Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Не само теб те тормози позицията на дворцовите карти :P.

При мен съм забелязала, че тези карти са обикновенно на първа или трета позиция, рядко на втора. Когато са ми излизали на трета, ми е правило впечатление, че съм аз. Излизам и като крал и като кралица. Виждала съм се като кралица пентакли, крал мечове, крал пентакли. Това се сещам сега.

Да, крале ми излизат и на мен, гледала съм и на други жени, които се появяват като Крал пентакли например. За мен се появява обикновено дифузния Крал чаши :) който в началото ме дразнеше, в последствие го интегрирах като част от себе си, какъвто е.

Но при кралиците е калабалък :P Много често се появяват, понякога и по 2 наведнъж, а за отношенията ми с един и същи човек различните пъти излиза различна кралица и понякога ми убягва това аз ли съм, или друга. Трябва да издиря конкретни комбинации, да не говоря просто така, ако имаш някакви примери, ще се радвам да дадеш! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Lifetime, благодаря на теб и Деяна за отговорите. Попитах за странично мнение, защото комбинацията ме озадачи. Става въпрос за съпругът ми, с когото в момента сме в доста обтегнати отношения и отговора на картите, меко казано, ме изненада. Много ми е трудно тълкуването при комбинации само с дворцови карти, но явно не само на мен.smile.gif Тези странични обстоятелства, за които пишеш, възможно ли е да се тълкува като наличие на друга жена в живота му, предвид присъствието на Рицар чаши в подредбата?

Рицар чаши е негова характеристика. Мъжа ти е готин :) Добронамерен е към теб и можеш да разчиташ на него. А картите ти просто са объркващи, някак отговарят на въпроса отдалече. Кралица меча може да говори за хиляди неща, така без никаква предварителна информация е доста трудно да си направя изводи. Искам да те питам това дали е втори брак и дали мъжа ти е по-млад от теб.

Важното е, че сте различни и това ви обърква комуникацията. Различни стремежи, различен поглед върху нещата. Ти за нещо му се сърдиш, той е склонен да ти угоди като цяло, според мен нямате някаква непреодолима разправия. За трета жена не знам, по-скоро не.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Lifetime, благодаря на теб и Деяна за отговорите. Попитах за странично мнение, защото комбинацията ме озадачи. Става въпрос за съпругът ми, с когото в момента сме в доста обтегнати отношения и отговора на картите, меко казано, ме изненада. Много ми е трудно тълкуването при комбинации само с дворцови карти, но явно не само на мен.smile.gif Тези странични обстоятелства, за които пишеш, възможно ли е да се тълкува като наличие на друга жена в живота му, предвид присъствието на Рицар чаши в подредбата?

Рицар чаши е негова характеристика. Мъжа ти е готин :) Добронамерен е към теб и можеш да разчиташ на него. А картите ти просто са объркващи, някак отговарят на въпроса отдалече. Кралица меча може да говори за хиляди неща, така без никаква предварителна информация е доста трудно да си направя изводи. Искам да те питам това дали е втори брак и дали мъжа ти е по-млад от теб.

Важното е, че сте различни и това ви обърква комуникацията. Различни стремежи, различен поглед върху нещата. Ти за нещо му се сърдиш, той е склонен да ти угоди като цяло, според мен нямате някаква непреодолима разправия. За трета жена не знам, по-скоро не.smile.gif

Lifetime, още веднъж, благодаря! Да, съпругът ми е по-млад. Не е втори брак, но майка му се опитва непрекъснато да се бърка в отношенията ни. Това, до голяма степен, е причина и за сегашните проблеми. Той е много отговорен, но не показва чувствата си и в такива ситуации се чувствам объркана. Затова и зададох този въпрос.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Поразрових се и намерих няколко комбинации с кралете и кралиците:).

Мисля си, че когато питаме примерно за отношението на някой към нас и ако се появи примерно кралица на 2-ра позиция, може би е какво той мисли за нас. Но пак зависи. Пример Асо пентакли, Кралица пентакли, 7 жезли; Звездата, Кралица пентакли, 7 мечове.

В следните комбинации съм си аз, те касаят различни ситуации, въпросите няма да пиша: Кралица чаши, 8 меча, Крал чаши; Паж пентакли, Крал мечове, Кралица мечове; Кралица чаши, Кралица мечове, 3 мечове; Крал мечове, 2 чаши, Кралица жезли.

Имаше период в който постоянно ми излизаше кралица жезли за едни отношения, които бяха прекъснати, т.е. нямаше никакви, но тя беше все там. Е, спрях да питам за него, но ми правеше впечатление наличието и тогава.

Това е от мен;).

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Поразрових се и намерих няколко комбинации с кралете и кралиците:).

Мисля си, че когато питаме примерно за отношението на някой към нас и ако се появи примерно кралица на 2-ра позиция, може би е какво той мисли за нас. Но пак зависи. Пример Асо пентакли, Кралица пентакли, 7 жезли; Звездата, Кралица пентакли, 7 мечове.

В следните комбинации съм си аз, те касаят различни ситуации, въпросите няма да пиша: Кралица чаши, 8 меча, Крал чаши; Паж пентакли, Крал мечове, Кралица мечове; Кралица чаши, Кралица мечове, 3 мечове; Крал мечове, 2 чаши, Кралица жезли.

Имаше период в който постоянно ми излизаше кралица жезли за едни отношения, които бяха прекъснати, т.е. нямаше никакви, но тя беше все там. Е, спрях да питам за него, но ми правеше впечатление наличието и тогава.

Това е от мен;).

Да, ето твоите карти са пример за това колко различно изглежда човек в зависимост от ситуацията. И при мен е така и точно това ме обърква понякога. А конкретно за ситуацията с Кралица жезли, която се появява при прекъснати отношения (понеже се пада и на мен за такива), освен като лична характеристика не намирам причина да се появява. Точно тогава се чудех дали това не е някаква друга жена. Например тук - Кралица жезли, 5 пентакли, Светът, тая комбинация ми е голяма супа! Въпросът е за намерения, изглежда очевидна, но всъщност не е точно така при наличието на трети човек!

Иначе като мои характеристики са например комбинациите Паж жезли, Кралица жезли, Паж меча (точно за дворцовите карти :)) и Кралица жезли, Силата, Асо пентакли. Оттам нататък се появява всичко от чаши до пентакли :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението ви към Крал пентакли? За любов, за бизнес, за работа, или в други аспекти от живота? Или когато се пада за жена?

Моето впечатление е за човек, който държи на думата си и на когото може да се разчита, като това зависи и от съседните карти - как метаморфозира със и заради тях. Имате ли интересни комбинации с него?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво е мнението ви за комбинацията Крал пентакли с Крал чаши? Пада ми се няколко пъти на различни въпроси за последните няколко дни и ми прави голямо впечатление. Чудя се дали се отнася конкретно за мен или за друг човек, който пряко ме касае. Какво ще кажете?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Какво е мнението ви за комбинацията Крал пентакли с Крал чаши? Пада ми се няколко пъти на различни въпроси за последните няколко дни и ми прави голямо впечатление. Чудя се дали се отнася конкретно за мен или за друг човек, който пряко ме касае. Какво ще кажете?

много кофти комбинация. - падала ми се е и много време не ми беше ясно какво означава. Това е характеристика на хитрия мъж, на "играча от класа". Много трудно можеш да разбереш какво мисли - недостъпен, скрит, подмолен и егоист. Не можеш да разчиташ на него, нито да очакваш нещо сериозно. Въпреки това много леко може да те оплете в " мрежата си". B)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е мнението ви за комбинацията Крал пентакли с Крал чаши? Пада ми се няколко пъти на различни въпроси за последните няколко дни и ми прави голямо впечатление. Чудя се дали се отнася конкретно за мен или за друг човек, който пряко ме касае. Какво ще кажете?

много кофти комбинация. - падала ми се е и много време не ми беше ясно какво означава. Това е характеристика на хитрия мъж, на "играча от класа". Много трудно можеш да разбереш какво мисли - недостъпен, скрит, подмолен и егоист. Не можеш да разчиташ на него, нито да очакваш нещо сериозно. Въпреки това много леко може да те оплете в " мрежата си". B)

А, хубаво, че пишеш! Да кажа и аз какъв беше случая!

Тези две карти, на втора и трета позиция, се оказаха рядка своего рода боза. Това е мъж, по-скоро лигльо, който хем иска да му е добре на з*дника като се разполага като господар и да командва той парада, хем да е разбран и емоционално приет с всичките си слабости и без претенции и въпроси. Да е и така, и така. Недорасла, инфантилна работа. Пълен егоист, точно както казваш, пред хората да е цар и господар, а насаме да бъде приласкан като нещо свръх - специално.

Няма такова Леке!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте в съботния предиобед :)

Ще ми се да обсъдим Пажовете в Таро, едно много интересно звено в картите, което често се тълкува неправилно. Пажовете представляват едно преходно състояние между 10-те и "личните" карти в Таро. Моят опит говори, че в ок. 70% от случаите пажовете показват състояния (в това число и настроения), и далеч по-малко хора. Ако са хора, това ще са или бебета, малки деца (Паж жезли, Паж жезли с Паж пентакли); студенти - Паж пентакли (както и изобщо учене), но също така Паж пентакли може да показва и ново занимание, новина, състояние на приповдигнатост от нещо ново или влюбване в първоначален етап - например комбинация от 8 пентакли с Паж пентакли. Паж меча може да значи наличието на някакъв човек, който мъти водата, но това е по-скоро състоянието на човека, а не самия човек. Т.е. по характеристиките на Паж меча не може да се съди затова дали се касае за млад или за стар, за мъж или за жена, тук е акцентът е друг. От всички Пажове, най-слаб е Паж чаши - той често е определян от други като любовно състояние, но аз изобщо не съм съгласна с това, сам по себе си той е етап от човешката психика, казано на друг език - процесът, когато едно дете престава да говори за себе си като тя или той, а като аз, а това се случва някъде докъм третата година. Една особеност за Паж чаши: той е слаб - да, но до други чаши около себе си става страшно и ако пък се е появила и Умереността, резултатите са непредсказуеми, наистина. Хрумва ми словосъчетанието "луд с картечница" за подобни съчетания.

Напоследък често при гледания трета карта ми излизаше Паж меча и веднага ми светна червената лампичка: знаех си, че някъде се крои нещо и понеже Паж меча е и карта на страховете, то той и затова действа прикрито, в крайна сметка разбрах кой е и човекът. Стана ми смешно, защото нито един Паж, пък бил той и Паж меча не довежда нещата докрай, пажовете се борят с вятърни мелници, като всеки използва за оръжие боята, която носи като стихия и съответно йерархията си спрямо другите карти в подредбите.

Много по-интересни са Пажовете в комбинации с други карти, особено в комбинаци с Крале и Кралици от другите бои. Например Паж жезли с Кралица чаши (огън и вода) или Паж меча с Крал пентакли (въздух и земя) :)

Ще се радвам да се споделите и вие вашите впечатления.

Линк към коментар
Share on other sites

Ооо най-накрая за Пажовете :) Супер!

Аз се разрових за няколко комбинации, сега ще ги напиша, ако някоя ви се стори интересна, коментирайте :)

Сериозно ли е едно предложение? - 8 пентакли, Паж жезли, 10 пентакли

Какво е отношението на мъж към жена? - 7 пентакли, Паж чаши, Кралица пентакли

На същия въпрос - Паж пентакли, Кралица чаши, Звездата

Ще се нормализира ли месечният цикъл? - 7 пентакли, Паж жезли, Паж пентакли

Какъв е някой, като човек? - Светът, Паж чаши, Справедливост

Какво е състоянието на някого? - Рицар жезли, 2 пентакли, Паж меча

И последно, какъв е проблемът на мъж с жена - Звездата, Паж чаши, 7 чаши

Поствам тези, защото има комбинации от Паж с Кралица, за които и Мона говори, получават се и интересни паралели между определени пажове с определени карти и бои. Пак казвам, ако някоя ви хареса, ще се раздвам да коментираме, нарочно давам повече :)

Мона, искам да те питам за случаите, в които Паж чаши е "луд с картечница" :D Това, предполагам, е когато слабата психика не издържа, и свръхкомпенсира в някаква цел, фикс идея, която не може да приложи с реализъм, затова прибягва до крайности. Като човек, който няма акъл да предвиди последиците, и прави ужасии. Липса на смелост и липса на ум, просто любимата компенсация. Ти ще кажеш? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много по-интересни са Пажовете в комбинации с други карти, особено в комбинаци с Крале и Кралици от другите бои. Например Паж жезли с Кралица чаши (огън и вода) или Паж меча с Крал пентакли (въздух и земя) :)

Ще се радвам да се споделите и вие вашите впечатления.

Ето една комбинация от днесsmile.gif по темата.

Какво мисли един мъж за една жена? Паж чаши, Слънцето, Крал жезли.

Според мен този мъж е намислил нещо, но не е кой знае какво. Иска нещо, но като че ли не е способен да го осъществи. Има някаква идея, нещо да направи, но ме съмнява да го осъществи.

Човек със слаба психика ми се струва, че е . Много неща му се иска да направи, да осъществи, но си остават само в главата му. Може би му се иска да премине от паж в крал, но едва ли ще го постигне. Всъщност дори и да е намислил нещо според мен може да я заблуди, излъже дори.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Сериозно ли е едно предложение? - 8 пентакли, Паж жезли, 10 пентакли

Какво е отношението на мъж към жена? - 7 пентакли, Паж чаши, Кралица пентакли

На същия въпрос - Паж пентакли, Кралица чаши, Звездата

Ще се нормализира ли месечният цикъл? - 7 пентакли, Паж жезли, Паж пентакли

Какъв е някой, като човек? - Светът, Паж чаши, Справедливост

Какво е състоянието на някого? - Рицар жезли, 2 пентакли, Паж меча

И последно, какъв е проблемът на мъж с жена - Звездата, Паж чаши, 7 чаши

Lifetime ще се пробвам :).

Сериозно ли е едно предложение? - 8 пентакли, Паж жезли, 10 пентакли-

Според мен е сериозно. Доста и добре е обмислено и направено в подходящо време с увереност и ентусиазъм.

Какво е отношението на мъж към жена? - 7 пентакли, Паж чаши, Кралица пентакли

Отдавна чака жената да отговори на чувствата му. Като това очакване никак не е леко за мъжа.

На същия въпрос - Паж пентакли, Кралица чаши, Звездата

Мъжът е запленен от жената . Срамежлив е ,но я желае и има надежди.

Какво е състоянието на някого? - Рицар жезли, 2 пентакли, Паж меча

Бил е много въодушевени, нетърпелив да направи нещо , но се е оказал в неясна и заплетена ситуация .

И последно, какъв е проблемът на мъж с жена - Звездата, Паж чаши, 7 чаши

Испаднал е в нереалистични очаквания.

Само толкова мога за сега :).

Линк към коментар
Share on other sites

Ахаха ето една яка комбинация по темата с пажовете :D

Чувствата на мъж към жена - Паж пентакли, Асо пентакли, Кулата :D

Анел, имаш добри попадения :) Нека, ако иска, още някой се включи и ще ги обсъдим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чувствата на мъж към жена - Паж пентакли, Асо пентакли, Кулата :D

Първото нещо което ми изникна в съзнанието като я видях комбинацията беше - Разрушителни3d_146.gif. Сега сериозно - нещо е решил да прави, някакви силни са чувствата.

Нещо като приятелство да е имало между тях и постепенно нещата да се развиват в нещо друго, отношенията да стават други. Но нещо като че ли пречи обаче. Огромно напрежение изпитва той към нея. Тоя да не е решил да признава нещо, но да го е страх или да не знае как да го направи.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен отношенията им са приятелски също ,поне до скоро са били . Някакси съществува страх от разруха ,ако решат да материализират чувствата си ,всичко ще се срути ,ако минат тази начална граница,поставена от Пажа.

Линк към коментар
Share on other sites

Сериозно ли е едно предложение? - 8 пентакли, Паж жезли, 10 пентакли

Какво е отношението на мъж към жена? - 7 пентакли, Паж чаши, Кралица пентакли

На същия въпрос - Паж пентакли, Кралица чаши, Звездата

Ще се нормализира ли месечният цикъл? - 7 пентакли, Паж жезли, Паж пентакли

Какъв е някой, като човек? - Светът, Паж чаши, Справедливост

Какво е състоянието на някого? - Рицар жезли, 2 пентакли, Паж меча

И последно, какъв е проблемът на мъж с жена - Звездата, Паж чаши, 7 чаши

Сериозно ли е едно предложение - 8 пентакли, Паж жезли, 10 пентакли . Според мен да. То е ново за някой. Може дори и неочаквано да е било. Но човекът ще е удовлетворен като цяло от предложението, може и с пари да е свързано дори.

Отношението на мъж към жена - 7 пентакли, Паж чаши, Кралица пентакли.. Тази жена би трябвало да внимава с този мъж. Да не я подлъже с нещо. По принцип отношенията между тях може бавно да са се развивали. Може да преминат към нещо по-сериозно.

Ще се нормализира ли месечния цикъл- 7 пентакли, Паж жезли, Паж пентакли. Нещо е бил нередовен. Въпросът тук може би е зададен поради това, че на жената в тази ситуация се е позабавил доста, но може и да бъркам.

Като на момиче в началото на пубертета и е цикъла, идва после се забавя.

Според мен ще се нормализира, но ще трябва известно време да мине. Може би трябва да промени нещо в начина си на живот.

Какъв е някой като човек - Светът, Паж чаши, Справедливост. Справедлив човек, обаче и малко скован. Стабилен. Обича правдата, подредения начин на живот. Обаче ми се струва, че иска да е такъв, но може би малко не му достига наистина да е такъв. Такъв ще е след време. Засега е доста емоционален, с големи мечти.

Какво е състоянието на някого - Рицар жезли, 2 пентакли, Паж меча. Намислил е нещо. Състоянието е било едно, но сега преминава в друго. Някакви интриги може да са намислени или самият човек да попадне в такива.

Проблемът на мъж с жена - Звездата, Паж чаши, 7 чаши. Много си фантазира този мъж за нея. Толкова много, че в един момент може жестоко да се изложи пред нея, ако не го е и правел. Някакво излияние на емоции и чувства има тук.

Чакаме отговор3d_123.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

понеже обсъждате пажовете ще споделя една комбинация от сутринта.

Очаквам да ми се обадят за работа от предишната фирма, за която работех и сутринта попитах дали госпожа Х ще ми предложи работа до края на април. Картите, които се паднаха са 4пентакли, Паж пентакли, 2жезли, а Паж жезли изпадна. Мисля, че ще се обадят /Паж жезли/, но ми се струва, че може би няма да е точно тя, а някой друг, може би нов колега /Паж пентакли/, но 2 жезли като трета карта не знам как да я тълкувам. Дали е промяна на ситуацията или те все още се колебаят? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Issa, мисля си че ще имаш друго предложение за работа. Това заради Паж Пентакли и 2 жезли. Кажи после какво е станало!

2 жезли показва малък шанс. Аз я тълкувам един вид като "Малко вероятно е да стане", но тя е преход към друга ситуация и след нея следва някакво развитие. Понякога след някоя 2 слагам допълнителна карта, но много рядко!

Преди време бях питала за отношението на едно момче към мен. Картите бяха Паж чаши и Паж жезли, ниво бебенце :) Само шишето с млякото не знам кой ще му го дава :whistling: Незрял човек, това е!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз си помислих същото, но понеже не търся работа го отхвърлих като възможност. Затова свързах 2жезли с Паж жезли т.е. установяване на контакт с мен. Паж пентакли го тълкувах като нов начин да се влезе във връзка с мен, а в случая има и такъв човек там - новия главен счетоводител, който би могъл да свърши тази работа. Ще видиме, а ако случайно ми предложат и съвсем нова работа още по-добре тъкмо ще мога да избирам.59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, една комбинация с пажове:).

Ще се срещнат ли двама души на определена дата - Силата, Паж чаши, Паж пентакли.

Аз мисля, че не, а Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, по първата комбинация , мисля ,че няма да се срешнат заради Силата. Не че нямат желания , някой от тях май няма да намери сили да дойде .

ПО вторите карти - човека мисли , че си загадачна . С работата ти ли е свързан този човек? Може да е решил , че имаш нужда от помощ за някакъв проект или, че много добре се справяш с някаква работа . Друго си мисля , че той самия планира да те опознае , интересна си му.

Кажи и ти какво мислиш , че аз още се уча:) и ако има обратна връзка да споделиш после .

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, по първата комбинация , мисля ,че няма да се срешнат заради Силата. Не че нямат желания , някой от тях май няма да намери сили да дойде .

ПО вторите карти - човека мисли , че си загадачна . С работата ти ли е свързан този човек? Може да е решил , че имаш нужда от помощ за някакъв проект или, че много добре се справяш с някаква работа . Друго си мисля , че той самия планира да те опознае , интересна си му.

Кажи и ти какво мислиш , че аз още се уча:) и ако има обратна връзка да споделиш после .

Здравейsmile.gif.

Имаш доста добри попаденияtongue.gif. Да, въпросния човек е свързан с работата ми, той я проверява от време на време.

Всъщност този човек е от друго населено място и идва на моето работно място, това всъщност е историята. Засега все още не е ясно дали изобщо ще дойде.

Обратна връзка разбира се, че ще дам, стига да има такаваsmile.gif.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...