Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрологични прогнози


Recommended Posts

Соларът му наистина не е особено добър и не дава индикации за успех, обаче по принцип соларите са по-слаби, аз ги разглеждам повече като щрих или нюанс. Има изключително силни и хубави вторични дирекции, показващи вероятно успех, ентусиазирах се да пиша за тях,обаче не... защото нещо не е много на ред, забелязвам още едно съвпадение на дати :3d_132: По-горе писах за взривоопасния "челен сблъсък" на Сатурн и Уран на 04.11.08, което е на оста Дева Риби- 18градуса 57 минути (близо до неговия Марс на около 22 градуса), като това е денят на изборите. В последствие и двете планети си променят курса, Уран тръгва най-после директно, Сатурн тръгва "назад" , така че следва нов сблъсък между тях, и той е на 20 градуса и 39 минути Дева-Риби, вече в силен съвпад с Марс и това ще се случи точно на 05.02.09г.!

Скарлет, виждам че споменаваш тази дата в долния цитат.

...Но като разгледах и солара му за 2008/2009 г. не видях нищо подкрепящо избора му за президент,напр.-няма нищо в 10 соларен дом.Вярно,че тр.Юпитер прави тригон с рождения Марс,но при транзитите за 22 февруари има голямо струпване на планети във Водолей.Меркури,Юпитер,Марс и Луна са в опозиция на рождените Слънце и Меркурий.Прочетох някъде из нета,че основните битки за президентския пост ще бъдат между 5 февруари и 4 март-2009.Транзитният Уран е в опозиция на рождения Марс и тр. Сатурн.Транз.Слънце-в опозиция на Плутон.Има и още начини да се видят много неща,но нека се изкажат и другите.Но най-силни притеснения имам относно квадратурана на Уран/упр. на асц./ към Луната/упр. на 6 д./ в радикса.Както и опозицията на Сатурн и Юпитер към Меркурий/упр. на 8 д./.

Ако той продължи да води,не бих се учудила да се опитат да го елиминират между 5 февруари и 4 март.

:3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Соларът му наистина не е особено добър и не дава индикации за успех, обаче по принцип соларите са по-слаби, аз ги разглеждам повече като щрих или нюанс.

Да тикажа,като видях как моя солар се превръща в действителност,не бих го подценила като метод.Точно при съвпада на транзитния Сатурн върху прогресивния ми МЦ,се случиха сериозни положителни промени в работата ми.Трябва някой ден да ти ги споделя.

При транзитите в картата на Обама има много индикации за опит за покушение/това си е мое мнение и никого не ангажирам с него/.Ние поизместихме темата-от избори се втурнахме в друга насока,но много ми се набиват на очи.Дано не виждам правилно и да греша.Най-силно ми се набиват транзитите за 22 февруари:Транз. Слънце-в опозиция на натален Плутон,тр.Марс на асц.-в опозиция на натално Слънце,тр.Юпитер-в опозиция на нат.Слънце/в радикса аз не го виждам с позитивно влияние по отношение на живота и здравето-прави опозиция към Меркурий-упр. на 8 д./,тр.Плутон-в опозиция на Венера-упр. на 4 д.-края и на интерсептираните Везни в 8 д.и все още правещ квадрат към нат.Марс,тр.Сатурн.в съвпад с нат.Марс,тр.Уран-в опозиция на нат.Марс.Твърде напрегнат хороскоп.И накрая,но не на последно място-транзитните лунни възли/най-вече южния/е в съвпад с градуса на слънчевото затъмнение в 6 дом.Прогресивното му Слънце на 28 градуса,е в точен съвпад с дирекционния асц.

Виж метода-natal,progressins,solar arc. за 22 февруари.Много хубаво се вижда.

Линк към коментар
Share on other sites

Обещаното:

John McCain

> 29 August 1936

> 9 AM

> Balboa Heights

> Panama Canal Zone

> 8N57 79W33

Намерих друг час и място на раждане - Colon, Panama /9N22, 79W54/ на Джон Маккейн: http://johnmccain.dominates.us/forum/viewt...?f=12&t=145

Добре,че не започнахме да я разглеждаме.Нещо изчезнахте,а темата е интересна.Барак Обама сериозно и заплашително напредва в надпреварата. :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Направих двете карти за 5 февруари 2009 г.-прогресия със солар и само натал с прогресия.Оставям на вас изводите.Вижте само соларния МЦ къде е- в съвпад с Плутон-а му в 5 дом.Транзитният Сатурн е в съвпад с Венера,а транзитния Плутон е в съвпад с наталния СЛВ.

astro_245gw_149_john_mccain_2009251.gif

astro_246gw_149_john_mccain_2009251.gif

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление съм доста заета и не мога да се впусна в подробностите на тази дискусия (а и соларите не са моето нещо). Исках само да вметна нещо: Все пак опозицията между Уран и Сатурн (в най-прост смисъл борбата между старото и новото) се омекотява на 4-ти ноември от Юпитер, а Марс се добавя в една интересна трапецоидна конфигурация. Ситуацията съдържа потенциал за израстване. Тъй като Сатурн попада върху Марс на Обама, това е от една страна консолидация на целите (= резултати след дълги усилия), от друга страна връзка с описания трапец и неговите възможности. "Посредник" на повторната опозиция през февруари е Меркурий. Тоест вербален израз, "ще се говори" за това, което се е случило през ноември. Не знам кога им беше на американските президенти inauguration day, но може и да се пада около тази дата. Меркурий тук е горе-долу на мястото на Юпитер през ноември. Тоест пренасяне на идеи от абстрактното към конкретното, "смилаемо" за масата ниво.

Всъщност не виждам нищо страшно. Това, че Уран през почти целия ноември (от 3ти до 27ми) е стационарен в 18-тия градус на рибите и се кани да тръгне напред (много силен потенциал за промяна), а Сатурн пък забавя движението си и се кани да тръгне назад, показва за мен, че "новото" ще получи превес и ще бъде подкрепено от закона (Юпитер). По същия начин "старото" (онези симпатяги във Вашингтон=Сатурн) ще си отиде по легален път. Добре би било и да се погледне някъде този 18ти градус какво значи. Ще го направя при първа възможност.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не виждам нищо страшно. Това, че Уран през почти целия ноември (от 3ти до 27ми) е стационарен в 18-тия градус на рибите и се кани да тръгне напред (много силен потенциал за промяна), а Сатурн пък забавя движението си и се кани да тръгне назад, показва за мен, че "новото" ще получи превес и ще бъде подкрепено от закона (Юпитер). По същия начин "старото" (онези симпатяги във Вашингтон=Сатурн) ще си отиде по легален път. Добре би било и да се погледне някъде този 18ти градус какво значи. Ще го направя при първа възможност.

Колкото до "страшното",това са само предположения.По принцип трапеца е негативна конфигурация.А за 18-я градус намерих информация,но на руски.Надявам се да се разбира,защото и аз нямам време за превод:

" 18

***

Королевский градус.

Магический управитель - Марс. Солнце ежегодно проходит по этому градусу 6-7-8 апреля - Благовещенье. Градус победоносности, борьбы со злом, отмечает начало нового цикла, начало светлых перемен. Успех и удача сопутствуют тем, кто находится в постоянном движении, в дерзновенном поиске, кто борется за справедливость, кто рискует собой во имя общего блага.

Этот градус, проявляясь в карте рождения, указывает на особую кармическую взаимосвязь жизненного пути данного человека с судьбами других людей. Королевские и разрушительные градусы делают жизнь человека более фатальной, предопределённой.

Попадая в королевский градус, планета усиливает все свои качества, как добрые, так и злые, её статус, влияние на судьбу человека повышается, планета приобретает особую мощь и фатальность. Это способствует более яркому и быстрому раскрытию потенциала планеты, человек во всеоружии готов к исполнению определённой общественной миссии. Очень легко реализовать себя по этой планете: все необходимые внешние условия складываются наилучшим образом. Если существуют какие-нибудь проблемы по планете в королевском градусе, то их решить гораздо проще: они находятся на поверхности, выпуклы, чётко очерчены. В худшем случае королевский градус подчёркивает, усиливает негативный потенциал планеты. Планета становится королевским злодеем.

При наличии королевских градусов в космограмме появляется возможность максимально использовать даже небольшое везение. Даже при минимуме возможностей, предоставленных извне, можно выбрать самый удачный вариант судьбы. Такому человеку всегда помогут, не дадут упасть, всегда предоставят шанс для того, чтобы он мог выбраться из самых затруднительных положений. Обычно человек с королевскими градусами умеет радоваться тому, что у него есть, умеет чувствовать себя счастливым и довольным жизнью. И если он умеет надеяться на лучшее, в конечном итоге получает то, к чему стремился.

Если у человека в карте рождения проявлен королевский градус (в нём находится планета или один из четырёх углов гороскопа), то это не только даёт ему королевские возможности, но и накладывает на него особую ответственность. Ему больше дано, но с него больше и спросится: если человек не оправдывает возложенных на него обязательств, он создаёт для себя тяжёлую карму.

Королевский градус (да и разрушительный тоже) связан собщественной кармой, человек должен что-то сделать для мира, пожертвовать чем-то личным во имя общего. Человек не совсем свободен по функциям планеты в королевском градусе. Жизнь королей - не только сплошной праздник, но и большая ответственность за судьбы королевства.

Обладателю королевских градусов в космограмме всегда нужно помнить, что счастье и удача даруются ему Богом, что это не его личная заслуга. Все это посылается ему для проверки его личных качеств. Своим счастьем и удачей ему всегда надо делиться с другими. Обычно те, кто умеют все воспринимать с радостью, настроены на счастье, также доброжелательно относятся к другим людям. Они умеют делиться своей удачей и везением. Человека с выраженными королевскими градусами в космограмме испытывают на то, как он сумеет распорядиться полученной удачей и счастьем. Он должен понимать, что может быть счастлив, только если вокруг него будут тоже счастливые люди."

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип трапеца е негативна конфигурация.

:o

Няма негативни конфигурации. Но дори и в смисъл на относително трудни за преработка конфигурации, не ми е ясно откъде имаш тази информация за трапеца. Страхотен двигател за развитие. Все пак е добре човек да "усеща" планетите и техните силови връзки. Това, което пише по книгите, е само мнение на някой си автор. Истината е в нас.

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип трапеца е негативна конфигурация.

:o

Няма негативни конфигурации. Но дори и в смисъл на относително трудни за преработка конфигурации, не ми е ясно откъде имаш тази информация за трапеца. Страхотен двигател за развитие. Все пак е добре човек да "усеща" планетите и техните силови връзки. Това, което пише по книгите, е само мнение на някой си автор. Истината е в нас.

Тази информация я имам от "Аспектариум" на П.Глоба.Аз лично нямам наблюдения как действа в рожден хороскоп или чрез транзити.В нета я има гнигата.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, аз имам. Основна конфигурация в хороскопа ми - между Нептун, Слънце/Венера, Марс, Плутон. Ето, под влияние на тоя трапец сега пиша (Меркурий върху Плутон). Наблюдавала съм го в хороскопите на много хора. Много мощна конфигурация за развитие - но всеки както си го направи ;)

За конфиграциите често е нужно просто око. Вгледай се в тях и виж как тече енергията. Не чети Глоба или други, най-малкото не и като рецепта за тълкувание.

Просто съвет.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Е, аз имам. Основна конфигурация в хороскопа ми - между Нептун, Слънце/Венера, Марс, Плутон. Ето, под влияние на тоя трапец сега пиша (Меркурий върху Плутон). Наблюдавала съм го в хороскопите на много хора. Много мощна конфигурация за развитие - но всеки както си го направи ;)

За конфиграциите често е нужно просто око. Вгледай се в тях и виж как тече енергията. Не чети Глоба или други, най-малкото не и като рецепта за тълкувание.

Просто съвет.

Благодаря за съвета.Обичам да трупам опит от лични наблюдения по принцип.А и обичам да чета всичко,което е на тема астрология.Не,че го приемам на 100%,просто чета.Ще наблюдавам с просто око хороскопите и с времето ще имам лично мнение.

Но нека да не спамим темата,все пак.Ще видим как ще се развият събитията и как ще се изяви тази мощна и позитивна конфигурация. :):thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще видим как ще се развият събитията и как ще се изяви тази мощна и позитивна конфигурация. :):thumbsup2:

Ами според това какво имаме в главите - ние и други. ;)

Подводни има добри идеи за това как съзнанието на човека влияе на реализацията на астралните влияния. Символиката на една конфигурация може да бъде разчетена на макрониво, но никой не може да предстаже как ще реагират хората мунданно на тези енергии, съответно на кое в себе си ще дадат път.

Затова и всъщност чета знаците, но не се захващам за определени конкретни предсказания - в това няма много смисъл. Не с тази цел съм започнала темата, макар и да разбирам, че предсказателната астрология основно с това се занимава. Аз по принцип не съм й привърженик.

Ето я и ценната мисъл за деня на форума (доста подходяща):

Ценна мисъл за деня:

Всички планети представляват една разумна система. Те са образувани от разумни същества, затова тези течения са под строгия контрол на тези същества и чрез тях те влияят на хората през пространството. Когато един възвишен дух иска да ви повлияе в една насока, той ще бутне известен бутон и ще ви изпрати тия течения - чрез тях ще ви помогне; когато пък иска да ви спре в пътя, ще бутне друг бутон и ще ви прати противодействащи влияния. Тъй щото, те си служат с тези течения или да ви подтикват към добро, или да спрат направлението на вашата мисъл или на вашето желание. (Беинса Дуно)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

До датата на изборите - 04.11.08 остават няколко дни, по-точно 9.

Сега е момента за последни анализи и прогнози. :3d_073:

Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки,идеята за залагания или някакъв награден фонд е много добра, трябва да я обмислим.

Разбира се потупване по рамото и морална победа ще има. ;)

Имам идея да се срещнем след изборите и тези които не са познали да почерпят (може и символично) тези, които са спечелили, но сме твърде отдалечени в пространството, за съжаление.

Освен да обещая една бира за победителя, при положение обаче, че иска да я пие във Варна. Имаш ли предложения? :3d_046:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Мила, обичам събираия със симпатични хора, макар и по-скоро да съм от типа тет-а-тет. Ама зависи от компанията.

Иначе... както изглежда, скоро няма да се прибирам в БГ, така че кога ли...

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз много му симпатизирам, Диана и за това ще се въздържа от коментари. В смисъл защото, за голямо съжаление астрологически е доста ясно заложена опасността... В такива моменти е много тежко да си астролог. Разбира се точно как ще отработи един човек никога не е напълно сигурно, винаги има възможност да намери по-благоприятна възможност. Скарлет трябва непременно да види този линк, има безспорен талант при политическите прогнози и го доказва категорично. Ще 'и го пратя на л.с.Дано на Обама да му се размине с това, дано това да е всичко. :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз много му симпатизирам, Диана и за това ще се въздържа от коментари. В смисъл защото, за голямо съжаление астрологически е доста ясно заложена опасността... В такива моменти е много тежко да си астролог. Разбира се точно как ще отработи един човек никога не е напълно сигурно, винаги има възможност да намери по-благоприятна възможност. Скарлет трябва непременно да види този линк, има безспорен талант при политическите прогнози и го доказва категорично. Ще 'и го пратя на л.с.Дано на Обама да му се размине с това, дано това да е всичко. :3d_161:

Аааааа,прочетох го.Видях и линка.Не се радвам,че съм познала,да ти кажа честно,защото аз също го харесвам и го смятам за много достоен човек.Но аз толкова много въртях всякакви техники,за да видя победа на изборите,че се натъкнах и на другите неща.Дано не изляза лош пророк,но мисля,че това няма да е единствения опит.Доколкото си спомням,бях писала за периода март-април 2009,без да се заравям чак в такива подробности да търся и точния ден,но ако трябва-ще се заровя.Ама мразя да ровя за лоши неща.Искам да гледам за любов,за сватби,за деца и брак. :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

Ах,как ме зачопли тая Луна в Овен! Погледнах прогресивната му карта за 4 ноември.Прогресивния Марс е точно върху Спика.Прогресивната Венера е в съвпад с Уран-внезапни и неочаквани събития.Прогресивният Му асц. е в много близък съвпад със соларния МЦ. Има човека всички шансове да спечели,но нещо все ме човърка,че след като спечели,нещо ще се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

1.Тази седмица Димитър Захариев каза,че ще се инсталират и ще се правят колите с нещо като електронен ограничител (нещо подобно го има и в метрото) тоест няма да може да се развиват повече от 50 км/ч в населените места,това е в близко бъдеще,претполагам че го е казал за близките 10 години.

2.Сега се очаква да се случи едно от предишните му предсказания,че бъдещият американски президент ще е цветнокож,вече знаем за кой става дума - Борак Обама .Това го беше казал миналата година Октомври или Ноеври месец,но сега чак го записвам.

3.Също така каза,че след като САЩ започни да "охажва" Колумбия,а именно заради климата който е благоприятен (и дава по 3 реколти на година ) за развитието на това маслодайно растение,което ще се използва за екологично гориво.По това действи на Америка ще разберем,че петролът е свършил и ще започне засаждането именно на такава колтура,в райони с благоприятен климат.Тва е отново в близко бъдеще.

4.След назначаването на новия президент на Америка,Русия и САЩ ще си обединят усилията и ще се справят по някакъв особен начин с тероризма,мисля че имаше предвид по някакъв мирен начин.

5.За малко по далечно бъдеще,Димитър Захариев беше казал че ще се открие антигравитационният двигател ( за принципа на работа на този двигател доколкото знам го има в "Царичина" или в записките на Е.Логинова ,на този принцип работят и летящите чинии,които използват антигравитацията ,можеби по този начин ще стане откритието му,като се разкодират записките )

6.Също ще се изобрети и мисловен усилвател,с който ще можем да контактуваме с извънземните.

7. 2010-2015г. България ще се стабилизира икономически.Пенсиите ще са около 1000-2000 евро.Хората ще си върнат човешкото изражение по лицата ( разбирасе може това да стане и 2010г. но всичко зави си от изборите които правят хората,и обществото като цяло) ,но по скоро това ще се случи към 2015 година.

Всичко го цитирам по памет,така че не е 1 към 1 ,но смисълът е този .

А ето и някои предсказания на Ванга http://www.myshop.bg/vanga/predictions.html

Линк към коментар
Share on other sites

Ах,как ме зачопли тая Луна в Овен! Погледнах прогресивната му карта за 4 ноември.Прогресивния Марс е точно върху Спика.Прогресивната Венера е в съвпад с Уран-внезапни и неочаквани събития.Прогресивният Му асц. е в много близък съвпад със соларния МЦ. Има човека всички шансове да спечели,но нещо все ме човърка,че след като спечели,нещо ще се случи.

Прогресивния му хороскоп е изключително силен. Аз вече бях споменала по-горе за това, както и че би трябвало да има превес над транзитите и солара. Според мен ще спечели изборите, да. Има не само прогресивен Марс, но и Меркурий в съвпад със Спика.Отгоре на всичко и Арктур е много наблизо, мисля че ще му даде много голяма мощ.Прогр. Венера е в съвпад с Уран, абсолютно съм съгласна с теб Скарлет за неочакваните събития, също и главата на дракона е там. И прогресивна Луна е на Асц. Отгоре на всичко, и може би най-сериозен фактор е, че радикалният Юпитер точно сега се обръща от ретро към директно движение, тези 2-3 години. Малко след него ще започне и Сатурн. Нямам много наблюдения към подобни положения, тълкувам го, че постепенно ще отпадат ограничения и пред него ще се отварят много пътища. Просто е забележително колко много и силни влияния се преплитат при него по вторичните дирекции, също и по транзити. Явно не случайно е кандидат за президент. Както знаем, обаче, добрите и лошите не се неутрализират взаимно, проявяват се всичките. Аз му пожелавам да спечели , което и наистина е заложено в картата, абсолютно на същото мнение съм като Скарлет не само за това, но и че е в опасност.За това писах , че не искам много да го коментирам. Все пак се надявам, че Юпитер, застинал по вторични дирекции и тръгващ директно е много мощен и ще му бъде като истински ангел хранител.Щото има пряко отношение и към кариерата (от Козирог и съвп. Сатурн) и към разкриване на тайни заговори и кроежи ( от 12 дом). Амин!

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм фен на Обама и без да имам познания /само повърхностни/ смятам, че той ще е новият президент. Ще има критични ситуации, но всичко ще се размине. :thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има една мисъл, че нищо на земята не се случва, без да е написано на небето. :angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дни разглеждам картите на Обама.На пръв поглед соларът е много, много лош.Скарлет е права - има всички данни за очаквано покушение над него.Ако говорим конкретно за изборите обаче, въпреки че соларният МС е в 4 дом, а в 10 натален е соларният 4, има всички данни за успех на тези избори.Хирон много показателно е "кацнал" на върха на АС в съвпад с Главата на Дракона.Венера, при него съуправител на 8 дом, е в съвпад с наталния Сверен възел.Прогресивният МС в 11 дом, Венера в съвпад със Северния възел и Уран.С други думи, ако ще залагаме, :harhar: Обама е моят фаворит.Макар че се безпокоя заради негативите, които дават основание да се очаква покушение или опит да се навреди над физическото тяло.Но това е друга тема, разбира се тя също е свързана с изборите.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...