Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрологични прогнози


Recommended Posts

Тъй като темата е на azbuki, не ми се ще да я заФана преди да си каже тя мнението. Имам предложение - да качваме картите на затъмненията и новолунията през годината и да анализираме аспектите спрямо натала на БГ и спрямо собствените карти /който желае/. Щото аз мойта няма да седна да обсъждам из нета, понеже си я знам. :3d_097: Ако azbuki позволи, да свирка и почвам. :3d_077:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами темата не е "моя", иначе нямаше да я започвам тука. Радвам се винаги на свободен input от останалите. И ми е интересно какви карти искаш да качваш и прочие какво ще кажеш. Примерно да почнем от февруари.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами темата не е "моя", иначе нямаше да я започвам тука. Радвам се винаги на свободен input от останалите. И ми е интересно какви карти искаш да качваш и прочие какво ще кажеш. Примерно да почнем от февруари.

Имам предвид,че ти си създала темата и е редно да се съобразим с твоите желания по отношение на развитието на темата. Но ако мислите,че аз ще я розвивам и тълкувам единствена,нЕма сми, щото аз нямам нужда от това. :rolleyes: Аз много отдавна съм видяла всички новолуния за годината,слънчевите затъмнения и т.н. Целта е всички да я развием,дори и тези,които не знаят много за мунданната астрология. Важното е да има мислене.

Пускам първо картата на слънчевото затъмнение на 15 януари, защото то оказва влияние до следващото затъмнение. Имам и едно мое наблюдение - всяко слънчево затъмнение влияе до следващото. Не съм съгласна, че влияе толкова години, колкото минути трае самото затъмнение. Ако някой знае нещо повече за тези влияния,може да сподели.

-012010-1.gif

Слънчево затъмнение се случва само по време на новолуние, а лунно затъмнение - по време на пълнолуние, като винаги са в близък съвпад с лунните възли. Няма да правя пълен анализ, но в картата на това слънчево затъмнение има съвпад на Меркурий с Плутон, които са в квадратура със Сатурн. Меркурий в мунданната се свързва с комуникациите,пресата,транспорт,училищата, сферата на обслужването,времето,митинги и стачки. Първото събитие, което се случи е тежкото земетресение в Хаити. Сатурн е планета на бедствията, а предизвикателния му аспект с Меркурий и Плутон донесе земетресение с разрушения и смърт на много хора. Немалко влияние оказва и ретроградността на Меркурий и Марс за случилото се.

Когато се правят предсказания в мунданната астрология е много важно дали се предсказва само за конкретна държава или в световен мащаб. За да се предскаже за предстоящи събития в конкретна държава, аз съпоставям картата на всяко новолуние с тази на държавата.

Преминавам към значението на Плутон в мунданната астрология. Плутон се свързва с банковата система, с въпросите за сексуалността и сексуалната култура, важни решения на проблеми в световен мащаб, атомната промишленост, специализираните изследвания и проучвания от световно значение, вулканите, насилствено въздействие над големи маси хора, масови епидемии и смърт, войни, разрушения, ядрени взривове, ракови заболявания и т.н.

Не зная кой беше този велик оптимист, който беше казал, че сме щели да излеме от кризата до пролетта. Ама хич не го вЕрвам, глейки тази карта. Ако беше само новолуние,да го повярвам. Така че, в първото полугодие очаквам, освен случилите се вече събития, стачки и митинги /вече започнаха/ от работещите в сферата на обслужването по Меркурий - лекари и мед.сестри, от сферата на транспорта / всякакъв транспорт /, занаятчии, инциденти в планината / Меркурий и Плутон в Козирог/, може да има инцидент в мина. Свидетели сме и на тежка експлозия в завода за взривни вещества в Горни Лом: http://www.dnevnik.b...vod_za_vzrivni/

От медицинска гледна точка Плутон се свързва с ДНК и с генното инженерство. Свидетели сме и на разглеждането на въпроса за производство на генно модифицирани храни http://www.kompira.co.cc/ . Дали го искаме или не, мисля че светът ще направи сериозен научен скок в областта на генетиката, медицината, ядрената физика. Предполагам, че на съвременните учени никак няма им е трудно вече да лекуват нелечими до сега заболявания, както и генетични заболявания. Претрансформиране в банковото дело и фалити на банки също са по Плутон /заради квадратурата му със Сатурн и Уран/. Плутон в Козирог ще засегне сериозно управлението в страни със силен акцент на знака Козирог. Точно квадратурата на Сатурн и Плутон е виновна за срива в строителството и падането на цените на недвижимите имоти. Въпреки че този сектор се разклати още от миналогодишната опозиция на Сатурн /сградите и строителството / с Уран.

Меркурий се свързва с търговията, както и с наемните работници. Не е изключен срив на стоковата борса /на световната/- загуба на пари, инвестирани в стокови акции, масови съкращения във фирми. Плутон управлява мунданно 8 дом - парите на другите, вложенията. На дневен ред ще излязат отново въпросите за сексуалността и узаконяването на хомосексуалните двойки или нещо друго, свързано с тях. Меркурий се свързва и с преговорите и договорите. Квадратурата му с Плутон и Сатурн може да донесе подписването както на много важни договори в световен мащаб, така и разрив в отношенията на държави - лидери в световната политика. Та,може да има и разваляне на отношения, да не казвам че има всички предпоставки за нарушаването на световния мир. Една другарка само дето не ме линчува за прогнозите ми за 2010, но не мога да пиша друго, освен това което виждам. Ако смятате, че не съм права, оборете ме с факти. Аспектите тази година са по тежки, отколкото през 1939 година. Тогава има само квадратура между Сатурн и Плутон. А квадратура между Уран и Плутон има през 1935 година. Тук - http://thirdreich.bo.../HitlerVIII.htm има много инфо за идването на власт на Хитлер и военните действия. Дали, какво и къде ще започне през 2010 ....... зависи много от световните политически лидери. Плутон се свързва още и с ядреното и биологично оръжие. Да не дава Бог да се стигне до използването им.

Пускам ви картата за новолунието на 14 февруари, за да я разгледате и кажете нещо по двете карти - на затъмнението и на новолунието.

-022010.gif

В картата на февруарското новолуние има точен съвпад на новолунието с Нептун и опозиция на ретро Марс в Лъв с Меркурий. Очаквам вашите предположения. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

много важна тема, бих казала. не, че нещо разбирам от астрология.

все пак си мисля, Скарлет, че изводите ти са верни и дори малко се притеснявам от факта, че се изказваш леко сдържано.

значи, излиза, че ще трябва да поработим с нашата Мисъл, Въображение и позитивна нагласа, за да успеем да балансираме този кризисен период. и като гледам така - ще трябва наистина сериозна работа!

Поздрав на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

много важна тема, бих казала. не, че нещо разбирам от астрология.

все пак си мисля, Скарлет, че изводите ти са верни и дори малко се притеснявам от факта, че се изказваш леко сдържано.

значи, излиза, че ще трябва да поработим с нашата Мисъл, Въображение и позитивна нагласа, за да успеем да балансираме този кризисен период. и като гледам така - ще трябва наистина сериозна работа!

Поздрав на всички!

Много си права. Темата е ужасно важна, защото всички живеем на майката Земя и сме зависими от всички процеси, случващи се на нея. Старая се да се изказвам по-меко, защото вече бях линчувана за прогнозата ми, която в моя блог дори е още по-мека. Много ми се иска и силно се надявам да се вразумят много хора имащи власт. Дори се смята, че земетресенитео в Хаити се дължи на изпитания на американския флот:

"Мощното земетресение в Хаити, отнело живота на над 75 000 души, е резултат на изпитания на американския флот. Става въпрос за учебен трус, обяви президентът на Венецуела Уго Чавес. Скандалният политик обвини САЩ, че са сринали Хаити със земята. Изпитанията, довели до катастрофата, са част от репетицията на пъклен сценарий, смята президентът. Крайната цел на схемата била разрушаването на Иран със серия земетресения, които да свалят ислямския режим, цитира Чавес испанският вестник ABC. Изводите на президента били направени въз основа на доклад, подготвен от руския Северен флот, който следи изкъсо дейността на американския флот в Карибския басейн от 2008 г." http://www.marica.bg/show.php?id=19624

Утре ще продължа с анализа. Надявам се още някой да намери време и желание да сподели мислите си. :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

А не създаваме ли събитията с мислите си?

За мен новолунието през януари беше добро начало на нещо, на една комуникация, приятелство, което после се срина през следващия месец под обстрела на възникнали Меркуриево-Сатурново-Плутонови проблеми (където са и най-напрегнатите аспекти на този ден). Това, което виждам в новолунието през фервруари е, че Плутон и Сатурн още са сплели рога, но Меркурий и Марс са се придвижили така, че образуват една силно омекотяваща конфигурация със Сатурн, макар и да са в опозиция. Научен урок? Постигане на разбирателство чрез овладяване на собствените слабости, сдържаност, разумност, отговорно отношение към другия (Сатурн). Хубаво е и че Венера и Юпитер са в секстил с Плутон и дават на квадрата със Сатурн още един "отдушник" чрез който енергията по възможност творчески да е усвои. И все пак нещата са на кантар, макар и според мен февруарското новолуние да показва положително развитие на тематиката от предишното или поне възможност за такова.

Линк към коментар
Share on other sites

А не създаваме ли събитията с мислите си?

За силата на мисълта знаем. Но през вековете нима не е имало позитивни хора със силна мисъл? И въпреки всичко, няма по силна енергия от тази на космоса.

Януарското новолуние и на мен донесе положително събитие - нова работа. Животът си тече - с положителни и не толкова събития.

Във февруарското новолуние силно впечатление прави съвпада на новолунието с Нептун. Какво управлява Нептун? В мунданен план Нептун се свързва с психическото състояние и висшите духовни ценности на народа, религията, флота, химическата и фармацевтична промишленост, измами и предателства, тайните врагове, тайното разузнаване и шпионаж, държавни тайни, инфекциите, изкуството, алкохола и наркотиците, болниците, затворите и благотворителни институции.

Самото новолуние в съвпад с Нептун не прави предизвикателни аспекти към останалите планети от картата, но самият съвпад сам по себе си може да предизвика в държави с акцент на 25-26 градуса във Водолей / и успоредно с това да прави предизвикателен аспект към него/ наводнения в акцентираните райони, проблеми с доставките и цените на петрола и газта, решаване на важни въпроси относно фармацевтичното производство - цени, доставки, разпродтранение; В държави с негативни аспекти към това новолуние може да има аварии в химически предприятия, инциденти с плавателни съдове и подводници, газови експлозии, разпространение на инфекции / дори и изкуствено създадени вируси /, тайни заговори; размирици на етническа основа; решаване на въпроси свързани с цигарите, тютюнопушенето, алкохола, лекарствата, болниците, затворите.

От друга страна, там където новолунието прави положителни аспекти в картите на държави може да се очакват положителни събития по отношение на всичко изброено по-горе, включително и в областта на изкуството, залавяне на големи пратки наркотици, благотворителни дейности в голям мащаб.

Аз лично работя вече няколко години с картата на БГ, ректифицирана от руския астролог М.Левин. И работи добре. Пускам и нея, за да може спокойно да правите съпоставки между нея и новолунията.

image--1.gif

Прави впечатление, че асцендента от картата на февруарското новолуние е в близък съвпад с асцендента от картата на БГ/както и останалите оси/. Опозицията ретро Марс в Лъв / Меркурий във Водолей от картата на новолунието образува таоквадратура със Слънцето и Уран от картата на БГ. Знаем, че негативния аспект Меркурий/Марс сам по себе си предизвиква скандали, преговаряния и подписване на споразумения. Марс управлява 10 дом - правителството, 11 дом - парламента, местната власт, партии и организации, както и съуправлява знака Овен в 3 дом - съседните държави, съобщенията, транспорта, училищата, пресата. У нас този аспект може да предизвика както протестни действия от страна на работещите от страна на сферата на обслужването / Меркурий управлява 6 дом/, така и скандали в парламента, правителството, политическите партии и в междусъседските отношения /особено със съседна Гърция, заради чиято стачка губим милиони/. Че сме цъфнали и вързали финансово, та и това ни дойде до главата. Квадратурата между Меркурий и Слънце/Уран от картата на БГ може да предизвика протести и стачки, относно финансови въпроси - Уран в картата на БГ управлява 2 дом, а Слънцето - 8. Меркурий се свързва и с младежта и търговците, та не бих се учудила да протестират младежки и/или търговски организации.

Тъй като Плутон е в земния знак Козирог, сеизмичната активност както всички виждаме е засилена. И там силата на позитивната мисъл не може да помогне /както и за другите неща/. Аз съм направила свое изследване на няколко по-силни земетресения в БГ. Сеизмичността през годините е силна, когато Сатурн, Уран и / или Плутон правят предизвикателни аспекти към планетите от картата на БГ / не и без намесата на Юпитер, разбира се/. И най-важното, което ми направи впечатление е положението по знак и аспекти на управителя на 4 дом /земята и корените,сградите/ - Венера /куспидата на 4 дом е в знака Телец/. На ИЦ в картата на БГ са Слънцето и Уран, който се свързва с разрушенията и предизвиква перодично силни земетръси. Няма да навлизам в подробности, защото няма да се отрази положително на хора с по-слаби сърца и страхови неврози. За новолунието на 15 март ще говорим по-късно, но след 15 март съвпадът на новолунието с Уран ще донесе в някои държави още природни катаклизми. Но нека довършим за месец февруари. И все пак, новолунията влияят до датата на следващото новолуние, така че събитията ще обхванат и началото на месец март от февруарското новолуние. Сигурна съм, че има още неща, за които не съм се сетила, но се надявам на вашите зорки очички. :3d_062::3d_111:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето, сетих се още нещо. :rolleyes: Меркурий, като управител на знака Дева и 6 дом, се свързва и с екологичните въпроси. Опизицията на Меркурий и Марс, освен всичко друго, може в някои райони по света да предизвика протести и разрешаване на въпроси, свързани с екологията на планетата ни и вероятно някои въпроси, свързани с въоръжаването и използването на оръжия - Марс, както и медийни скандали.

Линк към коментар
Share on other sites

Що да не върви? Просто всеки си има темпото и начина.

На мен ми хрумна нещо през последните дни. Новини не гледам, но какво става с израелско-арабския конфликт? Сатурн и Плутон не знам що на мисли за това ме наведоха.

По принцип не съм много по прогнозите и се занимавам основно с езотерична астрология. Изповядвам мнението на Подводни, че астрологията не е достатъчно развита в сравнение с човешкото съзнание днес, за да се правят предсказания. Може да се разчитат тенденции, ама това да търся конкретни изяви на едно влияние като земетресения или подобните му, това го изоставих преди много години. Според мен човешкото съзнание много е "пораснало" и структурата на събитията, т.е. това, което непосредствено предхожда материализацията на взаимодействието на определени архетипи, е станала много летлива и подвижна. Мени се много бързо и не може да бъде уловена с наличните методи на астрологията. Слушам си интуицията за общите тенденции, но развръзката за мен е винаги отворена - нямам и не искам да имам конкретни представи за събития. Гледам само накъде тече енергията и следя как се проявява. И си уча от това уроците лично за мен. Понякога долавям и нещо, засягащо цялото човечество или отделни народи, но това ако рекъл Господ.

Линк към коментар
Share on other sites

Skarlet , продължавай да пишеш по темата, това че не пишем не значи че не ни е интересно и не четем... Просто незапознатите с асторлогия така добре няма какво да пишем :) Успехи :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Skarlet , продължавай да пишеш по темата, това че не пишем не значи че не ни е интересно и не четем... Просто незапознатите с асторлогия така добре няма какво да пишем :) Успехи :feel happy:

Хубаво е,че се опитваш да ме стимулираш и ти благодаря, но аз не си падам по философстването. Аз съм човек практик. И ме вълнуват световните тенденции. Много е лесно да си заровя рачешката черупка в пясъка и да се развивам еднолично. Радвам се, че темата се чете, но все пак трябва да си имам другарче в писането за тенденциите през 2010. Нали затова са форумите. Иначе всичко това мога да си го разработя на личната си страница. :3d_075::3d_047:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Усетихте ли го нашия мил приятел и първи хубостник Марс как по терлички тръгна днес напред? Така както обича иначе да ни подреди някоя експлозийка, така ни лук ял, ни лук мирисал, след всичко, което е "подредил" от края на октомври миналата година (когато последно беше в същия градус) сега реши, че стига толкова купон и айде да се махаме вече от този Лъв. Толкова му се радвам, че чак ми иде да го подритна малко, та по-бързо да си ходи.

Но имате ли наблюдения върху темите, които сега отново се затрогват при вас и които и през октомври са били на "дневен ред"? Интересно би било да споделим.

И какво ще кажете за следващото новолунийце в рибите? Тук на работа имам много кофти кирилица, ама откъщи може да пиша нещо повече...

П.П. Впрочем една моя приятелка, която има Марс в началото на Скорпион я оперирали вчера. Аз бях против тая дата, защото, то не е ретрограден Марс, не е квадрат с наталния Марс, не е чудо. Предлагах й да отиде в друга болница, където са антропософи докторите и пипат внимателно и да отложи операцията поне за днес, но не, тя си реши датата да е вчера и да отиде в друга болница, където я предупредих че действат на конвейер малко, макар и да са добри лекари. В резултат на това за операция, която иначе се прави с лапароскопия, я скълцали през целия корем. Може би е имало кървене и усложнения, та затова са избрали това решение и сега й се пишат много болки... Много мразя да съм права в такива случаи, но пък си мисля и че решенията на хората не са случайни и са кармични. Кво да правиш...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Skarlet , продължавай да пишеш по темата, това че не пишем не значи че не ни е интересно и не четем... Просто незапознатите с асторлогия така добре няма какво да пишем :) Успехи :feel happy:

Скарлет наистина има много точни прогнози. По-горе пише и за евентуални екологични протести и решаване на въпроси свързани с природата и планетата, такива определено имаше - ГМО -то.

Понеже има голям интерес към темата ще пейстна тук какво е прогнозирала нашата добра мунданна астроложка преди два месеца в една друга тема и на едно друго място. Тъкмо бяхме стигнали до март.:sorcerer:

Цитат на: Скарлет в февруари 10, 2010, 06:20:43

-032010.gif

Съвпад на Новолунието с Меркурий и Уран. Политически скандали, авиокатастрофи, наводнения. Може да има и смърт на важна политическа фигура /Уран/, висш духовник/Риби/ и дори президент- МЦ е в съвпад с Регул в Лъв, а управителя на Лъв - Слънцето вече споменах,че е в съвпад с Луната, Меркурий и Уран.

Днес е загинал със самолет /Уран/ полския президент Лех Качински и още 86 души. Още едно доказателство, че астрологията работи. http://www.dnevnik.b...ofira_v_rusiia/

Мир на душите им! lipsrsealed.gifsad.gif

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Скарлет наистина има много точни прогнози. По-горе пише и за евентуални екологични протести и решаване на въпроси свързани с природата и планетата, такива определено имаше - ГМО -то.

Понеже има голям интерес към темата ще пейстна тук какво е прогнозирала нашата добра мунданна астроложка преди два месеца в една друга тема и на едно друго място. Тъкмо бяхме стигнали до март.:sorcerer:

Привет! :thumbsup2: Щом има интерес към темата, ще продължим с прогнозите. Въпреки, че априлското Новолуние беше на 14, още има време да напишем това - онова за април и началото на май. При първа възможност тези дни ще се включа. Ако има и други смелчаци, ще се радвам. :3d_073:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Интересни събития през последните дни. Сатурн тъкмо тръгна напред и беше дълго време стационарен, и ето че двама представители на неговата област, политиката, внезапно напуснаха постовете си през последните дни (абсолютен прецедент в Германия): Немският президент Хорст Кьолер и министър-председателят на областта Хесен Роланд Кох. Много са спекулациите за това, че в Германия нещо не е наред и затова "плъховете напускат кораба". Но не съм убедена, че е така. Вгледах се в тези двама души и ми се сториха всъщност честни и откровени. Особено ми хареса изказването на Роланд Кох, че "политиката е очарователна част от живота му, но политиката не е животът му". Според мен става дума за свободни решения, по убеждение - нещо доста рядко срещано в политиката изобщо. И двамата се славят с особената си откровеност и нестандартност като политици.

Намерих им датите на раждане:

Хорст Кьолер: 22 февруари 1943

Роланд Кох: 24 март 1958

За съжаление не мога да намеря часовете на раждане. Единият е под влиянието на Хирон/Нептун върху Слънцето, плюс на Сатурн и Уран върху Луната.

Другият преминава през Плутонов транзит върху Слънцето, Сатурнов квадрат към наталния Сатурн.

Погледнах само набързо, защото нямам много време, но събитията силно ме впечатлиха.

Пресконференцията на Роланд Кох: http://www.youtube.c...h?v=ZadlFh-ZvbA

Обръщението на Хорст Кьолер: http://www.youtube.c...h?v=Pd_YgwdFhsU

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

:rolleyes: Честита Новата 2011 година, приятели! (леко в аванс) :3d_110:

Като един истински начинаещ в астрологията, се обръщам с молба към всички, които се занимават и отскоро, като мен, и отдавна и сериозно, да помогнат за съставянето на една астропрогноза за 2011 г.

Молбата ми е не просто да давате прогнозите си, но и да обясните като на начинаещи какво точно ви дава основание за тези прогнози. Кави са показателите в хороскопа, които дават най-съществената информация за настъпващата година?

И още един въпрос, има ли връзка между прогнозите за настъпващата година в различните зодиакални системи - например между тази, която ползваме ние и китайската?

:3d_073::3d_109:

Линк към коментар
Share on other sites

С огромна благодарност :3d_161: ще си позволя да копирам тук една много интересна прогноза от Муси Дачева, касаеща позицията на Сатурн:

Сатурн, владетелят на времето и на кармата, на властта, забраните и ограниченията, но също така на мъдростта и осъзнаването, преминава в следващия знак на Зодиака.

Излизайки от огнения Лъв през 2007година, Сатурн навлезе в една сравнително комфортна за него част на еклиптиката. На територията на земната Дева, която е сродна по стихия на управлявания от него Козирог, той намери добри условия за разгръщане на основните постулати от задачите, които ни поставя и на уроците, които ни кара да учим. Зоната на въздушните Везни е още по-гостоприемна. Тук Сатурн е в знака сроден по стихия на управлявания от него Водолей и в десетото поле на своята първа обител, където се намира в екзалтация. Затова очакванията към това поредно пътуване са в голямата си част оптимистични.

На 29 октомври 2009г, четвъртък, в 19:10 часа сф. вр.,Сатурн премина в знака Везни.Това е началото на края на един близо три годишен период, през който планетата се движеше през знака Дева. В 13-я ден на месец януари 2010г., след като е достигнал 4-я градус на Везни, за нас земните жители Сатурн тръгва в обратна посока. По време на ретроградната си фаза планетата с най-големите пръстени ще се движи през два знака – Везни и Дева. В Дева, където прекара повече от две години, Сатурн отново ще навлезе на 7 април 2010г., и ще остане там до месец юли.

Ретроградната фаза на Сатурн ще продължи до 30 май, когато планетата ще стигне 27-я градус на Дева. Сатурн ще напусне окончателно Дева на 21 юли 2010г. Общите граници на преминаването на планетата през знака Везни са във времето между 29 октомври 2009г и 5 октомври 2012г.

Сатурн заедно с Юпитер, без да пренебрегвам влиянието на Уран, Нептун и Плутон, са планетите, които най-силно влияят на обществените процеси. Докато Сатурн действа организиращо и структуриращо,задавайки началната позиция и формата за период от близо 30 години, то Юпитер от своя страна в рамките на своите обиколки от по 12 години изпълва тези зададени форми и структури със съдържание.

Навлизайки във Везни, Сатурн преминава в горната (публичната) хемисфера на своя собствен астрологичен цикъл с начало в Овен. По този начин можем да очакваме по-отчетливо, по-ярко, по-силно заявено присъствие,което да намира широк отзвук,но също така и изразена полярност.

Везни е зоната на обществените отношения и отношенията с другите страни, на поемането на социалнозначими ангажименти, сключване на договори и външната политика като цяло. Под влияние на Сатурн можем да очакваме упражняване на постепенно усилващ се натиск отвън за сключване на определени договори и поемане на задължения, особено през зимата 2009-2010 и през есента на 2010, когато Сатурн и Плутон от Козирог са в квадрат. Сатурн във Везни може да ни накара да бъдем по-твърди в отстояване на позицията си и по-критични и избирателни към международните ни партньори.

Сатурн има отношение към законите и тяхното привеждане в изпълнение като е свързан повече с “буквата на закона”, а не толкова с “духа на закона”. В този смисъл можем да очакваме през следващите две-три години увеличаване на бюрокрацията и задаването на строги административни рамки, промени в законодателството касаещи договарянето между различни физически и юридически субекти, които промени в някои аспекти на държавното управление могат да окажат положително, стабилизиращо влияние, но също така могат да бъдат задържащи и сковаващи стопанската инициатива на гражданите и фирмите.

Авторитарността в държавното управление, която дойде като тенденция от навлизането на Плутон в кардиналния Козирог през зимата на 2008г., ще се разгръща в следващите месеци под влияние на Сатурн в също така кардиналните Везни.

Борбата с корупцията на държавно ниво, която започна по време на Сатурн в Дева, ще продължи в по-големи мащаби и при по-голяма показност и при Сатурн във Везни- знака на Темида, като нагласите на обществото ще бъдат в посока получаване заслужено наказание и неговото изтърпяване, нещо което Сатурн като господар на кармата, а оттам и на възмездието, подкрепя.

Везни са обитатели на седми дом- дома на брака и партньорските отношения като цяло. В социален аспект отразяват нагласите и отношението на обществото както към брачната институция така и към принципите на договаряне между хората в полето на работните взаимоотношения. Идването на консервативния и строг Сатурн в тази зона на Зодиака ще насочи общественото внимание към тази тема посредством промени в законите (семеен кодекс, трудов кодекс и др.) и нови изисквания към институциите свързани с брачните и с трудово-правните взаимоотношения. Възможни са както увеличаване на таксите за сключване на брак, така и поставяне на административни ораничения и разширяване на кръга от документи, изисквани за тази цел.

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Астро Мисъл за Деня:

Често онези, които следват окултната наука, но не са запознати с разните клонове на тази наука, като астрология, хиромантия, френология и др., не могат да си помогнат, когато ги нападне меланхолия или обезсърчение или една рязка промяна от едно състояние в друго. Например, ако някой минава от едно религиозно състояние в едно негативно състояние на Сатурна, той веднага ще се обезвери и за да се отклони ума му от тези отрицателни мисли, върху него трябва да действат магнетичните влияния на Слънцето, и той ще се хармонира. Някой казва: не вярвам в нищо. Но щом го извадите от това течение, ще каже, че се е заблуждавал. Защото в света има едно перспективно отклонение: можем да видим неща, които никак не съществуват и да ги считаме за реални. Там е опасността. А когато виждаме и самите реалностти, няма никаква опасност. (Беинса Дуно)

Годината на заека

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологичната прогноза за 2011 потвърждава номерологичната.

Годината започва не леко и бих казала колебливо, противоречиво; първото полугодие ще е по-тежко и някак буксуващо до към края на април, началото на май, когато ще направим особени усилия (струпване на много планети в Овен) да действаме и да постигнем резултат в голяма степен против установения ред до момента и против обществените нагласи, включително за елитарност и др.п.(в опозиция на Сатурн във Везни), подтикнати и от събуждащи, да не кажа разтърсващи събития от страна на съдбата (квадратура на Плутон в Козирог към Сатурн и планетите в Овен).

По месеци - януари ще е по-лек, ще започнем обнадеждени за промяна към по-добро; февруари ще е тежък, напрегнат; през март нещата ще се задвижат, ще се разрешат някои неща, ще има поне частично подобрение; през април ще назреят и други проблеми, но ще има и воля за разрешаването им; на 01.05 и на мен ми е интересно да видя какво ще се случи, това за мен е някаква повратна точка за годината, след това нещата ще тръгнат по-динамично и докато юни ще е малко по-спокоен, то юли, този летен, отпускарски месец, ще е изпълнен със събития ...

Спирам до тук, че стана късно. Ще се радвам и други да се включат в темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

“Rhythm is the carrier of Life.”

~Rudolph Steiner

Главни събития за 2011

1).съвпад Уран -Юпитер в Риби,дните около 4 януари (първата нова луна в годината ) - влияние 2-3 седмици, ще ни помогне да разширим съзнанието си да приемем нашата Божествена природа ;2).на 22 януари Юпитер навлиза в Овен до 4 юни - носи ентусиазъм, вдъхновение, подкрепя новото, което иде в света, вняся оптимизъм и вяра в доброто , увереност в себе си за промяна ; 3.) на 11 март Уран навлиза в Овен до 15 май 2015 - носи необикновени, непредсказуеми събития, променящо отношението ни към нещата, усещане,че всичко се случва много бързо ; 4.) на 4 април Нептун навлиза в Риби за пръв път от 140 години - главна част от новия цикъл -скок към Божественото Начало, връзката става все по - силна и реална, чувството на отдалеченост между нас и Бог, между нас и останалите постепенно изчезва, влиянието продължава до 2025 година

Линк към коментар
Share on other sites

Прогнози за 2011 година:

  • Много двойки се разделиха през 2010г. Астрологическото обяснение е, че Сатурн е във Везни - знака на партньорствата. 2011г. ще бъде по-добра за тях.

  • Предстои по-хубава година, което не означава, че няма да има проблеми и катаклизми. Зимата ще е изключително тежка. Но като цяло предстоят положителни обрати за разлика от 2010 г., през която проблемите се задълбочаваха. Природните бедствия също ще са налице през 2011г., но земетресенията в България няма да вземат жертви. Като цяло започва нов цикъл, тъй като няколко планети дменят знака си. Уран е лоша за тези, които не искат да се променят, тъй като е планета, която носи промяна. Влизайки в Овен, Уран дава революционни промени. Старото и лошото си отиват, предстои начало на нещо ново и по-хубаво. Нептун влиза в Риби, което означава обръщане към духовното и изчистване на илюзии и заблюди. От януари до юни Юпитер ще стои в Овен и това дава възможност за нови начинания и по-активни действия и развитие, и в бизнеса, и в личен план. Усещането за застой и потъване изчезва.

  • От края на януари до юни е най-удачният период за огнените знаци, най-вече за Овен, Лъв, Стрелец. Всичко ще се случва с лекота на родените в тези зодиакални знаци. Но и човек трябва сам да си помогне, не да чака наготово.

  • От юни до края на годината земните знаци ще са най-облагодетелствани и ще им се случват най-хубавите неща. Това се отнася за Телец, Дева и Козирог. При Козирозите ще продължат да се случват по-сериозни трансформации.

  • От въздушните знаци при Везните трябва да има подреждане във всяко едно отношение - и в работата, и в личен план. Важното е да поемат отговорност за живота си.

Автор: Оксана Хорват

Източник: сп. Всичко за жената

Линк към коментар
Share on other sites

Астрологический прогноз на 2011

Астрологический контекст 2011 года

Начало новой эпохи отметится двумя заметными событиями-"стартерами". Во-первых, состоится малый парад планет в Овне. 2-4 апреля в этом знаке будет 6 планет. И вплоть до середины мая Овен будет оставаться астрологическим центром тяжести. Во-вторых, уникален гороскоп самого года. А кроме того, не так уж мало "мелких" деталей. В 2011 году три "Бога перемен" мунданной астрологии сменили свои знаки Зодиака. В 2008 году Плутон перешел в Козерог. В 2011 году меняют свои знаки Уран (Овен, 12 марта) и Нептун (4 апреля, он делает первый переход из Водолея в Рыбы). К ним присоединятся Хирон (9 февраля, ингрессия в Рыбы), Юпитер (4 июня, ингрессия в Телец) и Северный Лунный Узел (Стрелец, 3 марта). Влияние Черной Луны в этом году также очень заметно.

Состоятся два значимых мунданных аспекта - неточный Уран-Плутон (июнь-июль) и полуцикл Юпитер-Сатурн (март-апрель). Также весьма интересен аспект Юпитер-Плутон (июнь-июль и октябрь-ноябрь 2011). В 2011 году произойдёт 6 затмений - 4 частных солнечных и 2 полных лунных. Причем некоторые из них попадают и на чувствительные точки значимых гороскопов, и в район соединений с крупными звездами. Солнечные затмения будут частичными и состоятся: 4 января (покрытие 0,86) в 08:51 GMT, 14 градус Козерога; 1 Июня (покрытие 0,60) в 21:15 GMT, 12 градус Близнецов; 1 Июля в 08:40 GMT (покрытие 0,10), 9 градус Рака; 25 Ноября в 06:19 GMT (покрытие 0,90) в 18 градусе Близнецов. Лунные затмения будут полными (покрытие 100%) и состоятся 15 Июня в 19:23 GMT в 25 Стрельца и 10 Декабря в 14:07 GMT в 19 Близнецов. Солнечное затмение 4 января будет частично видимым на территории европейской части Российской Федерации и на Урале. Тень лунного затмения 15 июня пройдет по восточной части Африки, по Ближнему Востоку и Центральной Азии. Его будет видно и на территории Европы, Северной Америки, Восточной Азии, Австралии, а также большей части Российской Федерации. А тень от лунного затмения 10 декабря пройдет практически по всей России.

Общая астрологическая ситуация новой эпохи

2011 год является фактическим началом новой астрологической эпохи. Переходный период мир прошел в 2008-2010 годах. В 2011 году происходит ряд важных астрологических событий, означающих окончательную смену общемировых тенденций и полноценное начало нового этапа в развитии человеческой цивилизации. О политической и экономической составляющей Плутона в Козероге, то есть до 2024 года, я писал в 2008 году. И за два прошедших года новая тенденция уже полностью себя проявила. С 2011 года вступают в силу и две новые глобальные астрологические тенденции - Урана в Овне и Нептуна в Рыбах. Они в большей степени конструктивны, и именно они удивительно поменяют лицо нашего мира в ближайшие годы. В течение ближайшего полутора десятка лет нефть перестанет быть основой мировой экономики. Будет освоено сразу несколько альтернатив ее использованию. Фактически весь ближайший период - это время стремительного освоения альтернативной энергетики. Через 14-15 лет нефть, в том качестве, в котором она понимается сейчас, уже не будет иметь такого радикального значения. Не исключаю, что показателем состояния мировой экономики к концу периода станет стоимость не барреля нефти, а стоимость киловатта/мегаватта энергии.

Уже в ближайшие 7 лет появятся двигатели, принципиально отличающиеся от привычных. В особенности такой технологический прорыв ожидается в авиации и ракетно-космической отрасли. В авиастроении в те же годы произойдет возрождение дирежаблестроения. Кроме того, в этот же период произойдет прорыв и в оружейных технологиях. Появление принципиально новых материалов приведет к такой же революции в изготовлении стрелкового вооружения и военной техники, какая происходила в 30-е годы XX столетия. Появится (и вполне вероятно будет локально применен) новый класс оружия массового поражения.

Произойдет настоящая революция, качественный прорыв в микроэлектронике и компьютерной технике. Темп развития будет даже более быстрым, чем в конце 90-х годов XX века. В значительной степени это будет связано с появлением совершенно новых типов аккумуляторов и новых принципов построения процессоров. В свою очередь, это приведет к радикальному изменению роли сетевых технологий в общественной жизни. Одно из самых интересных прогнозируемых событий в ближайшее десятилетие - это сращение интернет-технологий (в частности, социальных сетей и коммуникационных сервисов), мобильной телефонии, телевидения и индустрии компьютерных игр в огромные медиахолдинги. Компьютерные игры перейдут на качественно иной уровень, что по масштабу можно сейчас сравнить только с культурной революцией, которая была в мире после открытия фотографии и синема. Компьютерные игры и интерактивные телешоу сравнятся по бюджетам и по влиянию на массовую культуру с той ролью, которую отыгрывал кинематограф, каким он был в XX веке. Виртуализация общения и виртуальная жизнь в киберпространстве станет признанной социальной проблемой, а не уделом отдельных маргиналов. Будут разработаны полноценные технологии виртуальной реальности, но еще не будут реализованы для массового потребителя. А вот полноценное трехмерное телевидение и операционные системы для компьютеров с учетом 3D восприятия без специальных очков появятся уже в этот срок.

Прогнозируется значительный прорыв в лекарственной медицине. В частности, в ближайшие полтора десятка лет появятся лекарства совершенно нового типа, основанные на открытиях в области синтетической биологии. Вполне вероятно, что СПИД после 2019-2020 годов перестанет считаться неизлечимым. Открытия в антропологии и биологии человека поменяют взгляд академических ученых на прошлое человечества. Теория эволюции Дарвина перестанет считаться официальной парадигмой. Однако, несмотря на стремительный научный прогресс в ближайшие годы, роль религии не уменьшится, а увеличится. Качество и объем массового образования будет непрерывно падать, а стоимость высшего и элитарного образования - расти. Разрыв между массовой и элитарной культурой будет непрерывно увеличиваться и станет качественной разницей. В ближайшие полтора десятка лет ожидается расцвет мистицизма, массовых суеверий и возрождение и распространение как языческих культов, с одной стороны, а другой стороны - предсказуемое укрепление фундаментализма в крупных религиях. Роль политических партий, отражающих интересы радикальных и маргинализованных групп населения, будет расти в цивилизованном мире вплоть до 2023-2025 годов.

Общая астрологическая ситуация 2011 года

Одна из главных особенностей года - исключительно высокий темп перемен и внезапные события, разрушающие стабильное течение жизни, выпадающие за рамки привычных аналитических прогнозов. Причем перемен как неблагоприятных, так и положительных. Очень вероятны резонансные решения и резкие повороты в мировой политике и экономике, которые в 2010 году были непредсказуемы. Экономический кризис будет нарастать, "валютные войны" будут нашей реальностью весь 2011 год, хотя наиболее ярко это проявится в весенние месяцы. Значительно обострятся экономические отношения ЕС и США. Не смотря на заверения политиков и финансовую статистику, нет никаких астрологических оснований считать мировой экономический кризис завершенным. Более того, как никогда вероятна перспектива начала реорганизации всего мирового сообщества из-за локальных экономических и военных коллапсов. Однако процесс реорганизации будет в этом году только полноценно начат, но еще далеко не завершен. Но уже одно то, что лидирующие государства перестанут топтаться на месте и избегать признавать свои системные проблемы - это уже прогресс. И именно 2011 год станет тут показателем. На протяжении года следует ждать значительных колебаний цены на нефть, в особенности весной - с тенденцией к повышению. Мировые цены на продукты питания будут расти весь год.

2011 год - это год существенных, внезапных по характеру и жестоких по форме военных обострений. Хотя принято считать, что год Кролика (или Кота в японском календаре) - это год относительно мирный и плодотворный в плане дипломатии, однако к 2011 году это относиться не будет. Практически весь 2011 год существует очень высокая вероятность внезапных локальных военных конфликтов с участием третьих сил и вовлечением мирового сообщества. Уверенно можно прогнозировать возрастание напряженности во всех нынешних замороженных территориальных конфликтах, автономиях и непризнанных странах. Если говорить в частности, то астрологическую "заявку" на военные конфликты в 2011 году на знаковых астрологических аспектах 2010 и 2009 года "подавали" Корея, Иран, Пакистан и страны Средней Азии. Переговорное решение предвоенных ситуаций в этих регионах в 2011 году будет невозможно. А вот ситуация в Афганистане и Ираке радикально не изменится. Также ожидается политический кризис в Японии.

Будут нарастать сепаратистские тенденции между членами Европейского Союза. Как уже было верно спрогнозировано в 2008 году (в описании начала новой эры), уже в 2011 в полной мере проявится тенденция к усилению авторитарной власти и к развитию "авторитарных капитализмов" и "управляемых демократий", массово проявятся ограничения прав личности и свободы слова. Это общемировая тенденция. Продолжатся процессы размежевания вокруг границ, проведенных культурными различиями - языковыми и религиозными в первую очередь. Очень высокой в 2011 году является опасность необычно крупных техногенных аварий по вине человеческого фактора или же терактов с применением сложной техники. В наибольшей степени это ожидаемо в первой половине года. Также весь год аэрокосмическая тематика будет создавать новости.

По-прежнему высока вероятность внезапных стихийных бедствий в Европе из-за изменений климата. Лето 2011 будет жарким, хотя и не рекордно жарким, как лето 2010. Еще одна интересная особенность 2011 года - очень высокая вероятность редких погодных феноменов. Отклонения от законов климатических поясов, необычное поведение животных, полярные сияния в непривычных широтах, редкие нестационарные явления в атмосфере и подобные чудеса.

~ автор: Константин Дараган

~ източник: http://www.urania-astrology.ru/author/

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...