Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?


Guest Еси

Recommended Posts

Хайде ще дам един опростен вариант, ако моят трепет е да правя глинени панички, колко трябва да продам на месец за да докарам заплатата си сега? Как става това в БГ, когато голяма част от хората са си свили потребностите си и дават парите си за храна и отопление? За това ми трябва инвестиран капитал за който да не мисля поне 1 год., ако мислиш постояно за това което трябва да врущаш и др. текъщи сметки, как ще направиш паничка която някой да му се прииска да купи, просто ей тъй, защото му харесва?

Не знам дали темата е все още актуална, но понеже мечтите ни винаги са - си позволявам да се включа.

Знам защо не се получава при теб - трябва да мислиш за желанието си, не за парите. Напълно съм съгласна с Кристиян - нещата се случват точно така, но при условие, че успееш да се отървеш от очакването. И най-бързо се случват, когато изобщо не мислиш кога и как ще се случат. Ти прекалено много мислиш за всички евентуалности - НО, АКО.... и с това блокираш нещата. Говоря от опит - минала съм по този път и доста съм си блъскала главата да разрешавам проблеми, които сама съм си създавала.

Преди време, в кулминацията на такава главоблъсканица, в състояние на отчаяние си пожелах нещо, което в онзи момент беше абсолютно неизпълнимо за мен - да бъда на друго място (в Италия, страната на мечтите :) ) и да правя нещо, което обичам (да снимам, фотографията е моята голяма любов). Аз съм лекар, а да бъдеш лекар в България е висше изпитание за тялото и духа. Не можех да си го позволя нито финансово, нито като време, нито като отговорност към пациентите. Един месец по-късно в интернет се запознах с човек, с който намерих общ език. Италианец. Оказа се фотограф :) Хареса моите работи и месец по-късно ме покани в Италия да направим съвместно един проект. Пое всичките ми разходи, живях при родителите му - прекрасно място, прекрасни хора, прекрасни условия за творчество. И накрая дори ми плати труда :)

Ако бях започнала да мисля как да изпълня желанието си, такъв вариант дори нямаше да ми хрумне като възможен :) Светът е пълен с възможности - само трябва да мислим добре, преди да си пожелаваме :)

И един съвсем практически съвет.

Реализацията на твоята мечта не се нуждае дори от пари или да кажем - от съвсем малко. Ако ги нямаш, защото има моменти, в които човек не може наистина нищо да си позволи, с удоволствие бих инвестирала в това твое начинание (и аз съм почитателка на глината) :) Купи си малко глина, няколко бои, лак - най-необходимото. Те не са скъпи. Направи няколко глинени панички. Има магазини в София, където можеш да ги предложиш на консигнация. Един такъв, много любим на мен магазин, има на бул. Васил Левски, на пресечката с Хан Крум - Традиция, точно до английското посолство. Магазинът се посещава изключително от чужденци, има прекрасни неща. Последното, което си купих от там, бяха точно глинени купи във формата на цветове и листа - много красиви :) Две англичанки ме видяха и изкупиха всички от този вид, които бяха останали след мен :) И не мисли кое и как ще стане - следвай сърцето си и остави нещата да се случат по най-добрия за теб начин :)

Желая ти успех и наистина може да разчиташ на мен за всичко, с което бих могла да помогна :)

Редактирано от maggee
Линк към коментар
Share on other sites

Хей, maggee, познаваме ли се, че с такава лекота ме "нацели"? :)

Благодаря ти!

Пожелавам ти красиви празнични дни!

бтв имаш страхотен сайт, дотави ми наслада!

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, maggee, познаваме ли се, че с такава лекота ме "нацели"? :)

Благодаря ти!

Пожелавам ти красиви празнични дни!

бтв имаш страхотен сайт, дотави ми наслада!

Благодаря ти :)

Хубав празник и на теб, и на всички - това е ден, в който мечтите се сбъдват :)

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна с Кристиян - нещата се случват точно така, но при условие, че успееш да се отървеш от очакването. И най-бързо се случват, когато изобщо не мислиш кога и как ще се случат.

Ако бях започнала да мисля как да изпълня желанието си, такъв вариант дори нямаше да ми хрумне като възможен :) Светът е пълен с възможности - само трябва да мислим добре, преди да си пожелаваме :)

:feel happy: :feel happy: :thumbsup:

Реализацията на твоята мечта не се нуждае дори от пари или да кажем - от съвсем малко. Ако ги нямаш, защото има моменти, в които човек не може наистина нищо да си позволи, с удоволствие бих инвестирала в това твое начинание (и аз съм почитателка на глината) :) Купи си малко глина, няколко бои, лак - най-необходимото. Те не са скъпи. ... и не мисли кое и как ще стане - следвай сърцето си и остави нещата да се случат по най-добрия за теб начин :)

Желая ти успех и наистина може да разчиташ на мен за всичко, с което бих могла да помогна :)

:3d_137::3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм наблюдавал,че има една непоклатима логика в събитията около нас.Обвързана разбира се и с нашите желания.Ако наистина искаш да се занимаваш с това, някой ден ще правиш точно това.Ако не се занимаваш това в момента,значи не му е дошло времето :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог изваял човека от глина и му останала малка неизползвана топка глина.

– Какво още да ти направя? - попитал Бог.

– Направи ми щастие - помолил човекът.

Бог не казал нищо, само сложил в ръката на човека останалата малка топка глина.

Линк към коментар
Share on other sites

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Аз имам такава работа най страхотната работа на света :3d_146: И се чудя понякога това работа ли е наистина или всичко е на шега и парите си идват ей така като че ли от само себе си а усилията са част от играта. и ако започна да гледам на нея като - уф трябва да ставам пак съм на работа :3d_067: и магията и парите ще изчезнат.....

Линк към коментар
Share on other sites

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Аз имам такава работа най страхотната работа на света :3d_146: И се чудя понякога това работа ли е наистина или всичко е на шега и парите си идват ей така като че ли от само себе си а усилията са част от играта. и ако започна да гледам на нея като - уф трябва да ставам пак съм на работа :3d_067: и магията и парите ще изчезнат.....

:thumbsup::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...