Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Човешко, твърде човешко


selsal

Recommended Posts

Латина, сърце не ми дава да излизам на "мяу" насреща. При това си ми симпатично коте :D - да спазим последната Божа заповед - кво беше там.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно да си призная, забравила съм ги десетте Божи заповеди, още повече - реда им. Отивам да видя коя е...

Да-а, да не пожелавам нищо, което е на ближния ми.

Ти май за друга говориш. Или за тази?! Да не ми скъсаш кожухчето?!

:3d_013:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Не убивай, не пожелавай, не кради, не прелюбодействай... все едно и също е.

Както първата и последната и както всичките десет, са една и съща заповед. Заповед до човеци.

Убиващи се.

Самоубиващи се.

Умиращи.

И тази заповед е: ЖИВЕЙ!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

И тази заповед е: ЖИВЕЙ!

Тази заповед ми харесва. Тя е до всичко живо.

Животът е свещен. Моят и на другите.

Да почитаме Живота!

Да благодарим!

Любовта е Живот!

http://www.vbox7.com/play:4c85adef

:3d_053:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Няма крив, няма и проблем /за който писа/. Ако ме тълкуваш и отделяш време - няма лошо и благодаря, Попитах Те - "кое е пожелателно?", защото допуснах, че може да знаеш и да споделиш.

Ако гледаш другия с очаквания, никога няма да го видиш, освен през ограничения фокус на очакванията си.

Ако надникна...

и светлинка не ме облещи

то зная - нямам място значи -

не-светъл съм достатъчно за тука.

Утеха имам, че вратата съм отворил.

***

azbuki, /тук много бих искал да напиша мила - ама не смея - май нямам позволение, а нищо не искам да натрапвам/

всеки се из-живява като диша, говори, пее, работи, пита, отговаря ...

... Любов е ако е родена в Истина, ако е узряла във време-истини, неизбежно преминала и през съмнения, терзания, страдания. Преминала през всичкото житейско и останала осезаема любов. Любов, която е проникнала /обикнала/ всичките "подробности" - радвала са, плакала, смяла се, усмихвала се с Тях - Живяла с/в мен/Теб/ Всеки. Любов е щом тихо, но и осезаемо присъства във всичкото, чувствително на светлина /да кажем/. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако гледаш другия с очаквания, никога няма да го видиш, освен през ограничения фокус на очакванията си.
:thumbsup: :thumbsup:

... Любов е ако е родена в Истина, ако е узряла във време-истини, неизбежно преминала и през съмнения, терзания, страдания. Преминала през всичкото житейско и останала осезаема любов. Любов, която е проникнала /обикнала/ всичките "подробности" - радвала са, плакала, смяла се, усмихвала се с Тях - Живяла с/в мен/Теб/ Всеки. Любов е щом тихо, но и осезаемо присъства във всичкото, чувствително на светлина /да кажем/. :rolleyes:
:thumbsup2::feel happy: :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Ако гледаш другия с очаквания, никога няма да го видиш, освен през ограничения фокус на очакванията си.
:thumbsup::thumbsup:

... Любов е ако е родена в Истина, ако е узряла във време-истини, неизбежно преминала и през съмнения, терзания, страдания. Преминала през всичкото житейско и останала осезаема любов. Любов, която е проникнала /обикнала/ всичките "подробности" - радвала са, плакала, смяла се, усмихвала се с Тях - Живяла с/в мен/Теб/ Всеки. Любов е щом тихо, но и осезаемо присъства във всичкото, чувствително на светлина /да кажем/. :rolleyes:
:thumbsup2::feel happy::feel happy:

Дете съм - гледам с питащи очи - очакващи - Учител

***

Каква по-радост за Учителя, от това да "види" назубреното, охотно и щедро цитирано Слово - пораснало в поведение?

azbuki, там намирам потвърждения, които из-живявам /споделям/ с всеки тук.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

azbuki, /тук много бих искал да напиша мила - ама не смея - май нямам позволение,

Може :D

всеки се из-живява като диша, говори, пее, работи, пита, отговаря ...

Предпочитам да пея. Дрънканиците (лаенето) ми се отразяват зле. А снощи се изживях като просто заспах. :)

... Любов е ако е родена в Истина, ако е узряла във време-истини, неизбежно преминала и през съмнения, терзания, страдания. Преминала през всичкото житейско и останала осезаема любов. Любов, която е проникнала /обикнала/ всичките "подробности" - радвала са, плакала, смяла се, усмихвала се с Тях - Живяла с/в мен/Теб/ Всеки. Любов е щом тихо, но и осезаемо присъства във всичкото, чувствително на светлина /да кажем/. :rolleyes:

Добре се изживяваш. Хубаво е.

Точката отстрани слуша и гледа зле, защото не успява да чуе и види вътре - това обяснява надълго и нашироко selsal за зрението и слуха на хората - гледни точки. Ти даваш навременен и типичен пример.

Хахаха. Силвия, не си разбрала пак и се изказваш и неподготвена. Певецът, който като пее се слуша, не се харесва на другите, защото от това, което той чува, нищо или почти нищо не достига до тях. Той пее на вътрешното си ухо. То пък му показва как звучат нещата в устата му и около носа му, но не и оттатък при публиката. Затова на неопитни певци често им казват: ти някога пял ли си на друг освен на себе си? Шокът идва след първия запис - илюзията се разбива. Разбираме, че сме живели в ограничения свят на нашето вътрешно ухо. И тъй като сме се слушали сами себе си, нищо от нас не се е чуло. Човек трябва да поиска да пее за публиката, да направи нещо за другите, за да се вдигне бариерата на суетата и да се премине в истинското изкуство. Странно, но опитностите на певеца показват тази обща житейска истина много нагледно.

Ако отидеш на някой майсторски клас, това ще го чуваш често като забележка към певеца: Ама вие непрекъснато се слушате! Това означава, че той все още не се е научил да дава. В чисто технически смисъл не се е научил, че когато най-слабо се чува сам себе си и остави чувството, а не звукът да го води, навън излиза истинска музика.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Някой ден и аз искам за взимам уроци по пеене. И по рисуване!

Може в гората като прогоним душманите от Рила. Вече имам няколко кандидати. Ще стане весело.

Впрочем в миналото с кръстницата ми експериментирахме и научихме да пее една моя приятелка, която не беше си отваряла устата да пее, щото било... фалшиво и нямала слух. Попитахме я, а като нямаш слух откъде знаеш, че е фалшиво :D Кръстницата ми я сложи в хора няколко месеца и й викаше да пее, когато може. И тя седя, седя, слуша, слуша, та пропя.

Ама това е краен случай де. При нея мозъкът изобщо не беше се научил да го контролира това. Ама хич, хич, хич. :D Половин час мислеше и се нагласяше, докато хване тона, който й се пее, и в началото "хващаше" само от човешки глас. Не можеше например да трансферира от тембъра на пианото. Но имаше уши като пеленгатори и всичко чуваше. Абе забавно беше.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма защо първо да гоним душманите, та после да пеем. Направо с пеене ще ги прогоним! :3d_077:

Знаеш ли, че си права. Аз като се упражнявам и стъклата на прозорците... хм, потреперват и китайската ми висяща... джаджа (тия дрънкащите пръчици де) започва да пее и тя. Ще отидем там и ще ги издухаме :D

Линк към коментар
Share on other sites

Имам идея. Първо помислих, че е глупава, но... аз вече доста глупости съм написала тук, та нищо ново под слънцето...

Идеята беше да си имаме една тема, в която ние самите да си пеем. Може например да си говорим пеейки. Нещо като рапъри. Абе, како каквито си искаме. Който има свои записи, може да ги сподели. Не зная как точно да направя файл, но по-нататък може да се заема. Тъкмо ще имате запис за гонене на духове всякакви - и лоши, и добри! Нежелани гости - също...

Сега сериозно. Аз може никога да не сложа запис тук от уважение към вас, но ще се радвам да ви чуя. Харесвам жива музика.

:3d_052:

Линк към коментар
Share on other sites

Май на никой не му се говори за недостатъците си и качествата си . :3d_136:

:3d_096::3d_142::3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Точката отстрани слуша и гледа зле, защото не успява да чуе и види вътре - това обяснява надълго и нашироко selsal за зрението и слуха на хората - гледни точки. Ти даваш навременен и типичен пример.

Хахаха. Силвия, не си разбрала пак и се изказваш и неподготвена. Певецът, който като пее се слуша, не се харесва на другите, защото от това, което той чува, нищо или почти нищо не достига до тях. Той пее на вътрешното си ухо. То пък му показва как звучат нещата в устата му и около носа му, но не и оттатък при публиката. Затова на неопитни певци често им казват: ти някога пял ли си на друг освен на себе си? Шокът идва след първия запис - илюзията се разбива. Разбираме, че сме живели в ограничения свят на нашето вътрешно ухо. И тъй като сме се слушали сами себе си, нищо от нас не се е чуло. Човек трябва да поиска да пее за публиката, да направи нещо за другите, за да се вдигне бариерата на суетата и да се премине в истинското изкуство. Странно, но опитностите на певеца показват тази обща житейска истина много нагледно.

Ако отидеш на някой майсторски клас, това ще го чуваш често като забележка към певеца: Ама вие непрекъснато се слушате! Това означава, че той все още не се е научил да дава. В чисто технически смисъл не се е научил, че когато най-слабо се чува сам себе си и остави чувството, а не звукът да го води, навън излиза истинска музика.

azbuki, знаеш ли, аз пея откакто съм се родила. Буквално от бебе. Във всички хорове, в който и да участвах преди, винаги ставах любима солистка и доста завист изяждах от страна на останалото хорово множество. Имам концертни изяви пред много публика в най-различни градове и страни. Един от ръководителите, който много настояваше да продължавам, защото вече отказах да ходя по такива занимания, ми се примоли да посещавам сбирките веднъж на десет пъти в сравнение с останалите, защото на мен не ми било нужно, а на тях, можела съм и без репетиции да мина, човекът е врял в бранша професор в Музикалната Академия.

Защото, нали разбираш, че с репетиции и напъни само не става.

Ако поискам, мила, мога така да те надпея, че да звучи цял живот песента ми в ухото ти.

Но не искам да го правя. Защото зная, че мога. И защото няма на кого да доказвам нещо, особено на публика, който хал хабер си няма от музика.

Линк към коментар
Share on other sites

Изкуството изключва егото и състезанието. Ако си пяла, би разбрала това, което казах. То си е певческа опитност. :) Иначе поздравления за изявите. Но не ме надпявай, няма нужда.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, няма нужда - ти добре го правиш и сама.

Човекът, който пее, го прави за другите и със другите, но не и срещу. :D Това се опитах да ти кажа, но ти... не отлепяш много. Ако пак се опитваш да се приспиш със заяждане, да ти кажа само, че методът не е добър. :D Пробвай друг.

С малко повече доброжелателство и несравняване с другите човек дори успява да ги опознае.

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът, който пее, го прави за кеф.

Той пее не за другите, а за песента.

Другите да ти кажа ли точно как и къде му стоят.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Ти си Любов

Човекът, който пее, го прави за кеф.

Той пее не за другите, а за песента.

Страдание

Другите да ти кажа ли точно как и къде му стоят.

Не "лягай" в умора /непукизъм/ -

споделям само "моята" любов - страдание

/молитва - молба/

***

Мила azbuki, бъди по-Мила azbuki, Ти си Мила azbuki /ако позволиш, да се молитво-моля/.

... като си започнала ... :D

И пак ще си си Ти, защото

Изкуството /да се живее в общество/ изключва /преекспониране на/ егото и състезанието

... май предозирах его тука - пребий го , няма лошо. Иначе съм толкова просто-душен, че ... душата просто-не боли

38 - 38 /обожествиавам равните резултати - даже ако струват упреци за правопис и ...... - аз и така съм си грешкаджия /грешник/.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора, аз не съм не-мила или ако го предполагате, вие сте такива - с мен. Не мога да се дрънкам дребнаво за нещата, които обичам, независимо как някой ги интерпретира. Ако някой иска да пее с мен, да заповяда - егоцентричното съревнование е профанизация на изкуството и в това аз не участвам. Обичам съвместната дейност и работата в тийм. Войни не водя, въпреки че Силвия отдавна ме е задъвкала и се опитва да ме включи в нейната война (и аз не разбирам с какво). Вариантите са два - или тя се отказва променя тона или аз се отказвам да чета писанията й. Нищо особено.

Приятен ден.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой не си припомни скоро преимуществата на гамбита, очертава се тази глупост да продължи до Гергьовден.

Напълно съм съгласна. Това е най-тъпият спор, в който някога съм участвала и съжалявам, че го правя. Не се сърдя и ако някой изтрие тези постове. Омазахме темата.

П.П. По темата, в която уж трябва да говорим за добрите и лошите си качества. Точно вчера имах случай да си приомня нещо, което винаги съм мислела - че е хубаво човек да се концентрира върху нечии положителни черти, а не върху слабостите. Това носи много повече и на двете страни. Като приемеш човека и излъчиш към него любов, той сам ще се справи със слабостите си. Няма нужда да му ги посочваме. А да изтъкваме своите слабости важно ли е? Ами ако в някакъв контекст е необходимо да си признаем грешката, да. Но иначе и това до нищо не води. Слабостите е добре да се преодоляват, а не да се изтъкват пред другите. Ако съм си ги признала публично и продължавам по стария начин, това нищо не носи.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...