Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музиката - нашата си


Guest azbuki

Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А-а, недей да се мръщиш. :D Такъв глас не може да се скрие даже и от обикновен запис. Личи си, че е богат, широк, дълбок, силен и изпълнен с много украшения. Изобщо не съм първата, която те хвали. Ще видиш какво те чака, другите като се събудят.

Пу, да не ти е уроки! :D

ПП. Азбуки, отивам да пека баница и си пускам твоите парчета! Ще стане супер!

Между другото, моята съседка отгоре е истинско съкровище, може да има още приятни изненади... ама много приятни! :D

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

... подкупих самотата си

и нечий глас ме убеди.

Не си ти сам. Не си единствен.

По прозореца, във едри капки,

въпроси стичаха се в ден улисан,

нетрайни и неповторими.

От тази свежест всички дишаме.

Благодаря на Максим и на azbuki. Благодаря на всеки който просто "пуска във реката" - споделяйки себеусещане. Аз "пия" жадно ... и благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Бяса, благодаря ти за прекрасните думи и съучастието!

Надявам се, че си истински щастлив от това!

Аз си нямам камера и само пускам фитили тук.

Да пусна още един:

Темата за творене тази седмица /и завинаги/ е

СЛЪНЦЕТО.

Няма ограничение в жанра.

Разбира се, всеки е свободен да покаже творби на каквато тема желае и както желае.

:3d_047:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за комлиментите, ама предполагам, че никога няма да си харесам запис :) Това викаше и учителят ми едно време - че никой певец не си харесва записите и да не ми пука :D

Ето още едно: http://www.youtube.com/watch?v=l8RHb9tJ3Nk

Голяма разправия това записване... ъплоудване... Не ме бива много в тия раути... <_<

П.П. На снимката едното ми цвете и червените ми пердета. :)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, азбуки, за чудесните песни! :thumbsup2: Не съм специалист, никак даже, въпреки че едно време пеех в градския хор,/сега гласът ми хич го няма/, но песните ти достигнаха дълбоко до душата ми, пееш с невероятно чувство! :feel happy:

Благодаря и на бяса, вчера сутринта слушах изпълненията му/ и сега пак ще си ги пусна :thumbsup: /, и ме заредиха с много настроение и емоции. Чудесни са ,бяс! Поезията е в душата ти!

:3d_047::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесни са ,бяс! Поезията е в душата ти!

http://ia360609.us.archive.org/2/items/Fra...6/05-Track5.mp3

:3d_059: Addicted.... Страхотно парче!

П.П. Ето ги текстовете на Окуджава, от които май нищо се не чува. Особено молитвата (и акорди за маниаците):

Молитва

Булат Окуджава

Am Е7 Am

Пока Земля еще вертится, пока еще ярок свет,

С G7 С

Господи, дай же Ты каждому, чего у него нет:

A7 Dm H7 Е7

Мудрому дай голову, трусливому дай коня,

Am Dm Е7 Am

Дай счастливому денег... И не забудь про меня.

Пока Земля еще вертится, Господи, - Твоя власть! -

Дай рвущемуся к власти навластвоваться власть,

Дай передышку щедрому хоть до исхода дня.

Каину дай раскаянье... И не забудь про меня.

Я знаю: Ты все умеешь, Я верую в мудрость Твою,

Как верит солдат убитый, что он проживает в раю,

Как верит каждое ухо тихим речам Твоим,

Как веруем и мы сами, не ведая, что творим!

Господи, мой Боже, зеленоглазый мой,

Пока Земля еще вертится, И это ей странно самой,

Пока еще хватает времени и огня,

Дай же Ты всем понемногу... И не забудь про меня.

Песенка о моей жизни

Булат Окуджава

Em H7

А как первая любовь - она сердце жжет.

Em

А вторая любовь - она к первой льнет.

Am Em/G

А как третья любовь - ключ дрожит в замке,

H7 Em

ключ дрожит в замке, чемодан в руке.

Am Em/H

А как третья любовь - ключ дрожит в замке,

H7 Em

ключ дрожит в замке, чемодан в руке.

А как первая война - да ничья вина.

А вторая война - чья-нибудь вина.

А как третья война - лишь моя вина, |

а моя вина - она всем видна. | 2 раза

А как первый обман - да на заре туман.

А второй обман - закачался пьян.

А как третий обман - он ночи черней, |

он ночи черней, он войны страшней. | 2 раза

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, аз съм учила в руска гимназия, влюбих се в руската култура заради учителката ми по руски. Майка ми също е учителка по руски, по цял ден вкъщи се носеха руски песни. А при тебе откъде тази любов към руската песен, освен, че много отива на гласа ти /или обратното/?

Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, аз съм учила в руска гимназия, влюбих се в руската култура заради учителката ми по руски. Майка ми също е учителка по руски, по цял ден вкъщи се носеха руски песни. А при тебе откъде тази любов към руската песен, освен, че много отива на гласа ти /или обратното/?

Ами руската култура ми е кармично заложена :D С руснаци общо взето съм като у дома си. Но майка ми е учила в Москва, а и двамата ми родители са рускоговорящи. Вкъщи имаше една огромна библиотека с руски книги, която исках да чета като малка. На 12 години седнах да се мъча да чета сама и така... не ме е научило училището, а сама се научих. И обожавам руските песни, да. Пея предимно такива. В класическото пеене съм голям фен на Чайковски (и не само), макар и да съм далеч от това да пея нещата му - много прости, красиви и безумно трудни.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, аз съм учила в руска гимназия, влюбих се в руската култура заради учителката ми по руски. Майка ми също е учителка по руски, по цял ден вкъщи се носеха руски песни. А при тебе откъде тази любов към руската песен, освен, че много отива на гласа ти /или обратното/?

Я, и аз съм учил в руска гимназия, и моята майка е учителка по руски, също по цял ден се слушаха руски песни вкъщи. Обичам Русия.

Линк към коментар
Share on other sites

Изтапани мене на "мегдана", :o ама как да скърша тоя ентусиазъм :3d_045: Какво пък: " мечка страх - мен не страх"

бяса, гласът ти ми напомни за Стенли на млади години :rolleyes:

аз съм за #5!

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасни сте приятели, поздрави! azbuki, Максим, бяса :3d_022::3d_041:

Аз от 10-ина години само детски песнички пея, но обичам да го правя :)

Линк към коментар
Share on other sites

А пък един мой приятел (и наш съфорумник) е толкова ... скромен ;) , че сега аз ще ви кажа, че прави уникални снимки. Ето тук някои от тях: http://www.dreamscent.net/ да поплакнете очи. Не пропускайте слайдовете, макар че дългичко се зареждат, струва си. :) А въпрсният скромен съфорумник се помещава ето тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showuser=5783

B)

П.П. Това на снимките Е България :)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

... подкупих самотата си

и нечий глас ме убеди.

Не си ти сам. Не си единствен.

По прозореца, във едри капки,

въпроси стичаха се в ден улисан,

нетрайни и неповторими.

От тази свежест всички дишаме.

Благодаря на Максим и на azbuki. Благодаря на всеки който просто "пуска във реката" - споделяйки себеусещане. Аз "пия" жадно ... и благодаря.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Бях изтрила линковете, но ето ви пак да се забавлявате (за малко, после пак ги махам :) ):

........

Има и други на профила, ако се кликне.

Модераторска бележка: Линковете са изтрити по желание на автора. За повече информация се обърнете към azbuki в лично съобщение.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Бях изтрила линковете, но ето ви пак да се забавлявате (за малко, после пак ги махам :) ):

........

Има и други на профила, ако се кликне.

Модераторска бележка: Линковете са изтрити по желание на автора. За повече информация се обърнете към azbuki в лично съобщение.

Зaщо, аз пък си попях с тебе. :)

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето ме в изпълнение на няколко елементарни песни на санскрит и на китара, която за пръв път взех в ръцете си преди само 2 месеца. Ако взема да се притесня нещо може да изтрия видеото, но засега остава :)

http://www.youtube.com/watch?v=51cKVjSfRYs

Онзи ден ми беше на гости Петьо Цанов, който трансформира нотите (понеже не ги познавам) в акорди на паневритмията и ще започна да я уча и нея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

От вчера имаме камера. Преди малко се записах за първи път как пея. Голямо разочарование - пея по-лошо, отколкото съм си въобразявала. Горките съседи - какво са търпяли през годините!

:3d_052::3d_144::3d_156:

Линк към коментар
Share on other sites

От вчера имаме камера. Преди малко се записах за първи път как пея. Голямо разочарование - пея по-лошо, отколкото съм си въобразявала. Горките съседи - какво са търпяли през годините!

:3d_052::3d_144::3d_156:

Латинче, по-скоро не си си чувала до сега гласа на запис, отстрани. Разликата наистина е голяма, но не означава непременно лоша. И аз бях много изненадана, когато за първи път чух говора си записан; не можех да повярвам, че така ме чуват другите :o . Пеенето - също.

Я, нека да поотлежи изненадата от разликата или пък нека ние да те чуем :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което казва Диана е абсолютно вярно, но има и още нещо - обикновено микрофоните на камерите не са особено качествени и съответно не хващат всички честоти от тембъра на гласа, което естествено отнема от неговото звучене. Мисълта ми е, че гласът който се чува от записа не е точно нашият глас, който звучи в действителност на живо. Не е случайно,че звукозаписните техники са толкова скъпи, а човекът, който работи с тях обикновено е със специално образование (тон-режисура, например) - за да се използват всички познания в областта на озвучаването и да се постигне максимално близко до реалното звучене на гласа или инструмента. Естествено, необходим е и много изострен и чувствителен слух за всяка честота на звука, за да се знае колко и от коя честота трябва да се отнеме или прибави към записа, в който освен гласа участва и акустиката на самата зала или стая, а когато става въпрос за песен, музика - и честотите, които различните инструменти придават. Не на последно място има значение и колоните и цялата звукова система, която възпроизвежда записания звук.

Така че, за успокоение на всички, които правят записи за удоволствие - не се стряскайте от това, което чувате, защото това наистина не е реалният ви глас, който другите чуват на живо. :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Тук на това видео съм дублирал с превод на руски на целия материал. Гласът ми твърде малко се отличава от реалния, но има известна разлика, да.

Линк към коментар
Share on other sites

Убедихте ме. Когато гледам нагоре, това не е към небето, а към сина ми, който ми асистира. Когато се усмихвам твърде широко, то е защото слага една ролка т. хартия върху монитора по неизвестни за мене съображения. Отвреме-навреме ми дава сигнал да пея, тоест да викам по-силно. Така, докато пресипнах. Моля ви да спрете, когато усетите, че се мъчите, слушайки това. Понеже сме на руска вълна...

http://vbox7.com/play:53cc1758

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...