Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Позволих си да наредя 3 карти като допълнение (изясняване) към тази комбинация на Мона и смятам, че Деяна е феноменална. Страхотно тълкуване! Няма как да е друго при подретбата на 10 пентакли+Крал пентакли+8чаши smile.gif

Кое налага да хвърляш карти за доизясняване, картите, които съм предложила са достатъчно ясни smile.gif Още повече, че има две осмици и един пентакъл - това е реализация на болезнен копнеж или когато капката роса или дъжд роди цвете, ако има благоприятна почва. 8 меча е борбата нещо-то да се роди.

Изобщо тази подредба е като приказката за Малечка-палечка ... и всъщност е много устойчива и плодотоворна. Имам предвид 8 чаши, 8 меча, Кралица пентакли, за която по-горе пиша.

Аз щях да предположа, че 8 меча е жертване в името на крайния резултат. По моята логика 8 чаши е болезнено осъзнаване, чиято болка обаче е градивна, човек има сили да стисне зъби и да продължи, откривайки нови хоризонти. А за да се стигне до Кралица пентакли като краен резултат и минавайки през 8 меча, сякаш се лишава от нещо, все едно се бори жертвайки се. Мисля, че картите са за мъж smile.gif

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Нека уважаваме личното пространство на хората и не си пъхаме носа там където не ни е работа3d_152.gif

Деяна, това звучи мнооооого несериозно. Получителният ти тон почва да ме дразни. Форумът е за Таро и всеки, абсолютно всеки има право да изразява мнение, проявява любопитство и търси. Ако някой ще си пази личното пространство няма да поства своите комбинаций или споделя болежките си тук. Нали се учим, а как ще стане това ако не ровим, експериментираме, дори и да изглежда глупаво. Разбрани или не, прави или не, важно е желанието и обичта към Таро.

Авторитетът тук е Мона, и много моля да не й изземваш функцийте Деяна. Тя е тази, заради чийто мнения посещавам този форум и от която искам да уча. Иначе книжки, колкото искаш :) Не ти го пращам на лични, защото искам да не се стига до подобни обяснения в бъдеще (а те бяха доста във Форума досега). Свободата и толерантността към различното е двигателната сила. Дали ще пиша или ще чета само, няма никакво значение, Аз съм тук и ще уча!

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, 8 мечове за мен съм я усещала повече като ограничаване, сковаване от страх и съмнение и това ме объркваше в тази комбинация. Обърнах внимание и на 8-ците- проявление. От пръв поглед-ясно и след опит за по-дълбок анализ-бъркотия. Импулсивно хвърлих карти, току виж получа просветление. И за мен се отнася до мъж, ако това има значение.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, това звучи мнооооого несериозно. Получителният ти тон почва да ме дразни. Форумът е за Таро и всеки, абсолютно всеки има право да изразява мнение, проявява любопитство и търси. Ако някой ще си пази личното пространство няма да поства своите комбинаций или споделя болежките си тук
Смятам, че е много грозно да се ровичкаш по този начин в личния живот на другите. Лично аз бих уважила границата, която ми поставя човека и не бих любопитствала за още информация. Това звучи леко тъпо!

Ако някой е поставил три карти ще тълкувам тях и не бих теглила още три за повече изясняване. Тогава минаваш границата!

Авторитетът тук е Мона, и много моля да не й изземваш функцийте Деяна.
Не го правя и не бих го направила! Този твой израз е грозен и дори бих казала леко абсурден. Това не е състезание в крайна сметка!

Аз съм тук и ще уча!
Учи! Никой не ти е казал нищо, НО явно имаме различни разбирания за това какво е толерантност!
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, проблем с комуникацията?! Ако някой има право да ме упреква в този случай, това е Мона, задачата беше нейна, а и все пак тя е модератор тук. Дрънканиците ти са чиста дребнавост, егоцентризъм и дори търсене на емоций. Това е форум Таро,а не форум за нравствоучение, за да размахваш пръст наляво и надясно и да обясняваш кой как да се държи или мисли, или прави. Окупирайки този форум не ти дава власт да съдиш и мериш, мило девойче. По-ценна си с тълкуванията си, отколкото с развяването на етичните картони. Интересни са ми разсъжденията ти, но пак повтарям, комуникацията ти с останалите се нуждае от упорита работа. Без повече драми. Топикът за мен е затворен.

Извинявам се на останалите, но ръкавицата беше хвърлена

Линк към коментар
Share on other sites

Не е тук мястото да казвам това, но обстоятелствата го налагат.

Момичета, хайде да не се мерим кой докъде е, всеки е дотам, докъдето трябва. Споровете са излишни и нека всеки уважава и цени както чуждия опит, така и личното пространство.

Форум Таро досега е бил една отворена земя и отечество за всички избягали от устоите на лесните формули и обяснения за света.

Всички вие сте ценни и не знам дали го осъзнавате, защото се борите и мислите, и премисляте - а това е най-ценното нещо, когато си тръгнал по един труден път, какъвто е пътят на картите Таро. За мен, която от години се занимава с Таро, намирам ценни идеи, съвети и хрумки, защото опитът те и вкостенява, съм ви благодарна, че сте толкова свежи и наблюдателни. Не се карайте, всички вас ви чака същото ..., ако наистина желаете да си помагате - на себе си и на хората - с Таро. Не се отказвайте.

Бъдете толерантни, всяко едно ваше мнение е ценно и така градим един свят, който в България е разпилян и няма устои. Нямаме нужда да сме разединени и противоборстващи. А и говорим за същностни неща - картите не трябва да ни разделят, а да градят мостове помежду ни, само така можем да сме полезни.

Понякога е лошо да има авторитети, това спира ентусиазма и устремеността на хората, които имат лошо самочувствие, затова повтарям - всички вие с опитът си, малък или голям, какъвто и да е, сте ценни и важни за Таро, особено в нашата държава, в която няма никаква система, нито обучение, нито каквото и да било по отношение на Таро, моля ви да гледаме на всяко едно чуждо мнение като на опит, полезен и ценен, само така ще осъзнаем и ние какво сме допринесли.

Форум Таро е отворена система и днес аз съм уж най-знаеща, а утре ще бъде друг - всеки от вас. И ако това има значение за вас и за вашето израстване по отношение на картите, нека бъдем добри и да наблегнем на същностните въпроси.

Благодаря ви :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено споделям с вас комбинации от моята практика, която се отнася до други хора. Сега обаче променям тази традиция и ще цитирам карти, които ми се паднаха на въпрос - как да постъпя спрямо дадена ситуация в моя живот, т.е. това касае лично мен, не някоя друга имагинерна личност. Картите са интересни и дори в известна степен драматични :)

6 пентакли, Умереността, 10 меча

Имам много идеи за това какво значат картите, но не се съмнявам, че и вие ще имате интересни хрумвания. Тъй като всички вие споделяте карти от ... личния си живот, беше редно и аз да го направя. Ще се радвам на вашата помощ :v:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, Умереността, 10 меча

Здравей, Мона! Аз имам една идея по твоите карти, не знам дали би ти била от полза: Гледам на Умереността в този случай като някакъв преход между две състояния (нещо като 2 пентакли). 6 пентакли би могла да кореспондира с начина, по който си мислела/действала преди - може би нещата са се нареждали сами, може би с чужда помощ, но мисля, че не си действала много ти самата. Сега сякаш картите те съветват да вземеш всичко в свои ръце, да направиш дори неща, които ти се струват глупави, които мислиш, че няма да доведат до резултати. 10 меча често за мен е карта, която е свързана с използването на всяка възможна алтернатива.

Линк към коментар
Share on other sites

А дали съветът не се състои в самата Умереност? Да избереш златната среда, да съхраниш неутралитет или да действаш един вид "лавирайки"? Или пък да пазиш това, което имаш, да не изпадаш в крайности и конфликти, да вложиш лична енергия да го съхраниш и да го оцениш, за да не го загубиш неочаквано?

Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, Умереността, 10 меча

Очакваш нещо от тази ситуация (6 пентакли), но според мен Таро те съветва да се опиташ да бъдеш умерена в действията си и постъпките си. Не изпадай в крайности! 10 меча според мен е резултата в тази ситуация за която питаш. Когато на мен ми излезе тази карта като трета си знам, че ще е болезнено, но след нея нещата някак си са по- ясни и почти не остава нещо скрито. Не прави нищо конкретно. Всичко от самосебе си ще се случи! Така мисля аз :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поста ми пропаднаrolleyes.gif

Мона, за мен ключъте Умереност. Някой е давал или получавал твърде много и балансът е нарушен, а в природата основен е именно той и хармонията. 10 меча казват "Хей, осъзнай се докато всичко е в твоите ръце, иначе ще последва Страшният съд или Справедливостта".

Резултат определено ще има!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Чета темите за таро с огромен интерес и аз се опитвам да надникна в този невидим свят пълен с въпроси и отговори. Тъй като вътрешния ми свят е изключително разкъсан се опитвам да събера парченцата по правилния начин, като се опитвам да чета знаците които ми дава заобикалящия ме свят.Картите ми показват нещо от дълго време, което не разбирам и се надявам вие да ми помогнете или поне да споделите мнението си. В подредба с три карти тенденциозно се появява Императора с Кралица жезли, въпросите които съм задавала са от различно естество, обикновено засягащи емоционалната сфера.Третата карта обикновено е просяците, но не толкова често. Независимо от въпросите, сякаш ми повтарят нещо важно което не разбирам. Вчера разбрах че майка ми е осиновена, дали за това са се опитвали да ме предупредят, но комбинацията продължава да излиза.

Линк към коментар
Share on other sites

Желая да запитам, комбинацията - Крал жезли + Отчелникът какво означава , м/у др мн ми е интересно ако на един и същи въпрос при подретбата Келтски кръст финалната карта-отговора е 3 чаши, а на следващото гадаене на същият въпрос се пада Дявола има ли някаква връзка м/у двата отговора по между и дали би означавало освобождаване от подтисничество например или просто различни етапи от въпроса са разгърнати и при това в различен аспект , като например (понеже се задава един и същ въпрос и при двете хвърляния) едното хвърляне да значи какво се е случило в действителност, а другото да се разглежда от духовна гледна тока - чувства, усещания и т.н въпросът беше - "предприел и започнал ли е (лицето...X...) нещо?" Съжалявам, че не мога конкретно да изброя и останалите карти, беше доста отдавна но ако това ще помогне - атмосферата при 1-вото хвърляне беше горе долу добра с нодки на подтиснатост и съпротивление,дори се стигна и до спор, а при 2-рото с Дявола обстановката беше пълна трагедия като карти. Спомням си ,че това което пречеше бяха Любовниците - връзка, а нея я има като голям фактор, който в действителност пречеше на каквито и да било понататъшни дейсвия и бяха само мечове при това от най-лошите карти на мечове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ха сега да резберем какво означава комбинацията Висшата жрица+ Крал чаши + Дявола. означава ли че м/у тези двамата души Жрицата( която е идеала н КРАЛЯ ЧАШИ или неговата любима) и Крал чаши има някаква огромна страст която трудно може да се преодолее като фактор и същевременно взаимоотнушенията им са мн обтегнати и се карат постоянно, постоянно да искат да са заедно и това да ги унищожава взаимно.... как да го обясня по-точно и по-правилно това. Смятам че що се касае до любов има доста силно значение, особено Дявола в тази насока. Пък дали съм правааааааа, вече не знам... някои друг ще ми каже :P:)

Между другото може и да не е тук мястото точно пък тези карти да се тълкуват, може би трябваше в темата за "Големите аркани" да се консултирам... или в темата за кмбинациите.

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми се паднаха две интересни за мен комбинации и в двете по една по-специална карта ,за които вече си има отделни теми.:) На въпроси за едно и също нещо първо : Дяволът ,Звездата ,9 пентакли ,на въпрос дали има резон в тази идея и после Отшелникът,Крал мечове ,асо пенкатли на въпрос дали въпросното нещо ще се случи все пак ...За мен това са доста силни карти и имам предположения и усещания за тях ,но вероятно са субективни ,вие имате ли идея ? Ще се радвам да поразсъждаваме заедно ,а после ще ви кажа какво ми хрумва на мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Минотавър,

Това, което смятам аз е че тази идея не е от скоро, т.е. отдавна мислиш да я реализираш. До сега си търсила начини, решения и как точно да я направиш факт! Лошото е че не си имала особено голям избор преди и може би ти е липсвало нещо, за да я осъществиш. Дълго си отлагала. Имала си и притеснения относно тази идея! Смятам, че не му е времето сега. Остави, че са силни картите. Аз не виждам развитие при Дявол Звезда и 9 пентакли.

Все пак може и да се случи, но Краля отлага! Ще отложи и за по натам!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,благодаря за отговора ти :) .Аз мисля малко по-различно.Това е идея отскоро ,но по своята същност би отнела години ,ако разбира се има смисъл в нея.Реализирането й ,би ме отвело на много различно ниво в тази област,за която питам (звездата и 9 пентакли) ,но Дяволът не ми е ясен тук ,дали може да е просто многото неща,които все още не са ми ясни за този проект,а може би наистина нищо от това ,кмоето мисля в тази насока няма да се случи ,а звездата и 9 пентакли са друго ,което ми е "отредено"и просто предстоят събития ,които да ми покажат.Все пак вторият въпрос дали това нещо в крайна сметка ще се случи-Отшелника само повтаря колко много подготовка има още и колко е бавно и голямо,а крал мечове за мен винаги е била действената ,решаваща карта...защо да е стоп? Като цяло вторите карти са ми по-мъгляви..Отшелник с Крал мечове-много силна комбинация ми се струва-точното решение ,точното действие-намирането на себе си след дълъг процес на себепознание и търсене на своето място в определена област...може би ,тогава Асото пентакли значи ли защита и сигурност...объркват ме :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искаше ми се да поговорим за конкретна комбинация - Висша Жрица и Крал Меча. Има ли някой впечатления? Какво мислите за тези две карти в съчетание? Оставете темата на гадаене. Моя опит с тази комбинация показва че те просто бележат състояние, но какво е то? :) Някой знае ли?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

привет,

исами се да попитам как бихте тълкували следната комбинация: 9 чаши, 2 мечове, колесницата, на въпрос: какво се слу4ва м/у мен и Х в близьк времеви план..,

3 карти ( близко минало, настояще, близко бъдеще)

thanks.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Не разбрах добре въпроса ти но предполагам искаш да знаеш какво ЩЕ се случи скоро между теб и още един човек. По тези карти бих казала, че е имало възможност нещата да се развият към нещо повече от това, което е било до сега, но не е станало. Има подтискане на чувствата и някой не ги изразява достатъчно. Нищо особено няма да се случи. Колесницата е последна и за мен в този случаи е нещо като стена, като точка в края на изречението. После може да следва и ново :) Колесницата ми се появява и тогава когато някой много ме дразни и има напрежение между нас.

Линк към коментар
Share on other sites

здравей..,

да, има потиснати чуства.., или по-скоро нежелание да се подам на химията..,

горе долу подобно тълкуване имах, само дето колесницата не знаех как да я интерпретирам...

2 години не бях пипал картите и малко ми мълчат в момента..,

днес тръгнах да си хвърлям карти на въпроса : какво си мисли, че се случва Х във взаимоотношенията помежду ни.., бърках и докато задавах въпроса изпадна Крал Мечове..,

така и не си хвърлих карти - за мен това бе отговорът.., просто си чудех мен ли вижда така или тя представлява мъжът с меча в ръка

поздрав...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това е малко объркващо, но предвид другите карти може би си мисли, че ти трябва да вземеш решението, че ти трябва да направиш първата крачка, т.е. тя тебе чака! Смята, че всичко зависи от теб! Може и да греша, но поне така ги виждам аз нещата!

Линк към коментар
Share on other sites

Opalanka, ти наясно ли си какво точно искаш и очакваш, като развитие в тези отношения? Когато бях малка , в лексикона си имах написано от моя близка приятелка " Мечтах за часовника точен, сега го имам, но нямам мечта" Е, твоята ситуация ми прилича точно на това...кратко и ясно. Сам се стопираш и цензурираш, не е ли това от страх да не загубиш идеала си :) Изпадналият крал меча те зове да бъдеш честен със себе си. Деяна е права, че ситуацията е в твоите ръце. А тази ситуация е доста обещаваща:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Приет,

да, наясно съм с това какво очаквам и искам от връзката ни - пожелах си го даже преди месец и го оставих да видя дали ще се случи...

дори не знаех, че х ще е въпросният Х...

просто си пожелах авантюра - нищо ангажиращо...

не търсех идеала си - идеала вече го няма...

преди седмица се случи напълно "случайно?"...

затова и 9ката е първа от по-горното хвърляне - задоволство от осъществена мечта (сбъднато желание)...

и ето ме сега, седмица по-късно, чудещ се докъде може да стигне това и какво може да жертвам за него.., двата меча от 2ката са заети с мисли - Да или Не - по отношение на ситуация.., и естествено последвалото "дръпване на юздите" на колесницата...

Както Деяна каза : Това е като точка на едно изречение.., после може да следва и ново"...

не се знае...

Кралят Мечове още не е "отсекъл"...

ново хвърляне и нова комбинация.., на въпрос: Какво чувства Х по отношение на мен?...

Принцеса Жезли, Императорът (4), Умереност (14)...

не съм сигурен как да тълкувам 3тата карта...

апропо благодаря за насоките.., това наистина ми погага да си изясня ситуацията...

поздрав...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...