Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Aбортите - за и против


Recommended Posts

Съгласна съм с Никола. Проблемът е много сложен и не може просто автоматично определени проблеми да се свързват с определена интерпретация. Човек може да попита личния си водач за какво става дума и вероятно ще получи най-точен отговор. Естествено, това може да стане и с помощта на близък човек, който "пита". Това за мен често прави кръстницата ми - когато сама съм блокирала сетивата си и "не чувам".

Но общ отговор за всички няма и затова и аз се въздържах от коментар.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че не случайно аборт се прави само в първите седмици на бременноста.

След това желания аборт е невъзможен,за спонтанните не мога да коментирам.

За духа е важно проникването му в материята а това става с раждането.

Когато зародиша е на няколко седмици мисля че е пресилено да се нарича убийство,защото то е все още в много начален стадий дори и за материята и много далеч от всичко останало.

За човешко същество може да се говори едва след 6тия месец ,не случайно и това е най-ранния период в който може да се осъществи раждане със благополучен край.

Не съм "за" абортите,но не мисля че един аборт извършен в 2,3,5,,7, седмица след зачеването може да се нарече убийство.

Не бих насърчила аборт на моя близка,но в никакъв случай не бих натоварила с обвинение "убиец",жена направила аборт.

Линк към коментар
Share on other sites

Итак, сущность (душа) входит в оплодотворённую яйцеклетку в момент зачатия и всё время внутриутробного развития она остаётся прикрепленной к зародышу. Если происходит, например, выкидыш, сущность теряет возможность создать себе новое физическое тело. При выкидыше не возникает энергетического канала, как в момент смерти человека. Поэтому сущность не может вернуться на тот уровень, с которого она пришла на всплеск при зачатии.

Сущность высокого уровня духовного развития может, затратив свой потенциал (при этом она опускается эволюционно ниже), создать себе энергетический канал и спастись из ловушки. А сущность, не имеющая ментальных тел, является добычей для существ эфирного и нижнеастрального уровней. Таков закон жизни...

Животные астрального уровня поедают тела сущности (см. Рис.64). В результате — сущность погибает. Гибель сущности означает, что весь эволюционный опыт и наработки всех воплощений, которые были у этой сущности, исчезают навсегда... это — ЭВОЛЮЦИОННАЯ ГИБЕЛЬ.

Когда человек умирает, его сущность по энергетическому каналу уходит на один из уровней Земли и через некоторое время она может вновь воплотиться — создать себе новое физическое тело.

В новом теле сущность может вновь продолжать свою эволюцию. В этом — кардинальное различие смерти физического тела от смерти сущности. Не случайно, христианская церковь считает аборт самым тяжким грехом. Убийство — значительно меньший грех, чем аборт. При аборте, возникает реальная угроза гибели сущности.

Из матки женщины удаляется не просто бесформенный кусочек, который даже отдалённо не напоминает человека. Сущность лишается той биомассы, из которой она должна была создать себе новое физическое тело. При аборте и женщина, и врач, который его делает, нарабатывают себе тяжёлую карму. У женщины разрушается защита её организма, нарушается гормональный баланс. Очень часто аборт является причиной последующих онкологических заболеваний.

Академик Левашов

Имах неудоволствието в живота си да наблюдавам съдбата на над десет жени преживели аборт, някои от тях, мои роднини.

Повечето от тях пострадаха още приживе!

Повтарям, моля ви, не си вземайте тия проблеми на душата :(

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

аз съм мъж. Не съм жена и не бих могъл да знам какво е това да забременееш, да и зносиш плод, да го родиш, или да педприемеш аборт поради някакви мотивационни причини, или п ък да преживееш спонтанен аборт (един ии повече пъти)- т ук нямам предвид онези случаи, в които има закъснение на менструацията да речем с10-20-30 дни, когато най-често има оплождане, но по редица причини не се стига до рзвитие, и състоянето е като една по-различна менструация. Такива случаи като този всъщност са доста ести, и ед али има жена в репродуктивна възраст, сактивен полов живот, на която да не се е случвало поне вднъж- това не се счита за аборт. Та, не познавам тези състояния от "първа ръка", но като мъж следва да се замисля над това, е ако съмм решил, че повече деца биха ми дошли в повече и не желая да поставям жена си в подобно положеие, не искам обаче и да се лишавам от натурално сексуално преживяване, и да речем-не ми пука в тоя живот за някакви си ми с ексуални енергии, духовности и практики, не е ли много по-добр, много по-малко инвазивно, и в крайна сметка доста надеждно средство вазектомимята- тя и с метна анестезия се извършва, дори е желателно да е такава, и представлява по същество прошивно лигиране на семенните канали- някъде ги прошиват и лигират без да режат самия канал (несигурна методика обаче, заото и при две "яки" лигатуи може да не се стигне до осигуряване на трайна пълна непроходимост на канаите), или рез прерязване и раздалечаване на около 5 мм разстояние, и тогава двата края се прошиват и лигират.

Дори и от гледна точка на разните му енергийни и прочие п рактики, целта е полов акт без семеизпразване- енергията на "семето" не се изхвърля на "земята" вв крайна сметка- т.е. мъжът не онанира (онанирането е различно от мастурбацията- онаниране е всеки полов а кт, при който семеизпразването се извършва на друго място, или да речем в презерватив и т.н.), и не губи ценната енергия на "семето"- е, в случая с малкахирургична помощ.

Едва ли вазектомията е такава кармична трагедия- за някои мъже дори честно казано би било благословия да не могат да се "размножават"- но това е другатема- и едва ли това има отношение към някоя закъсала Душа, щото да не може да се роди поради това, че някой мъж еякулира без семеизпразване.

Днс жената е потърпевша в много отношение само поради факта, че е жена...Защо е такава мощна пропаганадата относно контрацептивите и т.н. вместо да се пропагандира азектомията?

Иизцяло прерязани семенни канали непредставляват дефинитивно състояние- когато реши, мъжът може даси върне проходимостта- същатата оперативна процедура, но се води пластично-реконструктивна по същност. Така че, който иска да бъде отговорен, без това да е за сметка на противозачатъчните,които женатаприема, нито пък за сметка на лишаване от пълноценно сексуално усещане от презерватив, както и в случай на липса на интереси по разни духовни практики, осъзнавания и каквото там още се предлага вв съответния п акет "духовност".

Просто е въпрос на желание. Една вазектомия навреме направена, може да предпази жената от нежелана бременност, от аборт, от тъпчене с контрацептиви с всички последствия от тях, а те са сериозни- пряко участват в патогенезата на определени видове рак....Всико това може а се избегне с ден-два дискофорт от страа на мъжа...

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам нищо лично срещу убежденията на Кристиян. Само споделям, че това докато го четох, ме заболя корема и ми стана лошо. Да, жената страда много. Но не бих причинила това и на мъжа. Нека... нещата бъдат, както ги е направила природата. Всичките тия... модерни оперативни техники ме карат да ми призлее. Но който иска да си го причини... ами негов си избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин интересно е това което пускаш като инфо благодаря,но виждам че пишеш само за жени,къде е ролята на мъжа?

Повечето аборти се правят поради безотговорността или материалното положение на мъжа.

Т.е. логично е той също да е потърпевш,ако не е ,значи нещо куца в теорията.

Освен това малко са хората които знаят нещо за духовните и енергийни последствия на аборта,как може да си отговорен за нещо което не знаеш.

От друга страна пък ако са толкова фатални последствията дали щеше да ни бъде дадена свободна воля по въпроса?

Мисля че природните ограничения-за невъзможност за аборт след 10 -та седмица си вършат работата ,предпазени сме въпреки свободата на решение която ни е дадена.

Освен това ето и една истинска история.

Свещенника в моя роден град реши да е "праведен"отвсякъде.Взе си за жена 18 год девойка около 10 год по малка от него .Заради неговата "праведност"момичето започна да ражда всяка година ,четвъртото дете го роди в Пловдив при специялни условия,лекарите му казаха ,че ако иска да я вижда жива трябва да спре с това ,той си беше наумил 12 деца.

Фанатизма му беше толкова силен ,че това решение се отрази на работата му в църквата и тя западна.Загубил е нещо от вярата си явно не знам.

Не искам да вярвам че 1 човек може да бъде отговорен за нещо в което учавстват двама и че се случват непоправими неща,не виждам логика.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен хич да не ти дреме какво ти казва мъжа ти ,сега не иска дете , ама му е било хубаво като сте го създавали ,щом е помогнал за създаването ,трябва да помогне за отжлеждането на детето .

Линк към коментар
Share on other sites

Хората ...Стават врата за смъртта. Казват: Защо Господ направи света така? Ние сме най-големите критици, че Господ не го е направил. Ние го правим. ... Искат да бъдат щастливи. По кой начин? Как ще бъдат щастливи? ... мислите ли едно дете, което майка му го е пометнала, или като го е родила, че го е изоставила, тя му е майка? Сегашните хора страдаме от две неща: Помятане ... Заченем това дете, страх ни е да го родим, понеже трябва да се възпитава, средства трябват. Наскоро дойде при мене една госпожа с мъжа ѝ, при лоши условия. Тя забременяла, пита ме, да пометне ли детето или да го остави да живее. От чисто научно гледище доказва, че ако го пометне е по-добре. Казвам: Мене ако питаш, ако го пометнеш, ще навлечеш своето нещастие на главата, ако родиш това дете, ще имаш едно благо. Туй е Божият Закон. Ако не искаше да имаш деца, не трябваше да се жениш. Никой не те караше да се жениш. Сега си се оженила, ще родиш детето. Женят се хората, да раждат, да стават врати, да дойдат от невидимия свят, да кажем някой гост хлопа, ти отваряш вратата, той влиза. Аз го наричам това раждане. На когото ушите са отворени, той ще отвори. Ако този човек хлопа и не го чувам, не се отваря врата, отива на друго място, дето ще го приемат. Всичките майки са тия, които отварят вратите на онези пътници, които отвън хлопат на вратата. Ще приемеш госта. Като приемеш гост някой ангел сте приели. Тия деца са ангели. Майките ви изпитват. Вие искате едно щастие, Господ прати един ангел да се въплоти, майката на 4, 5 месеца го пометне. Той носи своето благословение, ти го пометнеш и от там насетне дойде нещастието. Дойде някой учен човек. Евреите защо страдаха? Дойде един гениален човек, който им изпрати Господ от небето, под името Исус, хукнаха да го гонят еврейските учени патриарси. Богоизбраници, които имаха ключовете на Царството Божие. Казват: Той е нехранимайко. Той ще ни опропасти със своето учение. Прави ли бяха? Не. Защо страдат евреите? Защото не приеха учението на Любовта. Защо страда съвременният свят? Защото християните не приеха Христа.

Учителят, Врата на Любовта

виждам че пишеш само за жени,къде е ролята на мъжа?
За най-голямо съжаление много мъже имат съвсем слабо чувство за отговорност.

Бъдещата майка трябва да внимава! Да избере достоен другар и бъдещ баща на децата си.

Мързеливците и злосториниците какви бащи могат да станат? Какво ще сътворят? Какъв пример ще дадат?!

Повечето аборти се правят поради безотговорността или материалното положение на мъжа.

Т.е. логично е той също да е потърпевш,ако не е ,значи нещо куца в теорията.

Освен това малко са хората които знаят нещо за духовните и енергийни последствия на аборта,как може да си отговорен за нещо което не знаеш.

А с какво са отговорни душите които идват да се въплътят?

Законите на природата не се нуждаят от хората да им разрешат да действат. Законът за кармата - също.

Когато се говори за кармата, майката отнася най-голяма карма на физическото ниво.

Хората които я принуждават да направи аборта, могат спокойно да бъдат духовно отписани.

И тогава, "...какво те ползва дори да спечелиш цял свят, а загубиш душата си" Господ

От друга страна пък ако са толкова фатални последствията дали щеше да ни бъде дадена свободна воля по въпроса?

Страхът и невежеството не са свободна воля.

Освен това ето и една истинска история.Свещенника ...
Липсата на самоконтрол в тази сфера е проблем, пък било и за свещеник.

Не искам да вярвам че 1 човек може да бъде отговорен за нещо в което учавстват двама и че се случват непоправими неща,не виждам логика.
Мъжът си получава заслуженото по много други линии, не се безпокой. Сега е деградирал. Само жената може да ражда.

Тежестта на кармичните последствия е толкова голяма, защото се демонизира с предателство божествената идея за Майката - образ на Великата космическа майка, Бог Свети Дух.

Майката ражда детето както Божествената свръхдуша ражда човешката душа. Кой се опитва унищожи образа на Божественото в себе си.... :( камък върху камък няма да остане

Жената трябва да има решаващата дума по въпросите на раждането и децата, защото носи отговорността.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Днес и мъжът, и жената гледат да бъдат добре облечени, да се покажат пред хората. Как са вътре, не е важно. Това е актьорство. И не е толкова актьорство, колкото престъпление. Случи се, че жената забременее. Мъжът казва: „Не искам това дете. Намери начин да го изхвърлиш“. Не се минават много години, и тя става хилава. Казва: „Не зная защо съм толкова слаба“. – Пометнала си. Но и на мъжа работите не вървят добре. Никакво помятане! Никакво убийство!"

В рова на лъвовете

Бъдете силни,момичета,не зная какви са вашите мечти просто бъдете силни

В настоящият ни живот рядко мъжете убиват.Жените са убийците в нашето време.Болезнена тема са абортите.Имах предвид в поста си,че когато нещо може да се предотврати,значи силата е в нас.Нека разумно ръководим живота си,за да не страдаме ние самите.Най-малко това са белези ,които оставят в душата неизлечими дълбоки следи и болят докато имаме спомените си.Нека не се самонараняваме,възможно е с елементарна превенция.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което съм научила е, че ако една жена направи аборт, не само ще страда страшно след това, но и ще си плати. Енергията, времето, силите, които е трябвало да отдаде на съществото, което е дошло при нея, след това й се взимат по някакъв начин. От сегашната си позиция не бих направила аборт. Една жена може и сама да си отгледа детето, може да е за предпочитане пред варианта да съжителства с някой, който не желае това. Детето не е пречка след време да се свърже с човек, с който да бъдат истинско семейство. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Бъдете силни,момичета,не зная какви са вашите мечти просто бъдете силни

В настоящият ни живот рядко мъжете убиват.Жените са убийците в нашето време.Болезнена тема са абортите.Имах предвид в поста си,че когато нещо може да се предотврати,значи силата е в нас.Нека разумно ръководим живота си,за да не страдаме ние самите.Най-малко това са белези ,които оставят в душата неизлечими дълбоки следи и болят докато имаме спомените си.Нека не се самонараняваме,възможно е с елементарна превенция.

Ако под елементарна превенция имате предвид конвенционалните профилактични мерки като противозачатъчни средства, не е това начина. Защото никое такова, дори най-засуканият контрацептив, не може да предпази 100% от нежелана бременност.

Истинската превенция е хигиената на душата. Тоест бременността да е желана или с други думи - да си лягаме с човека, с когото се обичаме, а не с кого да е.

Линк към коментар
Share on other sites

Недейте така бе хора вие отписахте половината свят ,много са малко страните в които със закон е забранен аборта броят се на пръстите на 1-та ръка май.

И аз познавам жени направили аборт ,не има е било лесно ,всеки си го е преживял по различен начин,но в никакъв случай не са безвъзвратно загубени.

Повечето си имат семейства и по 2 деца.

Бог няма за цел да ни унищожава ,а да ни научи на разум.

Всяка грешка има поправка ,за някои в един живот ,за други в поредица от такива.

Нищо в природата не се губи ,нищо,още повече едно добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, за кой ли път се радвам на мъдростта, идваща от дълбините на душата ти.

Не се безпокой, хората, отписващи половината свят, са отписали половината свой такъв.

Бъди винаги будна, каквато си!

"Абортите - за и против" - е заглавието в темата.

"Не съди!" - има такава заповед.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз наистина не знам отговора на този въпрос. Трябва ли да се прави аборт , ако едно дете е нежелано ?

Ако раждайки го на този свят , майката го обрича на нещастие ?

И себе си и него и другите хора покрай себе си .

Животът , наистина най- красивото нещо на този свят . Божествената искра във всеки един от нас .

Имаме ли право да я убием в зародиш ?

Баба ми е правила аборт и до ден днешен съжалява за него . Винаги е казвала ,това беше грешка . В момента е на 75 години и още си спомня за него .

Линк към коментар
Share on other sites

Веки човек има правото да избира за себе си,какъв да е отговора.И съм сигурна,че той ще има някакво основание и обяснение защо е точно този отговор.Аз лично много се радвам на рекламата ,която върви по телевизията против абортите.Радвам се ,че някой се опитва да извади въпроса от списъка с теми табу.Ако родителите говорят открито с децата си на тези теми,без да спестяват позитивите и негативите,последствията,да информират мисля, че ще се намалят тези нежелани бременности.Проба - грешка е метод,който не е подходящ в случая.Много малко родители говорят с децата си на теми като секс,аборти,алкохол,цигари ,наркотици.Защо е така при условие ,че са толкова важни?Аз мисля,че децата трябва да са напълно информирани, за да могат сами да се прдпазват и преценяват различните ситуации.Забраните и наказанията не мисля,че са ефективни в тези случаи.Не мисля,че някой като казва да аз подкрепям абортите ще отиде да направи аборт за удоволствие.Не мисля,че и всички, които са провив абортите на сто процента при всички условия ще са на това мнение.Щом аборта съществува сам по себе си явно има своето място и смисъл.На мен лично не ми допада.Най-добре е да не се стига до там.Каква ще е психиката на едно момиче направило аборт на 15-16.Дори от тази гледна точка,цял един живот е белязан,а е можело това да се избегне.Дори с най-обикновенни контрацептиви.Независимо,че няма 100% гаранция по-добре 1 на сто ,отколкото 5 на сто.И 5 е много, 2 на сто.За или против не мисля ,че е толкова важно.По-важно е как да се предотврати.

Линк към коментар
Share on other sites

Абортите биха намалели като се създават условия на младите хора в България да имат семейства и да имат деца .

Много просто ,всички млади и многодетни семейства , трябва да получават много по- сериозна помощ от държавата и от обществото . Да намалеят и изоставените деца ,а сирачетата трябва да получават много по- големи грижи. Тези деца , без родители са най- наказаните от всички. Преподавам на няколко такива в едната гимназия и просто виждам какви са последствията . Едни дечица , които са видели само тормоз и нищета .

Линк към коментар
Share on other sites

***

Живот, като се случи да добиеш,

той може да е в мъката заченат,

но ако мъката - на радостта не вярва,

ще си остане мъртва - вечна мъка,

ако повярва, ще е жива мъка

и с Живота, може в радост да порасне.

***

Докато сме живи, мъка носим - радост също. Носим чуждо, дадено на нас.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Аз наистина не знам отговора на този въпрос. Трябва ли да се прави аборт , ако едно дете е нежелано ?

Ако раждайки го на този свят , майката го обрича на нещастие ?

И себе си и него и другите хора покрай себе си .

Животът , наистина най- красивото нещо на този свят . Божествената искра във всеки един от нас .

Имаме ли право да я убием в зародиш ?

Баба ми е правила аборт и до ден днешен съжалява за него . Винаги е казвала ,това беше грешка . В момента е на 75 години и още си спомня за него .

Няма такова нещо като щастие след аборта. Има щастие в името на живота.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бременна ли съм?

Здравейте моля ви отговорете ми дали съм бременна?Имам всички първи признаци на бременност,ако съм бременна незнам и дали да запазя бебето,имам вече едно детенце.Другото което ме притеснява е,че изобщо не се разбирам с мъжа ми.Моля ви помогнете ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Миличка Kanela,

наскоро имаше такава тема: Абортите - за или против.

Прочети и пак питай. :)

Модераторска бележка: Двете теми са обединени.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте моля ви отговорете ми дали съм бременна?Имам всички първи признаци на бременност,ако съм бременна незнам и дали да запазя бебето,имам вече едно детенце.Другото което ме притеснява е,че изобщо не се разбирам с мъжа ми.Моля ви помогнете ми.

Аз бих препоръчал - ОБИКНИ себе си. Щом Господ е допуснал да те изправи пред избора да приемеш или не една душа, значи е намислил нещо добро за теб - от всяко едно положение.

И тъй като Той ти е дал свободата сама да избираш, търсиш и разбираш - няма друг, който да замени погледа на сърцето ти. Той е най-верният.

Струва си да си уверена, а не неуверена - осмели се да избереш САМА.

Нормално е да те боли.

И спри да го търсиш тоя Господ извън себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Принципно съм против абортите,но нещата не са еднозначни,черни и бели така да се каже.Незнам,трудно е,объркано и сложно.Знам ли дали това детенце ще расте в къща пълна с любов и разбирателство,аз това искам,а не както е сега.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

...

Не искам да вярвам че 1 човек може да бъде отговорен за нещо в което учавстват двама и че се случват непоправими неща,не виждам логика.
Мъжът си получава заслуженото по много други линии, не се безпокой. Сега е деградирал. Само жената може да ражда.

Тежестта на кармичните последствия е толкова голяма, защото се демонизира с предателство божествената идея за Майката - образ на Великата космическа майка, Бог Свети Дух.

...

:)

Братко Валентин, драги!

Може ли да благоволиш и пишеш малко повече за това по кои линии мъжът си получава заслуженото ?

Имам добра приятелка която е бременна в някъде 6-7-ма седмица и още слага нещата на кантар, а приятелят и не знам още какво мисли...

Благодаря ти от сърце многократно!!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...