Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

Между другото, твоята комбинация ме подсети, че отдавна се каня да пиша за тези две карти, отделно обаче.

Кралят чаши сам по себе си има своите предимства, от гледна точка на емоционалността, творчеството, фантазията, мечтата, оригиналността, има своята флуидност, която много пъти за различни неща съдържа огромна сила. Вече, дали е сила на душата, иновативността, креативността или на заблудата, примерно, е отделен въпрос. Би могъл да бъде и проекция на анимуса и като такъв е доста интересен, стига да не "погълне" всичко останало, а това се случва лесно. Всичко при него е променливо, непостоянно, затова и градивната сила лесно се превръща в сакатлък. Ако девизът на един Крал меча е "дойдох, видях, победих!", на Крал чаши би бил "дойдох, опознах, промених..." Интегрирането в ума, душата, обстановката, става незабелязано, а какво се е случило през това време, докато е траел процесът, разбираш чак после, след отлива. Водната стихия бързо си пробива път, и бързо от животворна влага се превръща в смъртоносен потоп.

Направо в десятката! Поздравления:thumbsup1:

Само че се замислих и за анимата - нима тя не е проводник на женската фантазия и емоционалност. Дали Крал чаши не е притежател на по-изявена женска половина в един мъж.(в духовен, не във физически план).. и колкото повече внимание й отделя, толкова повече творчество и променливост на духа има - не знам, свързвам този вид изява именно с анимата, и с нищо друго. Мъжествеността,в нейния чист арогантен и агресивен вид, не мога да я отдам на Крал Чаши, на всеки друг от кралете - да, но не и тук, където има чиста интуиция, мистичност и артистизъм. Някак си не им отива на другите, а този е различен...може би просто е най-интелигентният.

Благодаря ти за споделеното мнение, много ми хареса!:):thumbsup2:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Доста ме вълнува една друга комбинация - Крал чаши и Паж чаши. - като отговор за характеристика на някой. Тук ми се струва, че навлизам в много дълбоки води, а въпросният човек е доста хлъзгав и потаен thumbdown.gif Бягащ от действителността и несигурен най-вече в себе си .

Ако я разгледаме от емоционалната страна - като израз на чувства, отново има голямо забиване - личност, на която не можеш да се довериш, нестабилност и егоизъм в емоциите, дори лъжа и заблуда.

Ооооо не не не, изчезни от тоя човек със скоростта на светлината, преди да те е оплел, излъгал, измамил и сам да е изчезнал от теб със същата скорост. Просто не се занимавай с него по никакъв начин, за нищо на света!!! А, не дай си Боже, да не иска да изчезва от тебе, ще ти виси като камък на шията, сърцето, или където е.

Имам прекалено скорошен и богат опит с човек, чиито най-чести карти-характеристики са точно тези, освен да ти кажа да му теглиш чертата рязко, грубо и безвъзвратно, другото просто би било излишно.

Никога не можеш да очакваш нещо от него, защото и той не знае какво да очаква от себе си, а в най-добрия случай, просто няма какво да ти даде, или не иска да го дава. Завършен егоист, манипулатор, страхливец и лъжец, пълен нещастник. Пасивен до болка, и да има потенциал, няма как да го развие, защото няма сила да го акумулира в нещо полезно и така нататък. Може и да е зависим от нещо, ако не от друго, то от собствените си страхове, нещастия и неспособността да се осъществи. Ниско самочувствие, прикрито зад други неща.

В тия карти има един ОБЕСЕН!!!

Купон - а?59.gif

само че този лигав индивид ми е в работата, и много умело изпълнява ролята на китайска капка......има потенциал, но наистина е много комплексиран.

Благодаря ти за коментара!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото, твоята комбинация ме подсети, че отдавна се каня да пиша за тези две карти, отделно обаче.

Кралят чаши сам по себе си има своите предимства, от гледна точка на емоционалността, творчеството, фантазията, мечтата, оригиналността, има своята флуидност, която много пъти за различни неща съдържа огромна сила. Вече, дали е сила на душата, иновативността, креативността или на заблудата, примерно, е отделен въпрос. Би могъл да бъде и проекция на анимуса и като такъв е доста интересен, стига да не "погълне" всичко останало, а това се случва лесно. Всичко при него е променливо, непостоянно, затова и градивната сила лесно се превръща в сакатлък. Ако девизът на един Крал меча е "дойдох, видях, победих!", на Крал чаши би бил "дойдох, опознах, промених..." Интегрирането в ума, душата, обстановката, става незабелязано, а какво се е случило през това време, докато е траел процесът, разбираш чак после, след отлива. Водната стихия бързо си пробива път, и бързо от животворна влага се превръща в смъртоносен потоп.

Направо в десятката! Поздравления:thumbsup1:

Само че се замислих и за анимата - нима тя не е проводник на женската фантазия и емоционалност. Дали Крал чаши не е именно женската половина в един мъж... и колкото повече внимание й отделя, толкова повече творчество и променливост на духа има - не знам, свързвам този вид изява именно с анимата, и с нищо друго. Мъжествеността в нейния чист арогантен и агресивен вид не мога да я отдам на Крал Чаши, на всеки друг от кралете - да, но не и тук, където има чиста интуиция, мистичност и артистизъм. Някак си не им отива на другите, а този е различен...може би просто е най-интелигентният.

Благодаря ти за споделеното мнение, много ми хареса!:):thumbsup2:

Няма как Крал да е репрезентация на Анима :) Това е Кралица чаши. Крал чаши за мъж, ако не е нашето виждане за него като любим примерно, или като проекция, говори просто за тип човек, за характер.

Кралица чаши обаче е Анима, и пада ли се често за мъж, е проблем огромен, по същата причина, както и Краля, когато се пада за жена. То е достатъчно и веднъж да се падне, за да се види, че нещо не е наред. Много често това са мъжки истерички (много го харесвам това определение), пак лъжци, интриганти, хора с вкус към подмолните изяви, изобщо хора, усвоили в себе си женското, по-точно - неговите недъзи. Пак зависи, не мога да давам такива крайни присъди какво е и какво не е, просто ми изникват спомени за комбинации и хора.

Трябва да се разтърся за нещо конкретно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Купон - а?59.gif

само че този лигав индивид ми е в работата, и много умело изпълнява ролята на китайска капка......има потенциал, но наистина е много комплексиран.

Благодаря ти за коментара!:)

Уф, добре, че ти е само в работата :D Гледай, с оглед на доброто ти здраве, да си остане там :D

Линк към коментар
Share on other sites

Няма как Крал да е репрезентация на Анима :) Това е Кралица чаши. Крал чаши за мъж, ако не е нашето виждане за него като любим примерно, или като проекция, говори просто за тип човек, за характер.

Кралица чаши обаче е Анима, и пада ли се често за мъж, е проблем огромен, по същата причина, както и Краля, когато се пада за жена. То е достатъчно и веднъж да се падне, за да се види, че нещо не е наред. Много често това са мъжки истерички (много го харесвам това определение), пак лъжци, интриганти, хора с вкус към подмолните изяви, изобщо хора, усвоили в себе си женското, по-точно - неговите недъзи. Пак зависи, не мога да давам такива крайни присъди какво е и какво не е, просто ми изникват спомени за комбинации и хора.

Трябва да се разтърся за нещо конкретно :)

Явно нещо не се изказах правилно - имах предвид, че точно тези качества са носител на женското, и то като че ли ,е в повече в Крал чаши. В чистия вид на характерността. Не съм срещала агресивен и прям мъж, под знака на този крал....напротив всичко е плод на някакви тайни и подмолни действия, но и доста интересни и интелигентни. Тези методи са характерни за слабия пол. Зад кулисите е друго. Там трябва да играеш без правила.Така само както една умна жена би го направила - стъпването е на палци, и двубоят е словесен...не дрънкат шпаги....... Попаднеш ли на такъв противник, става интересно, стига да не се откаже в последния момент, защото и това е възможно.

Колкото до Кралица чаши - хич, ама хич не ми е симпатична. Падне ли се в разклад на мъж - О, у-ж-а-с!...............................

Между другото имам една комбинация, сега се сетих, но не помня всички карти, освен Крал чаши и Принц Пентакли. Над нея доста много време мислих......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Понеже по-горе става дума за Кралица чаши. Чак пък толкова не е лоша. Дори напротив, но както винаги, зависи до какви карти други се пада и какви са въпросите, свързани с гледането.

В следната комбинация, например - 8 чаши, Рицар пентакли, Кралица чаши, става дума за ползотворно общуване между двама човека, в които тя е така да се каже, вдъхновението, музата. Дори и да е леко вятърничава, Рицарят я заземява, а тя от своя страна го облагородява. И тъй като въпросът е свързан с общуване, с комуникация, Кралицата чаши е най-добрият избор на Таро да обрисува ситуацията.

В случая няма значение дали става дума за приятелски или интимни отношения, макар че е ясно указано.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма лоши карти, има кофти комбинации.

Кралица чаши ме плаши в дадени ситуации, защото знам, че ще има излизане от петолинието :) . И в кожата на Кралица жезли не се чувствам добре. Най-много ми импонират Кралици пентакли и мечове - там нещата са други - искаш - получаваш. Теорията за това, че някои карти ни плашат обаче, ме навява на мисълта, че това което отхвърляме, всъщност е част от нас:unsure: , но в крайна сметка има и логика, в това да преминеш през всичките състояния, за да осмислиш идеята.:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и поздрави на всички, които пишат във форума!

На мен дворцовите карти не ми излизат толкова често и ги тълкувам като конкретни хора или тип личност само в определени позиции.

Не смятам, че може по презумпция да се каже коя карта е най-силната измежду кралете, кралиците и т.н., просто защото отразяват различни принципи и всичко зависи от взаимодействието помежду им и от конкретния случай.

Наскоро си гледах за мъж-идеал и тук естествено дворцовите карти ще бъдат личност с определени характеристики.

Е, излезе ми Кралица чаши, което беше напълно неочаквано от моя страна! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и поздрави на всички, които пишат във форума!

На мен дворцовите карти не ми излизат толкова често и ги тълкувам като конкретни хора или тип личност само в определени позиции.

Не смятам, че може по презумпция да се каже коя карта е най-силната измежду кралете, кралиците и т.н., просто защото отразяват различни принципи и всичко зависи от взаимодействието помежду им и от конкретния случай.

Наскоро си гледах за мъж-идеал и тук естествено дворцовите карти ще бъдат личност с определени характеристики.

Е, излезе ми Кралица чаши, което беше напълно неочаквано от моя страна! :)

Здравей,

сподели какви са и другите карти. Аз съм фен на тази Кралица....така че ще ми е интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и поздрави на всички, които пишат във форума!

На мен дворцовите карти не ми излизат толкова често и ги тълкувам като конкретни хора или тип личност само в определени позиции.

Не смятам, че може по презумпция да се каже коя карта е най-силната измежду кралете, кралиците и т.н., просто защото отразяват различни принципи и всичко зависи от взаимодействието помежду им и от конкретния случай.

Наскоро си гледах за мъж-идеал и тук естествено дворцовите карти ще бъдат личност с определени характеристики.

Е, излезе ми Кралица чаши, което беше напълно неочаквано от моя страна! :)

Здравей,

сподели какви са и другите карти. Аз съм фен на тази Кралица....така че ще ми е интересно...

Другите карти бяха - връзка идеал/настоящ партньор ( Рицар жезли) и съвет - Тройка чаши.

Според мен присъствието на тази карта при гледане за противоположния пол може и да е, а може и да не е признак за наличие на проблем. Тук има няколко основни алтернативи - пасивен мъж над който лесно да се налагаш, крайно емоционален и нестабилен психически мъж или просто мъж, който е привлекателен за теб по-скоро от гледна точка на тип съзнание ( ин/ян характеристики).

Добра идея е в такова гледане да се включат и карти за отношения в семейството и предишни партньори, за да се изведе някакъв модел и да се види дали той се е променял във времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

сподели какви са и другите карти. Аз съм фен на тази Кралица....така че ще ми е интересно...

Другите карти бяха - връзка идеал/настоящ партньор ( Рицар жезли) и съвет - Тройка чаши.

Според мен присъствието на тази карта при гледане за противоположния пол може и да е, а може и да не е признак за наличие на проблем. Тук има няколко основни алтернативи - пасивен мъж над който лесно да се налагаш, крайно емоционален и нестабилен психически мъж или просто мъж, който е привлекателен за теб по-скоро от гледна точка на тип съзнание ( ин/ян характеристики).

Добра идея е в такова гледане да се включат и карти за отношения в семейството и предишни партньори, за да се изведе някакъв модел и да се види дали той се е променял във времето.

Не разбрах това разпределение на картите много добре, но както и да е....

Кралица чаши до Рицар жезли - прилича ми на: първо скача, после мисли. Вихри от емоции и неустановеност. Доста незряла натура в емоционален план.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбрах това разпределение на картите много добре, но както и да е....

Кралица чаши до Рицар жезли - прилича ми на: първо скача, после мисли. Вихри от емоции и неустановеност. Доста незряла натура в емоционален план.

От втора позиция и аз не знаех какво точно да очаквам. Рицар жезли се отнася за мен.

А при теб в какви комбинации се е падала Кралица чаши?

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Стигнах до един извод в Таро.

Когато при продължителни гледания започнат да се падат дворцови карти и малки аркани, а преди са излизали Големи аркани, вече слизаме на човешко ниво, т.е. вече имаме проявление на картите в живия живот, случват се и стават реални неща.

Вие имате ли наблюдения върху това?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте , по повод на горенаписаното от Жур, дълго време ми излизаха САМО големи аркани.От няколко дни карите се промениха:

Рицар Чаши+Крал Жезли+Сила- Кога мъж ще приеме нещо?

Крал Чаши+Крал Жезли +Паж Пентакли Обърнат- Какво трябва да се случи за да промени поведението си?

7 пенаткли+(Крал Меч+2 пентакли) бяха залепнали заедно+Дявол - ще има ли затоплане на отношения?

Малкото неща които мога да кажа е ,че образът на "лирическият герой'':rolleyes: търпи промени,макар че доста усилия е полагал да си остане неуловим- свободолюбив , рисков и неразгадаем. Продължителен период на безтегловност и недоизказани неща,горчилка, който перйод е "узрял " да бъде прекъснат. Кралят меч взима нещата в свои ръце и този вакуум преминава в огън ,а нали и въпросът беше "ще има ли затопляне".... Какво по-топло място ,ако не в лоното на Дявола :3d_146:.

Редактирано от frost
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Чаши+Крал Жезли+Сила- Кога мъж ще приеме нещо?

Крал Чаши+Крал Жезли +Паж Пентакли Обърнат- Какво трябва да се случи за да промени поведението си?

7 пенаткли+(Крал Меч+2 пентакли) бяха залепнали заедно+Дявол - ще има ли затоплане на отношения?

Имам доста по-различно тъкуване от теб.

Първите две редици от карти, са като една капка вода и характеризират самия човек, за когото питаш.

Според мен правилният въпрос е - дали иска да се промени, а не какво трябва да се случи. Силата е абсолютно аналогична на обърнатия Паж пентакли, както и Рицар чаши спрямо Краля чаши. Крал жезли би бил удачен до Рицар пентакли, но до чаши ... Огън с вода - няма как да стане. По-скоро това говори за отношението на другия човек към Краля жезли, отношението на този, който задава въпроса.

Според мен този човек не желае да се променя и на този етап това е невъзможно. А обърнат Паж пентакли, бих определила като "запънал се е като магаре на мост" :)

За последната ти комбинация, Кралят е приклещен между два ниски пентакъла и дори да направи опит да "затопли" отношения, то то ще прилича повече на компютърна игра. Дяволът не бих тълкувала - освен, че е четвърта карта, е и една от най-неприятните за каквито и да били отношения.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на някой към друг - Паж пентакли, Крал жезли, Жрицата.

Приемане като дете, обаче това дете вече знае какво прави и какво иска.

Всичко е придобило нов оттенък на отношенията. По-рано са били близки, сега са отдалечени. Има повече мълчание, няма общуване между тези хора. Отдалечаване и въпреки желание и опити от едната страна за стопляне, или стремежът на единия, те са все така затворени и отдалечени. Отношенията са си останали на едно ниво, те не са мръднали и няма и изгледи да се променят.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ми позволиш да кажа мойто мнение. Отношение пасивно- положително,

Някой е вглъбен и "запален" по нещо негово си и ново като процес .Приоритетите са му другаде в момента от което е идва и появата на Жрицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ми позволиш да кажа мойто мнение. Отношение пасивно- положително,

Някой е вглъбен и "запален" по нещо негово си и ново като процес .Приоритетите са му другаде в момента от което е идва и появата на Жрицата.

Напротив отношението на моменти е доста активно, пасивно е само от едната страна.

Не мисля, че има вглъбяване, в който и да е от двамата.

Благодаря за мнението.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, това което аз мисля по тази комбинация е, че този човек тепърва изгражда мнение или му се преобръща гледната точка :) Отношението е неустановено, ако мога така да се изразя :) Ако се познавате отдавна, то не сте се познавали добре или те е познавал в "друга светлина". При всички положения, според мен, става въпрос за изучаване и опознаване - по пажа (ново начало) и нестабилност и импулсивност, по комбинацията на Кралят жезли с Жрицата. Още, мисля че, при него водещи са моментните настроения, пали и бързо угасва :), което неминуемо се отразява и на комуникацията. Друго, което е интересно е проявлението на Жрицата чрез пажа пентакли, това според мен е акцента в тази комбинация.

Искам да споделя извън тази тема, че Ивета е абсолютно права , че важно е влиянието между арканите и позицийте им много често са обърнати с оглед на времето (може да отразяват само настояще или само бъдеще или са в обратен ред) Няма минало, настояще и бъдеще, незвисимо, че ги наричаме като такива и това наистина е най - трудната част :) Отдавна и аз разсъждавам върху това и след като тя писа за него, вече съм убедена :)

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време много често в комбинация ми се появяват паж меч с паж жезли. Нещо не е наред ;) Паж меч е като дете-неопитно, което лъже, наранява с думи, крие, обича тайните и обича да клюкарства (не се е научило да ползва боята си-мечове креативно). Паж жезли е хиперактивното дете, което обича да играе, да привлича внимание. То е много палаво:) И ако ги интегрираме в едно, това дете май ще направи голяма беля :) Много ми прилича на Пипи дъготочорапче:) Имате ли опит с тези пажове в комбинация? Ще е полезно да споделите.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, това което аз мисля по тази комбинация е, че този човек тепърва изгражда мнение или му се преобръща гледната точка :) Отношението е неустановено, ако мога така да се изразя :) Ако се познавате отдавна, то не сте се познавали добре или те е познавал в "друга светлина". При всички положения, според мен, става въпрос за изучаване и опознаване - по пажа (ново начало) и нестабилност и импулсивност, по комбинацията на Кралят жезли с Жрицата. Още, мисля че, при него водещи са моментните настроения, пали и бързо угасва :), което неминуемо се отразява и на комуникацията. Друго, което е интересно е проявлението на Жрицата чрез пажа пентакли, това според мен е акцента в тази комбинация.

Да, отдавна се познават. Няма опознаване и всъщност няма какво да се изучава. Възможно е вече мнението да е друго, но точно тук вече ми се струва, че е акцента.

Като невъзможност да се гледа на единия човек като на голям, като да има отлагане да се приеме порастването, това по паж пентакли и Жрицата.

А краля показва, желанието на единия за промяна на отношенията. Но като и невъзможност за това - Крал жезли и Жрицата.

Но отношението все още е доста неясно като да са на две нива, не може да се премине от другата страна, въпреки че единия има желание.

Не виждам промяна те си остават на това ниво, на което са.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважавам мнението ти Жур, но не съм съгласна с теб. Понеже "заговорих" за деца, този паж е любознателен (откривател), упорит и исключително прилежен и усърден, нищо, че е бавен :) Според мен има потенциал за промяна :) Просто някой е "пренавит" в момента, а трябва търпение.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважавам мнението ти Жур, но не съм съгласна с теб. Понеже "заговорих" за деца, този паж е любознателен (откривател), упорит и исключително прилежен и усърден, нищо, че е бавен :) Според мен има потенциал за промяна :) Просто някой е "пренавит" в момента, а трябва търпение.

Ок, всеки си има мнение. Ти имаш твое, аз имам мое.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на някой към друг - Паж пентакли, Крал жезли, Жрицата.

Паж пентакли е нивото на опознатост, но тук имаме едно противоречие и те са свръхочакванията на Крал жезли за самия себе си - те не са подплътени с практичност, те са ефимерни и са по-скоро пожелателни.

Дори не мисля, че тук има отношение, другият се опитва чрез втория да се опознае и да получи оцценостяване, а това е много егоистично, то се подчертава и от Висшата Жрица.

Не зная какво си мислите за нея, но и тя, като Магът е проявление на един чудовищен егоизъм, не във всички гледания, разбира се. Но в това гледане, е.

Таро понякога е много сложно за тълкуване. И от три карти може да видите 20 карти, както и в случая, но и те - няма да донесат прозрение за питащия, защото той просто не е упоменат като действащ фактор. Той просто си пита нещо.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...