Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?


Guest Еси

Recommended Posts

"Неизвестната величина" е дълбоко известна на всекиго, колкото и да не не поддава на математическо моделиране - и тя е известна като душевен импулс!

Така е! Колко ли време трябва за да се реализира в материалното?

Добромире, с дописването на поста си ми отговори, блаодаря!

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

"Неизвестната величина" е дълбоко известна на всекиго, колкото и да не не поддава на математическо моделиране - и тя е известна като душевен импулс!

Така е! Колко ли време трябва за да се реализира в материалното?

Добромире, с дописването на поста си ми отговори, блаодаря!

Всеки човек притежава своя индивидуална мярка и ритъм на акумулиране на вътрешна сила, докато се случи взрива, пораждащ постоянното вътрешно горене.

Това е ирационално тъй като душата по другояче вижда нещата, отколкото здравия разум.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?

Първо не мога да се съглася,че парите са "материялна енергия",но за да не разводняваме ще пиша за това в друг пост и друга тема,...ако е "писано"! :)

Най вече искам да коментирам два поста на Кристиян,#52593 #52634 които ми направиха впечатление и в които нещата са истински и верни!Защо тогава искам да ги коментирам?За си намираме на приказка...? . разбира се,че не!!! Постовете са истински и верни /приложими/ ,НО са и опасни,което никак не е за подценяване!Дано Кристиян на го вземе като лична критика или нещо подобно...Уважавам неговото мнение и чета постовете му с интерес,но мисля,че тук трябва да дам и едни мои опитности и наблюдения.

Значи в постовете /най-вече първия/ се говори за един доста популярен метод на визуализация ,който може да го срещнете в доста съвременна окултна литература мисля,че Луис Хейли беше писала,Силва метода ползва подобни неща,...има доста книжки от рода "Как да станем богати..." Как да станем милионери?" и т.н. като не претендирам за точност,защото в случая тя не ни е необходима,а говорим по принцип.

Визуализацията е много силен метод ползван от много посветени хиляди години...Това е творчески метод,при който човек със своите мисли и концентрация създава "виртуални" образи /от всякакво естество може да са/ и след това по определени закони става материализацията на тези идеи.С една дума - имаме мощен метод,по който работят възвишени същества от земна и неземна йерархия.

Така! Значи този метод през 19 век се дава и "свободно" на хората ,знае се защо...,но няма да споменавам!

Важното тук е,че той /както винаги се получава/ след като е даден на хората,те го изкривяват т.е. не се ползува по изначалното му предназначение да се работи и твори в сферата на духовното усъвършенствуване на нациите,а чисто по материалните и примитивни закони се ползва за "трупане" на пари...Добре,че отгоре на са дали и разкрили на 100% нещата,че ...нямам думи.. безмисленият материален вихър щеше да е с още по-големи размери!

Забележете само и плоските разсъждения/оправдания/ на всички западни визуализатори трупащи пари ..."трябвало да са щедри " ... Направо СУПЕР!Всичко даже е и "окултно" обосновано и оправдано... Значи "дават" ти апартамент кола,вила или имение,а започваш да си "щедър" даряваш обувки,правиш покрив на училище,даряваш храна на сираци ...Да се смее ли човек или да плаче за такива нещастни хорица ! До къде смятате,че ще стигне един такъв "голям" дарител ???.. /пресен случай от преди месец/ дава по 25 хиляди долара за една вечеря ...Спомняте си случая,нали?...но ги беше срам да си кажат имената,но групата чревоугодници цял ресторант се знае!Няма значение! :)

Е стана ли ви ясно,защо е опасен този метод ? - Накратко ...човешкото око мярка няма,...човешката алчност е ненаситна,няма спирачки...и когато девиза ти е на Мечо пух "колкото повече-толкова повече" ,човек изпуска най-важното нещо което трябва да направи тук на Земята ... да облагороди и да повдигне своята Душа! Това е!

Ако искате да сте като Опра - дерзайте...само,че първо я питайте дали е щастлива? ...Абе примери ще ви дам колкото щете и с певици и политици и с бизнесмени за безмислен и тъп живот,който всячески се опитват да го "разнообразят" с пари...Да-да,ама НЕ !!!Изкривявания и страдания безброй...Не е там въпроса! Въпроса е какво ще правите след като сте получили всичко визуализирано и още и още ...и още... ще сте ли щастливи? Ще сте ли удовлетворени от себе си? Ще ви се даде ли вътрешна светлина...? Според мен -АБСОЛЮТНО НЕ!

Просто ще сте си проиграли шанса в един така важен и съществен момент,който е сегашният...

Е всеки има право на избор,но трябва да знае,че и последствията от този избор са за негова сметка,която сметка не се плаща с визуализирани пари ! :)

Поздрави и успех на Всички!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Да съществуват и такива професии , но си мисля че те си остават на едно ''занаятчииско'' ниво

ако говорим за разрастващ се бизнес там правилата са хищнически .

Едва ли ще има успех със ''скромност''.

От голямо значение е и

... още нямам сериозна конкуренция

а когато се появи такава и е нечестна тогава какво правим? :rolleyes:

Да, вярно, бизнесът е малък. При големия бизнес не би трябвало да има промени в правилата, дори малкият бизнес по принцип е по-уязвим, но все пак не мога да се произнеса със сигурност.

А конкуренция дал Господ, включително в момента, в който на хората им се стори, че ние някак прекалено добре се развиваме, изникнаха като гъби още, и още ... И методите им не са от най-чистите, обаче аз съм си спокойна, именно защото не го правят сериозно, професионално, ами с разни нечестни прийоми, с които трайно не можеш да се задържиш. В най-добрия (за тях) случай успяват да ми нанесат някоя дребна, незначителна щета, след което истината излиза на яве и аз се оказвам дори в още по-добра позиция, без да правя нищо по въпроса :thumbsup:

Просто при всички обстоятелства (дори и когато не ми изнася особено) запазвам своята добронамереност, коректност и т.н. - тогава дори и при възникнало някакво недоразумение, проблем, нещата в крайна сметка приключват добре.

Линк към коментар
Share on other sites

всеки има право на избор, но трябва да знае,че и последствията от този избор са за негова сметка
:sorcerer::)

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?

<_<

Защо питаш?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което имаме, както и всичко което нямаме- във/вън от себе си, винаги, без изключение, е резултат от желанието, намерението и волята- да, от тази "троица" зависи абсолютно всичко. Свободата на избора и свободата на волята са илюзия, която елементарно може да се докаже- доказателствата дори не е нужно да се представят- те се вдишиват, пият, поглъщат, дали сме им наименования като "неволеви процеси", "инстинкти", "нагони", и много други...

Желанието се измерва с неговата сила, намерението се измерва с неговата чистота, а волята се измерва чрез действие или бездействие- на всяко едно ниво, от най-финото ниво на енергията, до най-плътните нейни измерения, всичко зависи само от тези трите неща- желание, намерение, и воля. Парите нямат нищо общо с добродетелите, нито пастата за зъби, нито килограм краставици, или пък щайга с диаманти...всичко е въпрос на желание, намерение...и воля...Добродетелите са оправданието на тези, които не познават желанията си, не са сигурни дали няма да окалят намеренията си, и този страх обвива с вина всичко, което волята прави, или не прави...Пороците- несъмнено, те са също толкова "тежат", колкото и добродетелите, и с тези две неща, човек може да размахва пръст както навътре към себе си, така и навън от себе си...

Мнението ми е от типа 3 в 1- защото покрива минимум от три теми, от тези които са на "дневен ред" из форума- но, понеже тази тема е все още "прясна", пожелах си да го поставя тук, намерението- е, то е "тайната съставка", която не се разкрива веднага- само квалифицираните в качествения и количествения анализ могат да разкрият "тайната съставка", и ето- волята ми задейства нужното, за да нащракам с клавиатурата това-онова...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Е всеки има право на избор,но трябва да знае,че и последствията от този избор са за негова сметка

:thumbsup:

Желанието се измерва с неговата сила, намерението се измерва с неговата чистота, а волята се измерва чрез действие или бездействие

:thumbsup: Душевна сила, чистота и правилно насочено действие! Което и да се разглежда поотделно като основна предпоставка, има вероятност да бъде разбрано неправилно...

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което имаме, както и всичко което нямаме- във/вън от себе си, винаги, без изключение, е резултат от желанието, намерението и волята- да, от тази "троица" зависи абсолютно всичко. Свободата на избора и свободата на волята са илюзия, която елементарно може да се докаже- доказателствата дори не е нужно да се представят- те се вдишиват, пият, поглъщат, дали сме им наименования като "неволеви процеси", "инстинкти", "нагони", и много други...

Желанието се измерва с неговата сила, намерението се измерва с неговата чистота, а волята се измерва чрез действие или бездействие- на всяко едно ниво, от най-финото ниво на енергията, до най-плътните нейни измерения, всичко зависи само от тези трите неща- желание, намерение, и воля. Парите нямат нищо общо с добродетелите, нито пастата за зъби, нито килограм краставици, или пък щайга с диаманти...всичко е въпрос на желание, намерение...и воля...Добродетелите са оправданието на тези, които не познават желанията си, не са сигурни дали няма да окалят намеренията си, и този страх обвива с вина всичко, което волята прави, или не прави...Пороците- несъмнено, те са също толкова "тежат", колкото и добродетелите, и с тези две неща, човек може да размахва пръст както навътре към себе си, така и навън от себе си...

Мнението ми е от типа 3 в 1- защото покрива минимум от три теми, от тези които са на "дневен ред" из форума- но, понеже тази тема е все още "прясна", пожелах си да го поставя тук, намерението- е, то е "тайната съставка", която не се разкрива веднага- само квалифицираните в качествения и количествения анализ могат да разкрият "тайната съставка", и ето- волята ми задейства нужното, за да нащракам с клавиатурата това-онова... :)

Съгласен съм :thumbsup2: ,но има и уловка за субекта - готов ли е да заплати цената. А жертвите ще са многопосочни.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги я плаща. Всяко желание е закон, а повечето от човешките желания директно или индиректно представляват желания за смърт, с една уловка- че ще им се размине плащането...е, някои желания са на разсрочено плащане- не е речено в този живот да се разплатиш за всичките житейски кредити...

Всъщност, няма човек, който да не си е платил- не става въпрос само за пари като средство за разплата- Природата няма претенции относно начина и вида за плащане.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо питаш?

Защото искам промяна за да реализирам един трепет.

Добродетелите са оправданието на тези, които не познават желанията си, не са сигурни дали няма да окалят намеренията си, и този страх обвива с вина всичко, което волята прави, или не прави.. - "той е строг, но спряведлив", от къде е цитата??? :))

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?

Защо питаш?

Защото искам промяна за да реализирам един трепет.

В случай че реализацията ще помогне на духовната ти еволюция и на света, моли се и вярвай.

Защо да се концентрираш върху някакви си пари?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

На света е прекалено силна дума, но ако света са близки хора - ок.

Хайде ще дам един опростен вариант, ако моят трепет е да правя глинени панички, колко трябва да продам на месец за да докарам заплатата си сега? Как става това в БГ, когато голяма част от хората са си свили потребностите си и дават парите си за храна и отопление? За това ми трябва инвестиран капитал за който да не мисля поне 1 год., ако мислиш постояно за това което трябва да врущаш и др. текъщи сметки, как ще направиш паничка която някой да му се прииска да купи, просто ей тъй, защото му харесва?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

Вчера писах в темата #52791 като обсъждах и критикувах други постове...Между другото това не е много правилно!

Критиката или отричането на нещо винаги трябва да е съпътствано с някакво решение или алтернатива,...иначе човека спада в графа критикар или черноглед... :) Дори и по силно - ако човек не може да предложи нещо по-разумно като заместител на дадена теза,...то той е по-добре да замълчи!

Ех...мечти...Ако всички се стремяхме към такъв конструктивизъм,къде ли щеше да е България,...а представяте ли си как ще се развие и форума,а?А пък и всички,ако говореха относно предложения изпробвани в личен опит - "цена нямаше да имаме"! /както се казва/

Добре,че е вътрешният ми коректив и правената ретроспекцията,...че да се осъзная и да видя,че съм допуснал грешка и не може само така да разяснявам критикувайки,а трябва да дам и решение на въпроса за "привличането" на пари...и т.н.

Като общи разсъждения бих казал,че за човек в зависимост от нивото му на духовна осъзнатост парите /като лична необходимост/ по различен начин ангажират неговото съзнание... Не е правилна тезата,че за да си много духовно развит,новороден,адепт...ти трябва да си беден,оръфан,...да не притежаваш нищо...да се откажеш от придобивки и да не ги приемаш...Всичко това са крайности и водят до много изкривявания !

Факт е обаче,че с напредването в духовното си усъвършенствуване,човек все повече осъзнава своята същност и установява,че материалните придобивки са само един помощен атрибут,следвайки своя Път и в много случаи този атрибут се придобива много лесно,стига човек да живее и спазва законите,на базата на които е създаден нашият свят...Значи,най общо казано: Има една обратна пропорционална зависимост между духовното развитие на личността и материалните и потребности!

Като продължение на общите ми разсъждения мога да препоръчам постовете на Кристиян за визуализацията,които обаче да се разглеждат не в контекста на парите,...а да се творят идеи,които да са добри,стойностни,хуманни и т.н. и ще се убедите,че когато се впишете в Божият промисъл и навлезете в пулса на Божествената хармония,с която се твори и изпълнява всичко около нас ...ще се убедите,че просто парите и финансирането на идеите НЕ СТОИ НА ДНЕВЕН РЕД! :)

Добре,де...! Иска ми се да кажа и нещо по конкретно като ще се стремя да подредя нещата по точки...за по голяма яснота.Въпроса е горе долу такъв:

Какво трябва да правим за да осигурим нашето нормално съществуване,което да ни дава нужната свобода,за да можем в свободното си време да се занимаваме с нашите хобита и да се развиваме така както намерим за добре? /вижда се,че граници няма и опита ми може да се ползва сигурно и от духовни хора и от такива които гледат изцяло практично на нещата/

1.Фиксиране на стандарта ни! - много е важно в началото да сме наясно с това какъв стандарт искаме...Повтарям- много важно! Защо? - защото когато нещата ни се "дадат" да не искаме "още ...и още, и още..." както пееше там един певец! :) Значи смятаме си разходите,съгласно потребностите,които имаме за момента,...слагаме малко непредвидени неща,разбира се,че инфлация и девалвации винаги влизат в сметката,стига те да не служат за оправдание!

2.Планиране - тук разсъждаваме върху това,което най-много ни допада и с това което искаме да работим...Правим сметки за доходите си от тази работа...Планираме курсове или методи за повишаване на нашата квалификация...И значи,ако решиш да работиш на днешно време и да нямаш шофьорска книжка и да не можеш да ползуваш компютър е доста неразумно начинание.Препоръчително е да се знае и поне някакво начално ниво на английски,който да се обогатява ежедневно!В тази точка може да се пише доста ...но нека всеки сам се размисли и да потърси индивидуални "ключове",които ще му помогнат за личната реализация.Важно е да помислим и как ще се представим пред даден работодател...

3.Търсене работа - активен и непрекъснат процес трябва да е...Не от рода на "еми днес питах в бюрото и казаха,че няма!" :)

Проверка във интернет и медии за обяви,пускане на обяви,консултация с приятели и познати,проучване на пазара на работна ръка и от какво има нужда той,... С една дума : "ушите и очите да са ни отворени за всяка информация и предложение за работа" .

Много важен момент в тази точка е да да държим в главата си мисълта,че "Срамна работа няма" ...Значи ако работата не е противозаконна и не е в рязко противоречие с нашите духовни ценности и вяра,...на първо време трябва да се започне всяко едно нещо което ни се предложи.Това се отнася най-вече за хора които започват "от нулата" ,но в общи линии е полезно и за останалите...

4.Реализация - ясно е,че щом сме започнали да се занимаваме с едно нещо,но ни се иска вътрешно да правим друго не трябва да се примиряваме с настоящето си и винаги трябва да искаме и да се стремим към реализацията,която желаем.Винаги да са ни "отворени" очите и ушите за нещо ново и в никакъв случей не спираме с професионалното си усъвършенствуване.

Тук има обаче два "подводни"камъка...първият е това,че ако не сме преценили правилно това,което искаме и съответно след време ще сме разочаровани от това,което получаваме /трябва да се внимава особено!/... и вторият момент, в много от случаите,когато човек започва работа,чрез нея невидимият свят среща човека с други хора за изчистване на кармични зависимости...Извод: Гледайте по глобално и окултно на нещата при започване на някаква дейност, за да можете с един "куршум два заека да плените"...хем да си изчистите кармата,хем да имате препитание,... Е разбира се,че ще има неудобство от това,че не вършите любимото си нещо,но повярвайте ми жертвата си заслужава! :)

5.Спестовност - Независимо какво започва човек да работи и колко получава,той винаги трябва да заделя минимум 10% от своето възнаграждение.Ще се убедите,че тези пари ще са ви много необходими,когато сменяте работата си или търсите подходяща такава в следващ момент...С времето ще имате определена независимост,което е много важно нещо за вземане на правилно решение.

6.Постигане на т.1- фиксирания стандарт! А после?... Убеден съм,че ако сте обективни и правите всичко,което изредих по горе вие рано или късно /зависи от вложените параметрите/ ще постигнете своя стандарт,който сте си определили.Тъй като живота е доста динамичен и променлив е хубаво като си измисляте стандарт и план за постигане да си ги запишете тези неща...Така ще има по ясна и конкретна цел /фиксирана/ и заблудите и оправданията ще са по-малко...

Значи какво правим когато постигнем т.1 ? - Има два варианта: Първият - западното общество..."колкото повече,толкова повече..." Народа е казал: "човек знае и две и двеста..." Обикновено се получава така,че с получаването на повече и повече пари,човек неусетно "увеличава" и своите нужди...По-нова кола,но-нови мебели,по-добър дизайн/ремонт/,по хубава техника ...и ето ви го "материалното цунами" в което попада човек и в което се въртят тези на запад и тяхното материално общество. Ужас! Ако влезете по-дълбока в нещата ще установите,че те ПРОСТО СА РОБИ!!! Наистина ви казвам ... Тази материална фуния която ги е всмукнала е много лошо нещо...При това "цунами" с увеличаването на доходите,си позволяваш повече разходи,което пък ти вдига режийните /минимума за месечно преживяване/, вземаш повече кредити и заеми и т.н. и представете си какво става: Можеш ли да не работиш ? Имаш ли право да се откажеш от работа?Можеш ли да не си всеотдаен в работата си и да решиш да имаш повече лично време? - Все отговори с "НЕ" !!! Абсолютна роботизация,за която човека си е виновен сам...защото "визуализирал" това дето не трябва и принципа му бил като този на мечо Пух! Има моменти,в които ми е много мъчно за тези хора..Имам доста познати работещи на запад и направо ги разбирам около еуфорията им на малкото лично време,което имат около отпуските си...а някой нямат и отпуски! Нямам думи повече.

Добре тогава какво да правим? - Според мен е удачен Вторият вариант /доста е труден!!!/ - Постигнали сте си желаният стандарт и сте много скептични към всички изкушения,които ви се предлагат! Ясно е,че тогава с времето ще изкарвате повече,а разходите и режийните ви ще са малко...следователно ще заделяте не 10%,а много повече...т.е. ще ви оставят много излишни пари... "ХА-ХА-ХАААА излишни пари" -има ли такова понятие??? " - Ако имате духовна ориентация и стремеж към духовно усъвършенствуване -ИМА такова понятие! :)

Има и една "екстра" ,ако вървите по вторият вариант - след не дълго време,заделените материални блага,които са в следствие на проявената ваша скромност в потреблението ще ви доведе до състояние,където може с все по малко работа да изкарвате насъщните си нужди и да имате все повече свободно и ЛИЧНО време... "И това ако не е свобода, здраве му кажи!" както се казва...Нали всички за нея бленуваме и за нея се борим! :)

Поздрави и Ви желая късмет !

п.п. Много дълъг пост излезе,но мисля,че ако се говори "на парче" по тези проблеми,няма да може да се изяснят нещата.Всъщност и поста е само една конструкция-предложение за решаване на материални проблеми,....и нека се има предвид,че тази конструкция може да се запълни по един много красив начин за всеки един отделен човек!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, аз направо съм респектирана - Никола Дамянов има готово решение по всички въпроси и то структурирано по точки: 1, 2, 3 ... Но аз пак ще попитам (както в темата за идеалното семейство) - в твоя живот направи ли това, което съветваш Еси, по кой вариант се развиха нещата при теб, лесно ли ти беше, успешно ли се справи с изпълнението на тези стъпки, ако да - как го направи и т.н.

Защото всичко това, което пишеш звучи добре (макар че не с всичко съм съгласна), но изглежда така малко сухо, схематично ...

Линк към коментар
Share on other sites

;) Преди да навлезете в конструктивен спор/изясняване искам да ви благодаря.

Всеки един пост беше важен за мен!

благодря ви с този

който е уникален :)

може да не пееш като НЕГО, ама пей от сърце

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

На света е прекалено силна дума, но ако света са близки хора - ок.

Хайде ще дам един опростен вариант, ако моят трепет е да правя глинени панички, колко трябва да продам на месец за да докарам заплатата си сега? Как става това в БГ, когато голяма част от хората са си свили потребностите си и дават парите си за храна и отопление? За това ми трябва инвестиран капитал за който да не мисля поне 1 год., ако мислиш постояно за това което трябва да врущаш и др. текъщи сметки, как ще направиш паничка която някой да му се прииска да купи, просто ей тъй, защото му харесва?

...На "Етъра" го правят. Не зная как, но значи е възможно. Спомни си поста на Кристиян, според мен, това е правилен, т.е. рационален и потенциално ефективен, начин на мислене, но трябва "да ти стиска". Все пак, "мечтата" си е твоя. И, бих добавил, интересна - да се "върнеме" към глината.

... Защо през някой уикенд, не се омажете във кал, като весели хлапета. И правете снимки! :rolleyes:

После превърнете го във шоу, може пък "да има заек в този храст".

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Бяса, направо не мога да се удържа да ти отговоря и да спамвам, нали темата си е моя :)))

Ако се омажа с глина и се снимам, няма да е шоу, а ще е потрес, за предобладващо мнозинство от хората видели ме, и с наченки на прединфарктно състояние.

Не че ми пука, секи да си носи отговорноста за сдухаността си, ама да не ме държат мене отговорна ;)))))

сега малко по-сериозно - керамика и малки деца се въртят в мечтите ми :)

Керамиката трябва да се прави с ръце, не излива от калъп

това последното е за Етъра - май много се отварям ;)

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Защо ли гиланата си остава и до днес в класацията "топ 5" по отношение на най-интересните играчки за децата...Едно време имах един приятел, който живееше в къща, имаше голям двор, и една постройка- доста стара, която навремето е била нещо като "мазе", но не под земята, а като барака с две помещения...Дядото на този мой приятел, беше превърнал това местенце в работилница, и имаше едно електлическо грънчарско колело- с електрически двигател се поддържаше въртенето, имаше една "лабораторна" пещ- такива има по училищата и университетитеи, които акцентират върху лабораторните занимания по химия...а глина дал Господ...Е, преди всичко, редно е да си кажа, че грънчарското колело и глината не бяха нещата, с които се занимавахме често...приоритет имаше химията, особено о нази химия, описана в няколко тома под формва на "Большая...военно-химическа енциклопедия"...много "домашен напалм" съм правил там...нямаше шмиргел, нито пък алуминий на прах се намира така леснво като глината, но пък пилата е широко разпространена из хорските мазета, а във всяка железария по онова време (~1984-85) можеше да си купиш колкото си искаш метра алуминиеви тръби- "ще правим антена за първа програма, и антена за втора програма" (вероятно помните, че тогава първа и втора програма бяха неуловими само за една антена...)- така че, преди да завърша основното училище, което буквално беше на една стена разстояние, се запознах с алхимичните медитации...те са трудни, и често ти излизат мазоли...15 метра алуминиева тръба (от тях се правеха и оръжия с хартиени муниции за игра на "фунийки") и неголям избор по отношение на пилите...Медитирахме на смени, докато метрите се стопят и докато реалността "алуминиева тръба- 15 метра", се превърна в "шепа алуминий на прах"...Тогава за първи път реших да "кръшкам", и вместо да медитирам с пилата, визуализирайки що-годе приличащо на буренце, изработено от глина с удобно направен отвор за фитил, пълно с продукта на "медитацията", и осветено с клечка килбрит, и пуснато в хранилището в кабинета по химия, за да се изпълни пророческото писание от лятната ваканция (на стената, точно под прозорците на кабинета по химия..се появи пророчесто, написано с баданарка и блажна боя, почти "докарана" до цвят, изпълнен със съмнението "ако"...) "барут, мазут и метален прах- да ги смесиш не е грях- шише с фитил, и малко плам- тук ще стане Виетнам! накрая- сложна пиктография със сексуален контекст/- В и К ( но така и не разбраха впоследствие, че ВИК следва да се приема като монограми на две кръжочни съзнания...)...то че се случи, се случи- вниманието ми обаче е към алхимичните медитации...Тогава, по време на някоя медитативна смяна, вместо да следвам "канона" и да си представям апокалиптичната картина на горящо хранилище и вбесена учителка, си позволих за първи път в живота си, да си помечтая за китара- не коя да е, ами моята собствена китара. Такава нямах, нито пък можех да свиря. Пот ова време заеквах силно от травма, свързана с някои частни уроци, които многоуважаваната (вече) гравитация, реши да ми преподаде съвсем безплатно..а на тази възраст да имаш сложно име, и да заекваш снижава екстремно шансовете дза си хванеш гадже, но за сметка на това пък почти сигурно гарантира още много години занимания с алхимични медитации, от които мазоли да ти излизат по пръстите...И, честно казано, след около 2 години си купих китара- много хубава китара дори, електрическа, със собствени пари- цяло лято работих в градската градина на 6часов работен ден, а пък и от есенната бригада, която само малоумен би изпуснал, след като ми удържаха някои разходи за изгорял балатум, няколко счупени прозореца...и щети нанесени с баданарка и боя със странен цвят под лозунга на малка консервена фабрика нейде из дълбоката провинция, ми се събраха достатъчно пари за да си купя точно тази китара, която си бях харесал- плюс чифт китайски кецове и дънки...Та, от тогава, без да си давам съзнателна оценка, нито пък чрез нечестни средства...с минимални отклонения по време на "алхимичните делници", желанието ми се сбъдна, намерението обаче ми беше друго- да науча няколко махленски парчета и да свалям гаджета, но пък волята ги надроби такива, че в крайна сметка имах чисто нова електричбеска баскитара, с която никакви махленски парчета не можеш да научиш....но пък природата винаги дава повече отколкото си очаквал- да свириш в училищна рокгрупа парчета на AC/DC със сигурност надмина това, което очаквах от махленските парчета по отношение на гаджетата, като особен вид "трепет" в определена възраст...

Това вероятно не е първия пример по отношение на личния ми опит по отношение на пари и редица класифицирани трепети, но е първия пример, който мога да възстановя изцяло в спомените си и да си го преживявам когато искам да се посмея здравословно, или пък да споделя малко смях за моя сметка на този или онзи, че и в тази форумна тема- кой знае, може пък и да помогне на някой...надявам се, не за да си направи домашен напалм....макар че и това си е голяма тръпка...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

Нямах намерение да пиша повече по темата,защото все пак с постовете #52791 и #52897... казах що годе това,което мисля,а и не смятам да влизам в лични спорове и коментари относно мненията ми.Явно обаче ще трябва да доуточня някой моменти относно мнението на Диана Илиева #52907...

Първо искам да уточня,как възникнаха коментарите ми? - Преди време Илонка в лична кореспонденция ме пита какво мисля по въпроса визиран в темата,но аз като се размислих колко е трудно да систематизираш нещата и да дадеш някаква рецепта...направо се отказах да навлизам в подробности.Нямам и готови шаблони /написани предварително/,които да раздавам наляво и на дясно...Между другото дори и това което пиша тук във форума го "нащраквам" ...публикувам и нямам и на него запис!

Има една поговорка,че "който търси намира..." /която в случая касае Илонка/ и така с откриването на темата и с нейното развитие /най-вече с поста на Кристиян/ се роди в мен идеята за отговор,защото съзирах доста "подводни камъни" в нещо по принцип,което работи,но ако се използува неправилно може и да вреди!...Казах си мнението #52791,но пък после от гузна съвест,че само критикувам и не давам решение на проблема,се "роди" и второто ми мнение,което действително излезе доста голямо,...и "малко сухо, схематично ..." както казва Диана.

Не съжалявам все пак /сега след като препрочитам нещата/,защото май точно така исках да изглежда моето мнение... т.е. да има ясното,подреденост и определени стъпки,които може би ще са полезни на някой.

Все пак...осъзнавайки за "постното" си мнение,накрая прибавих - "...и нека се има предвид,че тази конструкция може да се запълни по един много красив начин за всеки един отделен човек!",което рядко се чете,поради факта,че тук е форум и хората трудно стигат до края на дългите постове,а по скоро четат първите няколко реда или повърхностно и решават да дават мнение. Няма проблем! "Във форум,като ...на раздумка..." -всеки може да пише и не е нужно да чете другите!... свободата е пълна! :)

От уважение към Диана ще отговоря пак,че стремежа ми да пиша във форума е продиктуван само от една много отдавнашна моя идея - при провеждане на някакви разговори,касаещи "съзнателният живот" на хората да се изхожда само от лични опитност т.е. резултати,които човек е постигнал на базата на прилагането на определени методи и закони във своя живот.Това решение е продиктувано и от доста големите ми наблюдения в общуването с хора с духовна ориентация,...и както много често се случва всеки разказва красиви и стойностни неща,които е прочел,а не приложил ...и така се стига да едно задръстване...преинформираност,от която няма голяма полза! /поне аз не съм видял голяма полза от такива разговори!/

Е...пак съм много обстоятелствен,...НО надявам се,че този път ще се разбере по-ясно,че държа най-вече на мнения,които са плод на лични опитности и се стремя да давам мнения минимум проверени на 90% от личния ми опит!

Изхождайки от този принцип,за който писах някъде,аз не влизам в детайли...т.е.когато защитавам дадена теза,аз не давам лични примери!Проблема е не,че лични примери няма,а това че мненията ще станат още по тромави и разводнени,което пък ще доведе единствено до по-трудно изразяване от моя страна и ...по-трудно разбиране от страна на читателя на постовете ми!

Пример,с който отговарям и директно на Диана: При визираният пост #52897 аз съм разсъждавал върху ЧЕТИРИ примера от моя живот като в три съм участвал със съвети и лично,а единият е изцяло личен /за осигуровка на "идеала ми.." :) /,но това е тема на друг разговор!

Значи аз ако се бях разпрострял да разказвам и да навлизам в детайли,...по-добре е да седна да напиша книга! :)

Конкретно - Един от случаите - човека стигна да т.6 и избра първи вариант ...- мисля,че сгреши,защото още се върти в принципа на мечо Пух и дори се отказа от стандарт над 1500лв. доходи месечно /преди 3-4 години/ и реши да пробва на запад... "за повече"! Е това е личен избор,...а и казах,че принципите работят както за хора с по-материална ориентация,така и за такива с по-духовна...!

Другите три примера са също до т.6 ,но - втори вариант...,вече са към края си и хората скоро време могат да си правят панички от глина или каквото си поискат,без да разчитат на доходи от тези си занимания!

Накрая - никой не е задължен да вярва или не на това,което пиша! Аз ще се радвам по-скоро да не се вярва...,но да се опита да се приложи това,което съм написал...Тогава съм сигурен,че невярващия ще си промени мнението,защото просто не виждам основание при мен нещата да работят,а при друг човек - да не работят ! Единствената спирачка обаче е ОПРАВДАНИЕТО и за това,че то е много лош "съветник" съм направил и специална тема за него.../чест им прави на тези,които са искрени и самокритични към себе си и пишат там/

Това е за сега.

Дано съм успял да изразя този път по точно това,което мисля...,макар че по-скоро съм скептично настроен...! :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

никой не е задължен да вярва или не на това,което пиша! ще се радвам по-скоро ...да се опита да се приложи това,което съм написал.

хубава мисъл :sorcerer:

по-скоро съм скептично настроен...!

Знам защо :thumbsup1:

Да се критикува е далеч по-лесно. :):lol:

Мисля че който трябва оцени по достойнство твоя пост.

Хубав и по същество.

всекиму - своето :whistling:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Прилагането на нещо( Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?)

предполага собствен опит

особено, когато се препоръчва иначе си остава само добри пожелания(раздумка)

т.е неизпитани <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...