Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънцето и Луната в хороскопа


Recommended Posts

Имам в 12 дом в съвпад Слънце,Луна,Меркурии,двете арабски точки(кръст,фортуна) и всичките 5 съвпадат и с асцендента ми.Ще ви бъда благодарен за някаква интерпретация!

Поздрави!

Редактирано от Тетрабиблос
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Най-близката е Слънцето,но не съм запомнил на колко градуса.Най-отдалечената е Луната,а Меркурии и точките са по средата.

Пък и мене ме интересуваше по-скоро дванадесетия дом като символика и това струпване там как точно би трябвало да се отразява на личността,защото и аз самия срещам доста противоречиви тълкувания,някои от които диаметрално противоположни по смисъл и съдържание.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето и Луната не означават нищо сами по себе си, както и извадки от сорта на "имам стелиум е 10 дом".Хороскопа се разглежда комплексно, особено наталния, но дори тогава не може да се каже нищо особено за личността като цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

На пръв поглед, като видя този съвпад в 12-ти дом ще си помисля, че става въпрос за умен, интелигентен, твърде потаен човек, който се интересува твърде много от въпросите, свързани с Живота и Смъртта, Бог и Човек. Изобщо, твърде "отнесен" за "нормалните" хора. Но и аз като Вендор ще кажа , че и най-добрия астролог не може да даде отговор на въпроса ти, Тетрабиблос, без да има пред себе си целия ти хороскоп и теб самия :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото разбрах, става дума за констелация съвсем в края на 12-ти дом и близо до асцедента. И картината става различна.

Най-силната "окултна комбинация" е Слънце + Сатурн в 12 дом. Наличие на бързи планети в този дом говорят за други неща. А и много е важно колко ти е голям 12-ти дом и в кой знак е.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам в 12 дом в съвпад Слънце,Луна,Меркурии,двете арабски точки(кръст,фортуна) и всичките 5 съвпадат и с асцендента ми.Ще ви бъда благодарен за някаква интерпретация!

Поздрави!

Ради,като погледнах пак хороскопа си по-подробно установих,че неволно съм Ви подвел,за което поднасям своите извинения към всички!

Асцендента ми е в съвпад единствено със Слънцето!Останалото е актуално като информация!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Това, че Слънцето е в съвпад с Асцендента е много добре - увеличава жизнеността и активността, улеснява изявата и реализацията, личният успех ще дойде по-лесно. Не е съвсем така ако беше по-навътре в 12 дом :). Разбира се, отчита се факта че съвпада идва от 12 дом, но близостта с Асцендента е решаваща. С тази позиция и стелиума в 12 дом имаш сила - пожелавам ти да я използваш за добро и повдигане :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Здравейте,

Общоизвестно е, че позициите на Слънцето и Луната имат особено определящо значение в един хороскоп. Знаете ли какво показват те? В кой дом и знак за разположени вашите Слънце и Луна? Знаете ли как се тълкуват?

Иво

Здравейте!Слънцето ми е в 12ти дом в Телец , също и асцендента ми е Телец.Хирон е в съвпад с асцендента.Луната ми е в Рак , 3дом.Освен това в 12ти имам и Меркурий в Овен, който е неаспектиран. :hmmmmm: Слънцето определено не е е в най-подходящия дом, но какво да се прави.Луната е в своя знак, така че не се оплаквам.Емоционална съм, което понякога много ми пречи.Но и аз дори като начинаеща мисля,че трябва всички аспекти да се имат предвид. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Аз не зная как астролозите са турили Луната. Тя не трябваше да бъде в зодиака вътре, погрешно са я турили. Като не знаеха кого да турят, туриха Луната. Това не е астрология. Тя трябва да се извади. Луната не е планета, тя е един сателит. Тогава защо да не турим и сателитите на Юпитера?

из 18-та лекция "Слънцето"

на Младежки окултен клас, четена от Учителя на 30.01.1927г.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Общоизвестно е, че позициите на Слънцето и Луната имат особено определящо значение в един хороскоп. Знаете ли какво показват те? В кой дом и знак за разположени вашите Слънце и Луна? Знаете ли как се тълкуват?

Иво

Аз нямам аспект между Слънцето и Луната.Как би се проявило това в държанието на човека? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно е да се каже така извън контекста, може би стремежите за изява и реализация на личността остават неутрални, необагрени от чуства или детски впечатления и спомени. Напредваш и развиваш личността си хладно дистанцирана от емоции. Но по принцип между двете светила следва да се приеме много по-голям орбис на аспектите, особено мажорни. 10, възможно е дори 15 градуса.

Астрономически нито Слънцето нито Луната са планети. Слънцето е звезда, Луната е единственият спътник на Земята. В астрологията е прието сумарно да се наричат всички планети, мен това също малко ме дразни, просто съкращава изброяването-всички планети, Слънцето и Луната. Последните две ги назоваваме и светила. За земляните те играят най-съществена роля.

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно е да се каже така извън контекста, може би стремежите за изява и реализация на личността остават неутрални, необагрени от чуства или детски впечатления и спомени. Напредваш и развиваш личността си хладно дистанцирана от емоции. Но по принцип между двете светила следва да се приеме много по-голям орбис на аспектите, особено мажорни. 10, възможно е дори 15 градуса.

Астрономически нито Слънцето нито Луната са планети. Слънцето е звезда, Луната е единственият спътник на Земята. В астрологията е прието сумарно да се наричат всички планети, мен това също малко ме дразни, просто съкращава изброяването-всички планети, Слънцето и Луната. Последните две ги назоваваме и светила. За земляните те играят най-съществена роля.

Благодаря ти за отговора, Атлантида! ;)

Така може би изглеждам отстрани, но всъщност .....емоциите ме водят/Луна в Рак/.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Интересна позиция за анализ, според мен, е сравнението между два хороскопа, в които слънцето се намира в един и същ знак - земен, подвижен - дева, в различни домове втори и десети, но пък и двата - земни.

Слънцето в Дева по принцип насочва творческата енергия аналитично и е мотивирано от потребността да бъде полезно, да служи по осезаем начин.

Човек с акцент върху земните домове живее енергично във физическия свят, иска да си намери ниша в живота, търсейки място, където има възможност да бъде продуктивен и най-лесно да задоволява практическите си нужди, изживява се най-непосредствено чрез работата си, като се чувства полезен, и чрез своите практически постижения.

Разликите:

Втори дом търсят сигурност в материалния свят. Не толкова и само парите изразяват този свят, но по-скоро нужда от определена форма на нещата в живота, на изобилие на нужните неща (купува не един молив, а цяла кутия, нищо старо не се изхвърля...защото може да потрябва пак някой ден... :3d_146:) Особено е привързан човек с подчертан втори дом към природата и се чувства едновременно и спокоен и силен там. Промените са изпитание за такъв човек - не защото не може да се справи с тях, но те разклащат усещането му за стабилна форма на нещата.

Десети дом за разлика от втори е дом на амбицията да осъществи някакво призвание в полза на другите, да придобие с това авторитет и страда, ако не може да намери нишата, в която се намира това призвание и където може да осъществи с успех амбицията си. Затова за разлика от слънцето в дева на втори дом слънцето в дева на десети дом е склонно да сменя по-рисковано формата на своя материален живот, устремен към амбицията си.

Интересно е да се сравни и влиянието на Телец и Венера върху Слънцето в Дева - втори дом и на Козирог и Сатурн върху Слънцето в десети дом.

И Телец, и Козирог допълват земния елемент на Дева и го подчертават, но всеки по своя начин. Телецът носи на Девата стремеж към запазване на придобитото, но и импулсивност, когато нещо застане на пътя пред него или се опита да го нарани. Козирогът дава активност, но повече като стремеж да се полага основата на някакъв нов ред, от друга страна добавя негативизъм и критицизъм, които по принцип не са характерни за Девата.

Венера като управител на втори дом носи на Девата стремеж да се изразява служенето в раздаване на любов, но тази любов по неин начин се изразява в грижа за материалната стабилност и осигуреност - често тази Дева разбира любовта като осигуряване и грижа и става свръхпокровител за хората, които обича.

Сатурн като управител на 10 дом носи вътрешни блокажи и страх от повтаряне на някакви стари неуспешни модели. Подтискането и възпирането, които за Девата по принцип са израз на разумност и предпазливост, със сатурн като управител на дома могат да доведат до натрупване на напрежение и последвала загуба на равновеские, която сама по себе си е изпитание за Девата.

Все още не съм уверена при разглеждането на влиянието на т.нар. нови управители на домовете. Каква е разликата между влиянието на старите и на новите управители върху Слънцето в съответния дом?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

в "Книга на влюбените" от Каролин Рийнолдс, водеща астроложка в Звездния център "Линда Гудман", много точно са описани 144 типа мъже и 144 типа жени, възоснова на аспектите между слънцето и луната. Имам книгата от 2003г. и съм проверила доста мои близки и познати- няма грешка!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако Слънцето е Аз-ът, който прояввяваме съзнателно, Луната изразява скритото в подсъзнанието, а асцендентът е пътят, който сме избрали в настоящия си живот."

д-р Светла Балтова - Астрология и Астропсихология - "Хермес" - 2006г.

Интересно ще бъде за всички начинаещи в астрологията (като мен) да разгледаме заедно различни конфигурации на Слънцето - Луната - Асцендента в рождени хороскопи на хора, чийто жизнен път познаваме достатъчно.

Ето моят пример:

- Слънце в Дева - 2ри дом - съвпад с Меркурий

- Луна в Козирог - 5ти дом - тригон с Венера

- Асцендент Лъв - квадратура с Нептун, полусекстил с Плутон и секстил с Венера (!)

Как бихте изтълкували една таква конфигурация?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравей Мирослава :)тук можеш да провериш сама.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...