Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Нямам нищо против да ти отговоря защо аз мисля така ! 

Като ти погледнах картите и имах усещане за разделение ,граница някаква между първите две и третата карта .5 мечове не е хубава карта и тя за мен винаги е показвала игра не по правилата ,подли и егоистични мисли ,деиствия със замислъл за лична изгода.Погледни по-добре 5 мечове ако си с колодата на Уейт- има мъж които е победил двама в сражение ,но не ги е победил честно .Погледни самодоволната усмивка ... "Взема всичко и си отива" -ето това е за мен 5 мечове ! 

Но разбира се това е мое мнение !

Линк към коментар
Share on other sites

Да, сега си изясних това за лицемерието. Ще го запомня...

А каква е ролята на Кралица Чаши? Много често ми се "пада". Дали означава, че има влияние на жена или е нищо друго...

(Съжалявам за многото въпроси :) )

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво мислите за комбинацията Дяволът - Колелото на съдбата - 6 Пентакли като отговор на въпрос дали нещо ще се случи ?

Според мен 6 Пентакли би трябвало да дава положителен отговор, но останалите карти ме затрудняват.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за комбинацията Дяволът - Колелото на съдбата - 6 Пентакли като отговор на въпрос дали нещо ще се случи ?

Според мен 6 Пентакли би трябвало да дава положителен отговор, но останалите карти ме затрудняват.

Да, ще се случи.

Освен, ако не си задавала този въпрос много често напоследък :)

6 пентакли е прекрасна карта - възползвай се от шанса, който ще ти даде тя и непременно ще бъдеш щастлива.

Дяволът просто говори за твоето много, много силно желание, а Колелото на съдбата говори, че времето за осъществаването му е дошло.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво смятате за тези две комбинации от карти : 

3-ка чаши обърната до 2 чаши 

Маг до 2 мечове обърната - тази комбинация ми изглежда като конфликт ,които няма да се избегне ,въпреки че има възможност да не се стигне до там !  

Линк към коментар
Share on other sites

Какво смятате за тези две комбинации от карти : 

3-ка чаши обърната до 2 чаши 

Маг до 2 мечове обърната - тази комбинация ми изглежда като конфликт ,които няма да се избегне ,въпреки че има възможност да не се стигне до там !  

3-ка чаши обърната до 2 чаши

- комбинации от чаши никога не дават яснота за каквото и да било, първо; второ - прекалената емоционалност пречи и това са твърде, твърде временни карти - по тях не могат да се правят изводи, освен за едно: лабилност и неувереност;

Маг до 2 мечове обърната

може да значи само едно - провален план, поради бездействие, неувереност и дори наранено его; т.е. обида, но въображаема;

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Мона, доста интересна комбинация и сложна (за мен) ми се падна на въпрос: "Той ще поеме ли инициативата за сдобряването?" - Висшата Жрица, Смъртта, Слънцето.

Идея нямам как да ги тълкувам...Смъртта до Слънцето може би е някакъв нов етап, освобождаване от нещо, възраждане... Жрицата я свързвам с някакво духовно осъзнаване. А самят факт, че зададох въпроса със 78 карти, а се паднаха само големи аркани, според мен говори за кардинална промяна. :unsure: Но не знам всичко тово в комбинация какво значение би придобило.

Би ли помогнала, ако имаш желание... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Деяна, позвольте мне прокомментировать данное сочетание (Туз Пентаклей и 8 Чаш) :rolleyes:

Я думаю, что человек в данный момент стоит на пороге изменений - выбор пути, начало нового. И человек сомневается и не решается сделать шаг. Его эмоциональное состояние близко к депрессии.

Извините, если чтто не так.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Какво е мнението на един познат за мен? 3 чаши, Луната, Колесницата.

Моето тълкуване: В началото нещата са били весели, но после нещо се е объркало. Може би не разбира защо съм взела дадено решение... :unsure:

Комбинации от големи аркани, особено с Луната са ми ужасно трудни.

Ако някой има идеи, да казва! Ще са ми полезни. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Значи - нещо като катарзис на страховете ни, може да се тълкува Кулата с Асо пентакли.

Не става дума за специални подредби; говоря като комбинация от карти, независимо от другите до тях; според мен те изключват другите карти и правят една двойка - една симбиоза и аз не ги тълкувам като Кулата и като Асо пентакли, а като едно обобщение, по-скоро една нова карта, която не съществува реално, но съществува като архетип на поведение и като послание.

Подобно съчетание се получава и от Дяволът и Глупакът, което за мен пак е особено интересно...

А как тълкувате следните карти:Смърта,Дявола,Асо пентакли?Въпросът бе той ли ще поизка въпросният разговор с Да или Не,но самите карти ме объркват,каточе ли посланието им е друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ....

Завръщам се с една хубавка комбинация .... 8 мечове,Кула,Асо Мечове и Кралица Чаши .Изпаднаха когато щях да си тегля карта за деня ... На пръв поглед картите са меко казано гадни ,нооооо напротив .8 мечове бележи ситуация ,която те държи "окован" ,като в капан и се чувстваш безсилен пред обстоятелствата,сякаш нищичко не можеш да направиш (така се чувствах) .На помощ идва Кулата ,за да разруши оковите на 8 мечове ,като сложи край на тази ситуация (в случая връзка с мъж).Асо Мечове дава идеята как да се измъкна или може би крайния резултат ,т.е. преодоляването на привързаности,връзки,ситуации които само са ми пречили ,а кралица Чаши е начина по-които ще се почувствам ,т.е. щастлива от избора си да прекратя тази цялата помия ! :P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Някаква идея за комбинацията 6 чаши + крал мечове която просто изпадна като допълнителна.Въпросът беше- Какво е отошението,чувствата, на Х към У ( като нито Х нито У съм аз)? Имам идея ,но май нещо тея мойте идеи са точно както дяволът ,чете евангелието....

Линк към коментар
Share on other sites

Някаква идея за комбинацията 6 чаши + крал мечове която просто изпадна като допълнителна.Въпросът беше- Какво е отошението,чувствата, на Х към У ( като нито Х нито У съм аз)? Имам идея ,но май нещо тея мойте идеи са точно както дяволът ,чете евангелието....

Много просто - чуди се дали да скъса с миналото си, чуди се дали да сложи край един път и завинаги. Но дали ще успее е друг въпрос ...

Явно сега е на предел, на кръстопът дали да продължи, колебае си, има какво да губи и е по-склонен да отреже. Не разчитай на този човек, макар че изненади са възможни, особено с този Крал мечове. Времето ще покаже, ще хвърлиш още веднъж и ще разбереш.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Много просто - чуди се дали да скъса с миналото си, чуди се дали да сложи край един път и завинаги. Но дали ще успее е друг въпрос ...

Явно сега е на предел, на кръстопът дали да продължи, колебае си, има какво да губи и е по-склонен да отреже. Не разчитай на този човек, макар че изненади са възможни, особено с този Крал мечове. Времето ще покаже, ще хвърлиш още веднъж и ще разбереш.

Благодаря ,Мона, аз също "чух " това ,но както казах , страх ме е ,да не преекспонирам отговора. Значи прохождам вече :3d_075: , ураааааа!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Бих искала да ви попитам за конкретна комбинация от карти! За втори път я виждам в подредба от три карти на същите места! Става въпрос за Светът(настояще) и 7 чаши(бъдеще). Въпросите са различни, но засягат една тема! Аз лично имам няколко предположения :)

Въпросите са свързани с финанси, получаване на такива или с работа! Обикновенно Светът дава 100% успех ако е последна карта, когато касае подобни въпроси! Поне аз имам такива впечатления, но с 7 чаши, като последна карта си мисля, че резултата е нещо, като илюзия, мечта! От друга страна мисля, че 7 чаши се съдържа в Света :), т.е. Светът ще осъществи това, което искам(7 чаши) и в такъв случай няма значение, че 7 чаши е уж бъдеще!

Споделете вие какви мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Светът(настояще) и 7 чаши(бъдеще).

От друга страна мисля, че 7 чаши се съдържа в Света :), т.е. Светът ще осъществи това, което искам(7 чаши) и в такъв случай няма значение, че 7 чаши е уж бъдеще!

Споделете вие какви мислите?

Зависи от първите карти какво ще значат 7те чаши.Не винаги и третата карта е края ,понякога е и първата,зависи от първата какво значи светът и 7те чаши ,защото само така може да означава и пропускането на нещо реално и прекаляването в желания и мечти или блянове, може да е дори пропускане на реален шанс,който е тук в момента (Светът по средата) .Може да значат и ,че е време да се отърсиш от илюзиите ,за да получиш реализацията или по-точно да стъпиш на земята най-напред.Кажи първата карта. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Правчт ми впечатление две неща -контраста между 2 пентакли и светът- едната карта е наистина малка ,а другата е голям завършващ аркан.Ако 3тата карта беше пентакъл или жезъл ,щях да ти кажа ,че това е съветът към теб ,но предвид 7те чаши ,мисля,че е по-скоро предупреждение-да не се изпада в илюзии и преувеличаване на възможностите.Другото ,което ми хрумва е, че 2 пентакли е започващщата карта, т.е. промяната необходима да се случи ,за да се стигне до светът, проблемът отново е ,че няма предметна карта показваща нещо да е в процес или указваща как да стане това.Като обобщение мисля ,че картите показват малка нова възможност,която отваря врати за теб ,но всичко е някак начално и общо все още ,като че ли съветът е да не се задълбава много в планове и мечти .Ти какво мислиш?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз разбрах, че тази комбинация Светът и 7 чаши е една илюзия. Резултат няма да има! Нищо от това, което искам не може да стане реално, да е истина или поне не сега.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

2 Пентакли,Светът,7 чаши

Другата комбинация не помня!

Картите са ясни, точни и конкретни. И .. поредният пример за изключенията при картите Таро. Може би трябва да се направи и специална тема за изключенията.

Светът идва, т.е. идва постижението, което трудно ще бъде осъзнато на първо четене. В случая настоящето, което е бъдеще - Светът, и, илюзията, че това е възможно като настояще, но се появява като бъдещ етап - е 7 чаши. Какво се пропуска - първата карта, която в случая се явява аналог на Колелото на съдбата (често 2 пентакли на първа позиция има същото значение и като споменатия голям аркан), т.е. механизмът е задвижен, дори и невидим за нас; и много често ни е струва, че нищо не се случва и че няма и да се случи никога. Често такава комбинация е равносилна на поговорката - Вода гази, жаден ходи ... И тъй като, картите са проекция на нашите очаквания или страхове, в този частен случай местата на бъдещето и миналото са разменени, може би поради недостатъчна вяра, че нещо-то е възможно.

Този силен и централен голям аркан е обещание за тотална реализация, въпреки илюзиите, че това е невъзможно, а не илюзиите, че е възможно :) Времето леко се е пообъркало, но човешкото време - там някъде, в полето на паралелнослучващите се неща, всичко е ясно и подредено, само трябва да се последва импулса и да не се противим на съдбата си.

Поредната заигравка на Таро, а и в това е чара ...

Успех, Деяна :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На въпрос дали виновникът Х ще влезе в затвора, картите отговориха: 7 жезли + Рицар мечове + Паж жезли. Аз усещам нешата така: Човекът е твърдо решен да се бори, ако трябва с подли, забранени средства, готов е на всичко, страшно амбициран, дори озлобен (което е странно, имайки предивид, че е виновен). Пажът ми е малко неясен, но бих го тълкувала като развитие в негова полза. Т.е. няма да влезе в затвора. Вие как мислите? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На въпрос дали виновникът Х ще влезе в затвора, картите отговориха: 7 жезли + Рицар мечове + Паж жезли. Аз усещам нешата така: Човекът е твърдо решен да се бори, ако трябва с подли, забранени средства, готов е на всичко, страшно амбициран, дори озлобен (което е странно, имайки предивид, че е виновен). Пажът ми е малко неясен, но бих го тълкувала като развитие в негова полза. Т.е. няма да влезе в затвора. Вие как мислите? :)

baby777, през цялото време, докато ти гледах картите ми излизаше пред очите Ас пентакли. Интересно, нали?

Защо взимаш отношение към въпроса, дали не крият нещо от тебе в тази конкретна ситуация?

Няма затвор, дори човекът да е обвинен ( т.е. да се чувства виновен), не виждам развитие по такъв казус. Имат много тълкования картите, но те са предистория, според мен двете страни ще се разберат и са тръгнали натам.

Картите са ниски, но търпят много тълкования, засега ще ги оставим настрана.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...