Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За планината и въздействията там


Иво

Recommended Posts

“Планинските места са пълни с енергии и носят благословение.” - казва известния български Мъдрец.

Кои са любимите ви планини?

А любимите ви места из тях? Бихте ли препоръчали?

Как се чувствате на планина и дали тези думи на Мъдреца са верни?

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

в момента не мога да изброя всички места , които са ми харесали :))

всяко си има своето очарование , своята различна енергия и заряд и своята сила, но се сещам за едно :

близо до Бачковския манастир има едно място - Аязмото -там има малка постройка с огромни дървета край нея. Един от монасите ни разказа , че е спомената в писмо на кръстоносец от първите кръстоносни походи-някъде от 13 век.Постойката не е мръднала и не е променяна в годините.Дърветата покрай нея са впили корените си в подпорната стена и те датират от това време.

Ако се облегнеш на стеблото на някое от тяхи погледнеш нагоре в короната му, ставаш частица от това място и поемаш от неговата сила.Децата ми само го почувстваха , опитайте :))

Линк към коментар
Share on other sites

И аз харесвам, планинския въздух и студената вода на река Видима. Там има страхотни раци :D

Ако някой е ходил там, ако се е катерил по върховете знае, какво е изживяването. Страхотно топло е небето над Габровския балкан. А и да запалиш огън, на открито не е лесна работа, е то и на закрито в камина си е все същото "мъчение".

Обичам, западна Стара планина, там край Своге съм катерила, супер е! Бях малка, ще трябва пак да опитам :thumbsup:

И да ви кажа, че не само в България има хубави планини и небе и ...ходила съм и зная. Само до Хималаите не съм. Ще отида :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

на мен планината ми е любимо място като цяло :rolleyes: .

Трудно ми да кажа кои са ми любими :unsure:

Рила, Родопите, Стара Планина, Пирин....

Съгласен съм с Диляна - и навън има страхотни планини - бил съм в Алпите и на Олимп.

Любими места са ми Седемте РИлски езера, Мусала и Черни връх.

Определено планината има силно енергиино и пречистващо въздействие върху човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

посещавал съм само две : Рила и Родопите. На Рила - Седемте Рилски Езера - нечувана тишина... :)

На Родопите - Средните Родопи - Бачковския манастир, Смолян, Пампорово ...

Планините са за силни и духовни хора...мечтая някой ден да живея някъде там :-)

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Много е важно да имаме отношение към планината, да знаем че тя и цялата природа за живи и разумни.

Също поради мощните енергии, действащи там не е много желателно да имаме лоши мисли и чувства...

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласен.

Съжалявам ако съм оставил впечатление за лоши мисли, чувства. Ако е така, моля да приемеш искреното ми извинение, може би малко повече тактичност не би ми навредила. :huh:

Благодаря за хубавите думи. Наистина има нещо невероятно. Щом като юнoша съм го усетил (1997/98г. бяхме на Рила като ученици).

Поздрави.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Любо не виждам нужда от извинение. И двамата с Ради сте споделили само хубави неща.

Бих препоръчал на всички за посещение водопада Райското пръскало.

mountain3.jpg

Намира се до х.Рай точно под връх Ботев в Стара планина. Водопада мисля, че е най-високия на Балканите. Особено красива е тази местност през пролетта, когато всичко се раззеленява и има толкова голямо разнообразие от багри и цветове. А реките - пълноведни, красиви, носещи повей от един друг свят.

mountain5.jpg

Хареса ли ви? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, въобще няма за какво да се извиняваш! :blink:

Правили ли сте наблюдения как се чувствате в различните планини, различните сезони и различните дни от седмицата?

Иво мерси за райското пръскало :)

Може да организираме една екскурзия на Портала до там :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Такива екскурзии наистина биха били хубаво нещо! :)

Особено за хора, които по принцип нямат с кого да отидат на планина...

Като се постопли ще се радвам някои да направи подобно предложение! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина би било полезно...но...ами може би ние трябва да си платим, но тези които искат да дойдат а не могат?(според фин. възм.) :(:unsure:

Тони :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:feel happy: привети отново :) прекрасна тема!

Не мога даже да си представя, какво бих правила без планините родни :-))))

Някои обичат морето, аз предпочитам планината- това за мен е почивка!

Опитвала съм се да обясня на мои познати какво невероятно спокойствие и зареждане с желание за динамичен живот изпитвам когато съм на планина, особено на Пирин :) Тази сурова планина с оголени върхове, прекрасни езера и гледките, които се откриват всеки път, когато изкачиш поредната "порта" и стигнеш хижата...

просто..... не може никой да разбере какво е, ако не го усеща с цялата си душа...

За мой голям късмет и щастие, моята половинка е запален планинар и успяваме тези усещания да ги съпреживяваме :)

със здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!Здравей РошаФа Гааа !

Здраве + Благополучие!

Не мога даже да си представя, какво бих правила без планините родни :-))))

Някои обичат морето, аз предпочитам планината- това за мен е почивка!

Аз съм също от този отбор...от обичащи те нашите родни планини , езера, водопадчета, скалички и пещерички.....

Но почивката си когато е осъзната трябва да започваме от О метра надморска и след това да се издигаме към върховете....

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
:angel: Здравейте !Това е първото ми участие във форума ;) А,по темата ...много е важно да контактуваш с природата .Да и отдадеш любовта си и тогава тя ти я връща мощно,много по-силно.Това е един вид отдаване и приемане на енергия.Действа,като медитация.За тези ,който се чудят как става това ,нека си намерят книгите на Джеймс Редфийлд "Селесинските пророчества" .Знам за 4 тома.За съжаление ги няма почти никъде и аз незнам от къде да си ги намеря.Ако някой знае нека ми пише на ICQ -svami Благодаря!Беше ми приятно да споделя това с вас :thumbsup2:
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_ДАНИ_*

Здравей Свами! Ако си от Варна и ти се четат книги като "Селестинското пророчество" бих ти препоръчала Езотерична библиотека "Виделина" на ул.Дебър 27 (под блока).

Любов и радост!:-)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Родителите ми са планинари и детството ми мина по походи... Закърмена съм с високопланинска енергия, израстнала съм сред аромат на билки и смола, жужене на пчели и отекващите звуци на звънците на пасищата в далечината планински коне... Планината винаги е била моята истина и моят Път. От 3 гонини живея в чужбина, в големия космополитен град... Единственото нещо, което ме спасява е къстчето природа в съседния парк, където всяка сутрин ходя да тичам и да чакам изгрева... Това е момента, в който също така се увеличава и носталгията и болката ми... Душата ми наистина страда.... жадува за 7те езера, за Мусала, за себе си...

Трудно е

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

До преди година изобщо не харесвах Българската природа...Бях запленена от Африканската такава и не допусках никаква друга до сърцето си. Но, това лято, виждайки истинската българска природа(и то едва една мъничка част от нея), осъзнах що за съкровищница се крие из българските земи...Може би духът, може би тишината ме заплениха, не знам, но вече всеки свободен ден гледам да бъде прекаран на някое такова място...Обичам спокойствието й, обичам дълбочината й, обичам аромата й

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги, когато от планината се връщам в големия град, страдам...Не съм родена там, едва след 12-та си година имаше къде да ходя лятото - в едно село, където баща ми правеше къща. Едва ли не цял живот съм си мечтала да ида да живея извън България - чужбината винаги ме е привличала с екзотиката на непознатото и невидяното. Но веднъж, когато пътувах с автобуса към града, се вгледах в облите меки върхове и си казах: "Нима мога да изоставя тази планина!?" Щях да се разплача, ако бях сама.

Планини има навсякъде по света, всякакви- красиви, самотни, голи и брулени, тъжни и страшни, пъстроцветни и многолистни, величествени и обикновени, скалисти и полегати, високи и ниски, стари и млади...И в тях ще намерим частица от Рила, Родопа, Стара планина или Пирин. Но най-силно въздейства това място, което е най-близо до сърцето.

Затова преди година време направих този непрофесионален сайт http://petkovo.bravehost.com/

Планината на мен така действа : успокояващо, действено, зареждащо и най-вече - творчески ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти не отидеш при планината, нека тя дойде при теб! :) Тоест - вътрешното ни състояние да се издигне по вибрация сякаш сме под въздействието на планината!

На планина винаги осъзнавам преходността и суетата на малкият живот в долините и винаги искам да остана там горе, но животът ме връща - да се уча! Наистина планини има навсякъде по света и да кажем че нашите са много особени значи че не сме обикаляли по света да видим каква девствена и невероятно богата природа има другаде, за разлика от тук... но казват че Рила по излъчване била близка до Хималаите, а това вече е много ! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:v: Чудесни и неописуемо съкровени са ски преходите...сам със себе си и със светлината на белотата :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

когато ще се ходи в планината - според мене трябва да е лятото защото тогава е най-благоприятно.

нека всички които обичат планината и туризма да пишат тук. Какво мислите за планината, какво ви привлича в нея?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това което дава планината не можа да се опише с думи. Необходимо е редовно да се ходи,но да се спазват няколко основни принципа:

1. Отивате както на някакво много важно за вас гости,от което наистина ви зависи бъдещето!

2. Освободете се от всички грижи и се наслаждавайте!

3. Удобни обувки,винаги и по-дебела дрешка,нещо против дъжд и....

4. Ако живеете в София,имайте предвид,че Витоша не е само за събота и неделя.Разбира се в зависимост от работното ви време и през седмицата стават добри разходки.Маршрутите за тези които ходят редовно са ясни,но все пак е необходимо да знаем кога се стъмва и ...

5. За няколко дена на планина-вече е необходима и по-солидна подготовка.

6. отовора на въпроса,защо се ходи на планина е различен,но лично аз смятам,че това е най-добрия начин за релаксация и зареждане от природата или както се казва"авантичка от природата".

7. .....защото прото е хубаво да има и 7-ем!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...