Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карма. Що е карма?


Иво

Recommended Posts

Здравей Благост !

Въображението ти е избрало много звучен и красив псевдоним. Но ако смея да попитам , лицето което пише от кой пол е ? Защото моето въображение е бедно и не може да го определи. Извинявай много !!!

А що се отнася до тази школа на ... Верещагин, имах възможност да разбера за нея преди да съобщиш тук във форума страницата й в НЕТА. Разгледах я, и много силно впечатление ми направи удивителното сходство на някои неща с Розенкройцерите и школата на Беинса Дуно.

Значи, според мене ( не бих искал да се обвързвам с категорични заключения) тази школа се опитва да прави някаква форма на духовно пиратство. Взима само онези моменти които са й удобни за провежданата философия и политика в даден момент. Има много клонове по цял свят, но това не я прави много лигитимна в Духовните светове.

Човек според мене трябва да бъде много вниматилен когато чете за всевъзможни школи от цял свят. Да не се предоверява на всякакъв псевдонаучен окултизъм и различни "Духовни школи ".

Структурите на съзнанието ги знаят с абсолютна сигурност само хора достигнали до онази степен на святост и чистота позволяваща да бъдат наречени Духовни Учители - според Небесния закон .

До колкото ми е известно последен такъв е бил Беинса Дуно. И тази школа ДЕИР не може да посочи никой човек достигнал святост и да постави основите на сериозно философско и духовно учение. Съобщават се някакви Университети и Академии на науките провещи си опити с хората за постигане на опитно "научно познание" в неопитната( метафизична или още трансцедентална) сфера на познанието. И ако човек сериозно се замисли , това са взаимноизключващи се понятия. Да постигнеш една-две паранормални способности , не те прави Учител. Защото всички живи същества по Земята имат аура(биополе) , магнетизъм и съответно чакри, и са способни да постигнат потенциално някакви паранормални способности. Тази школа според мене запълва празното пространство в духовния свят на руснаците след падане на Комунистическия режим. Запълва хроничната липса на правилно духовно познание.

Лично се отнасям с много голямо недоверие към тази школа ДЕИР. Но това е само лично мнение и по никакъв начин не искам да го налагам. Но никога предпазливоста не е излишна . Знае ли човек ....?????? В крайна сметка всеки е господар на живота си и може да прави каквото си иска , що се отнася до него самия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте, приятели! Здравей, Иване!

Лицето, което пише е от женски пол в този живот. Интересно, че фиксираш въображението си като бедно ? и си мисля защо ли смяташ, че трябва да се извиняваш?

За школата на Верещагин всичко, което пишеш е така, наясно си със ситуацията и разсъжденията ти също са точни. Те предлагат определена система( информация и техники ) за определена сума - ние трябва да можем да различаваме и решаваме какво да правим ! Аз се старая да проверявам и препроверявам на личен опит , което смятам за съществено за мен на определен етап. Будността на съзнанието ни е нужна абсолютно винаги, но и малко допълнителна информация, свързана с практически опитности - също , ако можеш да си го позволиш времево и финансово.

Добри постижения на всички форумци.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Карма

Като Дамоклев меч тя винаги виси над нас.

Отмерва всеки миг с везните на Темида.

Постъпки, мисли, жестове, слова -

незаличимо вписва в вечния регистър.

Безстрастен съдник на отминали дела.

С цветя и тръни пътя ни постила.

С приятели и врагове ни среща пак,

след като някога съдбите ни е сплела.

Така сеячът на добри и здрави семена

заслужен урожай от Благодат ще жъне,

но който на подобните си готви участ зла,

сам в ямата, която е изровил, ще попадне.

Не удар на съдбата зла, не отмъщение,

а ехото на собствения гневен глас,

изрекъл хула, клевета или проклятие,

усилен се завръща пак при нас.

И ако днес съдбата щедро те обгръща

с пари, любов, талант или късмет,

то знай, че заем с лихвите се връща

и за полученото ще дължиш отчет.

С постелка мека днес си застели леглото,

за да не се наложи утре да лежиш

на тръни и бодли върху земята гола,

дългът пред кармата докато издължиш.

Сън кратък е животът на земята

и няма спирка за човешката душа,

докато заблудена сред тълпата

живее в плен на страстите си тя.

И като Сизиф вечно устремена

нагоре към върха със труд и пот,

тя с бремето на кармата унаследена

започва отначало всеки нов живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Да...силно , справедливо и суровичко/страшничко....малко, не много!

Сега една кратка молитва в продължение на това стихотворение !

Господи, Отче , помилуй и помогни да залича кармата си още в този живот!!!

Без страх и без тъмнина, с Любов и Светлина ! Твоята Вопя - моя воля, Твоят Дух - мой дух! Амин

Линк към коментар
Share on other sites

Думи на Спасителя, невключени в Новия Завет: " Аз ви прощавам за всичко и не ви обвинявам в нищо, но всеопрощението на Кармата трябва да се извоюва..." Може да се добави: В борбата със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

темата е доста интересна, и има много неща които могат да се кажат, още повече, че кармата от една страна е нещо лично, доколкото всеки сам с постъпките си - действие и бездействие, определя своята карма.

Но какво мислите за "Колективната карма" - има ли такова нещо, как се формира и как се преодолява. Защото аз съм отговорна за личната си карма, мога да се опитвам да я трансформирам, изгарям и т.н, но когато става въпрос за голяма група от хора ...

Ще ми е интересно да чуя мнението на всички.

... като препрочитах темата попаднах на един интересен въпрос, който ме накара да се замисля:

...съвсем истински приятелски въпрос.

Как откривате в ежедневието си кармичните "симптоми"?

Струва ми се много полезно да си обменим вижданията и опита...

някой знае ли нещо по подробно за "диагностицирането" на въпросните "кармични симптоми"

Желая ви Слънчев, Мъдър и Добър Ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Погледнете съдбата на еврейския народ и ще разберете какво значи колективна карма. Тези, които викаха отначало "Осанна...", а след това "Разпни го..." най-добре разбират тежестта на предателството, но трябва да изтече още много време, докато изплатят дълговете си докрай. Да не подминаваме съдбата и на българския народ, който също изкупва последиците на миналите си прегрешения и предателства. Вгледайте се в историята и ще видите. Но за да се облегчи кармата на един народ са необходими много апостоли от рода Учителя П.Д., които да посветят живота си на просвещението и духовното пробуждане на този народ. Тези са именно изкупителите и застъпниците пред Висшите сили, които биха могли само да облегчат и ускорят, но не и да отменят изпълнението на кармата.

Линк към коментар
Share on other sites

Но можем ли да постигнем тоталното пречистване само с един живот или по-точно ако сме осъзнали ,че се стремим към това  можем ли да успеем до края на земния ни път?

Това зависи от различни неща, но общо взето за освобождението са нужни понякога не едно прераждане.

Но зависи от усилията които полага човек, от методите и от това което Бог е определил за него. Също така с помоща на Духовен Учител кармата може да бъде преодоляна в по-кратки срокове.

Според Учителя докато не ликвидираме със своята карма, не можем да познаем Христа, още повече Отец, а кармата не е нищо друго, освен отклонение от закона на Любовта.

Оттук обща работа за пречистване(включително на енергийните канали, телата и др.), общо хармонизиране на енергиите, развиване на милосърдието, което според Учителя освобождава от орисницата(съдба)

За милосърдието

Линк към коментар
Share on other sites

МОЖЕМ!!! Още в този живот!

КОЙТО ГО МОЖЕ, ГО МОЖЕ !

ПЛОДОВЕТЕ НА ДУХА СА :

ЛЮБОВ, РАДОСТ, МИР ,

ДЪЛГОТЪРПЕНИЕ,БЛАГОСТ,МИЛОСЪРДИЕ,

ВЯРА,КРОТОСТ,ВЪЗДЪРЖАНИЕ:

ПРОТИВ ТАКВИЗИ НЯМА ЗАКОН!!!! Галатяни 5:22-23

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! Объркан съм и ще ми стане по леко ако прочета мненията на други хора. В Библията е казано, че човек живял на земята никога вече не се връща отново тук. Тоест няма прераждне. Обърква ме факта за съществуване на карма, който си противоечи с изложеното в Библията. Аз ли бъркам или?...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Объркан съм и ще ми стане по леко ако прочета мненията на други хора. В Библията е казано, че човек живял на земята никога вече не се връща отново тук. Тоест няма прераждне. Обърква ме факта за съществуване на карма, който си противоечи с изложеното в Библията. Аз ли бъркам или?...

Доктрината за прераждането е присъствала в ранното християнство, на един от по-ранните събори май е било решено да бъде изключена от официалната църковна доктрина.

В едно от Евангелията има нещо в този смисъл "Ти Илия ли си? - Илия дойде, но не го познаха" (Има се предвид въпрос към Христос, а той говори за Йоан Кръстител, който е преродения пророк Илия)

Срещал съм от Посветения в езотеричното Християнство Рудолф Щайнер в смисъл: "прераждането не присъства в новия завет, но това е факт"

тези факти могат да бъдат проверени.(дори учени психолози са правили изследвания - регесия - връщане в минал живот с цел лечение на травни имащи кармични причини в друг живот.)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравей Иво, здравейте всички! :)

Добавям и моето виждане за закона на карма.

Както знаем, карма е ключово понятие в източната философия. Тя свързва нашите действия и събитията, които ни се случват, и във философски смисъл е това, което е причинно-следствената връзка за естествените науки. Карма е тази част от съдбата ни, която не можем да променим, но с която се сблъскваме, защото сме си го заслужили някога с действията си. Всяка карма, добра или лоша, стимулира нови и нови прераждания, защото веднъж оформена, тя е необходимо да се осъществи и материализира.

Аз мисля, че кармата се формира, защото всяко наше действие, мисъл, изобщо всяка излъчена от нас енергия, съществува не само в материалния свят, но и рефлектира същевременно в по-малко плътните (астрални и др) светове. Всъщност, действайки ние действаме във всеки един миг на много нива. Кармата се създава тогава когато тези тънки отражения се материализират обратно и се върнат при нас. Затова и се казва, че натрупването на карма стимулира нови прераждания. Иначе казано, ние просто „разтегляме” своите собствени постъпки - т. е. енергията, която излъчваме бива материализирана последователно в различни моменти от времето/пространството.

Лошата кармата бива преодолявана (изчиствана) във всеки един момент на всички нива. Това е един непрекъснат процес, без който никой не би могъл да успее да живее или еволюира. Както се казва - Бог ни обича и ни прощава.

Затова карма означава най-малко възмездие от всичко (но няма как, все пак означава и това.) При нас се връща само тази лоша карма, която е останала неизчистена, и е преминала обратния път до физическия план на съществуване. Тази реализация не непременно става в следващ живот, а понякога просто по-нататък във времето.

Нашата карма е неизбежна част от материалното ни съществуване. С нея можем да работим, да й въздействаме, но не и да преодолеем напълно, защото тя е материализация на този вид енергия, който сме ние самите. Също такива форми на материализация на тази енергия са физическото ни тяло, способностите ни и характерът ни, които впрочем също са част от нашата, или от колективната ни, карма. Доколкото ние самите можем да променим себе си, дотолкова можем да променим и кармата си.

Независимо как всеки от нас разбира кармата и дали изобщо вярва в нея или не, едно е съвсем сигурно - колкото повече положителна енергия излъчваме и създаваме в живота си, толкова по-добре.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сега видях, че Веронезе задава много интересен въпрос - кои са старите души?

Аз съм съгласна с това, че по-старите души са по-духовни и мисля, че една по-млада душа не би могла да бъде такава, защото духовността е свързана с еволюцията на душата. Пътят към духовността обаче може да бъде по-кратък или по-дълъг, в зависимост от изборите, чрез които душата се осъществява.

Има някои признаци, които позволяват да се определи, или поне предположи, колко е стара душата. Това, за което сега се сещам, е - качеството на сънищата, линиите на ръцете (повече и по-изразени при по-старите, особено гривните), линиите на върховете на пръстите (започващи от примка до пауново око - колкото са по-завити, толкова е по-стара душата).

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което прочетох, Еленика, много ми хареса и ме накара да се позамисля малко. И аз смятам, че не е съществено точно колко стара е една душа, а колко е добра. Доколко е позволявала при изборите в своя живот да следва Божествения път в полза на Цялото /и съответно в своя полза/, доколко е търсила прошка за грешките си. Такава еволюция с чисто сърце може да се осъществи бързо, не са нужни много прераждания да се достигнат висши духовни нива. Представете си от друга страна една стара душа, която е вършила предимно злини. Каква полза, че е живяла много, когато не може да си реши задачите вярно и повтаря все едни и същи уроци, натрупва задължения и карма за изплащане. Дори такъв човек да е усъвършенствал и овладял някои сили, но е горд и властолюбив, той е по-назад от човек по-слаб, но с чисто сърце. Тук се сещам как Давид като малко момче победил Голиат само с една прашка и Божията помощ. Със смирение и чисто сърце духовната еволюция може да се осъществи изключително бързо. "И последните ще бъдат първи".

Линк към коментар
Share on other sites

... :D

Здравейте !

Мисля, че тръгна добре разговора за "Карма". Ако ми позволите ще използвам другото понятие.. " Причинно-следственна връзка", синоним на "Карма". Според мене така по-лесно биха могли да се обяснят нещата .

Според мене в Християнството се доусъвършенства учението за "Причинно-следственната връзка". Някои форумци казаха , че се отхвърля- ако позволите, не съм съгласен .

В източните религии се обеснявя цикъла на преражданията и как функционира . А при Християнството - как се прекратява цикъла на преражданията . И според мене това е причината да се "изтика " на по-заден план закона за "Карма" , защото целта и задачата на Християнството е да се прекратят преражданията като се "извади" Духът облечен в Причинното тяло на Душата (Адам) от поднебесието и се продължи Еволюцията в Духовните светове .

Според мене причината е натрупване на достатъчно опит от прераждащото се Его и следствието е прекратяване на преражданията . Защото според мене целта не е безкрайни прераждания на Егото , а крайни - т.е. да имат свършек.

И тук вече идва на помощ християнската доктрина и философия, обесняваща точно този момент. Според мене не отхвърля преражданията , а дава философията за излизане от този "вечен"... цикъл... кръговрат ... омагьосан кръг или каквото понятие друго подобно се сетите.

Според мене точно това е новият момент при Християнството.

Иначе ако се почне старата песен .... :

"Знаеш ли кой съм бил ...ехеее ... !?? "

" Бил съм тази и тази историческа личност ...ехеее . Пък ти фу... "

"Могъл съм да правя ..това и това ... и мога да ти казвам какво да правиш ... "

:))))))))))))))))) така поне виждам нещата.

И още много неща ( спомени неоправдаващи стоенето на едно и също еволюционно ниво на прераждащият се Дух ) които ни задържат в поднебесните Душевни и плътни - вещественни светове.

Мисля, че полза от това имат духовете инволюиращи в развитието си и ретроградните сили.

А вие как мислите ...!!! ????

И мисля, че по тази причина църквата е "изтикала" закона за преражданията на по-заден план . Но това в никакъв случай не е отхвърляне на закона .

Все едно един наш емигрант заминал за Америка ( Новия свят ) или планира да замине да каже ... Стария свят ( Европа и България в частност) не съществуват . Просто съзнанието е насочено към идващият Нов свят ( Духовните Идеални светове в които няма прераждания , а Духът има само едно име ...."условно- Христос" , а не много от различните превъплащения.

Примера ми не е много точен, но сега не мога да се сетя за друг .

Много ще се радвам ако някой доразвие мислите ми или ги обори с разсъждения разбира се , защото виждам , че много хора живо се интерисуват от този проблем ..............

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Сега нямам време, само ще нахвърля нещо. В предния постинг по същата причина се въздържах да споделя мнение за ролята на християнския живот /не религиозния, имам предвид чиста вяра и способност да се възползва човек от жертвата на Исус Христос/ в индивидуалната еволюция, прераждането, кармата. Благодаря на Иван, че го направи и всъщност изрази доста ясно това, което аз усещах смътно. Вярно е, че в Библията има достатъчно стихове, от които личи приемането на закона за кармата и преражданията като нещо нормално във времето на стария завет и ранното християнство. Самият Христос никъде не е отрекъл прераждането, всъщност по думите Му личи обратното. В друг постинг ще изведа примери. Вярно е също, че съвременните християнски учения в голямата си част отричат доктрината за прераждането, което е грешно, имайки предвид какво пише в библията. Може би в стремежа си да предпазят слабите духом ги поизлъгват малко, като им спестяват истината. Казвам малко, понеже наистина не е съществено дали има прераждане или не, съществено е как живеем сега и да не отлагаме доброто, което можем да направим днес, за някога. След великата мистерия на жертвата на Исус Христос, чрез която могат да се умият всички грехове, цикълът на преражданията наистина може да бъде прекратен в рамките само на един живот. Това е същественото. Не казвам, че отпада нуждата от каквото и да било усилие. Не е ли по-добре да дадеш милостиня, отколкото да ти ограбят къщата? Ние не живеем на тази земя само заради себе си и собствената си еволюция, ние живеем за общото благо. Велики светии са били готови да се откажат от собствената си награда на небето, само да бъдат полезни на някой нуждаещ се. Те не са били фанатици, постъпките им са били наистина учудващи, показващи, че е по-важно да стигнеш крайната цел, да живееш с Любов, а не да слугуваш на буква и закон. В Жития на светиите може да намерите много такива примери. Сещам се за един светец, който нарушил великденския пост, понеже се разболял, ял месо, пил вино и когато учениците му го попитали как може такова нещо, той им отвърнал, че по-важно е да оздраве, за да може да служи на Бога по-дълго и да стори повече добри дела. Много фанатици слагат ударението върху това какво може да се яде, какво да се пие, как да се молим, как да постим, къде да си държим ръцете, кога да почиваме, колко да раздаваме и какво ли още не. Ама не това е главното. Всичката тази енергия се влага в грешна посока според мене. Виж душата на човека, обичай го и го приеми независимо дали пие, пуши и ... не знам какво още, което всъщност не е съществено. Ех, наистина нямам повече време, но при възможност ще продължа. В заключение, ако беше важно и нужно човек да си спомня преражданията и да вижда бъдещето, Бог щеше да даде тези способности. Щом повечето хора ги нямат, редно е да се замислим защо. И за мене е удоволствие този разговор.

:):):):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Латина !

Само, че Латина ...,

Не се ли изказа малко пребързано в бързината си ?

Според мене няма християнски учения отричащи Преражданието.

Тези "уЧЕНИЯ" отричаши закона за прераждането, не са християнски според мене . Сблъсквал съм се вече с тях . Те са създадени умишлено за да петнят Христовото име.

Много моля форумцити да правят разлика между Християнския закон -създаден от самия Христос , Христос и .... уж христовите последователи.

Не може един последовател на дадено учение като не достигне най- висшата цел на учението да отрича учението като цяло .....

Все едно един двойкаджия и нескопосан ученик не присъства на уроците в ущилище , не си пише домашните работи , пренебрегва забележките на учителите да казва ... " Ама че скапано училище е този Университет. Пък разправят , че бил най-добрият " ... и все от този сорт умозаключения...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Карма-Значението е много просто./всички гениални неща са прости,но това се вижда след създаванетоили осъзнаването им/

Този закон позволява да започнем ,каквото си искаме действие/свобода на волята/но в същото време винаги да помним че ще последва неотменимо и отговора или противодействието.Затова се казва :"Не прави на другите това ,което не искаш да ти правят на тебе"

Всичко друго е конкретика примесена с историй от различни епохи и т.н.-Сумарно може да се получи много сложна картина.

Дхарма-съдбата която трябва да срешнем в този живот.Тази съдба сме си я заработили в миналите си инкарнаций.

На практика се получават ужасно много ситуаций,които са предизвикани от нашата свободна воля в минали времена,който сега сме длъжни да доизтърпим,понякога даже проклинайки съдбата си/дхармата/

С уважение:

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Православни, католици, протестанти и разни други, които смятат себе си за християни отричат доктрината за прераждането. Аз като човек не им отричам правото да са християни и по сърце, както и да бъдат спасени, каквото и да влагат в този смисъл. Може да има и хора, които не се смятат християни, но в техните сърца е изобразен Христовия дух, живеят по законите на Любовта - това е главното, както казва Христос.

Матея 7

21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.

22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?

23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.

В основата на Христовото учение е законът на Любовта, а другите доктрини не са толкова съществени. Не толкова важно учението, макар то да помага донякъде, важно е какво става на практика в личния духовен живот. Има различни деноминации, които се наричат християнски, но не всички от тях са християнски по дух. Понякога казвам "християнски" заради наименованието, с което се представят пред света, а понякога имам предвид съдържанието. Кое точно е от двете може да се разбере от контекста. Разминаването между нас е по-скоро относно смисъла, който влагаме в някои понятия, но по същество съм съгласна с тебе. Всъщност и да греша в нещо от бързина и разсеяност, не го вземам навътре, от това не зависи човешки живот. Всеки мисли и решава за себе си.

В Христовото училище и да нямам по всичко шест, пак може да завърша.

B)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

PENCIL, преди да цитираш "Терапия на истинската карма", вземи, че се запознай със системата ДЕИР и когато я удобриш, тогава препоръчвай книгата. Но преди да удобриш ДЕИР вземи, че си похарчи парите, за да изкараш всичките степени до 5-3. Изчакай след това една година и виж какви ще са последствията за теб лично и едва след това давай мнение за "Терапия на истинската карма". Дори само да прочетеш книжките на Веришчагин, пак внимавай! Да не се окажеш в състоянието на много от читателите на "Диагностика на кармата" на Лазарев. Защото това братко се казва - "психо-лингвистично препрограмиране на ДНК на човека". Е, ако си решил да не ме послушаш - това си е твоя работа. Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Да не се окажеш в състоянието на много от читателите на "Диагностика на кармата" на Лазарев. Защото това братко се казва - "психо-лингвистично препрограмиране на ДНК на човека".

:hmmmmm:

Какво според теб е състоянието на читателите на Лазарев? И само от книгите ли зависи то или и от самите читатели?

Психо-лингвистичното препрограмиране или още е известно като НЛП (невро-лингвистично...) всъщност е един от ефектите на комуникативното функциониране на езика в човешкото общество. Използва се и съзнателно, и несъзнателно. Самият език и комуникацията като цяло го включват "по подразбиране". В нормалния си вариант, обаче, то се отразява на начина на възприемане и реагиране, на мисловните и поведенчески модели... На мен лично ми помага много в професията ми...

За ДНК... благодарна ще съм, ако ни информирате за подробности (не хипотези, а факти!).

Линк към коментар
Share on other sites

ДОНКЕ, от психо-лингвистично и невро-лингвистично препрограмиране разликата е от тук до Луната, ако мога така да се изразя. Дори методите, които се използват за това са различни, защото влиянието е върху разлини части от човешките тяло. А, човешките тела са много - предполагам знаеш това. Колкото до комуникацията между хората, трябва да знаеш, че тя предимно се осъществява на съзнателно ниво. А съзнанията не комуникират помежду си вербално. Но това е друга тема. Всъщност и двете теми са много обширни и за разбирането им са необходими много и задълбочени знания. Ето защо считам, че в няколко реда и в един форум да се обясни всичко не е възможно. Ако желаеш обади ми се на viv11@abv.bg , бихме могли да поговорим. Надявам се, че ще намеря време за това. Искам да те предупредя, че ако използваш съзнателно или несъзнателно методи от рода на невро-лингвистично въздействие, дори това да ти помага в професията, ти нарушаваш един от най-важните закони на нашата Вселена - ЗАКОНА ЗА НЕНАМЕСАТА. Тук много лошо удрят през пръстите. Така, че внимавай! Но, и това е друга и обширна тема. Желая ти успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

един от най-важните закони на нашата Вселена - ЗАКОНА ЗА НЕНАМЕСАТА. Тук много лошо удрят през пръстите.
:thumbsup2: Мноу яку!!!

Хайде да си поговорим за разликата между карма и дхарма!

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам за отклонението, но се чувствам длъжна да отговоря....

Когато Господ прати при мен дете на 8 години и то ме погледне със сълзи и страх в очичките си и каже - "мразя го английски, защото нищо не разбирам и имам вече 4 двойки" - диагнозата е дидактогения. Тогава същата тази Вселена очаква от мен да се намеся и ще ме удари, ако не го направя по най-добрия възможен начин, защото за това място и с тази цел ме е създала. Тогава много внимателно - професионално! - лекуваш стреса, несигурността.... отваряш резервите..... След няколко години срещаш "детето" - вече е с една глава над теб - учи английски в езиковата, чете и пише есета и се готви за TOEFL..... със спокойна радост в очите... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...