Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво ми се случи ДНЕС ?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Днес седя и тъпея древноарменския, по който ще ме изтезават (изпитват) след две седмици, и попаднах на една дума (akn), която значи "око", "извор" и "скъпоценен камък".

Какво нещо е езикът и по какви линии понякога текат човешките асоциации...

П.П. Пснвното значение е око, разбира се. Думата е свързана с нашата дума "око". Както и да е, това беше за маниаците :D

:3d_011::3d_023::3d_146:

Днес седя и тъпея древноарменския, по който ще ме изтезават (изпитват) след две седмици, и попаднах на една дума (akn), която значи "око", "извор" и "скъпоценен камък".

Какво нещо е езикът и по какви линии понякога текат човешките асоциации...

П.П. Пснвното значение е око, разбира се. Думата е свързана с нашата дума "око". Както и да е, това беше за маниаците :D

:3d_011::3d_139::3d_065: Разсмях се наистина .

:3d_065::3d_023::3d_090: Разсмях се наистина.

:3d_065::3d_023::3d_090: Разсмях се наистина.

Линк към коментар
Share on other sites

П.П. Пснвното значение е око, разбира се. Думата е свързана с нашата дума "око". Както и да е, това беше за маниаците :D

:3d_011::3d_139::3d_065: Разсмях се наистина .

Много късно си оправих кривописа. Това е то, аз съм пишман-зубрач. И си личи, че от арменски две не видя вече. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_096::3d_139::3d_146: Е,това вече наистина ме разсмя с глас. Благодаря, имам нужда.
Линк към коментар
Share on other sites

Добра вечер на всички.Днес отидох до магазина, за да купя някои дребни неща.Продавачката се заблуди и ми беше върнала повече.Прибирайки се все мислех,мислех за това но не бях сигурна.Никак не излизаше сметката.Върнах се в маг. и я накарах да пресметне отново нещата.Естествено си доплатих.Когато излизах, тя ми каза ,че никой не би го направил.Искрено вярвам ,че не е права,макар да не чувам реплики в този контекст за първи път.Но много ме натъжи това,че рядко хората постъпват коректно и то за смешни дребни сумички.Аз самата се занимавам с търговия и имам наблюдения.Защо сме свикнали,да тълкуваме подобна ситуация-грешката е нейна -в случая на продавачката-това не ме касае.Малодушието, с което се отминават тези дребни неща уж е нормално ,а когато се случи на нас самите се ядосваме колко лоши са хората.Винаги съм се притеснявала дали ще се опазя от такива постъпки дори за дребни неща,защото имам чуство,че след това по същия начин реагирам и за доста по-важни. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Така е , човек както върши малките си дела , така захваща и големите .

Линк към коментар
Share on other sites

Три пъти съм си забравяла портмонето в националната библиотека в Берлин (синдрома на разсеяния учен...). Три пъти бе предадено на охраната. Единият път имаше доста пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ми се случи днес

Всъщност се случи 3-ти срещу 4-ти февруари.Наложи се да изляза през нощта на двора.Появи се кълбо светлина докосвайки ръката ми до лакътя.Сепнах се от изненадата,но не бях уплашена.Усещах мека приятна топлина все едно ме е огряло лятно слънце.След появата в продължение на няколко минути чувствах приятно трептене в цялата ръка.

Днес отворих една от пощите си,които рядко преглеждам.Там бях получила писмо от Ханлин Академи в което съобщаваха,че от 4-ти започва истинската пролет.В този период енергията в природата ставала по-силна и било препоръчително да се медитира повече. :sorcerer:

Какво мислите за това?Ще се радвам ако някой е имал подобно преживяване да сподели.Може и на лични.Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Днес оформях срочни оценки. Трима ученика висяха с отворена двойка и по закон нямам право да им оставя различно от 2 за срока. Изпитах ги, двама от тях ми отговориха нещо вярно и получиха 3 за срока. Третият не отговори на мой въпрос по материала, след това го попитах да ми каже нещо, което знае от целия материал. Той отвърна "знам само че вашата география изобщо не ме интересува". Оставих му 2 за срока. Ето какво е глупостта и безотговорността. При най-голямо желание да му помогна, той сам си подписа присъдата за срока. Какво да се прави-пубертетна рискова възраст. Втория срок ще имат само 1 час седмично и няма да се пишат срочни, така че тази двойка го праща на поправителен ако не изкара отличен 6 в текущия сбор оценки от втория срок. На инат не каза нищо днес. Цял срок им беше забавно, сега играчката стана плачка, забавно ми стана на мен. :rolleyes:

Здравейте колега,

Аз при подобни ситуации пиша 3, може и повече, пробно. Някои се осъзнават. Като им отговориш на нахалството с положителен жест понякога им се събужда съзнанието. Абе рядко, но се случва. :3d_128:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес бях на две интервюта за работа, и на двете ме одобриха. Докато се чудя обаче къде да започна, ще изтърва и двете работи.

А ти как я караш?

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Латина, ти си късметлийка! На две места са те одобрили! А аз си седя само на едно. :D:P ...карам я някак си, даже страхотно я карам. :D А при теб нещо ново ;)

Линк към коментар
Share on other sites

И на мене ми трябва една работа, ама добра. Накрая ще хвана каквато и да е.

На амсалак като мене и да му дойде късмет, ще го изтърве.

Предпочитам да се шегувам със себе си, така никой не ми се сърди... :P

Линк към коментар
Share on other sites

Като стана дума за работа, аз прекарах един прекрасен ден на работа. Не че не се изморих, но жената, с която работя, кара всяка секунда, прекарана там, да се превърне нещо специално, от което има какво да ти остане и какво да научиш. Какво правим? Ами мълчим, ровичкаме се сред тонове документация. Хора, съдби, лица. От цял свят. Те ни търсят или ние тях търсим. Опитваме се да разберем езика и културата им, понякога ни става и смешно от това, което четем. И като прочетем нещо интересно, четем си го и една на друга. Но през по-голямата част от времето мълчим всъщност. И витае хармонията.

Тази работа няма нищо общо със специалността ми и просто ми осигурява прехраната. Не мисля, че бих го вършила това цял живот. И това каза и тази жена - че и тя го върши това не по задължение и някой ден ще спре. Но докато го правим заедно, е интересно, а и върви добре. Ако искате вярвайте, тя ми е шеф, но понякога си мисля, че ми е приятел, майка... Нещо, на което винаги мога да разчитам. Ако падат камъните от небето, стресирана съм, не съм спала, пращам един смс: изтощена съм, не съм спала, май няма да съм ти полезна днес. Получавам отговор: спи, ела, когато можеш. Но тя не е само към мен такава.

Днес си разсъждавах за тази огромна щедрост към хората, която тя проявява, дори когато става дума за непознати от хиляди километри, които й пишат за своите неизброими проблеми. Един китайски кандидат-студент днес й бе писал: "Вие сте най-прекрасният програмен координатор, който познавам. Рядко се среща някой, който прави за другите, напълно непознати, които може и никога да не срещне, толкова много и без да очаква нищо в замяна, за нищо. И тъй като не мога да ви се отблагодаря по друг начин, предлагам ви винаги и доживот безплатни зъболекарски услуги в Китай - защото тук е единственото място, където мога да практикувам легално :D "

Едно нещо ще ми е трудно някой ден. Не да се разделя с тази работа, а с този човек. Но тази работа ми показва и нещо друго: Независимо какво човек прави, силата и магията е в хората.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Рядко се срещат такива хора azbuki. И още по-рядко е те да са шефове. Но тези, които попаднат на тях са истински късметлии. Тази жена е мъдра, тя дава без да чака възмездие. Но тя ще го получи един ден и това ще бъде нейната награда, за смисления живот, който е водила. Малко са тези хора...

Линк към коментар
Share on other sites

Хващай едната и не му мисли. Другото ще се нареди. Ама гледай да е нещо като това

thumb_10.jpg

Много ми хареса. Аз това и вкъщи си го правя, но не ми плащат.

Не мога да се въздържа, ще цитирам от едната обява за работа:

"Търся мед.сестра - спокойна, работлива и подредена, работно време - тежко, заплащане - подобаващо."

Докторът е много симпатичен, работното място е хубаво, по цял ден ще идват различни хора, всъщност работата може да е приятна.

А другата работа е с два пъти по-малка заплата, но има възможност за допълнителен доход. Няма и да е толкова натоварена. Предпочетох я заради възможността да си гледам по-добре децата. Тази вечер се обадих, но междувременно са се явили и други кандидати. Като не реагирах веднага, може да съм я изпуснала.

Може би трябваше да кажа и на двете места "Започвам веднага!", а утре просто да не се явя на едното! Шегувам се, не ми е в стила да лъжа.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес имах дълъг работен ден , подготвихме 50 ученически работи за изложбата , която откриваме в сряда .

Успяхме и да ги експонираме в двете фоайета.

Остава само , плактата да се направи и организиране идването на местните телевизии .

Успях тази година , по- рано да мобилизирам учениците си да направят изложба , и колкото и да не си го признават си умират от удоволствие да работят по темите , които са им задала .

Събраха се около 100 неща , от които избрах 54 , които да са най - добре изведените , най - хармонични заедно като експозиция и най - силно въздействащи работи.

" Неоимпресионизъм ", ще бъде открита на 13 февруари .

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_010: ХАхах а. И пак като се замисля всичко стана от само себе си , дано само да задържим това ниво до края на годината .

Вярвам , че във всеки човек има по едно съзнателно същество , което вижда постъпките си и може да носи отговорност . Да се надяваме ,че ще успея да задействам именно тези съзнателни същества във всички мои ученици .

Стискайте палци . :3d_032::3d_123::3d_001::3d_047:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Хе, здравейте! Скоро не съм се появявал. :D Как сте, бъбрите ли си?

Ха добре дошъл съгражданино :thumbsup2: С Латина ставаме трима шуменци :rolleyes: Май имаше и още някой зад кадър, който се издаде че се разхождал в градската по време на големия сняг през януари...Още малко и да вземем да си направим среща на форумците в града, а?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами лошо няма, Максим. Като се посберем прилична дружинка защо да не се видим на по чай ( сега съм на чай ;) ).

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...