия етап от развитие, не разбираме учението на Душата, която понякога за да се развие по-бързо, предпочита да се роди в тяло, което отраснало до няколко години загива, но това е достатъчно за Душата да достигне нужното ниво....

:thumbsup:

Но ако хората с души предпочитат бедния Юг, то те съвсем не са малцинство, а обратното. Според някои изследвания европейците, разбирано в широкия смисъл, хората от Севера, от християнската цивилизация, ще загубят ключовата си роля в световното развитие. След толкова спечелени битки и войни, след вековната си доминация над света западната цивилизация губи най-сериозната си война – демографската. Само в рамките на един човешки живот, след не повече от 50 години, хората от Севера ще бъдат по-малко от 1/10 от населението на планетата, като повече от 1/3 от тях ще са възрастните хора. Оръжията на модерната епоха – съвременната медицина и семейното планиране, променените нрави и свободното сексуално поведение, се обърнаха срещу своите създатели. Настъпва времето, когато за богатствата и жизненото пространство на „златния милиард“ ще претендират Азия, Африка и Латинска Америка. Това едва ли е възможно да се извърши по мирен и цивилизован начин.

Хората от Запада имат все по-висок материален стандарт и все по-малко деца. Липсват индивидуалните мотиви за раждането и отглеждането им. Западнякът все по-често действа рационално. Всеки свободен човек, всяко семейство възпроизвежда поколение преди всичко за себе си, а не за държавата. Засилва се индивидуализацията и егото на отделния човек. Намалява егрегора на съответната страна.

В същото време бедният Юг нараства застрашително и милиони хора в него живеят в ежедневен недостиг на храни и питейна вода

Какво би станало, е трудно да се гадае. Още от сега е ясно, че сигурността на човечеството ще бъде сериозно застрашена, защото изглежда немислимо дори да си представим как териториалният колос Русия ще удържи позициите си в Сибир или ще напусне Кавказ под напора на многомилионните си съседи Китай, Турция и недалечната Индия.

Точно толкова абсурдно изглежда и обстоятелството, че към 2050 г. 7 милиона евреи в Израел ще делят пространства с 25 милиона палестинци. Как ли ще съществува тази държава – „миниатюрен модел на западната цивилизация и на изобилието“ в морето от заобикалящата я бедност? :hmmmmm:

Всичко това са количествени натрупвания, които според мен ще доведат до качествени изменения (за хората с фобии от термините на миналото, трябва да поясня, че това е установено действащ философски принцип). :dancing yes:

Технологиите до момента не са нищо друго, освен извадени навън човешки качества, способности и т.н., които веднъж излезли навън, закърняват отвътре...

Човечеството в своята инволюция, падайки към материята, няма начин да не загуби едни качества и да ги замени с нещо по-материално. Но удряйки се в дъното ще трябва да преминем към еволюционното си движение нагоре. Като човечество изобщо, не като отделни личности. Защото има личности които са по-напред, други още се движат надолу...( А тези без душите, те са извън класацията. Те според мен са “технологии” в ръцете на същества от друг еволюционен процес.) Ще има отпаднали от общия поток, чакащи друга вълна, може би тази на животните...? :hmmmmm:

Аз мисля, че капацитетът на нашата планета е достатъчен за нормален живот на хората, които ще се родят независимо от очакваната пренаселеност. Няма пречки да се осигурят изхранването и нормалния живот дори на 50 милиарда жители. Проблемът е в разпределението на ресурсите и изменението на духовната нагласа на хорати. Технологиите зависят от духовната нагласа на този който ги управлява.

За завоят ни нагоре абсолютно съм съгласна с казаното от Илияна (xameleona):

Наистина периодично слизат духовни учители и души, които да подобряват полетата, за да има хармония и по-голяма част от човеците да се събудят. Но Земята наближава точка, в която да се премести и е нужно друго поле, което да позволи продължението на живота. Това е Христовото съзнание и колкото повече се свържат с него, толкова по-добре.

:thumbsup2:

Използвала съм някои цитати и данни от тук

:sorcerer::feel happy:

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това са количествени натрупвания, които според мен ще доведат до качествени изменения (за хората с фобии от термините на миналото, трябва да поясня, че това е установено действащ философски принцип). 59.gif
:thumbsup2::thumbsup:

Добре, защо не хванем "бика за рогата"?

Да формулираме гореказаното

1. Последните 50 /500/ години нещо уникално ли са? - от това следва

2. Линейно/еволюционно или циклично е човешкото развитие? Или някаква смесица от тях /напр. спираловидно/? - и конкретно

3. Предстои края на Историята, на Времената или на сегашната манватара или калпа, или цикъл, или космически ден... - и накрая

4. Какво предстои СЛЕД Края? :thumbsup2:

След края предстои ново Начало. :3d_086:

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, мислите ли, че има хора без душа? Според мен всички хора имат душа, дори и да не я чуват и тя да е много болна.

След толкова спечелени битки и войни, след вековната си доминация над света западната цивилизация губи най-сериозната си война �“ демографската. Само в рамките на един човешки живот, след не повече от 50 години, хората от Севера ще бъдат по-малко от 1/10 от населението на планетата, като повече от 1/3 от тях ще са възрастните хора. Оръжията на модерната епоха �“ съвременната медицина и семейното планиране, променените нрави и свободното сексуално поведение, се обърнаха срещу своите създатели. Настъпва времето, когато за богатствата и жизненото пространство на „златния милиард“ ще претендират Азия, Африка и Латинска Америка. Това едва ли е възможно да се извърши по мирен и цивилизован начин.

Мисля, че дори и малко хора да се раждат на запад, те все още печелят една друга война, ако може да се нарече война. Те успяват да привлекат достатъчно хора от по-бедни държави и да заробят енергийния им потенциал за захранване на своята система. Тоест дори и тук (в случая �“ермания) да не се раждат деца, достатъчно млади хора се "внасят" или достатъчно деца се раждат от емигранти. Схемата е чудовищна и е възможна, защото явлението запад не е чисто физическо, а и духовно - тоест западът, това е една философия, чието разпространение зависи от хората, независимо къде се намират. И докато хората се блазнят от идеята запад и неговата система, те ще продължават да я хранят. В това се състои истинският проблем - как да бъдат пробудени хората, за да се ориентират към вечните ценности, а не към блясъка на материалното.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, мислите ли, че има хора без душа? Според мен всички хора имат душа, дори и да не я чуват и тя да е много болна.

След толкова спечелени битки и войни, след вековната си доминация над света западната цивилизация губи най-сериозната си война �“ демографската. Само в рамките на един човешки живот, след не повече от 50 години, хората от Севера ще бъдат по-малко от 1/10 от населението на планетата, като повече от 1/3 от тях ще са възрастните хора. Оръжията на модерната епоха �“ съвременната медицина и семейното планиране, променените нрави и свободното сексуално поведение, се обърнаха срещу своите създатели. Настъпва времето, когато за богатствата и жизненото пространство на „златния милиард“ ще претендират Азия, Африка и Латинска Америка. Това едва ли е възможно да се извърши по мирен и цивилизован начин.

Мисля, че дори и малко хора да се раждат на запад, те все още печелят една друга война, ако може да се нарече война. Те успяват да привлекат достатъчно хора от по-бедни държави и да заробят енергийния им потенциал за захранване на своята система. Тоест дори и тук (в случая �“ермания) да не се раждат деца, достатъчно млади хора се "внасят" или достатъчно деца се раждат от емигранти. Схемата е чудовищна и е възможна, защото явлението запад не е чисто физическо, а и духовно - тоест западът, това е една философия, чието разпространение зависи от хората, независимо къде се намират. И докато хората се блазнят от идеята запад и неговата система, те ще продължават да я хранят. В това се състои истинският проблем - как да бъдат пробудени хората, за да се ориентират към вечните ценности, а не към блясъка на материалното.

така е - зад "успеха" на Запада в "цивилизоването" /разбирай вкарване в собствена употреба/ на човечеството стоят братства, сили и йерархии с особени цели... :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

така е - зад "успеха" на Запада в "цивилизоването" /разбирай вкарване в собствена употреба/ на човечеството стоят братства, сили и йерархии с особени цели... :sleeping:

Нямам нищо лично срещу идеите за световна конспирация, но замисляли сте се дали концентрацията въеху тези "сили" и организации ви изпълва с енергия, която спомага за разрешаване на проблема, или точно обратното?

Линк към коментар
Share on other sites

така е - зад "успеха" на Запада в "цивилизоването" /разбирай вкарване в собствена употреба/ на човечеството стоят братства, сили и йерархии с особени цели... :sleeping:

Нямам нищо лично срещу идеите за световна конспирация, но замисляли сте се дали концентрацията въеху тези "сили" и организации ви изпълва с енергия, която спомага за разрешаване на проблема, или точно обратното?

:thumbsup: браво, шестица! - та затова не се и концентрираме, иначе ще пишем във форумите за световната конспирация, за англо саксонската / разбирай юдо-масонската/ зараеза, за черната ложа и т.н....и щяхме да поканим по този начин тези сили и енергии в собствената си къща /т.е. телесна система/

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: браво, шестица! - та затова не се и концентрираме, иначе ще пишем във форумите за световната конспирация, за англо саксонската / разбирай юдо-масонската/ зараеза, за черната ложа и т.н....и щяхме да поканим по този начин тези сили и енергии в собствената си къща /т.е. телесна система/

Да де. Ти вече го направи... Ех, и тая юдомасонска зараза... Понятието се отнася по-скоро до хората, които вярват в такива неща и ги разпространяват по форумите нали? С какви очи ще го кажеш това на някой твой приятел евреин? Или на някой англосаксонец.

Няма любов в твоите мисли. И затова не ги каня - аз поне.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: браво, шестица! - та затова не се и концентрираме, иначе ще пишем във форумите за световната конспирация, за англо саксонската / разбирай юдо-масонската/ зараеза, за черната ложа и т.н....и щяхме да поканим по този начин тези сили и енергии в собствената си къща /т.е. телесна система/

Да де. Ти вече го направи... Ех, и тая юдомасонска зараза... Понятието се отнася по-скоро до хората, които вярват в такива неща и ги разпространяват по форумите нали? С какви очи ще го кажеш това на някой твой приятел евреин? Или на някой англосаксонец.

Няма любов в твоите мисли. И затова не ги каня - аз поне.

точно така,съгласен съм :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време ми попаднаха животоописанията на Плутарх. Бях поразена. От красотата на езика, от идеята да разглежда живота на бележити личности в двойки, чрез което прави интересни паралели, или контрасти. Но най- вече бях поразена от това, че събитията сякаш сега се развиват. Историческите декори са различни, но проблемите, хората, конфликтите, егоцентричността, величието и падението- всички, всичко е съвсем същото! Каква ти еволюция! Добре,че сме си измислили календари! Все нещо все пак е "вървяло"! Ама то- щото без човешко участие...Има върхукакво да мислим, но не съм убедена, че имаме време да мислим. Просто докато се чудим- светът загива ли, или и този път ще му се размине, един ден ще се събудим, а светът вече ще го няма... Ако разберем това, значи наистина сме се събудили и сме направили перпендикулярния отскок. :) Само че не вярвам това да се случи безусловно и с всеки. Просто... трябва предвидливо като разумните девици от онази притча да имаме масло за светилниците, та като дойде женихът, да го посрещнем с пълни светилници... И да не забравяме, че неразумните девици си останали пред заключените врати! Може би са считали, че щом имат светилници, и са девици, еволюционно светилниците им ще засветят и вратата ще се отвори! :)

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Нямаше ме два дена и забелязвам, че темата се развива доста динамично...

Много от нас ги интересуват тези въпроси... И това е положително.... :)

Въпреки отрицателното настояще...

възможно решение на проблемите може да бъде елиминирането на факторите алчност, печалба, страх, власт, с други думи казано, да станем по-добри и съзнателни

Това е разковничето... Друго няма...

Но ще е изключително трудно... Парите-богатството/материалното/ имат огромна стойност за масите и те нямат бъдеще при осъзнатите Хора... Естествено, че ще пречат... Независимо дали ги наричаме масони, евреи, американци и т.н.

Кристиян ги е казал много добре нещата... :thumbsup:

Поздрави

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време ми попаднаха животоописанията на Плутарх. Бях поразена. От красотата на езика, от идеята да разглежда живота на бележити личности в двойки, чрез което прави интересни паралели, или контрасти.

Тъй като в момента се занимавам с древните исторически извори, добре е да се знае, че Плутарх е наричал Херодот "варварофил" (обичащ варварите), тъй като той, за разлика от повечето древногръцки историци, да не споменавам чисто расистките писания на Аристотел (варварите са "родени да бъдат роби"), не ги ругаел толкова, макар и Херодот също да пише, че били груби, нецивилизовани, диви и т.н. Та това на Плутарх му било твърде меко.

И аз като варварка да ви припомня да не се заплесвате по красотата на езика, а да гледате дали не понамирисва отдолу. Съвременната европейска и американска политика се основават до голяма степен на захласването по тази велика гръцка "демокрация", здраво залегнала върху робството като институция, а и върху други некрасиви работи.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Нямаше ме два дена и забелязвам, че темата се развива доста динамично...

Много от нас ги интересуват тези въпроси... И това е положително.... :)

Въпреки отрицателното настояще...

възможно решение на проблемите може да бъде елиминирането на факторите алчност, печалба, страх, власт, с други думи казано, да станем по-добри и съзнателни

Това е разковничето... �”руго няма...

Но ще е изключително трудно... Парите-богатството/материалното/ имат огромна стойност за масите и те нямат бъдеще при осъзнатите Хора... Естествено, че ще пречат... Независимо дали ги наричаме масони, евреи, американци и т.н.

Общоприето е да се вярва, че олигархията, Системата (масони, евреи, американци) не е възможно да еволюира духовно. Обаче Анастасия от Сибир надава оптимистичен вик из сред тайгата - възможно е и се случва! Тя ги нарича "жреците". Всеки, който е чел книгите, знае за какво става дума. Аз също обичам да вярвам, че духовното осъзнаване и развитие е възможно и за олигархията - осъзнаването на енергията на любовта, която е по-силна, по-добра от власт и богатство. Може би тук е разковничето - докато ги заклеймяваме и отричаме, те няма да се развиват, но ако вярваме в тяхното развитие, те ще се развиват като осъзнати хора. Не е възможно да не осъзнават, че както продължава, тяхната власт и богатство първи ще изчезнат.

Както и да го мислим, който и да го мисли, най-икономичното, лесно и добро решение е да станат по-добри и осъзнати.

Аз съм склонна да мисля, че това ускорение в развитието на технологиите, това френетично свръхпроизводство и въобще целия този трескав хаос, в които живеем днес, са реакция на самозащита срещу неминуемия край на Системата, вярвам, е съвсем близък и съвсем не така страшен.

... Но един ден ще прогледнем. Тогава различните форми на Любов ще могат да се проявят и страданието ще изчезне от лицето на Земята. Смятам, че ще стане скоро. ... може би е твърде рано. Хората не са готови за това. Атина се разсмя. -Разбира се, че са. Оттам идват и сблъсъците, агресията, мракобесието. Защото силите на мрака агонизират и в такъв момент те прибягват до последните си средства .Изглеждат по-силни - каквито са животните, преди да умрат. Ала после вече не могат да станат от земята - изтощени са. ... Паулу Коелю, "Вещицата от Портобело".
Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Не е възможно да не осъзнават, че както продължава, тяхната власт и богатство първи ще изчезнат.

Както и да го мислим, който и да го мисли, най-икономичното, лесно и добро решение е да станат по-добри и осъзнати.

Дано го осъзнаят, но досега като общо правило не го осъзнават, инаме не биха пордължили по тоя начин! Съгласен съм, че това е най-доброто решение и комай единственото, при което може да мине преходът без сериозни социални катаклизми... Но какъв е действеният начин, ако изобщо е възможен това да се случи - не знам. Едва ли само чрез молитви за тях... Може би е необходимо все пак някакво лоби, хора от технити кръгове, които да са същевременно навътре в по-истинските стойности... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Но какъв е действеният начин,

Ами всеки ги премисля тези неща, приема ги, т.е. придобива вътрешна увереност, избира този път, и после действува и живее съобразно този идеал. Това е разковничесто, да действуваш, да реагираш, да говориш, да живееш съобразно идеала си. Сега за сега много от нас са приели идеала в сърцата си, но още не живеят в пълна хармония с него (напр. природосъобразен начин на живот) поради ред причини - финансови, закрепостяване в града, загуба на практически знания за природата и ред други. Специално при мене това причинява едно твърде болезнено изкривяване, на което се боря да устоявам и да коригирам в най-скоро време, иначе рискувам да се счупя. :rolleyes: Е, няма да се счупя, просто ще приспособя начина си на живот към идеала.

Хайде, още малко "loosh" ! ( Не търсете превода в речника, а в книгите на Роберт Монро :) )

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също обичам да вярвам, че духовното осъзнаване и развитие е възможно и за олигархията - осъзнаването на енергията на любовта, която е по-силна, по-добра от власт и богатство. Може би тук е разковничето - докато ги заклеймяваме и отричаме, те няма да се развиват, но ако вярваме в тяхното развитие, те ще се развиват като осъзнати хора. Не е възможно да не осъзнават, че както продължава, тяхната власт и богатство първи ще изчезнат.

Както и да го мислим, който и да го мисли, най-икономичното, лесно и добро решение е да станат по-добри и осъзнати.

Аз съм склонна да мисля, че това ускорение в развитието на технологиите, това френетично свръхпроизводство и въобще целия този трескав хаос, в които живеем днес, са реакция на самозащита срещу неминуемия край на Системата, вярвам, е съвсем близък и съвсем не така страшен.

Да! Съгласна съм. Този бунт е отчаян. И толкова по-отчаян ще става, колкото по неприети и заклеймени се чувстват кривналите от пътя. Победата не е в осъждането, а в спечелването на една заблудила се душа и завръщането й у дома.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...