Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транзитите на Юпитер - щедър, почтен, оптимистичен.


Recommended Posts

Здравейте,

хайде бъдете така добри да ме насочите,какво мога да очаквам от този съвпад :rolleyes: Като изключим разни други аспекти...просто този.

И изобщо юпитер само късмет ли може да ми донесе или не съвсем...

Здравето,служене и ....

Моля споделете :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

хайде бъдете така добри да ме насочите,какво мога да очаквам от този съвпад :rolleyes: Като изключим разни други аспекти...просто този.

И изобщо юпитер само късмет ли може да ми донесе или не съвсем...

Здравето,служене и ....

Моля споделете :huh:

Тук ще трябва много да споделяме. Много зависи Юпитер в натала кой дом управлява, пък какви аспекти прави с другите планети и чак тогава да погледнем за този транзитен съвпад с Юпитер, за да споделим какво може да се очаква.

:3d_111:

Линк към коментар
Share on other sites

Права е Skarlet,много неща може да означава.В кой знак е Юпитер в радикса и какви аспекти сключва,с кои планети?

Здравейте,благодаря ви:)

Юпитер в радиска ми е в знака козирог в 6ти дом.Аспектите които сключва са :квадрат със слънцето което е в 9ти дом.Квадрат меркурий също 9ти дом,тригон с венера която е в 10 дом,квадрат с плутон който е в 3ти,квадрат хирон в 9ти.

Ей така като ги написах гледам, май не е розова картинката с тия квадратури <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,благодаря ви :)

Юпитер в радиска ми е в знака козирог в 6ти дом.Аспектите които сключва са :квадрат със слънцето което е в 9ти дом.Квадрат меркурий също 9ти дом,тригон с венера която е в 10 дом,квадрат с плутон който е в 3ти,квадрат хирон в 9ти.

Ей така като ги написах гледам, май не е розова картинката с тия квадратури <_<

Юпитер в Козирог е в падение. В 6 дом показва стремеж за добре платена работа, добри организаторски способности. Може в даден момент да предприемеш собствен бизнес. Но това за мен са празни приказки. Аз обичам око да види, ръка да пипне, т.е. винаги гледам цялата карта. Всичко в нея има голямо значение.С толкова квадратури трябва да внимаваш за черния дроб, а Козирог отговаря за костите и ставите. До тук на сляпо, толкоз. :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Skarlet.Бих добавила стремеж към обучение и изява зад граница.С тази Венера в 10-ти дом май си роден дипломат,имаш амбицията за кариера и вероятно подпомагане от страна на родител.Но имам един въпрос-ранен ли е Меркурий?Иначе не се бой от квадратурите-те са предпоставка за развитие.При мен също са доста повече от тригоните.И наистина- имай предвид,че на Юпитер никак няма да му е добре под знака на козирога.За на парче...толкова,дано ти е от полза. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Skarlet.Бих добавила стремеж към обучение и изява зад граница.С тази Венера в 10-ти дом май си роден дипломат,имаш амбицията за кариера и вероятно подпомагане от страна на родител.Но имам един въпрос-ранен ли е Меркурий?Иначе не се бой от квадратурите-те са предпоставка за развитие.При мен също са доста повече от тригоните.И наистина- имай предвид,че на Юпитер никак няма да му е добре под знака на козирога.За на парче...толкова,дано ти е от полза. :feel happy:

Много е важно Венера кои домове управлява-Везни и Телец. А за кведратурите не съм казала да се плаши. Те наистина могат да бъдат градивни, защото ни дават сила, а не чакаме на ни падне нещо отгоре.Просто положението на Юпитер в Козирог в 6 може да довете до заболяване на черния дроб/Юпитер/ или проблеми със ставите и костите/Козирог/, както и проблеми с кожата.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Skarlet.Бих добавила стремеж към обучение и изява зад граница.С тази Венера в 10-ти дом май си роден дипломат,имаш амбицията за кариера и вероятно подпомагане от страна на родител.Но имам един въпрос-ранен ли е Меркурий?Иначе не се бой от квадратурите-те са предпоставка за развитие.При мен също са доста повече от тригоните.И наистина- имай предвид,че на Юпитер никак няма да му е добре под знака на козирога.За на парче...толкова,дано ти е от полза. :feel happy:

ЗДравейте,благодаря за отговорите :feel happy:

Май не съм много дипломатична:) Върха на 10 дом ми е в овен,имах амбиция за кариера,но когато бях по-млада,сега изобщо нямам амбиции:(

Колко жалко звучи.Имах амбиции във всичко,дори и в любовта....но сега в нищо.

Венера ми управлява 4 дом.

А простете, но не знам какво означава"ранен" меркурий :( ?

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Skarlet.Бих добавила стремеж към обучение и изява зад граница.С тази Венера в 10-ти дом май си роден дипломат,имаш амбицията за кариера и вероятно подпомагане от страна на родител.Но имам един въпрос-ранен ли е Меркурий?Иначе не се бой от квадратурите-те са предпоставка за развитие.При мен също са доста повече от тригоните.И наистина- имай предвид,че на Юпитер никак няма да му е добре под знака на козирога.За на парче...толкова,дано ти е от полза. :feel happy:

ЗДравейте,благодаря за отговорите :feel happy:

Май не съм много дипломатична :) Върха на 10 дом ми е в овен,имах амбиция за кариера,но когато бях по-млада,сега изобщо нямам амбиции :(

Колко жалко звучи.Имах амбиции във всичко,дори и в любовта....но сега в нищо.

Венера ми управлява 4 дом.

А простете, но не знам какво означава"ранен" меркурий :( ?

Защо ли усещам липса на желание за живот? mamma_mia , да не съм чула и прочела такива приказки повече. Няма нищо по-хубаво от живота и той е такъв, какъвто си го направим сами. Съдба, съдба, ама и ти трябва да я поразклатиш. Вземи се в ръце и прояви амбициозния си МЦ в Овен. И моят живот не е розов, но /не знам на какво се дължи/ винаги успявам да изплувам от блатото. Слушам много музика и се занимавам с чуждите проблеми и не мисля за своите. Когато съсредоточиш вниманието си върху другите, помагаш им по някакъв начин, някак от самосебе си негативната енергия се променя и изведнъж и на моята улица изгрява слънце. Вероятно имам и професионално изкривяване, а и северен лунен възел в Дева и южен в Риби. Като дете имах мечти за една професия, пък се люшнах в съвсем друга посока. Просто така е било "драснато". Установявам, че моите проблеми не са по-тежки от тези на другите и че те се нуждаят от помощта ми. Не знам, някак необяснимо е, магическо. За толкова години научих нещо много важно и на всеки го повтарям- Обичайте и раздавайте любов и човечност! Няма начин да не се промени живота ви. Успех и горе главата!

:3d_052::3d_106::3d_105::3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

Да,така се получава при тълкуване без да се има предвид цялата карта.Само по един аспект не се правят тълкувания.Казваш,че не си дипломатична,но поне би трябвало да търсиш,да се стремиш към красивото,към изкуствата.Права е Skarlet,"имах амбиции,...но сега...нищо"звучи доста стряскащо.Ако ти кажа да се стегнеш,вероятно ще си помислиш,че е лесно да се каже,но на дело...И ще бъдеш права.Единственият съвет,който бих си позволила е-започни да мечтаеш.До момента,в който си кажеш"защо пък не?"Помисли как можеш да превърнеш мечтите в реалност,анализирай ситуацията и действай.Измъкни се от блатото,не стой в него.Трудно ти е знам,но пък горе е толкова хубаво...Я си спомни...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Юпитер преминава през един зодиакален знак за около една година и на всеки 12 години завършва един пълен цикъл/обиколка на зодиака и започва следващ.Традиционно влиянието му се свързва с просперитет, разширяване, узаконяване. Носи много късмет, пътувания в чужбина, успехи във връзка с религия, закони, висше образование, чужди езици и т.н.

Въпреки,че в класическата астрология е наричан "голямото щастие", влиянието му не винаги е само цветя и рози и особено от транзитите му не трябва да се очаква прекалено много.

Искам само да вметна, че той има отношение и към смъртта - може би като към "най-дългото пътуване".

Имате ли някакви наблюдения, как ви се отразяват неговите транзити?

Линк към коментар
Share on other sites

В момента Юпитер прави точен съвпад с рожденото ми Слънце в 9 дом.Но освен, че си открих емигриралите приятели ,че напоследък кипя от енергия и съм доста организирана, друго не виждам.Поне засега. :feel happy:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една находка на типично Юпитерово проявление: Точно при транзитирането му през Асц. започнах да преподавам на чуждестранни студенти, на чужд език и срещу по-прилично заплащане.

Преди 12 години,при предишното му транзитиране там имах доста тежка година,но се бяха "засекли" и четири опозиции на Сатурн,каре от Плутон, също и от Уран и също и от Плутон.Нещо такова :3d_104: .

Енде гут,аллес гут,както се казва. :D

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

В момента ми е започнал юпитеровият възврат.За трети път в живота.

За предишните нямам спомен какво се е случило за съжаление.Мисля,че посещавах друга държава,ако не се лъжа....

Дали ще важи същото и за този възврат,не знам.

Започнала съм и диета за отслабване,силно ще се надявам ,този път да е успешна,защото "диетувам" и мисля за такива работи,едва ли не от ноември миналата година.

Забравих да спомена,че възвратът е в 6 ти дом.

Досе га нища по специално не съм усетила,като премине ще ви разкажа ,ако се е случило нещо по-крупно.

Даже сега видях,че е в точен съвпад. :rolleyes:

Стискайте палци,да няма лоши работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят Юпитер е силно поставен и усещам транзитите му добре.

На 12 и 24 години ми се случиха кардинални промени в живота ми. На 12 бяха повече на вътрешен план, на 24 - на външен.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Моят Юпитер е на трон и аз много си го обичам. Но ме прави страшно експанзивна. А аз съм си такава по принцип.Имам хубав огнен тригон с Луната и Уран. Голяма емоционална фурия съм. Хи...хи...хи... Добре, че имам и голям земен тригон, иначе ще летя из облацитеееее.

Най-важните неща в живота ми са се случвали все при Юпитерово възвръщане и опозиция към наталния. 2007 година го преживях за 4-ти път. Имах чувството ,че съм участник във филма "Отнесени от вихъра", не в буквален смисъл разбира се. Просто не знаех вече на кой свят съм от случки и събития. Сега Юпи навлезе в Козирог и ще премине през Сатурна ми. Мисля, че ме чака добър период. Ще се похваля като се случи нещо. :3d_040:

Линк към коментар
Share on other sites

Моят Юпитер е на трон и аз много си го обичам. Но ме прави страшно експанзивна. А аз съм си такава по принцип.Имам хубав огнен тригон с Луната и Уран. Голяма емоционална фурия съм. Хи...хи...хи... Добре, че имам и голям земен тригон, иначе ще летя из облацитеееее.

Най-важните неща в живота ми са се случвали все при Юпитерово възвръщане и опозиция към наталния. 2007 година го преживях за 4-ти път. Имах чувството ,че съм участник във филма "Отнесени от вихъра", не в буквален смисъл разбира се. Просто не знаех вече на кой свят съм от случки и събития. Сега Юпи навлезе в Козирог и ще премине през Сатурна ми. Мисля, че ме чака добър период. Ще се похваля като се случи нещо. :3d_040:

Скарлет О'Хара, отдавна исках да те попитам каква е връзката ти с "Отнесени от вихъра". Сега разбрах- Юпитеровото завръщане. :D;) И не забравяй "да докладваш" като се случи нещо. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Скарлет О'Хара, отдавна исках да те попитам каква е връзката ти с "Отнесени от вихъра". Сега разбрах- Юпитеровото завръщане. :D;) И не забравяй "да докладваш" като се случи нещо. :D

Хи...хи...хи... знаеш ли , има много прилика между мен и нея по характер , и не само това. Докато четях преди години книгата, просто преживявах всичко със самата Скарлет. Стана ми любимка. А и мама /Бог да я прости/ все ми казваше, че съм луда глава като нея.

А сега по темата- да, днес ми се случи нещо много хубаво, което чаках от 7 семеца. Но е много лично и ще пропусна подробностите/ ако ми позволите/. Дори не съм сигурна, че е за добро.Този вихър ме е завъртял от 1 година и отдалечавайки се от ситуацията, си мислех, че всичко минава и заминава. Времето заличава слетиде от нараняванията. Но.... ето ,че пак ме връща времето към стари случки и хора без да съм предизвиквала ситуации. Много съм объркана, но и щастлива.

Не знам Венерката на колко градуса е в момеунта, че толкова бързо стана всичко, но вероятно и тя има пръст при рождения Юпитер.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Иска ми се да споделя нещо с вас...Когато за първи път влязох в Портала, Юпитер току-що беше навлязъл в моя 9 дом-религия, философия, висше съзнание...Нямам предвид регистрацията, а първото влизане, защото доста време само влизах във форумите, четях и се запознавах с всички вас.Питам се как ли да тълкувам този транзит... :angel: И до днес съм благодарна на Големия Благодетел, че ме доведе тук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Юпитер навлезе в Риби на 18.01.2010 и ще остане там , щедър и добър към едни:sorcerer:, цяла година.

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас как би ми повлиял Юпитер сега, при положение, че имам Слънце, Уран, Меркурий и Юпитер в Стрелец и Юпитер би трябвало да почне да ги квадратира (всъщност той вече ми квадратира Слънцето, за другите все още е рано)?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се никой транзит не действа изолирано, общият резултат е сплав от много влияния. Но все пак в каре трудно може да се очаква положително проявление от Юпитер. Вероятно ще си патиш от необмислени и прекалено грандиозни планове, преувеличения, надценяване. Важно е да бъдеш колкото се може по-тактичен и деликатен с околните, ще има тенденция да ги засегнеш с необмислени думи и поведение. Също и склонност към голямо прахосничество.

Обаче, макар и малко по-късно ще имаш подкрепа от Сатурн от Везни, както и от Уран, като навлезе в Овен.

Линк към коментар
Share on other sites

...срещала съм мнение, че домът през който транзитира Юпитер е "на фокус" - в смисъл, човек изпитва желание да подобри, разшири нещата, символизирани от дома. Например ако Юпитер, преминава през ІV-ти дом - може да предприеме стъпки към подобрение на жилището, закупуване на нова къща или просто да се акценитра върху отношенията с най-близките...

Линк към коментар
Share on other sites

...срещала съм мнение, че домът през който транзитира Юпитер е "на фокус" - в смисъл, човек изпитва желание да подобри, разшири нещата, символизирани от дома. Например ако Юпитер, преминава през ІV-ти дом - може да предприеме стъпки към подобрение на жилището, закупуване на нова къща или просто да се акценитра върху отношенията с най-близките...

Точно. thumbsup.gif При мен Юпитер транзитира през 1-ия ми дом, сигурно затова имам желание да "подобря" себе си, да изчистя съзнанието си от всички негативни емоции и случки и да се сдобря с хората, с които съм се скарал или обидил.

Линк към коментар
Share on other sites

Юпитер навлезе в Риби на 18.01.2010 и ще остане там , щедър и добър към едни:sorcerer:, цяла година.

Лошото е,че преминава малко набързо през Риби, защото от началото на юни до към края на август транзитира в Овен. Тази година ще е годината на кардиналните промени по кардиналния кръст Овен, Рак, Везни и Козирог. Така че,Рибите да се оглеждат,че да не пропуснат в бързината ползотворния транзит на Юпитер. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...