Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хирон в астрологията


Recommended Posts

Астрологията и лечителството, както и математиката, астрономията и архитектурата са косвени характеристики на Хирон, негови дарове, подаръци, които той раздава на своите ученици. Това далеч не са негови преки характеристики, а по скоро производни, породени от по дълбок мотив.

Хирон е белег за рана, която ще носим цял живот, травма която никога няма да заличим, но от която много може да научим. Именно от тази рана произтичат и заниманията с астрология и тн. Това са лекарствата, с които човек се стреми да се опознае и съответно да се излекува или поне да интегрира болката в душата си като един творчески порив.

Ако говорим конкретно за твоя Хирон, позицията му в 7 - ми дом, показва че търсиш спасението си в одобрението на другите, било в колектив, било в конкретен човек. Това те прави активен в социалните контакти, желанието да избягаш от Слънцето в 1 - ви дом, да се скриеш от болката дълбоко в личността ти. Несигурността в личните способности, незнанието как да се справяш във външния свят, създава компенсаторно желание да пресилена изява. Опозицията със Слънцето, което е в съвпад с Уран, говори за сблъсък с бащата или в частност идеалистичната представа за него, която в един момент вече не е отговаряла да релната личност. Юпитер иска намесата на авторитет, не като действие, а като съвет. Тук се търси опеката на силна фигура, но Марс трудно ще се подчини на чужда воля, макар че ако станат партньори съвета на Юпитер ще бъде меча на Марс, така ще се постигне до желаната независимост и уветреност.

Интересена интерпретация, но мисля че е прекалено конкретна за толкова малко изложени фактори. Не само 4е не искам да избягам от слънцето в 1 ви дом, ами искам да го разгърна повече.Не като компенсация а като естествен път на развитие. Бих се съгласил с бягството в личността си, но този период отмина, сега се старая да се радвам на собственото си одобрение, нещо което ми е липсвало преди. За конфликт с бащата, не бих казал.Тази рана за която хирон е показател, бих могъл да потвърдя като голямо предизвикателство за себе си в темите свързани със седми дом, което някакси се потвърждава и от съвпада плутон венера. Може би трябва да дам повече инфо от картата за да осветлим по точно действието на хирон. ето линк с цялата карта:

http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_AC...p;USER_ID=22052

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Тъй като в интернет има малко информация за Хирон,бих искала знаещите по-вече да изкажат мнение : какво мога да очаквам когато транзитен Уран съвпадне натален Хирон в 6 дом 29 гр. в Риби опозиция на стелиум 12-Уран,марс,юпитер и плутон в дева/уран е в везни,съвпад с АС/ на 3.април там минава и марс в Овен.В същото време тр.Хирон и Нептун в 5 дом чиито връх е във Водолей?Ако това представлява интерес за Вас и искате да погледнете цялата карта родена съм на 7.11.1968 в Плевен 3.50

Много ще съм благодарна да чуя Вашето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Дриада

Хирон е планета,символ на бурята, гръмотевицата и дъжда.Тя е символ на урагана.Изводите сами може да си направим ,как повлиява на отделната личност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Добър ден на всички и За много години ! Разширих до определена степен разбирането си за Хирон, прочетох доста неща, но все пак все още не го ползвам при интерпретации, защото не съм сигурен, че го усещам автономно и че не го смесвам с функции на други символи и теми, а едно от правилата е "Не си измисляй" :) Даже си мисля, че в моята карта ми е най-трудно да разбера Хирон и сега ще дам някои данни, ако някой има желание, може да ми помогне :)  

Имам Хирон в Рак в 11 дом, в съвпад с венера. Ако приемем, че Хирон е важен фактор,значи би могло да се каже ,че участва в Широк Голям кръст( 8 градуса орбис за едната опозиция)- В този кръст участват още Луна, Нептун и Марс и са въвлечени съответно 2,5,8 дом. като Венера и Луна са във взаимна рецепция, от което би могло да се ползва и Хирон. Също Хирон  участва заедно с Венера в голямата основа на Трапец, образувайки опозиция към Нептун в 5 дом. Най- точният аспект на Хирон е секстил към Меркурий на 1градус.

Ако ползвам някаква аналогия, разглеждайки транзитите на Хирон през моята карта, бих могъл да очертая периодите на детско-юношески преход, съзряване и особено първата любов ( като в "Ангелинка"  :) ) ,  когато Хирон влиза в 5 дом и прави съвпад със Сатурн и Уран. Следващ период, отново свързан с любов е точният куинкокс на Хирон към натално Слънце, когато вече съм почти на 16 години, по-нататък в 7 дом пак доста значимо събитие в партньорски контекст. Но аз бих могъл да отдам събитията и на други фактори и податки от наталната карта :) И не съм сигурен, че Хирон е носителят им. Аз предпочитам като не го разбирам напълно да не преувеличавам силата му.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте! Хирон винаги ме е вълнувал по непонятни причини. Едновременно ме плаши и обнадеждава. В моята карта той е в Овен, в 8 дом, с Риби на куспидата му.  В съвпад е със Слънцето и опозиция към съвпада на Уран и Луната. 

Честно казано незнам какво е влиянието му в живота ми, но влечението към астрология, енергийни практики, хомеопатия и подобни е особено силно. В момента транзитира в съвпад към рождения ми Северен възел, а към него в съвпад транзитира Уран. Не съм сигурна, че само това е от значение, но от известно време и в момента животът ми е кипеж от емоции, спомени, модели и търсене ежедневно на друг път през него. 

Ще се радвам, ако коментирате тези позиции в картата ми.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте! Напоследък много започнах да се интересувам от астрология и сякаш ми помага по някакъв начин да добия по-добра представа както за себе си така и за хората около мен.За съжаление не мога точно да разбера влиянието на Хирон.При мен така се получава,че Хирон ми е в Скорпион , дом 8.

От информацията ,която успях да намеря в Интернет се изплаших честно казано.Главно се говореше за близки срещи със смъртта и подобни.Надявам се някой да може да ми разясни малко ще съм адски благодарна. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хирон в Скорпион
    1. Ограничава: Свободата. Човек се чувства притиснат от нещо, което дори не може да опише или осъзнае. Най-често са кармични наслоявания, които се крият в подсъзнанието и чакат да бъдат изкарани на светло. Имаме засилен страх от смъртта и сравнително често можем да имаме проблем в интимен план, чийто корен е в липсата на доверие. Налице е страх от бъдещето и страх, че всичко ще се срине под краката ни изведнъж и ще останем на произвола на съдбата.  
    2. Излекуване: Човек може да компенсира чрез умишлено живеене на ръба и неосъзнато желание да изпитва силни емоции непрекъснато, да се заминава с „черна магия” дори или да се губи в удоволствия, експерименти с наркотици или сексуален разврат, но това не го доближава до облекчението по никакъв начин. С времето обаче се пробужда много силна нужда да осъзнаеш силата на всички невидими енергии, които работят в този свят. Така започваш да използваш потенциала си ползотворно и да виждаш смисъл и ценност в нещата, които не са материални. Започваш да работиш над себе си, да разкриваш сянка след сянка и да ставаш все по-осъзнат, вместо да бягаш от тъмнината. Така влизаш в нея с факла в ръка и виждаш скритите съкровища, които мрака носи.
    3. Отключва се: Изобилният енергиен ресурс
    4 Предава: на другите как да се научат да откриват всеки пласт от себе си и как да се доверяват на себе си и другите.

За Хирон в 8-ми дом важи същото. Така че влиянието става на квадрат :3d_010:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Някой може ли да ми обясни за моето разположение на хирон в стрелец, в 4 дом? 

Редактирано от Теди Владова
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...