Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и Tv предавания - 1


Иво

Recommended Posts

"Нощна стража" - сега отивам да го гледам за втори път-в подлеза на НДК! Руски е, но няма нищо общо с военните боевици с които сме израснали! Става дума за Шейп Шифтинг, магия, борбата между доброто и злото, проклятията, тясната връзка между светлината и тъмата - взаимната им връзка и нужда! Става дуна за Гесер Хан(според Будизма - лидерът на Шамбала), тоест водачът на светлите, както и за опозамуса му - водачът на черните. Има много силни намеци !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Някой може ли да ми каже името на филма "Сибирският бръснар" на английски?Пробвах различни варианти,но не става!?Благодаря ви! 

Сибирският бръснар - The Barber Of Siberia (1998), Фантастичната съдба на Амели Пулен - Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le (2001), Фаринели - Farinelli (1994)

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Списък със любими филми - ето това нещо би трябвало да направя.

А те са толкова много,че няма начин да не ми убегнат повечето....Ех... :hmmmmm:

1.Анна и Кралят

2.В какво се превръщат мечтите

3.Мъглите на Авалон

4.Имало едно време - историята за Пепеляшка (с Дрю Баримор)

5.Легенда за Землемория....

6.Последното изкушение на Христос

7.Зорба Гръкът.

8.Уилоу

9.Ефектът на Пеперудата.

Това са филмите,в които съм открила нещо повече от магнит за привличане на пари.

Това са филмите,които носят най-богат смисъл за мен.

Това са филмите,които са ме разплаквали.

Това са филмите,на които ще плача.

Отново.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Лейди Зи" - Български филм - безкрайно по-ценен от който и да е Холивудски свой събрат... Един филм в който се чувства духа на България! Такъв какъвто е! И си мисля че за да го усети човек този дух и да го осъзнае истински трябва да е поживял за известно време в някоя по-богата материално, но по-бедна духовно страна! Така овек има база за сравнение... България е страна на безкрайно силни контрасти и огромни финансови и морални противоречия, страна която по един много колоритен начин съчетава източната интуитивност и дълбока душевност със западният интелект и рационалност! Страна на кръстопът - може би България и околните и съседки са най-християнските страни - точно защото са на кръстопътя на Изтока и Запада, на Интуицията и Интелекта, на Материята и Духа - разпънати са на кръста по самото естество на географското и менталното си положение!

Един разтърсващ филм - плаках докато го гледах!

Линк към коментар
Share on other sites

1.Страстити христови

2.Гладиатор

3.Небесно царство

4.Стигмата

5.Тялото

6.Ханибал

7.Спасяването на реник Раян

8.Вчера

9.Всичко е любов

10.Да обичаш на инат

11.Пиянистът

12.Войната на Хард

13.Списака на Шиндлер

14.Тигър и дракон

15.Летящи кинжали

16.Пърл Харбър

17.Шесто чувство

18.Маргарит и Маргарита

19.Адвокат на дявола

20.Талантливия мистър Рипли

21.Време разделно

22.Козият рог

23.Спасителя

24.Всемогъщия Брус

25.Искуствен интелект

26.Късметлията..................

............

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Малко съм изненадан, че не сте споменали -Малкият Буда- но може да не съм видял добре. Филмът разказва за живота на Буда, като проследява и една съвремена линия (история), в следствие на неговото съществуване. Филмът - Самсара - (отново, свързан с будизма) ще зададе въпроса

какво е общото между любовта, желанието и стремежа за свобода и разбиране и това, което ги разделя.

В - Александър - се разказва за силата на една мечта. Мечта , която изразява връзката между материалното и духовното в сърцето на македонския цар.

Тези, които харесват анимация, могат да потърсят филмите на -Hayao Miyazaki-

те са доста живописни и внасят повече фантазия и невинност в живота ни, в тях природата оживява. (http://www.amazon.com/gp/imdb/actor/nm0594503/ref=imdbfl_d_0/104-9342762-4051140).

Линк към коментар
Share on other sites

"Да срешнеш Джо Блек"

Преди седмица по "Сейзмограф" имаше страхотно предаване за руски учен -хирурк,спецялист в областа на нервната хирургия,който от 20г. изучава човешките клетки.В момента е хит в русия,за съжаление не запомних името му.Той научно доказва,че човек може спокойно да доживява до 150г.Защо,как така?-ще питате.Теорията му се основава на закодираната продължителност живот на клитките!Примерите които даде са два:

клетките на очната ретина -живот 150г.

клетките на черния дроб-живот800г.(спомнете си Старият завет дълголетния живот на Адам иЕва и техните потомци)

E та,чрез прости физически упражнения,здравословна храна,човешкия оргонизъм се подмладява на клетачно ниво.Ще отбележа че въпростния руснак е доста младолик.

Помислете приятели.......и дано науката да не изпревари вярата ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Викторе, бъди малко по-ясен. Да, всички май успяхме да гледаме филма за людмила в понеделник. Но ти като казваш, че се е превъплътила, какво да разбираме - че се е върнала отново в същото си тяло, в рамките на един живот, но с променено виждане и усет за света? За което са показателни две неща - прогресивно намаляващото й физическо зрение и.........теменната чакра.....

Филмът щрихова някои теми...

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене след катастрофата във физическото й тяло се е въплатило духовно същество с мъдрост и знания за същността, истината и смисъла на живота.

Но в периода след превъплъщението и заминаването и от този свят съществата които са осъществили тази трансформация са осъзнали, че не е подходящо времето за земното и присъствие и както каза Светлин Русев "Те си я взеха".

Всички тези събития не са случайни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Приятели,гледайте анимацията "Княз Владимир"!Има много какво да се научи от филмчето.

В него са разгледани три различни разбирания за Бог и религия.

Може да го изтеглите от тук:

http://torrents.data.bg/details.php?id=27022&hit=1

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ники0912 :thumbsup2: за"Страстите Христови" на Мел Гибсън,също за "Пианистът"и "Списъкът на Шиндлер" :thumbsup:."Време разделно" е по-добре да се чете-много пъти и от всички страни!

Препоръчвам"Сферата","Зараза",на по-мъничките,които не са гледали:"Взвод",

"Апокалипсис сега"-филми за безсмислието и ужасите на войната,

има много,за които не сещам в момента,а"Бен Хур"-за страданието на човек,живял през времето на Христос,за силата на вярата,"Судьба человека"

на великия,великия Сергей Бондарчук-за невероятните способности на човешкия дух и широката руска душа,на този филм винаги си изплаквам всичките сълзи,пречистващ филм,незабравящ се филм,нищо,че е черно-бял.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Синева,на прав път си,братле! :thumbsup:Не се притеснявай-науката няма да изпревари Вярата,докато не започне да работи с нея. :dancing yes: Затова и този руски учен е разбрал половината истина,по очевидни причини той не може да докаже хипотезата си,но се изкушавам и ще ти кажа,че човешките клетки,говоря за тези на физическото тяло,не са дълголетни,а са безсмъртни.Въпросът е в спиралата на ДНК и в една първична клетка,наречена монада.Спирам до тук.

На останалите се извинявам,че се отклоних от темата.Човещинка. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Силве,мерси за куража!Аз съм също и "ники0912"-предишната ми регистрация.

Благодаря ти,че хвърли светлина върху мнението ми! :)

:v: Филмите за които пишеш,наистина трябва да се гледат. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Я виж ти,как съм те уцелила,хе,хе :thumbsup2: Ама и аз съм една!...

Споко,няма да се центрирам, :thumbsup: ,не ми е в стила,по-скоро много се разпилявам :feel happy: ,но така ми харесва! :D

Все някой ден всички ще се приберем,хе,хе,дано да е мнооооооооооого далеч!Бъди здрав! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това е тъпо и безсмилсено и много по-важни работи да вършим отколкото да гледаме филми !

бележка на модератора: моля на пишете изричения с големи букви, тъй като се считат за викане.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...